Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Изведнъж изчезнаха цветовете на телевизора - Сони от преди 15 години с кинескоп. Вижда се само черно бяло. Моля, ако можете да ми кажете голяма ли е тази повреда, би ли могла да се отстрани, или да го "пенсионирам" вече... Благодаря!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Я провери настройките за цвят как са. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Толкова години е работил,време му е за пенсия!  :top secret2:

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така правят кинескопите. В някои случаи могат да му се "разпънат" цветовете (това се прави в ТВ сервиз) и да изкара още няколко месеца (или годинка) и чак тогава да се пенсионира.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря ви! Проверявах настройките. Понеже съм на кабел(сателит) настройва се само от дистанционното на телевизора. Изобщо не реагира от там. И аз си мислех за нов, ама ми трябваше малко мотивация :) Пък вие от една дума ме навихте :) Предполагам, че ремонтът на кинескопа ще струва почти колкото един нов телевизор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря ви! Проверявах настройките. Понеже съм на кабел(сателит) настройва се само от дистанционното на телевизора. Изобщо не реагира от там. И аз си мислех за нов, ама ми трябваше малко мотивация :) Пък вие от една дума ме навихте :) Предполагам, че ремонтът на кинескопа ще струва почти колкото един нов телевизор.

Има начин да се изменят границите, в които могат да се контролират цветовете, но това не става от менюто на телевизора, а по хардуерен път (от техника, който ще отвори телевизора, затова споменах ТВ сервиз). Според мен не би трябвало да струва повече от 20-30 лева, но не се знае и колко време ще има ефект и кога наистина ще се наложи да се вземе нов телевизор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

...

Аха. Само дето последният път когато видях подобно нещо при CRT телевизор цветен, верно беше руски - Електрон проблемът беше с блока за цветност и по-точно една интегралка в него. Не го отписвайте телевизора още. Кинескопите не толкова рязко се повреждат, обикновено.. п.п Имах още един такъв блок от друг телевизор същият модел и направо замених блока - те там са отделни платки на шини, не съм си играл да локализирам точно повредата. Факт е обаче, че след това телевизорът запали(т.е тръгна и работи без проблем)...с цвят Редактирано от simtech (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много повече. Освен това телевизора е доста стар. Вече не се произвеждат такива модели. Кинескопи също.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много повече. Освен това телевизора е доста стар. Вече не се произвеждат такива модели. Кинескопи също.

Стига с тези кинескопи! Кинескоп рядко умира просто така и обикновено видимо избледнява плавно във времето! Отделно че електронните пушки са 3 на брой, за всеки от трите цвята луминифор и не може цветовете просто да изчезнат. По-скоро е проблем с управляващата електроника!
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Стига с тези кинескопи! Кинескоп рядко умира просто така и обикновено видимо избледнява плавно във времето! Отделно че електронните пушки са 3 на брой, за всеки от трите цвята луминифор и не може цветовете просто да изчезнат. По-скоро е проблем с управляващата електроника!

Имах в предвид ако се налага ремонт на кинескопа. Иначе си прав, че проблема вероятно е в блока за цветността.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Рано или късно, автора ще си вземе нов телевизор. Тогава ще си каже, защо тази стара щайга не се развали по-рано! С нов телевизор ще прогледне. :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Икономията е майка на мизерията. Вместо да си купи нов с плосък екран на никакви пари ти го съветваш да съживява мъртвеца !!! Мога да си го и представя колко място заема този телевизор. На 15 години той няма и 1/8 от екстрите на съвременните тв-та.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Икономията е майка на мизерията. Вместо да си купи нов с плосък екран на никакви пари ти го съветваш да съживява мъртвеца !!! Мога да си го и представя колко място заема този телевизор. На 15 години той няма и 1/8 от екстрите на съвременните тв-та.

И какво? Аз ползвам CRT. Екстри не ми трябват. Не ми трябва СМАРТ, нито Скайп на телевизора, нито интернет или обновяване на фърмуър по мрежата. Не ми трябва и USB, честно казано. Имам DVD, а каквото ми трябва - мога да го пусна от лаптопа с SVideo кабел. Ако ми трябват екстри - ще си пусна компютъра, лаптопа или телефона с безжичен интернет. Не съм почитател на смарт телевизорите с много екстри - телевизорът е да вади картина от сигнала, който влиза през входа на тунера. Ако си взема един тунер за лаптопа, въобще няма да ми трябва телевизор. Това, разбира се, е абсолютно отклонение от темата. Авторът може да няма парички за нов LCD TFT от 500-1000лв в момента, а проблемът със загубата на цветност вероятно може да се реши евтино. Просто давам отговор на въпрос, а не давам съвети, които НИКОЙ не ми е искал. Редактирано от simtech (преглед на промените)
  • Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако си взема един тунер за лаптопа, въобще няма да ми трябва телевизор.

Аз даже и тунер не ползвам. Отдавна не гледам телевизия освен F1 но и нея в последно време я гледам в нета.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аха. Само дето последният път когато видях подобно нещо при CRT телевизор цветен, верно беше руски - Електрон проблемът беше с блока за цветност и по-точно една интегралка в него. Не го отписвайте телевизора още. Кинескопите не толкова рязко се повреждат, обикновено.. п.п Имах още един такъв блок от друг телевизор същият модел и направо замених блока - те там са отделни платки на шини, не съм си играл да локализирам точно повредата. Факт е обаче, че след това телевизорът запали(т.е тръгна и работи без проблем)...с цвят

Пропуснах частта с "изведнъж". Моя грешка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Истината е,че нямам пари за телевизор с много екстри. Ще попитам все пак колко ще ми струва ремонта, от постовете ви разбирам, че не е безнадеждна повредата. Иначе Сони-то беше страхотен "екземпляр". ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Истината е,че нямам пари за телевизор с много екстри. Ще попитам все пак колко ще ми струва ремонта, от постовете ви разбирам, че не е безнадеждна повредата. Иначе Сони-то беше страхотен "екземпляр". ...

Имай в предвид, че тези телевизори се продават по около 50лв. Дали си струва да даваш 30-40лв. за ремонт?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ауу , как уплашихте човека :)

Автора казва телевизор сони - сони са много модели , хубаво е поне да напишете модела отзад на капака .

Автора казва Понеже съм на кабел(сателит) - кое от двете ? да предположим че е от сателитен тунер - опитахте ли с друг кабел ? опитахте ли от друг източник на сигнал ?

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това зависи от техника много. Ще кажа една цена, но ще е изстрел в тъмното. Около 30лв, например.

Имай в предвид, че тези телевизори се продават по около 50лв. Дали си струва да даваш 30-40лв. за ремонт?

Ами другият втора ръка каква е гаранцията, че няма да се развали същото или няма нещо друго заминаващо?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като не разбирате защо ръсите глупости? При това хорово.Питащият не е посочил модел. Подозирам нещо, защото има такива с типичен дефект. Отиваш в сервиз, ако е това, което си мисля се оправя за час и средно 25 лв.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе колегите добре го казаха - зарежи тия CRT. Дават безлихвено телевизори примерно в Карфур. Колкото и да нямаш пари, все ще извадиш 60-80 лева за 6 месеца. Ще си стиснеш малко задника и това е. Аз как се надявах и моя телевизор да сдаде багажа, но пусти му късмет, едно отваряне и почистване го накара да работи като нов, а е на 14 години. Супер антикъсмет имам. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А бре вие при всеки дефект ли си сменяте колата или я ремонтирате?

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Накрая ще се окаже, че някой кабел чинч/скарт се е разместил или пък чинчовете примерно не са е включен в правилните изходи на цифровия приемник (щото автора казва, че е на сателитна тв). И тоя вариант го има, според мен трябва да се почне от най-елементарните неща. Не е казан точно модела на ТВ-то, но някой стари машинки имаха бутон за превключване на системите PAL/SECAM, ако има такъв бутон по дистанционното или на самия тв и е хакнато на SECAM ще си е черно-бяло и това си е. Почнете от елементарните неща, за ремонт и нова покупка виниги си остава опцията и тя не, че е грешна, просто викнете някой познат по-запознат с тези неща да провери за всеки случай.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като не разбирате защо ръсите глупости? При това хорово.

Ще ни светнеш ли за типовият дефект, понеже единствените телевизори, с които съм се занимавал някога аз бяха цветните Електрон и черно-бели Респром? Е, поне съм уверен, че не е кинескопче.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.