Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×

Препоръчан отговор

Здравейте, приятели! Днес си инсталирах Windows 8 и реших да си изтегля няколко програмки, както и на 7-цата.
Та.. Днес си изтеглих 2 програмки : Stardock Fences и Stardock Deskscape. След като инсталирах тези 2 програмки, иконите на Десктопа ми можеха да се мърдат абсолютно където си искаш.. Тоест, можеше да сложиш 2 иконки една в/у друга.
Ето и снимка:Публикувано изображение
Пробвах да Деинсталирам двете програми, след което си рестартирах компютъра... Никакъв ефект...
Моля, помогнете ми... Доста е досадно... 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да не би просто да сте кликнал, някъде по погрешка ? 

Така: 
Публикувано изображение

Само отметка са иска, нищо друго.

Поздрави!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Опитахте ли със System restore?

Иначе отворете Search => въведете CMD.exe => натиснете Enter и с copy и десен бутон в черния прозорец на CMD paste копирайте следната команда и натиснете Enter

reg export "HKEY_CURRENT_USERControl PanelDesktopWindowMetrics" %USERPROFILE%desktopicons.txt

Копирайте съдържанието на лог файла icons.txt в следващия си комантар.

И не на последно място проверете настройките тук за иконите:

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

или пробвайте с друга тема на Windows от вградените да видите дали проблема остава.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бях ползвал преди време Stardock Fences и имах подобни главоболия, доколкото си спомням програмата си създаваше някакво меню за конфигурация в Контролния панел, погледни дали там няма да има нещо(въпреки че си деинсталирал програмата), може и да опиташ да изчистиш регистрите с CCleaner.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Wtf? Варианта бе да видя състоянието на един ключ от регистрите отговарящ за иконите и не бе директна команда за поправка. Явно чрез нея се е рефрешнало състоянието на въпросния ключ... :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.