Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Имам проблем с рутера на бтк... направих си регистрация в но-ип свалих си програмката от но-ип и я инсталирах след това си отворих порта на рутера (който ми трябва) но не взима хост и ип от но ип ? Някакви други настройки на рутера ли има ? или какъв е проблема ?
Ето и какво ип ми дава след това :

Твоето ип: 77.85.81.62
Хост нейм:
77-85-81-62.btc-net.bg

Редактирано от i.kupenov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам проблем с рутера на бтк... направих си регистрация в но-ип свалих си програмката от но-ип и я инсталирах след това си отворих порта на рутера (който ми трябва) но не взима хост и ип от но ип ? Някакви други настройки на рутера ли има ? или какъв е проблема ?

Ето и какво ип ми дава след това :

Твоето ип: 77.85.81.62

Хост нейм:

77-85-81-62.btc-net.bg

Този рутер поддържа ли Dynamic DNS и в случая на no-ip?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

е как да знам дали поддържа ?

Този рутер поддържа ли Dynamic DNS и в случая на no-ip? 

да

Dynamic DNS  Active  Enable

Disable Service

Provider Host Name

E-mail Address

User Password но как да го настроя аз го настроих така :

Disable

Service Provider но-ип.com

Host Name host.no-ip.com

E-mail Address meil no ip 

User тук какво е ?

Password *********

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма как да вземеш въпросния dns запис от но ип за твой, а само да го ползваш като nat редирект т.е. да се обръщаш отвън към локалния адрес/локалната ти машина.

Редактирано от techmaniac (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма как да вземеш въпросния dns запис от но ип за твой, а само да го ползваш като nat редирект т.е. да се обръщаш отвън към локалния адрес/локалната ти машина.

Аз точно това искам отвън да се свързвам с локалната машина ... но как след като тъпия рутер не дава ????? Как да настроя  DDNS ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз точно това искам отвън да се свързвам с локалната машина ... но как след като тъпия рутер не дава ?????

Проблема ти не е в днс регистрацията, а в портовете които евентуално не си отворил. Ако не разбираш как става, същата работа ще ти свърши http://my.contact.bg /мисля че така беше/.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблема ти не е в днс регистрацията, а в портовете които евентуално не си отворил. Ако не разбираш как става, същата работа ще ти свърши http://my.contact.bg /мисля че така беше/.

Портовете са ми отворени .... рацията в но-ип ми е добре но защо рутера не се сработва и как да настроя DDNS

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

да

Disable Service

Provider Host Name

E-mail Address

Disable

Host Name host.no-ip.com

User тук какво е ?

Password *********

User - името с което сте се регистрирал за услугата

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Портовете са ми отворени .... рацията в но-ип ми е добре но защо рутера не се сработва и как да настроя DDNS

Публикувано изображение

Навремето когато бях абонат на БТК /сегашното Бибаком/ не ми се беше налагало да ползвам дднс в настройките на маршрутизатора. Необходимо е единствено да имаш регистрация и портовете на маршрутизатора да са настроени правилно. Друго не ти трябва...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това твърдение не е съвсем вярно. Виртуалния домейн се обръща към публичното ип, а не към локалното. NAT-ването става в рутера.

да

Disable Service

Provider Host Name

E-mail Address

Disable

Host Name host.no-ip.com

User тук какво е ?

Password *********

От рутера трябва да се логнеш към no-ip с юзера и паролата, които си задал при регистрация в сайта

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това твърдение не е съвсем вярно. Виртуалния домейн се обръща към публичното ип, а не към локалното. NAT-ването става в рутера.

Пффф ениуей....

От рутера трябва да се логнеш към no-ip с юзера и паролата, които си задал при регистрация в сайта

Сега е моя ред да не се съглася. За втори път ще кажа че му е нужна само регистрацията в но-ип, програмата на машината към която иска да се свърже, отворени портове на услугите които ползва и това е ! :)

Другото е ала-бала.

Редактирано от techmaniac (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пффф ениуей....

Сега е моя ред да не се съглася. За втори път ще кажа че му е нужна само регистрацията в но-ип, програмата на машината към която иска да се свърже, отворени портове на услугите които ползва и това е ! :)

Другото е ала-бала.

Е тука е мой ред да не се съглася :Д щото от 2 дена си играя с портове рутери и но-ип и нищо нищо нищо :Д:Д:Д::Д:Д:Д може би е прав че трябва през DDNS  да се върже към но-ип самия рутер

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пффф ениуей....

Другото е ала-бала.

ДДНС клиента трябва да се пусне на устройството, което държи ИП адреса който искаш да свържеш към името т.е. няма смисъл да се пуска на машината отзад, трябва да е на маршрутизатора

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как да се логна ?

Service Provider - no-ip.com

Host Name - host.no-ip.biz

E-mail Address - mail@gmail.com

User - ???

Password ******* 

така ли трябва да бъде.... ако е така на user какво да напиша .. защото нямам user v no-ip вероятно мейла трябва да си напиша ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пффф ениуей....

Другото е ала-бала.

Никак не е "ениуей...." щото от това,  "ениуей...." няма да тръгне. И да ти кажа, че не му трябват програми и други щом рутера поддържа Dynamic DNS и то в случая на no-ip. Още в първия си пост не случайно съм го питал. И точно му трябва юзера и паролата, с които се е регистрирал в сайта, за да върже рутера с услугата на no-ip. Принципно не ми се спори, само казвам как трябва да се нагласят нещата за да тръгне иначе всеки си се оправя както иска и може. Не съм искал да те поправям, а само да подскажа :)

Как да се логна ?

Service Provider - no-ip.com

Host Name - host.no-ip.biz

E-mail Address - mail@gmail.com

User - ???

Password ******* 

така ли трябва да бъде.... ако е така на user какво да напиша .. защото нямам user v no-ip вероятно мейла трябва да си напиша ?

Регистрация направил ли си в no-ip? Ако не си ето от тук си направи, дай си име на виртуални домейн, който за безплатен ще е нещо от сорта на host.no-ip.biz, после попълваш полетата в рутера, които си цитирал със данните и му даваш логин, това е ;)

Редактирано от exwol (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре вдигам бялото знаме. :D

Минал съм през тези неща и просто споделям от опит, а не ей така. Навремето ползвах но-ип по начина който описах, и мисля че е по-лесния, но не отричам че и по другия може след като не съм го пробвал. :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.