Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×

Препоръчан отговор

Добър ден , приятели ! :) Искам да ви попитам какъв процесор мога да сложа на лаптопа ми Dell Inspiron 1525 в момента е с Intel Pentium Dual 1.6ghz T2330 и въпроса ми е какъв по-хубав мога да взема за този лаптоп ? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не и ако процесорът е запоен за дънната платка.Тогава е невъзможно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колегите от Hardware Team ще си кажат мнението, но слабата видео карта както и DDR2 рамта ще си кажат думата. Според мен няма смисъл да наливаш пари в този лаптоп.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

не можеш да го смениш по простата причина, че няма от къде да вземеш друг... иначе - процесора не е запоен... t2450 е добър вариант, ако можеш да намериш. пробата е най сигурния вариант дали ще тръгне. тук http://en.wikipedia.org/wiki/Dell_Inspiron_1525 не е споменат... това че страницата е в уикипедиа не е меродавно...

Редактирано от the professor (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ако успееш да намериш някой от тези на приемлива цена, можеш да се пробваш:

T3400

T4200

T5800

Като най-вероятно само първия ще стане...

А и няма да подобриш кой-знае-колко производителността. Също така, не е много ясно охлаждането дали ще се справя...

По- добре го продай, добави някой лев и вземи някоя по добра машина на старо. Аз поне така бих направил.

Разбира се, човек винаги трябва да има едно наум като купува втора употреба...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мен това не е добра идея. Защото както е казал колегата ще има проблем с охлаждането. Като сложиш нов и по - мощен процесор той и ще грее повече. Охлаждането е предназначено от производителите за този процесор, с който ти е продаден лаптопа а не за по мощен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Охлаждането ще се справи(вижте TPD на другите модели), а такива процесори втора ръка са по 20-30 лева, така че ако намериш си заслужава да се смени.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте! :)

Имам един лаптоп HP 635 и както повечето модели на HP той има вариации, които са с различни компоненти. Моят е най - често разпространения с AMD E-300. Съдейки от спецификациите ,  може ли процесора да се замени (т.е. това, че има вариации на един модел позволява ли директна смяна на компонент) ? Другият ми въпрос: след като Е 300 е с вградени графики, ако процесора се смени, ще трябва ли да слагам и външна графика?

Редактирано от HotMusicFan (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте! :) Имам един лаптоп HP 635 и както повечето модели на HP той има вариации, които са с различни компоненти. Моят е най - често разпространения с AMD E-300. Съдейки от спецификациите ,  може ли процесора да се замени (т.е. това, че има вариации на един модел позволява ли директна смяна на компонент) ? Другият ми въпрос: след като Е 300 е с вградени графики, ако процесора се смени, ще трябва ли да слагам и външна графика?  

Отговора е:твьордо нет.Не става,защото е запоен за дъното,т.е. не е на сокет.А иначе на някои от останалите модели става.На моя лаптоп от подписа е подобен,но малко по мощен.

Редактирано от DrHAUZ (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.