Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×

Препоръчан отговор

Как да разбера дали в един WinXP има вградени SATA Драйвъри, и ако има искам да попитам, инсталира само тези които пасват на моят компютър без останалите нали?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако няма SATA драйвери, няма да ти познае SATA диск[ове] по време на инсталацията.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако няма SATA драйвери, няма да ти познае SATA диск[ове] по време на инсталацията.

Как да разбера дали има?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да има драйвери за SATA - за интелските чипсети които са без ACHI или пък са IDE в режим .

Дали ще ти свършат работа след като не си написал какво ти е дъното може да се разбере като се гледа на кафе или пък на боб.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Подобни теми

• от PiroEfekta
      Здравейте, вчера си взех един сървър (HP ProLiant DL160 G6 да сме точни) с целта да се уча на него. Понеже съм лапешник и имам basic познания по Linux, най-вероятно ще ми се наложи да питам доста пъти в тези форуми.
      Та, въпросът ми е: сложих един хард и превключих на AHCI режим, понеже не ми се дават пари за още един хард, за да направя RAID. Буутнах от флашка с CentOS и продължих към инсталацията. Когато дойде време за избор на инсталационно устройство, нито една от опциите не работеше, освен Custom Layout. Като го избрах, видях, че единственото устройство, което засича, е флашката. Четох в други форуми, че трябвало да се направи logical drive, но си нямам идея как и дали наистина това е вярно. Надявах се някой от тука да удари едно рамо.
    • от GTodorov007
      Здравейте,
      днес един приятел ми даде 320 гб хард диск с инсталиран на него Linux Ubuntu закачих го в компютъра си като втори хард диск, но не тръгва, в биос се вижда, като дам в WINDOWS 7 който е на първия хард на мениджъра и ми показва втория диск но няма букви на разделите си, съответно и не ми позволява да напиша никакви букви.. не знам как точно трябва да се подкара хард диска.. Ъпдейтнах драйвърите но не се получи...
    • от SopBG
      Здравейте! Имам Acer TravelMate 5740G и искам да попитам дали е възмойно да махна HDD-то, което е SATA II и да сложа  SSD, което е SATA III? Дали ще е толкова бързо колкото трябва да  е? Благодаря предваително!
    • от tezcatlipoca
      Другари,
      дайте идея къде мога да ремонтирам това чудо?
      Счупих го при монтирането, после някак го закрепих, но вече не става.
      Трябва да се оголи и запои направо на харда кабела, но нямам поялник, а и не се наемам на такава фина работа.

Благодаря предварително.
    • от Панайот Панайотов
      Привет!
      Имам желание да ви питам няколко въпроса . Много съм любобитен относно някои неща, свързани с хардуера на компютъра и ще съм много доволен, ако ми отговорите.
      Става дума за една дънна платка, която ще ни служи за пример и няколко въпроси към нея, но не конкретно към модела и марката, а по-скоро към това, че тя в примера държа да бъде разбирана като основа върху, която искам да си изясня някои въпроси свързани с хардуера.
      Това са характеристиките на гореспоменатото дъно: ако те интересува това е: ASROCK Z87 PRO4 BULK
      Сокет:
      LGA1150

Чипсет:
      Intel Z87

Поддържани процесори:
      ·         Intel Core i7
      ·         Intel Core i5
      ·         Intel Core i3
      ·         Intel Celeron
      ·         Intel Pentium
      ·         Intel Xeon

Поддържана памет:
      DDR3

Честота на паметта:
      2933 MHz

Слотове за памет:
      4

Звукова карта:
      7.1 CH HD Audio

LAN:
      10/100/1000 Mb/s

Интерфейси:
      ·         6 x SATA3 6.0 Gb/s
      ·         1 x PCI Express 3.0 x16 Slot Quantity
      ·         1 x PCI Express 2.0 x16
      ·         2 x PCI Express 2.0 x1
      ·         2 x PCI slots

Портове:
      ·         3 x Audio Line-Out
      ·         1 x Microphone-In
      ·         1 x Audio Line-In
      ·         4 x USB 3.0
      ·         4 x USB 2.0
      ·         1 x Optical SPDIF Out Port
      ·         1 x LAN
      ·         2 x HDMI
      ·         1 x D-Sub
      ·         1 x PS/2
      ·         1 x DVI

Форм фактор:
      ATX

Въпроси:
      1) Сокетът е мястото, където се поставя процесорът, така ли е? А въпросният сокет LGA1150, тази абривиатура, последвана от цифри, ако мога така да се изразя, трябва да намеря в характеристиките на изброените по-долу(в горната таблица) процесори(въпреки че става ясно, че са съвместими с дъното), така ли?
      2) Какво е чипсет?
      3) DDR3 e видът РАМ, който трябва да търся, за да отговаря на дъното, нали така? Ако да, откъде мога разбера какъв е максималният РАМ, който мога да инсталирам на бъдещия компютър с това дъно? Видях, че RAM паметта: 2x4GB DDR3 1600 MHz, е съвместима с въпросното дъно. Горе в таблицата на петата колона пише: Честота на паметта – 2933 MHz, какво означава това? Два реда по-нагоре споменах, че паметта: 2x4GB DDR3 1600 MHz, е съвместима с въпросната дънна платка. Не трябва ли честотите да са еднкави, имам предвид 2993 и 1600 МHz. Трябва ли да имат някаква съвместимост и какво е значението им?
      4) Звуковата карта в дъното ли е вградена?
      5) Отиваме на деветата колона в таблицата – Интерфейси. Моля ви, обяснете ми какви са тези интерфейси. Намира в един от съвместимите хард-дискове: Hard Disk: 1TB Seagate SATA3 7200RPM, абривиатура SATA3 7200 RPM, което какво трябва да значи? Какви са тези съкращения SATA, PCI (долу) :-D?:

SATA3 6.0 Gb/s
       PCI Express 3.0 x16 Slot Quantity
       PCI Express 2.0 x16
       PCI Express 2.0 x1
       PCI slots
      6) Какво е форм фактор? И какво е ATX?
      7)Като си избирам захранване, например за тази дънна платка, какво е най-важното, което трябва да знам и с което трябва да се съобразя?
      8) Както разбрах това е една видео карта, съвместима за  гореспоменатото дъно: SAPPHIRE DUAL-X R9 270X 2GB GDDR5 OC WITH BOOST. Какво значи 270х и 2GB? Благодаря!

• Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.