Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

ATHLON64 4000+X2,ALIVENF6G-GLAN,2x1GB DDR2 800Mhz,SAPPHIRE X1650 256M,windows 7Ето какъв е случая.Купувал съм я нова преди 5 години,но от това лято започна страшно горещ да става проца.В момента на айдъл е 60!!! Пусна ли мозила с 2 таба + 1 ютюб стига 70* .Изчистил съм го основно,вече има 4х80мм перки от които едната фучи на 3000 оборота и блъска в проца ,който е със стоков кулер.Естествено термопастата на проца я смених и съм сложил МХ-2 .Смених я дори и на видеото.Единствено не съм сменял партата на чипсета,защото ме наплашиха,че нямал махане и си стои с оригиналната.Ако има вероятност той да е причината ще рискувам в крайна сметка.Прави ми впечатление,че ако спра нета ,смъква 10 градуса.Не съм го преинсталирал и има вероятност да има гадини в него,но пък от тях да държи такива градуси не ми се вярва,защото проца не стои натоварен,рамта също.Клок не е и помирисвал този процесор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Когато сте в айдъл, засекли ли сте в какви граници се движи натоварването на процесора, та да не се окаже, че не тествате съвсем в айдъл?

Само за ориентир - същият процесор на една моя машина в днешните рекордни горещини в неклиматизирана стая е 39 * в айдъл (1-2 % лоуд на процесора), а при товар стига не повече от 42-3 *, и то при не кой знае какъв въздушен поток в кутията. При по-нормални откъм външни температури дни се движи от порядъка на 37 градуса в айдъл до не повече от 41 градуса при товар.

Нещо не е наред. Да не би да сте поставили охладителя грешно, когато сте сменяли термопастата?

Редактирано от programings (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проверете при колегите в антивирусната секция за miner

П.П. Стаята климатизирана ли е или карате на 35-40 градуса околно температура?

Редактирано от sliderum (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Когато сте в айдъл, засекли ли сте в какви граници се движи натоварването на процесора, та да не се окаже, че не тествате съвсем в айдъл?

Само за ориентир - същият процесор на една моя машина в днешните рекордни горещини в неклиматизирана стая е 39 * в айдъл (1-2 % лоуд на процесора), а при товар стига не повече от 42-3 *, и то при не кой знае какъв въздушен поток в кутията. При по-нормални откъм външни температури дни се движи от порядъка на 37 градуса в айдъл до не повече от 41 градуса при товар.

Нещо не е наред. Да не би да сте поставили охладителя грешно, когато сте сменяли термопастата?

Не ми се вярва да не е поставен правилно кулера,защото съм правил процедурата много пъти.Даже сега сменявах 3 вида пасти за 1 месец от от евтина бг паста ,през сребърна ,но евтина и накрая МХ2.Ето шот в момента Публикувано изображение

screen shot tool

Редактирано от stradlin (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да добавя и аз нещо - дали не си прекалил със пастата ?

Пусна ли мозила с 2 таба + 1 ютюб стига 70* ......  ако спра нета ,смъква 10 градуса

Един клип от тубата е нормално до го натовари 50/70% така че затова имаш и разлика в температурата .

Би се пробвал още веднъж със нанасянето на пастата .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да добавя и аз нещо - дали не си прекалил със пастата ?

Пусна ли мозила с 2 таба + 1 ютюб стига 70*     ......  ако спра нета ,смъква 10 градуса

Един клип от тубата е нормално до го натовари 50/70% така че затова имаш и разлика в температурата .

Би се пробвал още веднъж със нанасянето на пастата .

3 пъти за 1 месец и всеки път почти еднакви градуси,като преди тези 3 пъти пастата винаги аз съм сменявал пък не е качвал толкова.Сигурен съм в пастата и монтажа. Чипсета може ли да е причина и дали да се пробвам да я сменя?Като за начало май ще се наложи реинстал...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Писах докато си публикувал поста над мен и не съм видял че си пробвал няколко пъти :D

Нещо напрежения на процесора ? имаше преди време пак така със загряващ безпричинно процесор и накрая автора го подмени и нещата се нормализираха . Чипсета ако не ти прегрява защо ще го бараш :(

ПП. Защо ще бързаш с преинсталация - пусни една жива ОС и тествай .

Редактирано от jonov (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Писах докато си публикувал поста над мен и не съм видял че си пробвал няколко пъти :D

Нещо напрежения на процесора ? имаше преди време пак така със загряващ безпричинно процесор и накрая автора го подмени и нещата се нормализираха . Чипсета ако не ти прегрява защо ще го бараш :(

Що пък да не е. Нвидиа яко се изложиха баш с температурата на чипсетите...Затова и изоставиха тоя си бизнес.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето още инфо Публикувано изображение Редактирано от stradlin (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Що пък да не е. Нвидиа яко се изложиха баш с температурата на чипсетите...Затова и изоставиха тоя си бизнес.

Автора за него нищо не казва да загрява :(

ПП. :) а сега видях - една нормална лятна температура за чипсета която не се сваля с  смяна на паста , а смяна на охладител с вентилатор или монтирането на такъв . Не знам дали не му даваха 80 градуса :(

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Температурата е на чипсета, не е на централния процесор, която те плаши...Както предположих последно. Точно където те е било страх да смениш термопастата или термолепенката - под радиаторчето на чипсета.

Автораа за него нищо не казва да загрява :(

Щото се е объркал :)

Редактирано от sliderum (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Май не разбрах последните 2 поста. Нали на дънна платка е 39* или това не е чипсета?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Май не разбрах последните 2 поста. Нали на дънна платка е 39* или това не е чипсета?

MCP 68 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

MCP е чипсета, дъното е отделно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ок ,мерси.Ясно стана ,че и чипа ври,но нали и проца прегрява?

Тази снимка, която даваш с температурите, тогава натоварен ли е бил или без натоварване?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Казваш че има 4 вентилатора на кутията - а поток , посока на вкарва изкарва ?

Чипсета като за 30+ в помещението си е горе долу в граница за модела , не че ще му пречи с друг охладител да го свалиш на 60 *

но колеги , забележете от шота че проца му е на 500 мхц а при натоварено положение ?

Пусни един стрес от еверест да видим положението . а температурата на чипсета , търсих до сега но не открих - мисля че за тая печка е 80* :(

ПП. :ph34r: ама и аз съм видял на шота графичния :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тази снимка, която даваш с температурите, тогава натоварен ли е бил или без натоварване?

В айдъл е,то на шота се вижда ,натоварването - 4%

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Казваш че има 4 вентилатора на кутията - а поток , посока на вкарва изкарва ?

Чипсета като за 30+ в помещението си е горе долу в граница за модела , не че ще му пречи с друг охладител да го свалиш на 60 *

но колеги , забележете от шота че проца му е на 500 мхц а при натоварено положение ?

Пусни един стрес от еверест да видим положението . а температурата на чипсета , търсих до сега но не открих - мисля че за тая печка е 80* :(

ПП. :ph34r: ама и аз съм видял на шота графичния :)

...Казваш да приготвя тигана с яйцата и да му пусна един стрес тест ? На колко градуса да го спирам,че не се знае колко ще качи? Налягането в кутията е положително 3 вкарват и един(+ 1 на захранването) изкарващи.

Публикувано изображение

image hosting

Редактирано от stradlin (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...Казваш да приготвя тигана с яйцата и да му пусна един стрес тест ? На колко градуса да го спирам,че не се знае колко ще качи? Налягането в кутията е положително 3 вкарват и един(+ 1 на захранването) изкарващи......

Първо не е ясно какъв е дебита на всеки един от вентилаторите и дали тия два не са с по-голям от трите вкарващи.

Второ ако входящия поток е по-голям не правиш нищо в кутията няма паток а има бърканица някаква.

А относно MPC температурата...

Това е отговор на хората от Aida64

До момента аз нещо не виждам шот с въпросните високи температури.

Редактирано от pconline (преглед на промените)
  • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

До момента аз нещо не виждам шот с въпросните високи температури.

Явно чипа е с нормалнна температура,даже си е направо хладен. На шота от аида се вижда 48* при 4% натоварване.Според теб нормални ли са градусите?Според мен не са,защото при 1 ютюб удря 70* . Редактирано от stradlin (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

AMD Athlon 64 X2 4000+   Maximum operating temperature  ? 55°C - 72°C

Не може да се каже че е кой знае колко добра и както казах по горе тубата го товари здраво - направи един стрес за 10 минути и дай графиката .

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

AMD Athlon 64 X2 4000+      Maximum operating temperature  ? 55°C - 72°C   Не може да се каже че е кой знае колко добра и както казах по горе тубата го товари здраво - направи един стрес за 10 минути и дай графиката .

Ще направя тест по-късно ,че не съм в къщи.Но аз правя сравнение с градусите до миналото лято.Откакто е купена преди 5 години никога не е държала толкова.Както спомена някой тук този процесор стои на 38-40 в айдъл,за това си мисля,че има нещо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някакви дефекти по процесора и охлаждането ? става въпрос за охлаждащата повърхност - да е надраскана ? пък не се знае какво се е опекло и под капачката на процесора а и не малко време е изкарал при днешните темпове на технологиите :) Намаля ли си честотата когато не е натоварен , това ще го накара поне когато не се използва да смъкне 10 градуса :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някакви дефекти по процесора и охлаждането ? става въпрос за охлаждащата повърхност - да е надраскана ? пък не се знае какво се е опекло и под капачката на процесора а и не малко време е изкарал при днешните темпове на технологиите :) Намаля ли си честотата когато не е натоварен , това ще го накара поне когато не се използва да смъкне 10 градуса :D

Няма нищо по различно от преди с нормалната температура.Даже до преди да почне да качва градусите нямах пукнат фан в кутията.Само на проца и на захранването и си беше хладен.Няма драскотини и повреди по охлаждането.Направи ми впечатление ,че една няколко дни слд като сложих МХ2 паднаха с около 8-10 градусите,но сега пак са си същите.Много ми е странно.

Ето и 8минутен тест,който е напълно достатъчен за да се види положението:

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от bomar00
      Здравейте предварително се извинявам ако темата е в грешния раздел. Продавам частите си за компютър и се чудя в какво да сложа Рам памета, дънната платка и процесора ? Много ще съм ви благодарен ако ми отговорите.
    • от Xristis Games
      Здравейте,
      Имам следния проблем. Компютъра ми е старичак, но постоянно добавям някоя част за да се подобри и преди седмица си купих процесор. Първият процесор с който е купен компютъра беше Intel Pentium 4 (HT 640) и му взех Intel core 2 duo E8400 и реших да го сложа, но след като го сложих и нямах картина и перките на компютъра се въртяха много силно. По интересувах се и едно момче ми каза, че дъното не ми поддържа FSBto което в случая е 1333мхз. Сложох на другия ден един друг процесор който е Pentium E5700, но с FSB 800мхз и пак не подкарва картина ...      Като си върна стария процесор и всичко си тръгва... От какво може да е това? (Биос ъпдейт? Ново дъно?) Благодаря предварително!
    • от kolib4iata
      Здравейте.Помогнете в избора на процесор.
      Двоумя се между тези двата като бюджета е 400 лева.
      AMD Ryzen 5 2600
      Intel Core i5-8400
      Играя само WOT с GTX 1060 6gb, гледах сравнения на двата и клоня към Ryzen (игрането на игри не е преоритет)
    • от RoSS7
      Колеги, здравейте,
      ще съм ви много благодарен ако някой ми обясни по-подробно какво трябва да направя. Попаднах на две подобни теми, но не успях да постигна никакъв резултат. Синът ми използва компютъра за игри, но по 1-2 часа на ден и през останалото време аз съм на него. Проблемът ми е следния. Винтелатора на процесора е много шумен, понякога се изключва за няколко секунди и компютъра почти не се чува как работи, но след това перката се завърта отново и направо откачам. Използвам компютъра за писане на документи, които изобщо не натоварват процесора, понякога чета някакви статии в интернет и искам да разбера възможно ли е да изключвам перката на процесора за определено време, защото съм сигурен, че не го натоварвам. Четох в нета, че може да се направи при определени градуси да се пуска и когато не се натоварва да се изключва. Моят се изключва за няколко секунди и ако мога да увелича тези секунди или да го направя да се включва само когато е необходимо ще бъде страхотно. На снимката съм описал всички части на компютъра и ще съм ви безкрайно благодарен ако ми помогнете. Мисля, че имам достатъчно винтелатори и докато аз го ползвам може да мина и без охладителя на процесора, но ако греша, моля поправете ме, защото не съм на Ти с компютрите, но ако ми обясните какво да направя ще се справя с малко помощ от приятел

• от Tosho55
      Здравейте отново,бях писал преди няколко месеца за компютър,но очевидно бюджета не ми стигаше и се отказах,сега съм събрал пари и се надявам да можете да помогнете с едно надеждно компютърче за игри главно,с бюджет 2750 лева  може и 2800,но не повече за предпочитане,имам монитор на 144 Hz така че не го включваите,искам само конфигурация! П.С нямам никакви стари части,които мога да използвам и ако може да не ми давате варианти с части втора употреба...Благодаря предварително!  
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.