Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Препоръчан отговор

Здравейте, имам настолно pc но вече е доста остаряло, от него мога да ползвам хард диска и видео картата(поне за начало) , като целта ми е старият компютър да си остане функциониращ(имам си 2ри хард закачен и стара видео карта). Монитора за новия компютър е: LG 27MA43D-PZ Бюджета за сега не е дефиниран, със сигурност ще пазарува поетапно след седмица мисля да купя ssd, кутия и захранване (ще ми се да е това захранване, но гледам че го няма налично...) В избора за процесор много се затруднявам, ще ми се нещо хубаво за 1-2 години напред поне(AMD FX-8350/4.2G/X8/BOX/AM3+ или I5-3570K /3.4G/6MB/BOX/LGA1155) процесора ще кара с лек клок затова ми е необходим и охладител за него. Останалото оставям на вас, като приемам и корекции и забележки! От Варна съм, така че моля да предвидите и транспорта ако е възможно! Игри ще се играят не съм запален толкова че да диря макс настройки, главно играя dota2. Това е мисля, благодаря ви!  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

SSD, Захранване, Кутия:

Обща стойност - 427.93 лв. с ДДС

Дъно, Процесор, Охладител, Рам, Видео:

Обща стойност - 1 246.88 лв. с ДДС

Ако ти идва много, смени дъното с това ASUS M5A97 /AMD970/AM3+ .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

SSD, Захранване, Кутия:

Име на продукта Бр. Ед. цена Общо A-DATA SSD SP900 128GB SATA3 1 182.76 лв. 182.76 лв. Corsair 600W Builder Series CX V2 1 131.71 лв. 131.71 лв. FD CORE 3000 USB3 ATX BLACK 1 113.40 лв. 113.40 лв. Междинна стойност: 427.87 лв. с ДДС, натрупани отстъпки: 7.40 лв. Обща стойност: 420.47 лв. с ДДС

Дъно, Процесор, Охладител, Рам, Видео:

Име на продукта Бр. Ед. цена Общо GB 990XA-UD3 /AMD 990X/AM3+ 1 180.22 лв. 180.22 лв. AMD FX-8350/4.2G/X8/BOX/AM3+ 1 368.93 лв. 368.93 лв. CM HYPER 212 EVO 1 55.42 лв. 55.42 лв. Corsair DDR3 1600MHz 8GB 2x240 CL9 Vengeance Pro Silver 1 142.42 лв. 142.42 лв. ASUS GTX760-DC2OC-2GD5 1 515.00 лв. 515.00 лв. Междинна стойност: 1 261.99 лв. с ДДС, натрупани отстъпки: 15.11 лв. Обща стойност: 1 246.88 лв. с ДДС

Ако ти идва много, смени дъното с това ASUS M5A97 /AMD970/AM3+ .

Колегата е казал, че на първо време няма да купува видеокарта. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колегата е казал, че на първо време няма да купува видеокарта. :)

Когато реши, тогава ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Когато реши, тогава ;)

Да въпроса бе, че частите ще се взимат поетапно, и щом не се гони висока производителност картата с която разполага е достатъчна. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да въпроса бе, че частите ще се взимат поетапно, и щом не се гони висока производителност картата с която разполага е достатъчна. :)

Временно ще е достатъчна, но не е за FullHD играене.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Corsair Carbide 200R ATX Case CC-9011023-WW  CORSAIR 600W Gaming Series GS600  INTEL 120G SSD 330 /2.5 KIT    Обща стойност - 473.94 лв. с ДДС   +   ASUS M5A97 /AMD970/AM3+  AMD FX-8350/4.2G/X8/BOX/AM3+  2X4G DDR3 1866 GEIL EVO LEGGERA  CM HYPER 412 PS    Обща стойност - 729.45 лв. с ДДС   Ако решиш да смениш и видеокартата: EVGA-GTX770-2GB-SC-ACX, ако ти е скъпа тази: Gainward-GTX760-Phantom-2GB-GDDR5

П.П. Сложил съм ти излишно мощно захранване, но щом си приготвил за него около 160лв. защо не?!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За момента ще го карам със старата карта, знам че не е достатъчна за гладък гейм, но дори и да взимам нова надали ще е от порядъка на 500лева най-много на половина, но на първо време ще видя как се държи 6670 в дота... друго няма да играя така или иначе скоро, а за филми ще се справя.

до тук това ми допадна.
FD CORE 3000 USB3 ATX BLACK - на нея съм си се спрял както и на ссд-то на самсунг, само ми се ще някое по-добро захранване с по-голяма гаранция и по-тихичко.
И едно ме гложди процесорите на интел мачкат засега амд, но аз мисля в перспектива и се надявам че повечето ядра ще са само в полза за в бъдеще.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За момента ще го карам със старата карта, знам че не е достатъчна за гладък гейм, но дори и да взимам нова надали ще е от порядъка на 500лева най-много на половина, но на първо време ще видя как се държи 6670 в дота... друго няма да играя така или иначе скоро, а за филми ще се справя.

до тук това ми допадна.
FD CORE 3000 USB3 ATX BLACK - на нея съм си се спрял както и на ссд-то на самсунг, само ми се ще някое по-добро захранване с по-голяма гаранция и по-тихичко.
И едно ме гложди процесорите на интел мачкат засега амд, но аз мисля в перспектива и се надявам че повечето ядра ще са само в полза за в бъдеще.

Тогава може да се мине с доста по-евтина конфигурация! Не виждам смисъл засега да се прави клок на процесора съответно и охладителя идва излишен! Ако все пак го вземеш мисля, че тази рам, която си избрал ще му пречи, защото е с високи гребенчета! Ако държиш на многоядрен процесор по-добре изчакай новото поколение на АМД! http://en.wikipedia.org/wiki/Steamroller_(microarchitecture)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

до тук това ми допадна.

Охладителя на CM 212 EVO идва малко слаб за този процесор, особенно след клок. Паметите на Corsair са доста скъпи за момента - може да вземеш (за същите пари горе долу) 2х8 Gb 1866Mhz. на Kingston. Иначе, другите неща са добре.

P.S. Ако чакаш FX 93XX или FX 95XX, трябва да имаш доста финанси за процесор и дъно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ASROCK Z77 PRO3 /Z77/LGA1155

I5-3570K /3.4G/6MB/BOX/LGA1155

573лв. от никем

Kingston HyperX Predator - 2x4GB - DDR3 1866MHz - CL9

Cooler Master Silent Pro M2, 520W

CM 690 II Advanced (USB 3)

346лв от емаг , частите са с безплатна доставка на доста апетитна цена!

Общо 920лв.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ASROCK Z77 PRO3 /Z77/LGA1155

I5-3570K /3.4G/6MB/BOX/LGA1155

573лв. от никем

Kingston HyperX Predator - 2x4GB - DDR3 1866MHz - CL9

Cooler Master Silent Pro M2, 520W

CM 690 II Advanced (USB 3)

346лв от емаг , частите са с безплатна доставка на доста апетитна цена!

Общо 920лв.

Да доста добре, за чакане не вярвам да има голям смисъл, явно ще е и5-ца процесора, не се знае кога ще излязат процесорите на амд, за hasswell да се напъвам ли? какво ще кажете за Cooler Master GX Lite Black, 700W - изглежда доста примамливо?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да доста добре, за чакане не вярвам да има голям смисъл, явно ще е и5-ца процесора, не се знае кога ще излязат процесорите на амд, за hasswell да се напъвам ли? какво ще кажете за Cooler Master GX Lite Black, 700W - изглежда доста примамливо?

Това което съм ти предложил е по-добро!

И двете са с 5 годишна гаранция , но това е доста тихо и е полумодуларно, което е голям + когато подреждаш кабелите в кутията - ще използваш само необходимите другите няма да са закачени на захранването и да заемат място!

Ако те притесняват ватовете - те са напълно достатъчни съвременна висок клас геймърска машина  с клокнат процесор и клокната видео карта най-висок клас, дори ще имаш доста запас!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

добре нави ме :)  и кутията ми хареса; пускам поръчката и в началото на месеца ще купя ссд-то и в края процесор и дъно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

добре нави ме :)  и кутията ми хареса; пускам поръчката и в началото на месеца ще купя ссд-то и в края процесор и дъно.

Имам големи съмнения, че кутията няма USB 3, тъй като е чист CM 690 II, а не Advanced. В сайта на emag има два такива модела с разлика в цената около 2 лв. На единият модел е написано, че има USB 3, а другият няма. Това е или печатна грешка или е написано умишлено подвеждащо. Преди да поръчаш питай да си изясниш нещата или просто приемаш липсата на USB 3 за сметка на ниската цена. Иначе, кутията е много добра откъм охлаждане,кабел мениджмънт и лесен монтаж на хардуер.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам големи съмнения, че кутията няма USB 3, тъй като е чист CM 690 II, а не Advanced. В сайта на emag има два такива модела с разлика в цената около 2 лв. На единият модел е написано, че има USB 3, а другият няма. Това е или печатна грешка или е написано умишлено подвеждащо. Преди да поръчаш питай да си изясниш нещата или просто приемаш липсата на USB 3 за сметка на ниската цена. Иначе, кутията е много добра откъм охлаждане,кабел мениджмънт и лесен монтаж на хардуер.

На тази кутия е даден този

Код: CM-RC-692A-KKN5 в офицялния сайт тази кутия е с усб3 и идва с 3 вентилатора 2х140мм и 1х120мм

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Временно ще е достатъчна, но не е за FullHD играене.

Зависи. На Low  повечето игри се играят, включително и по-новите. А и може да я клокне малко тая карта. А и всеки разбира разлино "играта" и по-точно fps, които би трябвало да са му достатъчни. А с мощен процесор, няма да има дроп, който да дразни и да дава впечатление за много по-малко кадри. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Зависи. На Low  повечето игри се играят, включително и по-новите. А и може да я клокне малко тая карта. А и всеки разбира разлино "играта" и по-точно fps, които би трябвало да са му достатъчни. А с мощен процесор, няма да има дроп, който да дразни и да дава впечатление за много по-малко кадри. 

От личен опит казвам, че Dota 2 на Low си е наказание. Далеч е от Low-а на Crysis 3 или Witcher 2.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На тази кутия е даден този

Код: CM-RC-692A-KKN5 в офицялния сайт тази кутия е с усб3 и идва с 3 вентилатора 2х140мм и 1х120мм

Виж тук колко струва Advanced в сравнение с тази в emag. При разлика от 60 лв. цената е очевадно, че има разминаване и то голямо.

P.S. Към автора на темата - като поръчаш,пиши бързо каква е кутията за да си поръчам и аз, докато тече все още промоцията.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Затова се целя в момента в силен процесор, след това спокойно мога да си закупя нова видео карта и нещата да заспят. Както казах все още незнам как ще изглежда играта на low защото сега си я играя на high на сегашната машина, въпреки че на лаптопа ми е на low и определено има дразнене но при мен идва от неодобството на преносимите компютри, графичното ниво не ме дразни толкова, но предполагам на новия монитор ще има доста осезаема разлика. Поръчал съм частите, най-вероятно утре ще получа обаждане за потвърждаване :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виж тук колко струва Advanced в сравнение с тази в emag. При разлика от 60 лв. цената е очевадно, че има разминаване.

Ти случаино да видя ,че предложените части като кутия ,рам и захранване са с 20% намаление!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти случаино да видя ,че предложените части като кутия ,рам и захранване са с 20% намаление!

Тези дни ходих на очен, все още виждам. И с тези 20 % намаление, разликата пак е фрапираща. Ще взема и аз да поръчам и като ми се обадят ще разбера.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

100 x 100 е обикновения CM!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тези дни ходих на очен, все още виждам. И с тези 20 % намаление, разликата пак е фрапираща. Ще взема и аз да поръчам и като ми се обадят ще разбера.

Има разлика от 27-28лв., когато цената е без намалението!

Такъв код са зачвили на кутията и такива снимки има качени като на този модел!

Може да е така както казваш и ти , но той има пълното право да не я плати ако е се различава от таво което е описано!

Да не забравяме , че като излезнаха хасуел процесорите бяха пуснали i7-4770 на цена под 400лв. , та не виждам защо толкова не ви се вярва ,че е възможно!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.