Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Протести в страната

Напрежение около Народното събрание беляза поредния ден на протести срещу кабинета, съобщава Дарик.

Жюстин Томс съобщи, че е станала свидетел на побой на полицаи над младо момче. Инцидентът е станал около 11.30 ч., но от полицията не потвърждават употребата на сила.

Група протестиращи дошла край Народното събрание от страната на храм-паметника „Александър Невски". Полицаите помолили демонстрантите да не остават на пътното платното и да се преместят на тротоара, за да не пречат на движението. Хората обаче отказали с настояване полицаите да се легитимират. Тогава представителите на органите на реда поискали личните карти на демонстрантите.

Отделени били двама от протестиращите, които полицаите повели към патрулната кола. Единият е задържан и откаран към близкото полицейско управление.

За Дарик Жюстин Томсл която е се намира до храм-паметника „Александър Невски" откъм ул. „Оборище", обясни, че полицаите са били жестоко момчето, което по думите й, е от Козлодуй. Те били с тежко оборудване и „не били като обикновени полицаи". Там има още групи протестиращи от Пловдив и Благоевград.

Според Томс спорът с полицията бил провокиран след настояване на органите на реда протестиращите да се отдръпнат от загражданията поне 10-ина метра.

Обстановката вече е по-спокойна, разказа малко след това актьорът Ивайло Захариев, който също е бил сред протестиращите. Той обясни, че полицаите са арестували двама души, които отказали да покажат документите си за самоличност.

„Едното момче беше ритано в глезените. Жена каза, че е видяла, че са блъскали главата му в паветата. Момчето не искаше да се качи в патрулката. Другото момче успяхме да предотвратим да бъде задържано", обясни Захариев. По думите му полицаите нямали отличителни знаци.

http://www.trud.bg/Article.asp?ArticleId=2191626

Това, че полицаите не са изглеждали като обикновени полицаи, аз си го обяснявам с това:

Специализирана полицейска операция се реализира под ръководството на ВКП

Под ръководството на Върховна касационна прокуратура се провежда специализирана полицейска операция. В нея участват служители на ГД „Национална полиция“, СОБТ, СДВР, областните дирекции на МВР-Видин, Монтана, София и дирекция „Специализирани полицейски сили“. Операцията е насочена към пресичане и документиране на дейността на въоръжена организирана престъпна група, извършвала убийства, грабежи и нанасяне на телесни повреди. Подробности очаквайте след края на операцията

http://press.mvr.bg/NEWS/news130731_01.htm

Редактирано от Мойра (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Протестът продължи така:     Мама, татко и аз... на плаж пред парламента

Протестиращи домъкнаха чадъри, опънаха кърпи и полегнаха

Публикувано изображение

Басейн, чадъри, кърпи и плажуващи се появиха пред парламента тази сутрин.

Протестиращи по бански се излегнаха пред сградата на НС, докато вътре депутатите обсъждат актуализацията на бюджета.

Хората отправяха послания към избраниците заради лятната им ваканция, която все още не е одобрена официално.

Протестиращите освиркваха и всеки, който премине през загражденията към Народното събрание или пък излезе от там.

Покрай тях премина народният представител от ГЕРБ Даниела Дариткова и те я захапаха: "Дариткова, не сте ли на работа?".

Протестът им преминава спокойно, полицията обаче зорко бди.

dnes.bg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз нямам пари за море но не съм се опънала на паветата

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз нямам пари за море но не съм се опънала на паветата

Всеки с избора си ;)

Тези, които са се опънали на паветата явно не са от платените.

Платените по всяка вероятност ще заминат да протестират пред Евксиноград, съчетавайки почивката в хубав хотел с работата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Боко Тиквата и Сорос добре плащат. Парите там няма да свършат стига да се върнат на власт... 

Бедна България с десни протести? Няма такава глупост! Тези 1000 човека софиянци не са България. Цяла софия да излезе не е България. В никое друго населено място няма протест. Да глупаци софийски, Боко ви построи зали и пътища, но не с неговите собствени пари! С парите на всички данъкоплатци! Тия реститутчета са свикнали да става тяхната, но тоя път няма да я бъде. 

Костов ще ги спасява... Малоумници такива! С маркучите и сълзотворен газ да видим тогава как ще ми прилегват по паветата. Наркоманчета платени и 200 десни болни мозъци с едър бизнес, който е подпомаган от Буда - Мишо Бировския. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Боко Тиквата и Сорос добре плащат. Парите там няма да свършат стига да се върнат на власт... 

Бедна България с десни протести? Няма такава глупост! Тези 1000 човека софиянци не са България. Цяла софия да излезе не е България. В никое друго населено място няма протест. Да глупаци софийски, Боко ви построи зали и пътища, но не с неговите собствени пари! С парите на всички данъкоплатци! Тия реститутчета са свикнали да става тяхната, но тоя път няма да я бъде. 

Костов ще ги спасява... Малоумници такива! С маркучите и сълзотворен газ да видим тогава как ще ми прилегват по паветата. Наркоманчета платени и 200 десни болни мозъци с едър бизнес, който е подпомаган от Буда - Мишо Бировския. 

Браво, научно обоснован и най-важното обективен анализ, в който си има всичко: международна конспирация (Сорос), обиди към бившите управляващи и настоящи противници, а дори по незнайни причини е намесен и Костов, който въобще не е в парламента. Наркоманчета по улиците (платени), глупаци софийски, милиция с маркучи и сълзотворен газ  стелещи се над жълтите павета - разбирането на комуниста от село, за ситуацията в столицата. После се чудете, защо ви викат интелектуални дефицити. Толкова сте ошашавени, че вече се затруднявате да пресичате и на зелено..

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

според теб тез на Бузлуджа ли са порече от тез пред Министерски съвет

Не според мен, според всички. Не искам да ме разбирате погрешно. Не съм гласувал за БСП никога и не съм им симпатизант. Аз също не искам да са на власт, но това избра народа на изборите и ВСИЧКИ сме длъжни да се съобразим с това дори да не ни харесва. Аз бях против Буда-котарака да бъде на власт, но щом народа го избра аз го търпях близо 4 години. Замразени доходи които са най-ниските не само в Европа, но почти в целия свят. А цените растяха главоломно. И с целия си цинизъм Дянков казваше, че поне не намалят доходи и не качват данъци като в Гърия. Боже каква наглост! Аз живея в северозападна България, най-бедния район в България. Тоест най-бедния район в света след африканските държави където няма никаква форма на управление и дори нямат вода за пиене. Всички други са по-добре. Не ме интересува че Боко е ДОстроил една магистрала, започната много преди него С НАШИТЕ ПАРИ!! Искам работа и достойни доходи! Крадливата тройна коалиция е построила повече километри пътища от Буда и това е черно на бяло.  За мен Костов и Буда не са алтернатива. В сегашните партии не виждам алтернатива. По-малкото зло е БСП - поне имат визия за качване на доходите и социални политики! Стига толкова глад! Хора огледайте се ! Живеем като аборигени! Всички ние. И тези дето се мислят за богати с по 2000+лв заплата да се замислят. Толкова взимат във фалирала гърция работниците в чистотата.... 

Браво, научно обоснован и най-важното обективен анализ, в който си има всичко: международна конспирация (Сорос), обиди към бившите управляващи и настоящи противници, а дори по незнайни причини е намесен и Костов, който въобще не е в парламента. Наркоманчета по улиците (платени), глупаци софийски, милиция с маркучи и сълзотворен газ  стелещи се над жълтите павета - разбирането на комуниста от село, за ситуацията в столицата. После се чудете, защо ви викат интелектуални дефицити. Толкова сте ошашавени, че вече се затруднявате да пресичате и на зелено..

Не глезено софийско мекере. Аз не съм комунист, никога не съм гласувал за БСП и не ги подкрепям. Никога обаче няма да е Боко на власт вече, така че няма да е зле да изучиш някакъв занаят най-накрая... Ще се наложи да работиш за прехраната си... 

Разбирането за ситуацията в столицата? Не говорим за столицата - набеден гражданин. Говорим за България. За управлението на България. За кмет си протестирайте колкото си искате. 

Кой как пресича не знам, но съм в пъти по-умен от теб и съм сигурен в думите си. Глупаци като теб се манипулират толкова лесно.

Редактирано от eminem_vr (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всеки с избора си ;)

Тези, които са се опънали на паветата явно не са от платените.

Платените по всяка вероятност ще заминат да протестират пред Евксиноград, съчетавайки почивката в хубав хотел с работата.

а от кои са според теб

кой нормален мисли за лукс като море и почивки а - когато не може да свърже двата края

какви са тия че аз не мога да си ги обясня

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не според мен, според всички. Не искам да ме разбирате погрешно. Не съм гласувал за БСП никога и не съм им симпатизант. Аз също не искам да са на власт, но това избра народа на изборите и ВСИЧКИ сме длъжни да се съобразим с това дори да не ни харесва. Аз бях против Буда-котарака да бъде на власт, но щом народа го избра аз го търпях близо 4 години. Замразени доходи които са най-ниските не само в Европа, но почти в целия свят. А цените растяха главоломно. И с целия си цинизъм Дянков казваше, че поне не намалят доходи и не качват данъци като в Гърия. Боже каква наглост! Аз живея в северозападна България, най-бедния район в България. Тоест най-бедния район в света след африканските държави където няма никаква форма на управление и дори нямат вода за пиене. Всички други са по-добре. Не ме интересува че Боко е ДОстроил една магистрала, започната много преди него С НАШИТЕ ПАРИ!! Искам работа и достойни доходи! Крадливата тройна коалиция е построила повече километри пътища от Буда и това е черно на бяло.  За мен Костов и Буда не са алтернатива. В сегашните партии не виждам алтернатива. По-малкото зло е БСП - поне имат визия за качване на доходите и социални политики! Стига толкова глад! Хора огледайте се ! Живеем като аборигени! Всички ние. И тези дето се мислят за богати с по 2000+лв заплата да се замислят. Толкова взимат във фалирала гърция работниците в чистотата.... 

Не глезено софийско мекере. Аз не съм комунист, никога не съм гласувал за БСП и не ги подкрепям. Никога обаче няма да е Боко на власт вече, така че няма да е зле да изучиш някакъв занаят най-накрая... Ще се наложи да работиш за прехраната си... 

Разбирането за ситуацията в столицата? Не говорим за столицата - набеден гражданин. Говорим за България. За управлението на България. За кмет си протестирайте колкото си искате. 

Кой как пресича не знам, но съм в пъти по-умен от теб и съм сигурен в думите си. Глупаци като теб се манипулират толкова лесно.

Уважаеми провинциалисте, не знаеш нищо нито за мен, нито за работата ми, но да допуснем, че пошлият ти език се дължи на заниженото образование на село, а не на вроден интелектуален дефицит. Би ли обяснил това: - "за кмет си протестирайте колкото искате"? Дори и ти би трябвало да схванеш, че ако тръгнем да правим градове-държави, ние набедените софиянци ще си живеем чудесно, за разлика от доста други. Бъди здрав и все така борбен, да  радваш дълги години с изящен изказ и изтънчен  език

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

а като теглим милиар заем "за всееки случай" знаеш ли какво става ?

кавам ти че цените ще растат 2 пъти по бързо

и заем за да има резултат се дава за биззнес да има възвръщаемост а не да вдигаме майчински, интеграциони за да има манго и да не краде от нас че създава работа на "добрата" ни полиция че резултатите влияят зле на управляващите, и за вдигане на заплати които след 2-3 месеца ще се обезмислят като последствие на заема

Напълно запозната ли сте с програмата за харчене на този милиард? Това за всеки случай ви го е казал Боко и неговата телевизия БТВ. 

А знаете ли по времето на Боко колко милиарда бяха емитирани? И как се стопи държавния резерв? Тогава нямаше и 30 милиона за майките. Е това ли ни е алтернативата? 

Уважаеми провинциалисте, не знаеш нищо нито за мен, нито за работата ми, но да допуснем, че пошлият ти език се дължи на заниженото образование на село, а не на вроден интелектуален дефицит. Би ли обяснил това: - "за кмет си протестирайте колкото искате"? Дори и ти би трябвало да схванеш, че ако тръгнем да правим градове-държави, ние набедените софиянци ще си живеем чудесно, за разлика от доста други. Бъди здрав и все така борбен, да  радваш дълги години с изящен изказ и изтънчен  език

Враца не е село. Простено ти е, нямаш никакво образование. Било е по-важно за теб да се друсаш в градинката до училището отколкото да прочетеш някоя книга. Няма да се правят градове-държави, просто никой няма да позволи на шепа софиянци да диктуват бъдещето на България. А това вие колко сте си добре може да го каже само един прост софийски бек. Колко ли ще е чудесно не се знае ако бюджета е само от София... Май бързо бързо ще почне да затъва тази изкуствено поддържана икономика от цялата страна. Трудно е да се обясни на един продавач на банички в Софията като теб, как точно работи една държава и защо всички главни офиси на фирми и държавни институции са в София в момента. Няма и да разбереш какъв ефект ще окаже върху София само изтеглянето на тези функции. Точно комунистите са направили София такава каквато е, за да може сега ти, като един Бай Ганьо, да се гордееш толкова, все едно живееш в New York ..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Напълно запозната ли сте с програмата за харчене на този милиард? Това за всеки случай ви го е казал Боко и неговата телевизия БТВ. 

А знаете ли по времето на Боко колко милиарда бяха емитирани? И как се стопи държавния резерв? Тогава нямаше и 30 милиона за майките. Е това ли ни е алтернативата? 

Враца не е село. Простено ти е, нямаш никакво образование. Било е по-важно за теб да се друсаш в градинката до училището отколкото да прочетеш някоя книга. Няма да се правят градове-държави, просто никой няма да позволи на шепа софиянци да диктуват бъдещето на България. А това вие колко сте си добре може да го каже само един прост софийски бек. 

Със сигурност съм по-образован от теб, а и наркотици не употребявам, защото нямам нужда. Стане ли ми скучно, прочитам мнението на някой Врачански комплексар и неговото будещо смях схващане  за живота и всичко е на шест.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

никой няма да позволи на шепа софиянци да диктуват бъдещето на България. А това вие колко сте си добре може да го каже само един прост софийски бек. 

това софиянци ли са според теб а

та тя София откакто махнаха жителството е България

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

а от кои са според теб

кой нормален мисли за лукс като море и почивки а - когато не може да свърже двата края

какви са тия че аз не мога да си ги обясня

На море и почивка ходят тези, които могат да си го позволят.

Някои си изкарват парите за почивка с къртовски труд, други с далавери, трети с кражби и т.н., а напоследък някои печелят от протестиране.

Две момченца на по 35 от нашия блок изкараха добри пари от протестиране на жълтите павета и отиват на море.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

а като теглим милиар заем "за всееки случай" знаеш ли какво става ?

кавам ти че цените ще растат 2 пъти по бързо

и заем за да има резултат се дава за биззнес да има възвръщаемост а не да вдигаме майчински, интеграциони за да има манго и да не краде от нас че създава работа на "добрата" ни полиция че резултатите влияят зле на управляващите, и за вдигане на заплати които след 2-3 месеца ще се обезмислят като последствие на заема

Дават се на бизнеса ли? Ами точно заради това, България е на последно място. Най-сигрният начин парите на момента да влязат в обръщение е да се дадат на майки с деца, пенсионери, социално слаби и тем подобни. Логиката е проста. Тия хора имат необходимост от пари. Те не ги влагат в банка за лихва, нито ги ползват пред Европа, за да получат( и откраднат) много повече пари от еврофондовете, които пък от своя страна да затирят в някоя банка в някое кътче на света. На тоя народ му трябват няколко милиарда, които да се дадат на хората,да  ги изхарчат за каквото искат и да задвижат икономиката! Стига с тия капиталисти! Те си имат достатъчно пари и проблемът е, че не ги въртят, а стискат някъде за черни дни, които така и няма да настъпят никога! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Янаки Стоилов се притеснява от нови протести през есента

Има основание да се притеснява.

Редактирано от Мойра (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Със сигурност съм по-образован от теб, а и наркотици не употребявам, защото нямам нужда. Стане ли ми скучно, прочитам мнението на някой Врачански комплексар и неговото будещо смях схващане  за живота и всичко е на шест.

Далеч не съм комплексар, а и няма поводи за това. Има един дето се бие в гърдите че бил софиянец. Това явно е единственото нещо с което се гордееш, но така ще е щом когато погледнеш в гащите там няма нищо. В главата още по-малко.  А не виждаш че София в сравнение с другите столици е едно село. Но ти не си излизал от Гео Милев... Гражданин велик :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

това софиянци ли са според теб а

та тя София откакто махнаха жителството е България

Не бъди толкова сигурна. Иначе трябва да кажем същото и за Испания, и за Кипър и за други идилични кътчета на света. Пък аз в София за последните 16 години съм бил един път и то транзит по околовръстното xD. Нямам никакво намерение да стъпва по-навътре, но не съм престанал да се чувствам българин. Напротив. В тоя форум май аз съм човекът, който най-много се гордее с произхода си ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Две момченца на по 35 от нашия блок изкараха добри пари от протестиране на жълтите павета и отиват на море.

не мога да го направя това - ако ще и Орсос да ми дават

Не бъди толкова сигурна. Иначе трябва да кажем същото и за Испания, и за Кипър и за други идилични кътчета на света. Пък аз в София за последните 16 години съм бил един път и то транзит по околовръстното xD. Нямам никакво намерение да стъпва по-навътре, но не съм престанал да се чувствам българин. Напротив. В тоя форум май аз съм човекът, който най-много се гордее с произхода си ;)

сигурна съм защото живея тук

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Далеч не съм комплексар, а и няма поводи за това. Има един дето се бие в гърдите че бил софиянец. Това явно е единственото нещо с което се гордееш, но така ще е щом когато погледнеш в гащите там няма нищо. В главата още по-малко.  А не виждаш че София в сравнение с другите столици е едно село. Но ти не си излизал от Гео Милев... Гражданин велик :)

Не живея в Гео Милев, а на Попа (паметникът на патриарх Евтимий) - това ако не знаеш е идеалният център на София. Но стига. Прав си за всичко, а аз не. Още веднъж - бъди здрав!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не трябва заради един прост човек да осъждаме всички столичани. Не трябва и народа да се дели на столица и провинция. Да, има го това високомерие и при други Софиянци, особено след като много, малко по-тъмнокожи наши съграждани налазиха столицата, но за това няма вина никой от народа. Виновно е управлението което направи живота в провинцията невъзможен, а в София - не добър, но поносим. Важното в случая е че това не е легитимен протест а платен такъв с много малко подлъгани хора дето протестират защото и другите така правят. Модерно е. Писнало ни е от последните 23 години и сега ще изгоним тия да дойде Боко или Костов да ни спасява! НЕ ! НЕ !!!

Не живея в Гео Милев, а на Попа (паметникът на патриарх Евтимий) - това ако не знаеш е идеалният център на София. Но стига. Прав си за всичко, а аз не. Още веднъж - бъди здрав!

реститутче значи.. И откъде това лицемерие бе? Той дядо ти го е купил тоя апартамент по линия на ЦК на БКП ... сега ще ми се прави на десен. Боже опази...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не живея в Гео Милев, а на Попа (паметникът на патриарх Евтимий)

абе уе тежкарчето я да не обиждаш на Гео Милев

:hit:

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

само 1/4 са дава за бизнес останалото е ако потрябва това го каза Орешарски

като се тегли почти веднага редните ни банки вдигат лихви по кредити, което значе, че бизнеса ще се въздържа от инвестиции и следователно амуртизация = по ниско качесто на стоки и услуги и увеличен внос

Че той бизнеса и сега се въздържа от инвестиции, а лихвите са на нечувано ниски нива. Това са глупости на икономисти като Дянков.  И никой не е казал, че трябва да се теглят кредити, да се плащат лихви, за да се развива един бизнес. Аз просто казах да си развържат кесиите в банките зад граница. Имат достатъчно пари там, но ги крият незнайно защо. Е, то е ясно, но точно това трябва да се промени, а не да се наливат отново пари за бизнеса, които да потъват безвъзвратно. Бизнеса си има 10 % данък, има си намаление на осигурителната тежест за работниците си, има си много други привилегии, като например липса на гонение при неспазване на законите. Какво повече му трявба на тоя бизнес? Ето, бизнеса ми спря вредните преди години, спря ми храната, спря ми киселото мляко, спря ми работното облекло, спря ми кафето за нощни смени, спря ми личните защитни средства като ръкавици, очила, маски...спря ми почти всичко. Дори имаше наглостта преди 2 години да ми заяви, че щом се налагало, зимата трябвало да работя бос :) Е, как да дам пари на тоя бизне, а да зарежа майките с деца, бедните и пенсионерите? Айде отговори ми на тоя въпрос, а аз няма да отговарям, обещавам :) 

не мога да го направя това - ако ще и Орсос да ми дават

сигурна съм защото живея тук

А аз съм сигурен, че София не е България, защото аз не съм ходил в София и живея тук ;) Софиянци живеят някъде отнесено, по собствена си логика. И всички им се връзват. Я се огледайте малко и вижте, че точно провинцията изнася София на гърба си с развитата си промишленост, туризъм и селско стопанство. Какво имате вие в София? Само един внос и много търговия, алъш вериж. Разнасяте из цялата страна чрез куриерски фирми и сте голямата работа. Всъщност, икономиката на България се крепи на много по-малките селища, в които за да живеят други добре, се налага да приемат вредни производства, изхвърлени от цяла Европа. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

провинцията изнася София на гърба си с развитата си промишленост, туризъм и селско стопанство.

:eek:малеее имаме още промишленост ли, и селско стопанство

туризма ако го броиш...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

:eek:малеее имаме още промишленост ли, и селско стопанство

туризма ако го броиш...

В София може да нямате, но тук имаме. Има и много инвестиции от чуждестранни фирми, изнасящи вредните си производства от Европа. Друг е въпроса, че не се плащат заплати. Факт е, че произвеждаме и то доста. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.