Премини към съдържанието
Последвайте Kaldata.com в Google Новини за да научавате първи най-интересните новини! ×
  • Добре дошли!

    Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

    Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

     

Вирус във рам паметта


dsa1996

Препоръчан отговор

Съмнение за вирус в рам паметта , от два дена лаптопа ми затваря сам приложенията , дава грешки абе нещо страшно сини екрани. Тръгнах да го преинсталирам и до тук свърши всичко стига до някъде и се рестартира със син екран ето ги и грешките. Как да го оправя

0x0000004e 0x00000050

0x0000007b

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

След като ще преинсталирате какво прави тази тема в този раздел? :)

Как преинсталирате - направете формат с изтриване и създаване на дяла наново за да се елиминира възможността някой бууткит или MBR рууткит да се спаси.

Проверете паметта за дефекти с memtest86+ или Windows Memory Diagnostic...

Читав ли ви е релийза на Windows-a с който преинсталирате?

Темата ви е по-скоро за раздел хардуер...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами извинявам се ,да с него винаги съм преинсталирал , даже 3 windows съм пробвал две 7 ци 1 xp не става :D

Изтрих и дял д и дял ц :) и нищо.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами извинявам се ,да с него винаги съм преинсталирал , даже 3 windows съм пробвал две 7 ци 1 xp не става :D

Изтрих и дял д и дял ц :) и нищо.

Мисли малко. Проблема няма да го оправиш с преинсталация, след като ти дава проблем с паметта и ти излиза син екран. Тества си първо паметта.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Мисли малко. Проблема няма да го оправиш с преинсталация, след като ти дава проблем с паметта и ти излиза син екран. Тества си първо паметта.

 

И аз съм на това мнение. Ако беше проблем с драйвер или друго от този сорт, щеше да се оправи след първата преинсталация, но така повече ми прилича на проблем с паметта. Ако модулите са повече от един, следва да се тестват поотделно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм на това мнение. Ако беше проблем с драйвер или друго от този сорт, щеше да се оправи след първата преинсталация, но така повече ми прилича на проблем с паметта. Ако модулите са повече от един, следва да се тестват поотделно.

То по добре да направи една профилактика на машината и да наръси паметта и слотовете с контактен спрей. Понякога не може да контактуват добре. Но вероятно е изгорял модул от паметта. Да направи един мемтест и да покаже лога.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

със hiren boot CD се оправи ;) мисля че вирус е било. Попринцип то неможеше и да се преинсталира лаптопа. сега го преинсталирах и за сега няма проблеми ще видя :) . По късно ще тествам  и рама за мое спокойствие

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не мисля че има вирус, който може да спре опита за преинсталация, когато тя се прави под Recovery Environment!!!

Ако сте надграждали само с опцията UPDATE е възможно нещо да е останало...Дори и Windows-a да е имал зарази аз не се наех да го лекувам, защото казахте, че ще форматирате и тогава няма смисъл от моята намеса.

Какво по-точно направихте с Hiren's Boot CD?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

със hiren boot CD се оправи ;) мисля че вирус е било. Попринцип то неможеше и да се преинсталира лаптопа. сега го преинсталирах и за сега няма проблеми ще видя :) . По късно ще тествам  и рама за мое спокойствие

 Няма вирус, който да не ти дава да преинсталираш Windows. Правена ли е скоро профилактика на компютъра?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не мисля че има вирус, който може да спре опита за преинсталация, когато тя се прави под Recovery Environment!!!

Ако сте надграждали само с опцията UPDATE е възможно нещо да е останало...Дори и Windows-a да е имал зарази аз не се наех да го лекувам, защото казахте, че ще форматирате и тогава няма смисъл от моята намеса.

Какво по-точно направихте с Hiren's Boot CD?

Спира преинсталацията със излизане на син екран , ами сканирах за вируси със kaspersky от Hiren's Boot CD.

 

 Няма вирус, който да не ти дава да преинсталираш Windows. Правена ли е скоро профилактика на компютъра?

Не  е правена никога профилактика . Попринцип съм запознат с електрониката. и сега се събужда притеснение да не е, нещо от вътре да се закрепило сега времено. Защото с този лаптоп се озвучават концерти и е фатално ако спре по време на концерт. И мисля за всеки случай да го отворя. Лаптопа е IBM R60. Пуснах Memtest ще дам снимки като приключи .

.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Спира преинсталацията със излизане на син екран , ами сканирах за вируси със kaspersky от Hiren's Boot CD.

 

Не  е правена никога профилактика . Попринцип съм запознат с електрониката. и сега се събужда притеснение да не е, нещо от вътре да се закрепило сега времено. Защото с този лаптоп се озвучават концерти и е фатално ако спре по време на концерт. И мисля за всеки случай да го отворя. Лаптопа е IBM R60. Пуснах Memtest ще дам снимки като приключи .

.

Тогава му направи профилактика. Задължително е особено на лаптопите, които страдат от лошо охлаждане и лесно се задръстват с прах

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И какъв е извода, на хора, които не могат да обясняват какъв им е проблема, трудно може да е помогне! Към момчетата помагащи в разделите пишете до социалния министър да се пенсионирате по-рано, защото сте 1-ва категория труд ;):beer: :beer:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И какъв е извода, на хора, които не могат да обясняват какъв им е проблема, трудно може да е помогне! Към момчетата помагащи в разделите пишете до социалния министър да се пенсионирате по-рано, защото сте 1-ва категория труд ;):beer: :beer:

Не се ядосвай колега. Нали затова пуснахме и такава тема: " Как да задаваме правилно въпроси". Ще трябва май да я сложим като правило във форума.  

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

×
×
  • Добави ново...