Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×

Препоръчан отговор

ATHLON64 4000+X2,ALIVENF6G-GLAN,2x1GB DDR2 800Mhz,SAPPHIRE X1650 256M,windows 7Ето какъв е случая.Купувал съм я нова преди 5 години,но от това лято започна страшно горещ да става проца.В момента на айдъл е 60!!! Пусна ли мозила с 2 таба + 1 ютюб стига 70* .Изчистил съм го основно,вече има 4х80мм перки от които едната фучи на 3000 оборота и блъска в проца ,който е със стоков кулер.Естествено термопастата на проца я смених и съм сложил МХ-2 .Смених я дори и на видеото.Единствено не съм сменял партата на чипсета,защото ме наплашиха,че нямал махане и си стои с оригиналната.Ако има вероятност той да е причината ще рискувам в крайна сметка.Прави ми впечатление,че ако спра нета ,смъква 10 градуса.Не съм го преинсталирал и има вероятност да има гадини в него,но пък от тях да държи такива градуси не ми се вярва,защото проца не стои натоварен,рамта също.Клок не е и помирисвал този процесор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Когато сте в айдъл, засекли ли сте в какви граници се движи натоварването на процесора, та да не се окаже, че не тествате съвсем в айдъл?

Само за ориентир - същият процесор на една моя машина в днешните рекордни горещини в неклиматизирана стая е 39 * в айдъл (1-2 % лоуд на процесора), а при товар стига не повече от 42-3 *, и то при не кой знае какъв въздушен поток в кутията. При по-нормални откъм външни температури дни се движи от порядъка на 37 градуса в айдъл до не повече от 41 градуса при товар.

Нещо не е наред. Да не би да сте поставили охладителя грешно, когато сте сменяли термопастата?

Редактирано от programings (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проверете при колегите в антивирусната секция за miner

П.П. Стаята климатизирана ли е или карате на 35-40 градуса околно температура?

Редактирано от sliderum (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Когато сте в айдъл, засекли ли сте в какви граници се движи натоварването на процесора, та да не се окаже, че не тествате съвсем в айдъл?

Само за ориентир - същият процесор на една моя машина в днешните рекордни горещини в неклиматизирана стая е 39 * в айдъл (1-2 % лоуд на процесора), а при товар стига не повече от 42-3 *, и то при не кой знае какъв въздушен поток в кутията. При по-нормални откъм външни температури дни се движи от порядъка на 37 градуса в айдъл до не повече от 41 градуса при товар.

Нещо не е наред. Да не би да сте поставили охладителя грешно, когато сте сменяли термопастата?

Не ми се вярва да не е поставен правилно кулера,защото съм правил процедурата много пъти.Даже сега сменявах 3 вида пасти за 1 месец от от евтина бг паста ,през сребърна ,но евтина и накрая МХ2.Ето шот в момента Публикувано изображение

screen shot tool

Редактирано от stradlin (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да добавя и аз нещо - дали не си прекалил със пастата ?

Пусна ли мозила с 2 таба + 1 ютюб стига 70* ......  ако спра нета ,смъква 10 градуса

Един клип от тубата е нормално до го натовари 50/70% така че затова имаш и разлика в температурата .

Би се пробвал още веднъж със нанасянето на пастата .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да добавя и аз нещо - дали не си прекалил със пастата ?

Пусна ли мозила с 2 таба + 1 ютюб стига 70*     ......  ако спра нета ,смъква 10 градуса

Един клип от тубата е нормално до го натовари 50/70% така че затова имаш и разлика в температурата .

Би се пробвал още веднъж със нанасянето на пастата .

3 пъти за 1 месец и всеки път почти еднакви градуси,като преди тези 3 пъти пастата винаги аз съм сменявал пък не е качвал толкова.Сигурен съм в пастата и монтажа. Чипсета може ли да е причина и дали да се пробвам да я сменя?Като за начало май ще се наложи реинстал...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Писах докато си публикувал поста над мен и не съм видял че си пробвал няколко пъти :D

Нещо напрежения на процесора ? имаше преди време пак така със загряващ безпричинно процесор и накрая автора го подмени и нещата се нормализираха . Чипсета ако не ти прегрява защо ще го бараш :(

ПП. Защо ще бързаш с преинсталация - пусни една жива ОС и тествай .

Редактирано от jonov (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Писах докато си публикувал поста над мен и не съм видял че си пробвал няколко пъти :D

Нещо напрежения на процесора ? имаше преди време пак така със загряващ безпричинно процесор и накрая автора го подмени и нещата се нормализираха . Чипсета ако не ти прегрява защо ще го бараш :(

Що пък да не е. Нвидиа яко се изложиха баш с температурата на чипсетите...Затова и изоставиха тоя си бизнес.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето още инфо Публикувано изображение Редактирано от stradlin (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Що пък да не е. Нвидиа яко се изложиха баш с температурата на чипсетите...Затова и изоставиха тоя си бизнес.

Автора за него нищо не казва да загрява :(

ПП. :) а сега видях - една нормална лятна температура за чипсета която не се сваля с  смяна на паста , а смяна на охладител с вентилатор или монтирането на такъв . Не знам дали не му даваха 80 градуса :(

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Температурата е на чипсета, не е на централния процесор, която те плаши...Както предположих последно. Точно където те е било страх да смениш термопастата или термолепенката - под радиаторчето на чипсета.

Автораа за него нищо не казва да загрява :(

Щото се е объркал :)

Редактирано от sliderum (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Май не разбрах последните 2 поста. Нали на дънна платка е 39* или това не е чипсета?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Май не разбрах последните 2 поста. Нали на дънна платка е 39* или това не е чипсета?

MCP 68 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

MCP е чипсета, дъното е отделно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ок ,мерси.Ясно стана ,че и чипа ври,но нали и проца прегрява?

Тази снимка, която даваш с температурите, тогава натоварен ли е бил или без натоварване?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Казваш че има 4 вентилатора на кутията - а поток , посока на вкарва изкарва ?

Чипсета като за 30+ в помещението си е горе долу в граница за модела , не че ще му пречи с друг охладител да го свалиш на 60 *

но колеги , забележете от шота че проца му е на 500 мхц а при натоварено положение ?

Пусни един стрес от еверест да видим положението . а температурата на чипсета , търсих до сега но не открих - мисля че за тая печка е 80* :(

ПП. :ph34r: ама и аз съм видял на шота графичния :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тази снимка, която даваш с температурите, тогава натоварен ли е бил или без натоварване?

В айдъл е,то на шота се вижда ,натоварването - 4%

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Казваш че има 4 вентилатора на кутията - а поток , посока на вкарва изкарва ?

Чипсета като за 30+ в помещението си е горе долу в граница за модела , не че ще му пречи с друг охладител да го свалиш на 60 *

но колеги , забележете от шота че проца му е на 500 мхц а при натоварено положение ?

Пусни един стрес от еверест да видим положението . а температурата на чипсета , търсих до сега но не открих - мисля че за тая печка е 80* :(

ПП. :ph34r: ама и аз съм видял на шота графичния :)

...Казваш да приготвя тигана с яйцата и да му пусна един стрес тест ? На колко градуса да го спирам,че не се знае колко ще качи? Налягането в кутията е положително 3 вкарват и един(+ 1 на захранването) изкарващи.

Публикувано изображение

image hosting

Редактирано от stradlin (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...Казваш да приготвя тигана с яйцата и да му пусна един стрес тест ? На колко градуса да го спирам,че не се знае колко ще качи? Налягането в кутията е положително 3 вкарват и един(+ 1 на захранването) изкарващи......

Първо не е ясно какъв е дебита на всеки един от вентилаторите и дали тия два не са с по-голям от трите вкарващи.

Второ ако входящия поток е по-голям не правиш нищо в кутията няма паток а има бърканица някаква.

А относно MPC температурата...

Това е отговор на хората от Aida64

До момента аз нещо не виждам шот с въпросните високи температури.

Редактирано от pconline (преглед на промените)
  • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

До момента аз нещо не виждам шот с въпросните високи температури.

Явно чипа е с нормалнна температура,даже си е направо хладен. На шота от аида се вижда 48* при 4% натоварване.Според теб нормални ли са градусите?Според мен не са,защото при 1 ютюб удря 70* . Редактирано от stradlin (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

AMD Athlon 64 X2 4000+   Maximum operating temperature  ? 55°C - 72°C

Не може да се каже че е кой знае колко добра и както казах по горе тубата го товари здраво - направи един стрес за 10 минути и дай графиката .

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

AMD Athlon 64 X2 4000+      Maximum operating temperature  ? 55°C - 72°C   Не може да се каже че е кой знае колко добра и както казах по горе тубата го товари здраво - направи един стрес за 10 минути и дай графиката .

Ще направя тест по-късно ,че не съм в къщи.Но аз правя сравнение с градусите до миналото лято.Откакто е купена преди 5 години никога не е държала толкова.Както спомена някой тук този процесор стои на 38-40 в айдъл,за това си мисля,че има нещо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някакви дефекти по процесора и охлаждането ? става въпрос за охлаждащата повърхност - да е надраскана ? пък не се знае какво се е опекло и под капачката на процесора а и не малко време е изкарал при днешните темпове на технологиите :) Намаля ли си честотата когато не е натоварен , това ще го накара поне когато не се използва да смъкне 10 градуса :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някакви дефекти по процесора и охлаждането ? става въпрос за охлаждащата повърхност - да е надраскана ? пък не се знае какво се е опекло и под капачката на процесора а и не малко време е изкарал при днешните темпове на технологиите :) Намаля ли си честотата когато не е натоварен , това ще го накара поне когато не се използва да смъкне 10 градуса :D

Няма нищо по различно от преди с нормалната температура.Даже до преди да почне да качва градусите нямах пукнат фан в кутията.Само на проца и на захранването и си беше хладен.Няма драскотини и повреди по охлаждането.Направи ми впечатление ,че една няколко дни слд като сложих МХ2 паднаха с около 8-10 градусите,но сега пак са си същите.Много ми е странно.

Ето и 8минутен тест,който е напълно достатъчен за да се види положението:

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Подобни теми

• от Лина Георгиева
      Здравейте! 
      От известно време компютърът (на баба ми) има следният проблем:
      Не може да се стартира, а вместо това изписва, че операционната система не била съвместима с процесора. Опитах да си направя инсталационен (Repair) диск чрез Контрол панела на друг лаптоп, работещ на Windows 7 (който записах на DVD), но поради някаква причина "The Disc failed to be read. Press Ctr+Alt+Del to restart". В BIOS-а също не го отчита изобщо като Bootable device. 
      Може би трябва да го запиша този файл като .iso на флашка? 
      Или може би някъде греша? 
      Какво може да се направи по въпроса? Може би трябва някаква друга програма или по друг начин? Непременно ли е наложителна смяната на процесора или въпросът може да се реши по друг начин? 
      Ето част от характеристиките (по памет):
      Компютър 
      Dell Optiplex(?) 475 
      Intel Pentum 
      От няколко месеца компютърът работи на Windows 7, преди това е бил на XP.

Ще ви бъда много благодарна, ако помогнете! 
      ^_^ 

• от OxLuVa
      Цел: Новите гейм заглавия да се играят на High настройки с резолюция FHD (например, Far Cry 5 на LOW и FHD, средните кадри са около 55 и в по-натоварени моменти играта засича доста неприятно, като сваля резолюцията перформънса се подобрява (но не кой знае колко) за сметка на картината, тъй като монитoра ми е 24'' FHD)
      В момента разполагам със:
      Видеокарта:
      Video Chipset: NVIDIA GeForce GTX 960
      Video Chipset Codename: GM206-300
      Video Memory: 4096 MBytes of GDDR5 SDRAM [Samsung]
      Video Card: GIGABYTE GeForce GTX 960 OC 4GB
      Video Bus: PCIe v3.0 x16 (8.0 GT/s) @ x16 (2.5 GT/s)
      Процесор:
      CPU Brand Name: Intel(R) Core(TM) i5-6400 CPU @ 2.70GHz
      CPU Platform:  Socket H4 (LGA1151)

Захранване: Thermaltake
      Model:  LTP-550AL2NK
      Total Power: 550w
      Отворен съм към предложения за нова видео карта и процесор (бюджет около 1000лв и за двете)
      За видеокарта обмислям нещо от сорта на GTX 1060, а за процесор нямам представа. Ако трябва още някаква допълнителна информация, ще добавя, няма проблем! И като цяло захранването дали ще се справи с новите компоненти.
      Поздрави!

• от achilles_tw
      Здравейте, ще си взимам нов комютър и искам съвет от къде да го взема, от къде ще ми бъде най евтино също така помощ при избора на части. Видеокартата искам да бъде на Nvidia, а процесора на Intel. Ще го използвам предимно за игри. Искам да добавя само, че последният ми компютър беше от джар и съм много разочарован от тях имах много проблеми с конфигурацията и с тях, бяха ми сложили дори несъвместими дъно и процесор пълна идиотщина. Така че за зглобяването ако може от самия сайт от който се поръчват частите да стане или да ми дадете някакъв съвет къде да ми го зглобят, мисля че бих се справил и сам но ме е страх да не прецакам нещо! Мерси предварително колеги ! 
    • от Кристиян Кръстев
      така писах преди 2 дена сега мисля да купя това https://www.olx.bg/ad/danna-platka-protsesor-video-ram-ID7kjp5.html ама ако може да ми кажете какво хубаво захранване да му купя до 50лева
    • от Tosho55
      Здравейте,та искам да си сглобя някаква машинка,с която да мога да подкарам абсолютно всички игри в момента с бюджет около 1600 лева и също така имам въпрос,та вчера намерих този испански сайт от един приятел https://www.pccomponentes.com/sistemas-operativos и забелязвам,че дори видеокартите са нормални цени,както знаете в момента заради копачите цените на видео картите се е покачила драстично,та имате ли някакви мнения?Води се,че са чисто нови,но според вас дали има някакъв шанс да имат проблеми или случайно да ме измамят? Също така разполагам с монитор,имам и хард диск но е само 400 гб,което мисля,че не е достатъчно така че не смятам да го използвам.Благодаря предварително!

• Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.