Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×

Препоръчан отговор

Искам да стана психолог само, че който се занимава с откриването на лъжи - разпити и тнт, а не психотерапевт - например Криминален психолог (нямам възможност), Детска педагогическа стая, Училищен психолог.. Предлагайте други професии свързани с психологията от този род, а не както казах психотерапевт.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Искам да стана психолог само, че който се занимава с откриването на лъжи - разпити и тнт, а не психотерапевт - например Криминален психолог (нямам възможност), Детска педагогическа стая, Училищен психолог.. Предлагайте други професии свързани с психологията от този род, а не както казах психотерапевт.

няма други, тия са

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То не става така!

Първо се учи психология в университет

После се изучава някаква психотерапевтична методика и се подлагаш на лична терапия при този процес-около 2 години най малко

После трупаш опит , ходиш на супервизия при по опитни колеги-докато бъдеш признат

Даже сериозното обучение става ако те поканят !

Другото е самозаблуждение или някаква друга професия

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тим Рот е пич, ама ти е размътил мозъка.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нали трябва преди да започна да уча в университет и магистратура след това нали трябва да знам какво искам да работя, аз не искам да съм психотерапевт както казах, а да стана криминален психолог мисля ,че няма да мога защото имам здравословни проблеми и в системата на МВР не приемат такива служители !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И къде е проблема?

Кандидатстваш психология, приемат те, завършваш и започваш работа, ако намериш такава, разбира се.

Напоследък психологията стана твърде модерна и все повече млади хора завършват тази специалност, но за съжаление търсенето не е голямо и малцина се реализират.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако само завършиш университет ще бъдеш човек който е събрал материали и думички но не знае какво да ги прави!

За да разбираш добре мотивацията на хората или да работиш като профайлър трябва наистина да минеш поне половината от горните етапи!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И къде е проблема?

Кандидатстваш психология, приемат те, завършваш и започваш работа, ако намериш такава, разбира се.

Напоследък психологията стана твърде модерна и все повече млади хора завършват тази специалност, но за съжаление търсенето не е голямо и малцина се реализират.

Проблема е къде ще работя после - искам в МВР, но там няма да ме приемат.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо мислиш, че няма да те приемат?

В МВР имат нужда от млади и способни хора, които имат желание да работят при нелеки условия и срещу неотговарящо на дейността заплащане.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо мислиш, че няма да те приемат?

В МВР имат нужда от млади и способни хора, които имат желание да работят при нелеки условия и срещу неотговарящо на дейността заплащане.

Защото имам операция на синусите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защото имам операция на синусите.

Ти интересувал ли си се от изискванията за постъпване на работа в МВР?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

До колкото знам не приемат хора с оперативна намеса.

И да попитам искат ли се физически изпити за криминален психолог ?

Редактирано от arrsena (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти започни да учиш отначало -пък не се притеснявай ,няма да сбъркаш и лека полека ще разбереш накъде си тръгнал!

Тръгваш от общото и после специализираш

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Притеснявам се, че ще уча няма да ме приемат в МВР и само дето съм учил 5 години.. Защото после няма какъв да стана а и там не приемат всички, а съвсем малко хора..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти сега преценяваш така..

Ама утре ако си учил точно тази професия ,ще си се променил малко или повече!

Това са професии които изискват 100% призвание и посвещаване на работата!

Най добре прежали 20-50 лева и поговори 1 час със някой опитен терапевт за да си изясниш добре личната си мотивация

Грешка във областта на психологията не можеш да направиш-винаги стигаш точно до там докъдето е възможно според твоите заложби!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Днес уволниха психолога на МВР.Това в кръга на шегата , въпреки ,че наистина го уволниха.От постовите разбрах , че желанието да работиш за МВР е по голямо от това да бъдеш психолог.То в България всеки работи това което не е учил .Така че ,смело с двата крака пристъпваи в лоното на живота , А всичко останало ще си доиде от самосебе си.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какъв да стана

Стани какъвто искаш, не както ти казват!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако не взимаха всеки с операция на синусите и апендикса, то да нямаше полицаи в тази държава  :) Ако кандидастваш в школата на МВР има физически норматив който трябва да покриеш, той си е част от изпитите. Ако завършиш друг университет и после кандидастваш за работа в МВР, там вече за взсяка длъжност си има определени изисквания , най-вече професионални, физическите за специалности като криминалогия , психология и т.н са същите както и за цивилните такива.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хм, понеже темата се развива странно, не мога това и онова но искам да стана...Стани уред - полиграф. Така ще вършиш точно това което желаеш, дори няма да се налага ти да задаваш въпросите,а само да отчиташ колебанията :clown:

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От постовите разбрах , че желанието да работиш за МВР е по голямо от това да бъдеш психолог.

Това е от предозиране с гледането на щатските сериали за профайлъри. Реалността, обаче, е малко по-различна.

• Харесва ми 6

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е от предозиране с гледането на щатските сериали за профайлъри. Реалността, обаче, е малко по-различна.

много по-различна и няма нищо общо нито с филмите, нито с мечтите му

в случая той не иска да помага изобщо на хората - иска само да е криминален психолог

и как без практика ще те назначат ей тъй веднага

:(

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е от предозиране с гледането на щатските сериали за профайлъри.

абсолютно :)

До колкото знам не приемат хора с оперативна намеса.

И да попитам искат ли се физически изпити за криминален психолог ?

Не, няма такова нещо и не знам от къде си го чул.

Физическият изпит е покриване на нормативи - бягане и т.н., които всеки човек млад и здрав човек може да издържи без значение има ли или няма операции.Никой не те пита дали си опериран или не. 

Анкетната карта съдържа теглото ти, белодробния и сърдечен статус, неврологични заболявания като епилепсия, или психиатрични.Задължително е и психилогическото тестуване, а тестовете са много чувствителни и хващат и най-малките признаци на психично и/или психиатрично заболяване.Освен това има тестуване на кръв, снимки и прочее тестове за соматичния статус на кандидата.

А и за психолози няма физически изпит.

Никой не кара кандидатите да тичат, бягат с препядствия или да се изкачват по стълби със снаряжение. 

Има проучване на миналото ти, роднините, контактите с криминални елементи , употребата на  алкохол, нарокотици и т.н., но няма покриване на норматив и физически изпит.

Психолозите са цивилни специалисти на щат в МВР, а не редови полицаи.

Редактирано от Trichocephalus (преглед на промените)
  • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не малко, а много по-различна.

Психологът, криминален или не, е човек като всички останали и често пъти не му е лесно да се освободи от мислите за проблемите на хората на които помага, а това оказва влияние върху собствената му психика.

Но присъщо на младите хора е да виждат професията, която харесват само от романтичната и страна, и това е добре, защото ако не беше така, нямаше да има лекари, учители, криминалисти,инженери и т.н.

Всички щяха да мечтаят да станат политици. ;)

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не малко, а много по-различна.

Психологът, криминален или не, е човек като всички останали и често пъти не му е лесно да се освободи от мислите за проблемите на хората на които помага, а това оказва влияние върху собствената му психика.

Но присъщо на младите хора е да виждат професията, която харесват само от романтичната и страна, и това е добре, защото ако не беше така, нямаше да има лекари, учители, криминалисти,инженери и т.н.

Всички щяха да мечтаят да станат политици. ;)

Ммм, криминалният не се очаква да помага на набедените в престъпление. Друга му е работата :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ммм, криминалният не се очаква да помага на набедените в престъпление. Друга му е работата :D

При всички случаи психологът, стремейки се да вникне в причините, довели клиента му до определено действие или бездействие, играе ролята на пречиствателна станция за душевни отпадъци.

Представи си какво "пречистват" криминалните психолози! :(

п.п. Криминалният психолог помага на извършилите престъпления да осъзнаят причините, довели ги до престъплението, колкото и странно да изглежда.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.