Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Привет ! Налага ми се да съм в чужбина около 5-6 месеца и имам нужда от лаптоп. За да си купя модерен лаптоп разбирам,че трябва да отделя над 1000лв,а в момента не разполагам с такива средства. Иска ми се някакъв компромисен вариант,а не разни с целерон процесори. Отворен съм към всякакви предложения,тъй като от изчетеното не мога да се спра на марка ,която да знам,че е надеждна. Лаптоп и игри знам,че са взаимно изключващи се неща,така че това определено няма да е основното му  предназначението .Ще се ползва за обичайните филми,интернет,работа с документи,музика,като към това добавям и програми за миксиране като Traktor Pro 2 ,тъй като ми е хоби,но не знам как ще се отрази като натоварване.Стандартен размер 15,6 инча може и по-малък,но не и повече.Ако правилно съм разбрал,то процесорът е най-важен за гладкото функциониране на машината / не съм спец/ ,така че търся добър такъв ,но 2020M;B960 не ми говори нищо като качество.Знам,че и3,и5 ,и7 са по-добри,но не знам дали има за тази цена и3 /за 5 и 7 няма шанс/. Това е ,мисля,че не съм пропуснал нищо като обяснения,така че благодаря предварително на отзовалите се. ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Привет ! Налага ми се да съм в чужбина около 5-6 месеца и имам нужда от лаптоп. За да си купя модерен лаптоп разбирам,че трябва да отделя над 1000лв,а в момента не разполагам с такива средства. Иска ми се някакъв компромисен вариант,а не разни с целерон процесори. Отворен съм към всякакви предложения,тъй като от изчетеното не мога да се спра на марка ,която да знам,че е надеждна. Лаптоп и игри знам,че са взаимно изключващи се неща,така че това определено няма да е основното му  предназначението .Ще се ползва за обичайните филми,интернет,работа с документи,музика,като към това добавям и програми за миксиране като Traktor Pro 2 ,тъй като ми е хоби,но не знам как ще се отрази като натоварване.Стандартен размер 15,6 инча може и по-малък,но не и повече.Ако правилно съм разбрал,то процесорът е най-важен за гладкото функциониране на машината / не съм спец/ ,така че търся добър такъв ,но 2020M;B960 не ми говори нищо като качество.Знам,че и3,и5 ,и7 са по-добри,но не знам дали има за тази цена и3 /за 5 и 7 няма шанс/. Това е ,мисля,че не съм пропуснал нищо като обяснения,така че благодаря предварително на отзовалите се. ;)

HP Probook 4540s   Това мисля, че е удачен избор. Процесора изобщо не е лош, имаш външно видео и 4гб рам. Хвърлих едно око на изискванията на миксиращата програма. Въпреки малкият бюджет, лаптопа ги покрива. Не би трябвало да имаш проблем. И не на последно място, в този ценови диапазон се чуват доста положителни мнения за тази серия на HP.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А има ли истина в коментарите за евтините hp-ta ,че не стрували и нещо вътре лесно прегрявало и се стопява ? Иначе като характеристики ме устройва напълно даже това външно видео е + ,ако има някакви игри,нали ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А има ли истина в коментарите за евтините hp-ta ,че не стрували и нещо вътре лесно прегрявало и се стопява ? Иначе като характеристики ме устройва напълно даже това външно видео е + ,ако има някакви игри,нали ?

Да, видеото е +, освен това имаш и матов дисплей, което също е доста приятно. Специално тази серия лаптопи Probook4540, много колеги я препоръчват (за този ценови диапазон), а това едва ли е случайно. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз работя с ВиртуалDJ на В920 и съм повече от доволен. Така че този лаптоп съвсем покрива нуждите ти. HP Pavilion G6.  Тук имаш по-мощен процесор, видеокарта и 2 ГБ повече РАМ от предложението на neo_asparuhov, но разбира се и е с 50лв. по-скъп, но си заслужава да дадеш 50лв. повече, та да ти е мирна главата.

Редактирано от rado99 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В крайна сметка се спрях на два модела ,които са на тази цена и са сходни.

Различават се само,че Ейсъра има 620 М видео карта ,а Асуса 610 М.Другото са разни екстри. Кое да избера според вас и имате ли коментари по двете марки за по-нисък клас лаптопи?

AcerE1-571G-32324G50Mnks

ASUS X55VD-SX066

Казаха ми ,че видеото на ейсъра е по-добро и да избера него,а други ме посъветваха асус като марка и накрая се обърках.Нисък клас са,все тая е общо взето,но искам да събера мнения.И двата мога да ги взема за 800 лева.

Редактирано от prandzhev (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз лично бих се ориентирал към някой от моделите на HP или Dell, като бих оспорил мнението ти за "разните Целерони". Щом идеята е че лаптопа ще ти трябва за пътуване, оттам би следвало колкото се може повече пестеливост на батерията, по-компактен размер, и енергоефективна карта - ако е вградена такава още по-добре. Разбира се всички модели в този ценови диапазон са с посредствени охладители, и кофти изградени корпуси, така че към какъвто и модел да се насочиш ще е все тая (HP и Dell не са изключение, но уж са по-малкото зло). Надявам се, че съм помогнал с нещо за ибора ти с поста си.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Звуковите им карти са пълен боклук а щом ще работиш  с програми а DJ  помисли и за  хубава  звукова карта . Общо взето което и да вземеш е един дол дренки  и единствено  като отидеш  в магазина разцъкай ги там малко да  видиш кое ще ти е най удобно за работа  . Виж им дисплеите,клавиатурата и материала от който са направени .  За 800 лева  няма да е нищо кой знае какво но щом се налага  да се купи нещо  временно  действай . Гланцовите дисплеи са кофти  много и дразнят на ярка светлина  да знаеш .

Редактирано от AlkatrazBG (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.