Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

публикувано (редактирано)

Здравейте! Със Сони Типо съм. Андроид 4.0.4. Досега никакви проблеми. Преди ден- някакви актуализации, на които не обърнах внимание. Едно входящо повикване. Затворих го и повече телефонът не беше пипан- цял ден. До днес. Влязох в Контакти и не открих нито един номер там. Е, с изключение само на един. Пробвах през Топ контакти- също абсолютно празно. Опитах да ги импортирам от SIM картата. Прехвърлянето беше успешно, обаче като вляза в Контактите, пак няма никой вкъщи. Четох в интернет, че след актуализации може да се изгубят данни. В Настройки е зададено автоматичното възстановяване на настройки и данни. Но тикче има само там. А за архивирането на данните- не. Досега са минавали доста актуализации и не е имало подобен проблем. Нямам сигурност дали данните са синхронизирани с адреса в Gmail, понеже разбрах, че и от там могат да бъдат прехвърлени. По-скоро не, доколкото си спомням. На какво може да се дължи и по-важното- как да оправя нещата? В шок съм! Няма как да възстановя всички контакти. Шок и ужас! HELP! 

Редактирано от miriami (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Синхронизиран ли е телефонът с Google и ако да, има ли ги контактите в GMail?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това го обясних, че май не. Мейлът, към който ме вързаха, не е мой и близък човек ми го предостави, колкото да включим нета на телефона- ползвам такъв, само когато наоколо има мрежа, към която мога да се закача и връзката е незащитена, както и личния си нет вкъщи. Помня, че ме пита от време на време искам ли синхронизация, но до днес нямах представа, че е важно да я има. Пък и понеже мейлът не е мой...  Току-що свалих някаква програма- Уондършер Др.Фон (извинявам се, но не ми се превключва на латиница)- за възстановяване на данни, но като стигна до последната стъпка- сканиране за грешка през USB, не тръгва. 

Всъщност, да допълня, че, когато задам "импортиране от SIM", списъкът с контакти си излиза без проблем. И в резултат на това импортиране в Топ контактите се появиха с имената си поне последните три номера, с които е разговаряно... Т.е. има ги някъде, но аз нямам достъп до тях.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И още нещо- телефонът отказва да добавя нови контакти, ако приемем, че трябва да се въведат всички наново. При призвъняване и опит за добавяне, контактът се появява в Топ контакти- или това са номерата, които са приоритетно за входящи или изходящи повиквания, но не и в Телефонния указател. Много странно положение. Идеи? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отивате в контактите, после меню, после импортиране/експортиране, после импортиране от sim картата, после пак меню бутона импортиране на всички и сте готови. Ако няма контакти и в импортиране, значи са тотално затрити дори от сим картата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отивате в контактите, после меню, после импортиране/експортиране, после импортиране от sim картата, после пак меню бутона импортиране на всички и сте готови. Ако няма контакти и в импортиране, значи са тотално затрити дори от сим картата.

Да. Това го направих вече три пъти. Появяват се в Импортиране. И когато задам да се прехвърлят всички, дава успешно прехвърляне. Но отида ли в Контакти, пак няма никой. Единственият положителен резултат от това действие беше, че се появиха последните три контакта, но само в Топ контакти. Излязоха си с имената и номерата, както нормално си стояха преди. Но само толкова. Появяват се и в раздел Телефон, където са последните повиквания- пак с имена и номера. Само това. Ако са изтрити всички, как да си обясня, че все пак има оставен неизтрит един номер. Ако някой, защото телефонът не беше пипан от мен повече от ден, е трил, защо ще оставя един номер? И защо не могат да бъдат въведени наново? Защо когато ръчно се опитам да въведа някого, той не излиза в списъка? Направо мистерия... Която, вероятно, си има обяснение, но просто в момента не мога да го открия. Да има някаква опция за скриване на контактите? Не зная. Просто съм в потрес и ужас...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да. Това го направих вече три пъти. Появяват се в Импортиране. И когато задам да се прехвърлят всички, дава успешно прехвърляне. Но отида ли в Контакти, пак няма никой. Единственият положителен резултат от това действие беше, че се появиха последните три контакта, но само в Топ контакти. Излязоха си с имената и номерата, както нормално си стояха преди. Но само толкова. Появяват се и в раздел Телефон, където са последните повиквания- пак с имена и номера. Само това. Ако са изтрити всички, как да си обясня, че все пак има оставен неизтрит един номер. Ако някой, защото телефонът не беше пипан от мен повече от ден, е трил, защо ще оставя един номер? И защо не могат да бъдат въведени наново? Защо когато ръчно се опитам да въведа някого, той не излиза в списъка? Направо мистерия... Която, вероятно, си има обяснение, но просто в момента не мога да го открия. Да има някаква опция за скриване на контактите? Не зная. Просто съм в потрес и ужас...

Цъкате меню, после display options, после цъкате най-долу nicname@gmail.com, после, слагате тикче на System Group: My Contacts.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Цъкате меню, после display options, после цъкате най-долу nicname@gmail.com, после, слагате тикче на System Group: My Contacts.

Няма такъв алгоритъм при мен. Нито съм на латиница.  :(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма такъв алгоритъм при мен. Нито съм на латиница.  :(

Значи трябва на дълго и широко да обяснявам:

Така, влизате в контакти, после меню и после филтриране. След това под меню ''Контакт в телефона'' там на всичко трябва да имате тикчета. След това отивате на подменю контакти от SIM картата там слагате тикче на ''Всички контакти''. След това отивате на подменю ''Google'' там слагате тикчета на ''My contacts'' и на ''Starred in Android''. Ако и с това не помогна, не знам. :(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи трябва на дълго и широко да обяснявам:

Така, влизате в контакти, после меню и после филтриране. След това под меню ''Контакт в телефона'' там на всичко трябва да имате тикчета. След това отивате на подменю контакти от SIM картата там слагате тикче на ''Всички контакти''. След това отивате на подменю ''Google'' там слагате тикчета на ''My contacts'' и на ''Starred in Android''. Ако и с това не помогна, не знам. :(

Всъщност, в друг форум ме посъветваха да извадя SIM-картата (нямам SD) и след това отново да дам Импортиране. Получи се, но се върнаха на латиница- в стар вариант, докато в новото телефонче бяха на български вече. Липсваха и номера, добавяни по-късно. Знам, че съм тежък случай, но... Както и да е. Преименувах ги наново, зададох синхронизиране с профил, зададох архивиране (съхраняването след актуализации и сваляне на приложения си беше зададено). Карах така един следобед. Входящите повиквания ми пристигаха пак на латиница, въпреки преименуването. Без да искам затрих Топ контакти и сега не знам как да ги върна. В късния следобед забелязах актуализация на Viber. След няколко часа реших да звънна и видях, че пак са изчезнали. Отново няма никой вкъщи. Направих това, което ми казвате- само едно-две тикчета липсваха от вашия алгоритъм. Всичко друго си беше в час. При задаване на импортиране списъкът излиза. Импортира и по средата съобщава, че действието е било прекратено. За мен е необяснимо, пък...  Ама не съм от най-умните... В друг форум ми обясниха, че предварително трябвало да направя бекъп. Четох доста. Понеже съм заек. За целта трябва руут преди всичко. И, според мен, става сложно и излишно. Трябва да има друга причина. Някой се оплакваше, че и след бекъп му изчезнали контактите. Май повечето такива програми са платени, доколкото забелязах. Подхвърлиха ми и нещо за Дропбокс. И той е платен за мобилни устройства... Няма да се оправя скоро...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всъщност, в друг форум ме посъветваха да извадя SIM-картата (нямам SD) и след това отново да дам Импортиране. Получи се, но се върнаха на латиница- в стар вариант, докато в новото телефонче бяха на български вече. Липсваха и номера, добавяни по-късно. Знам, че съм тежък случай, но... Както и да е. Преименувах ги наново, зададох синхронизиране с профил, зададох архивиране (съхраняването след актуализации и сваляне на приложения си беше зададено). Карах така един следобед. Входящите повиквания ми пристигаха пак на латиница, въпреки преименуването. Без да искам затрих Топ контакти и сега не знам как да ги върна. В късния следобед забелязах актуализация на Viber. След няколко часа реших да звънна и видях, че пак са изчезнали. Отново няма никой вкъщи. Направих това, което ми казвате- само едно-две тикчета липсваха от вашия алгоритъм. Всичко друго си беше в час. При задаване на импортиране списъкът излиза. Импортира и по средата съобщава, че действието е било прекратено. За мен е необяснимо, пък...  Ама не съм от най-умните... В друг форум ми обясниха, че предварително трябвало да направя бекъп. Четох доста. Понеже съм заек. За целта трябва руут преди всичко. И, според мен, става сложно и излишно. Трябва да има друга причина. Някой се оплакваше, че и след бекъп му изчезнали контактите. Май повечето такива програми са платени, доколкото забелязах. Подхвърлиха ми и нещо за Дропбокс. И той е платен за мобилни устройства... Няма да се оправя скоро...

При мен се оправи, след като направих тези процедури, но аз съм с LG GT540,а ти с XPERIA TIPO, има голяма разлика... Ще питам някое приятелче, да видим дали може да помогне (Greak), защото аз се изчерпах... :(

Редактирано от ComerciaL (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи може нещо или сим картата да се е развалила или contacts.apk. Имаш ли root и cwm ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При мен се оправи, след като направих тези процедури, но аз съм с LG GT540,а ти с XPERIA TIPO, има голяма разлика... Ще питам някое приятелче, да видим дали може да помогне (Greak), защото аз се изчерпах... :(

Благодарности все пак!  

Значи може нещо или сим картата да се е развалила или contacts.apk. Имаш ли root и cwm ?

Не, мисля, че телефонът не е руутван. Четох, че ако е отключен, трябва да има папка Super user, а аз нямам такава. Това е сложно за мен и едва ли ще тръгна да го правя. Едва след това можело да се прави бекъп, ама тия програми май са платени. Говорят нещо за ползване на Дропбокс, ама и той платен за мобилни устройства. Нататък и няма да тръгна. Ако ще се прави, ще го прави някой, който разбира. Не и аз.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дропбокс не е платен, в заблуда си някаква... Освен това, импортиране не можеш да направиш В SIM картата, можеш да ги импортираш ОТ SIM картата, което е малко по-друго... От стоковия дайлър можеш да направиш бекъп на контактите КЪМ: 1.SIM карата; 2.паметта на телефона; 3.SD картата. Импорт можеш да направиш ОТ: 1.SIM; 2.паметта на телефона; 3.SD карта. За мен лично не стана напълно ясно къде са ти били контактите и какво си направил... Какво си синхронизирал и изобщо сигурен ли си, че имаш синхронизация. Ако си имал синхронизация, то всичките ти контакти тъй или иначе са в gmail, можеш да го провериш през компютъра. За бекъп никакъв рут не трябва... Ако контактите са ти в gmail а не ги виждаш на телефона, значи трябва да се разровичкаш в менютата на дайлъра. Пробвай да запишеш нов контакт, но го запиши към акаунта ти в gmail (където и би трябвало да записваш новите контакти) и виж дали ще се появи в телефона...

Рутването на този телефон става за точно... минутка. Може да го направи и малкия ми племенник, та едва ли е много сложно. И не е папка, а приложение. И за бекъп рут не ти трябва. За бекъп на контактите имам предвид...

Редактирано от djagi (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дропбокс не е платен, в заблуда си някаква... Освен това, импортиране не можеш да направиш В SIM картата, можеш да ги импортираш ОТ SIM картата, което е малко по-друго... От стоковия дайлър можеш да направиш бекъп на контактите КЪМ: 1.SIM карата; 2.паметта на телефона; 3.SD картата. Импорт можеш да направиш ОТ: 1.SIM; 2.паметта на телефона; 3.SD карта. За мен лично не стана напълно ясно къде са ти били контактите и какво си направил... Какво си синхронизирал и изобщо сигурен ли си, че имаш синхронизация. Ако си имал синхронизация, то всичките ти контакти тъй или иначе са в gmail, можеш да го провериш през компютъра. За бекъп никакъв рут не трябва... Ако контактите са ти в gmail а не ги виждаш на телефона, значи трябва да се разровичкаш в менютата на дайлъра. Пробвай да запишеш нов контакт, но го запиши към акаунта ти в gmail (където и би трябвало да записваш новите контакти) и виж дали ще се появи в телефона...

Рутването на този телефон става за точно... минутка. Може да го направи и малкия ми племенник, та едва ли е много сложно. И не е папка, а приложение. И за бекъп рут не ти трябва. За бекъп на контактите имам предвид...

Може и да съм за Дропбокса, макар вече да не е от значение, понеже това е превантивна мярка, която така или иначе, не е била приложена. Пък и за няколко часа да науча поне три понятия... Аз си служа с това нещо, не ми трябва да си играя с него и да го ръчкам. Да. Импорт ОТ SIM-картата. За него става дума. Ако е писано нещо друго, вероятно, е грешка на езика. Тоя стоков дайлър е още едно ново понятие. 

Не зная контактите били ли са във вътрешната памет. Пак казвам- аз си служа с това нещо, не го изучавам денонощно. И нищо не съм направил. Просто когато реших да избера номер от контактите, там нямаше никой, без да съм пипал телефона цял ден.

Не съм сигурен имам ли синхронизация. При първото изчезване- не. След възстановяването от SIM, отбелязах тикчета, където трябва. И контактите изчезнаха за пореден път. Ако това не е свършило работа, значи, аз съм достатъчно тъп. Не мога да го проверя в момента, защото gmаil-ът не е мой. Предоставиха ми го, когато взех телефона, а човекът не може в момента да ми е в помощ. 

А относно последното изречение...може и така да е. Мен ме касае контактите ми да са си на мястото, когато ми трябват. Нищо повече. 

Много по-лесно е да обясните какво трябва да е било, за да не се случват подобни истории и какво да се направи, ако не са били приложени. Хубаво е, че знаете много, но не винаги човекът, когото съветвате е наясно с всички подробности и термини като тресавище. 

Благодаря все пак.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сега тръгвам и по тая нишка. Уж беше синхронизиран. Тогава не разбирах. Настройваха ми го и така ми го дадоха. Ползваха Gmail, който не е мой, понеже нямах такъв, а ми обясниха, че трябва да е през него (но Гугъл профил имам) и чиято парола вече сега поисках, но не знам къде да търся тия контакти там.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вляво, под логото на Google, има надпис 'Gmail'. Като се щракне на него, трябва да се отвори меню с Gmail, Contacts, Tasks.

Алтернативно - мисля, че трябва да стане и от този линк - https://mail.google.com/mail/u/0/?shva=1#contacts

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вляво, под логото на Google, има надпис 'Gmail'. Като се щракне на него, трябва да се отвори меню с Gmail, Contacts, Tasks.

Алтернативно - мисля, че трябва да стане и от този линк - https://mail.google.com/mail/u/0/?shva=1#contacts

Да. Знам от къде се влиза. И това го гледахме днес. Това е в Диспечера на контактите, но те са си имейл контакти. Аз поне не виждам GSM-номера...или просто изглеждам като отчайващ тъпак... Телефонът дори отказва да записва нови номера. Когато се опитам да запаметя някой номер, той се запазва с име, но не се прехвърля в Контакти. Нито в телефона, нито в някой от профилите, с които уж е синхронизиран.

Ужас и безумие...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да. Знам от къде се влиза. И това го гледахме днес. Това е в Диспечера на контактите, но те са си имейл контакти. Аз поне не виждам GSM-номера...или просто изглеждам като отчайващ тъпак...

Телефонът дори отказва да записва нови номера. Когато се опитам да запаметя някой номер, той се запазва с име, но не се прехвърля в Контакти. Нито в телефона, нито в някой от профилите, с които уж е синхронизиран.

Ужас и безумие...

Няма ли в приложението за контакти ето тази настройка?

Публикувано изображение

Не знам как ще се казва точно на български, но при мен е в контекстното меню на контактите - 'Contacts to display'. Ако например групата по подразбиране е скрита, номерата ще се записват в нея, но няма да се показват точно заради тези настройки.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма ли в приложението за контакти ето тази настройка?

Публикувано изображение

Не знам как ще се казва точно на български, но при мен е в контекстното меню на контактите - 'Contacts to display'. Ако например групата по подразбиране е скрита, номерата ще се записват в нея, но няма да се показват точно заради тези настройки.

Това е в самия телефон. В моите Контакти има подменюта: Контакти (тук са всички- преди излизаха дори тези от Скайп, но отказах тази опция), Телефон (тук са всички входящи, изходящи, пропуснати и т.н.) и Групи (тук са Моите групи, като са разпределени на Колеги, Семейство, Приятели и са закачени за Гугъл профила; тук са и Предпочитани). Това е. А това, за което говориш, е може би, Филтрирането. През Настройки. Там именно е отбелязано кои да се показват и кои не- Всички, тези от Гугъл, от Фейсбук, от Скайп... По предпочитане.

Ставаше дума къде в Gmail се пазят контактите, когато има синхронизация, за да бъдат дръпнати от там. Със сигурност вече знам, че имам такава, понеже се опитах през Съветника да направя. Получих съобщение, че вече има.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

След цял ден ръчкане и питане, не знам как, вероятно, на магия, контактите се появиха в Gmail. Сега обаче не знам как да ги изпратя до телефона. Може би, експорт? Така ги превръща в Google файлове, екселски, сваля ги на компютъра, но от там насетне не ми стана ясно как да се появят в телефона. Имам и още един въпрос. Ако бъдат прехвърлени, как да се предпазя от пореден подобен случай? Препоръчаха ми една програма- Wondershare MobileGo for Android.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Gmail може да изнася контакти и като vCard файл - изнесете ги по този начин, запишете файла, прехвърлете го в SD картата на телефона и ще могат да се внесат обратно.

Редактирано от killchain (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Gmail може да изнася контакти и като vCard файл - изнесете ги по този начин, запишете файла, прехвърлете го в SD картата на телефона и ще могат да се внесат обратно.

Да. Може. Видях я тая опция. Само че там ставаше дума, че това е формат на Apple... Телефонът ме известява, да, че нямам файлове в тоя формат, а само .vcf такива. Ще пробвам. Да. Файлчето вече е в компютъра. Нататък- не знам. Вече не пипам нищо без поредна инструкция, защото такова мазало става... :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да. Може. Видях я тая опция. Само че там ставаше дума, че това е формат на Apple... Телефонът ме известява, да, че нямам файлове в тоя формат, а само .vcf такива. Ще пробвам.

vCard - VCF - едно и също са. Широко употребяван формат, явно и Apple го ползват и затова е уточнено. Просто не знам дали ще стане със CSV, а VCF съм внасял много пъти.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

vCard - VCF - едно и също са. Широко употребяван формат, явно и Apple го ползват и затова е уточнено. Просто не знам дали ще стане със CSV, а VCF съм внасял много пъти.

Ха, сега, де! Съобщението в телефона е, буквално: "Грешка. Няма открит vCard файл. Импортирани са само .vcf файлове." (Ако са едно и също, защо съобщението ги разделя?) Това е, когато задам импорт, без да е прехвърлен файлът, който свалих от Gmail. Напълно се обърках вече. Това значи ли, че контактите си ги има в телефона и няма нужда да ги дублирам? Ок, както и да е. Как да ги прехвърля от компа на телефона е въпросът сега?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от AngryChichko
      Здравейте,
      За първи път ми се случи нещо толкова нелепо като настоящатата яростна битка, която водя за да си върна обратно звука на машината. Всичко започна след като Windows "подобри" аудио драйверите ми довеждайки до тотална загуба на звука; независимо дали ще да е колони или слушалки свързани с преден / заден аудио жак, резултатът е все същия - тишина.  Опитах какво ли не:
      Писах във форумите на Windows  Инсталирах най-новите Realtek драйвери Върнах старата версия на драйверите Рестартирах драйверите от диспечъра на устройства Проверих дали някъде звукът не е mute-нат Махнах подобренията на звука Направих Realtek High Definition Audio по подразбиране в панела "Звук" Активирах Stereo Mix Резултатът е все един и същ. След гореспоменатия troubleshooting, единствено и само ако махна Realtek драйверите имам звук но само от задния аудио жак. Преди всичко си работеше както трябва и сега не знам какво да предприема за да се преборя с този проблем.
      ПП: За да отхвърля всички питанки дали има проблем със слушалките / колоните - тествах на друга машина  и работят идеално. Няколко скрийншота направих за всеки случай. Ако ви интересува какво е дъното, то е ASUS PRIME H270-PRO. Ще съм ви много благодарен за съдействието!

• от iliqn marinovvv
      Проблема с моя Акаунт е следния: Добавях хора в моята Група в Фейсбук, и след около 2 мин. Сесията ви изтече. Изхвърли ме от Фейсбука, след това ми изискваше разпознаване на приятели, направих го. И стигнах до стъпка която ми изискваше. Смяна на парола ок! след това името ми в фейсбук. дава ми 2 имена но аз не съм нито с едното нито с другото. Писах на супорт в фейсбук но уви. от 26.11.2018 съм без Фейсбук и немога да си го възстановя. Моля кажете какво да направя? Ще пробвам да кача и снимки с проблема. Благодаря предварително!!!

• от Klin411
      Здравейте имам рутер TP-LINK Archer C2 AC900. Тази сутрин ми светна лампичката за интернета в оранжево и няма интернет... какво означава като светне в оранжево?

• от leonsanchesss
      Здравейте колеги след 4-5 годишна употреба на samsung galaxy s5 дойде време да се сбогувам със него . Въпросът ми е кой от двата посочени бихте избрали и какви са вашите мотиви.Главните цели за които ще се използват са заснемане на снимки и социални мрежи. Други въпроси които ме вълнуват са дали ще ми е достатъчна памет от 64gb и лесно ли ще се адаптирам към iOS ако съответно избера iphone 8.
    • от Soviet Soldier
      Здравейте!
      Днес за първи път получих следното съобщение относно активиране на защитата на литиево-полимерната батерия на моя телефон. Стори ми се странно, защото се активира при сравнително висока температура (11-12 градуса) по време на зареждане. 

Реших да прочета някой ред относно батерията на устройството и намерих следната информация: 

Та искам да попитам, тази защита нормално ли е да се активира при толкова висока температура? В крайна сметка 11 градуса не са нищо, на фона на условията, в които би трябвало да функционират тези устройства в далеч по-студени части на света. Ползвал съм други устройства на далеч по-ниски температури от тази, без абсолютно никакви проблеми, та ми с стори странно активирането на този вид защита. Възможно ли е да се е активирала поради софтуерен или хардуерен проблем, или е напълно нормално? 
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.