Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Протести в страната (продължение)

Препоръчан отговор

преди 12 часа, miro20 написа:

https://www.facebook.com/stanislav.nedkov.9/posts/4247369088615617

5 май (сряда) в 10:30ч пред сградата на Президентството

Цитат

С гласовете на петорната коалиция - Шоуто на Слави, БСП, ДБ, Мутрите и ДПС бе прието следното:

- ЦИК да бъде намалена на 15 човека, които да бъдат назначавани от президента.

- да бъдат разкрити неограничен брой секции в чужбина, включително в Турция, от което най-печеливши се оказват от ДПС.

- 100% машинно гласуване в секции с над 300 човека. В нито една страна от Европейския съюз няма 100% гласуване с машини!!!

Тоя явно няма и една гънка. Президента само утвърждава в указ предложените от парламента членове на ЦИК.

Цитат

(4) Централната избирателна комисия се назначава с указ на президента на републиката след публични консултации и процедура, определени от президента, въз основа на предложение на парламентарно представените партии и коалиции. Предложенията се обявяват на интернет страницата на президента на републиката.“

Държавен вестник (parliament.bg)

Доколкото помня това беше старият изборен закон преди 2015. Значи ГЕРБАЛЪ като правят промени е добро, другите като не са съгласни и правят промени е лошо.

Страх ги е гепаджиите от машинното гласуване понеже няма да има чевръсти пръсти и шменди капели при броенето.

Мирко ти нали преди време беше пламенен защитник на машинното и електронно гласуване? Какъв е този катарзис.. Смени си работодателя ли? 

Редактирано от nikssi (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 4,7k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

преди 27 минути, miro20 написа:

Радвам се че те дразнят и вбесяват :hush:

Не разбрах какво ти е отношението към протеста... но и няма значение.. ти си тук да си тролиш и заяждаш , а не да дискутираш по темите. :getout:

то е ясно колко човека ще са на протеста 1 файтон хора роднини на ива николова и стъки тези протести сме ги гледали миналата година от защитата на Гешев .А и да питам вчера дойдоха ли извънземните от който пазиха вожда слънце

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, nikssi написа:

Мирко ти нали преди време беше пламенен защитник на машинното и електронно гласуване? Какъв е този катарзис.. Смени си работодателя ли? 

Винаги съм казвал че съм за всякакъв вид гласуване и нямам нищо против машинното. Но ако имаш мой цитат колко "пламенен защитник на машинното и електронното гласуване съм" , ще съм ти много благодарен.

Да не се окаже /отново/ че си плямпаш празни приказки ? :)

Това което и аз и много хора са учудени - защо е това тотално бързане , че и ОТМЯНА на обикновенното гласуване с бюлетини.

Не е нормално на крак и през нощите да се приемат такива решения и то от парламент който най вероятно ще има доста кратък живот.

От друга страна, съм цитирал / ти би казал "пламенно" / много пъти нарушения от различни страни - както в САЩ , така и в Европа, заради което машините са подложени на критики, а някъде и забранени .

преди 5 минути, nikssi написа:

Страх ги е гепаджиите от машинното гласуване понеже няма да има чевръсти пръсти и шменди капели при броенето.

Да, сега ще  е по лесно . "чевръстите пръстчета" ще "обработват " в кавички накуп по една камара секции през лаптопчето. Много по бързо и сигурно . :giggle1:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, miro20 написа:

Но ако имаш мой цитат колко "пламенен защитник на машинното и електронното гласуване съм" , ще съм ти много благодарен.

Да бе...после да ти слушам брътвежите отново. Върни се назад и се прочети мненията, имаше спор между нас. Менкаш си работодателите без никакви угризения.

Да не се окаже /отново/ че си плямпаш празни приказки ? :)

Бре, ми хората могат да преценят дали си плямпам като тебе. Това ти е основната функция мяташ опорки и дразниш останалите участници и после докладчета .... 

Цитат

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 часа, nikssi написа:

Тоя явно няма и една гънка. Президента само утвърждава в указ предложените от парламента членове на ЦИК.

Такива като теб нямате една гънка.

Именно че се утвърждава с указ от пРезилдента фигурант.

Както бе споменато по телевизиите - примерно ГЕРБ предлагат 10 кандидата, БСП 5, ДПС 10, чалгарите 15,  и фигуранта казва - определям от тези на чалгарите, няколко от ДПС и БСП.

:hush:

преди 2 часа, nikssi написа:
преди 3 часа, miro20 написа:

Но ако имаш мой цитат колко "пламенен защитник на машинното и електронното гласуване съм" , ще съм ти много благодарен.

Да бе...после да ти слушам брътвежите отново. Върни се назад и се прочети мненията, имаше спор между нас. Менкаш си работодателите без никакви угризения.

защо цитираш избирателно бе спекулант ?

Абзаца ми е : - "Винаги съм казвал че съм за всякакъв вид гласуване и нямам нищо против машинното. Но ако имаш мой цитат колко "пламенен защитник на машинното и електронното гласуване съм" , ще съм ти много благодарен."

:hush:

Всичко останало са твои манипулации , спекулации, лъжи , нападки  или казано с една дума - класическо  тролене :hush:

преди 2 часа, nikssi написа:

Бре, ми хората могат да преценят дали си плямпам като тебе. Това ти е основната функция мяташ опорки и дразниш останалите участници и после докладчета .... 

Дразнят се фейкометите и спекулантите които са най често затапени и в ъгъла, и нямат какво да отговорят . И това е очевидно .

ps

Да те улесня в търсенето на моите мнения за машинното :

И 2019 г. и сега говоря едно и също :hush:

Цитат

Аз съм ЗА машинното . Както и за други видове подаване на глас, било то електронно или по пощата дори, както е в други държави.

Щом мога да си плащам на банкомат, щом си имам ел.банкиране , не виждам логика да няма и подобен начин на вот.

Но няма лошо и да се види защо други европейски държави са се отказали от машинното.

на 25.03.2021 г. в 12:31, miro20 написа:

Иначе аз съм за всякакъв вид гласуване, но напоследък имаме примери за проблеми с машинното.

Съвсем наскоро САЩ имаха проблеми с https://www.168chasa.bg/article/9257504

В Нидерландия  проведоха доста добре своите избори в три дена, но без машинно гласуване

Какво доказахме ? че си плямпащ простотии по мой адрес.

Редактирано от miro20 (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 минути, miro20 написа:

Именно че се утвърждава с указ от пРезилдента фигурант.

самозатапко то беше и сега така не разбирам за каква промяна става освен броя на цик . всяка партия предлага по 1 или 2 членове на цик а президента само подписва указа явно до сега цик е била на подчинение на парламента а сега на президента каква драма само  ББ няма да може командва цик това направо си е нарушение на конституцията нали самозатапко

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 25 минути, ninov написа:

самозатапко то беше и сега така не разбирам за каква промяна става освен броя на цик . всяка партия предлага по 1 или 2 членове на цик а президента само подписва указа явно до сега цик е била на подчинение на парламента а сега на президента каква драма само  ББ няма да може командва цик това направо си е нарушение на конституцията нали самозатапко

Ти нещо от предния ми пост прочете ли ? И примера с предложенията ?

преди 36 минути, Реджеп Иведик написа:
преди 41 минути, miro20 написа:

указ от пРезилдента

Ти си по неграмотен и от овцата

Всъщност не. Просто това е израза с който сегашния фигурант на мутроолигархията и задкулисието , предложен от чужда /вече официално вражеска / държава , може би ще го пишат в уикипедията  с този "никнейм"  :) 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, miro20 написа:

Просто това е израза с който сегашния фигурант на мутроолигархията и задкулисието , предложен от чужда /вече официално вражеска / държава

Той Бойко не е президент бе бавен.

И Германия не ни е враг, а е съюзник.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, miro20 написа:

Ти нещо от предния ми пост прочете ли ? И примера с предложенията ?

на лъжите ти ли да вярвам или на очите и ушите си не ми се рови в 10 вечерта та ти навирам в лицето какво пише в закона а ти закона прочете ли го в който пише че президента назначава по предложение на парламента така че той само подписва указ с назначението на цик а състава и се предлага от парламента ако и в изречението предлага от парламента откриваш някакъв междугалактически заговор срещу Борисов това е друг въпрос и потърси медицинска помощ

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 11 минути, ninov написа:

на лъжите ти ли да вярвам или на очите и ушите си не ми се рови в 10 вечерта та ти навирам в лицето какво пише в закона а ти закона прочете ли го в който пише че президента назначава по предложение на парламента така че той само подписва указ с назначението на цик а състава и се предлага от парламента ако и в изречението предлага от парламента откриваш някакъв междугалактически заговор срещу Борисов това е друг въпрос и потърси медицинска помощ

Знаех си че нито си чел, или дори да си прочел,  нищо не си схванал от примера ми . :hush:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Миркооо, президентът подписа и указа за назначаването на Гешев. Това означава ли, че бай Каскет е човек на Радев?

Баси колко елементарни сте станали в тази тролска централа...:getout:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Бихте ли се обзаложили колко предложени от ГЕРБ ще има в ЦИК ? :giggle1:

Христос Воскресе! :help:

преди 6 часа, ivottoshev написа:

Баси колко елементарни сте станали в тази тролска централа...:getout:

"Христос е един - разпъван ежедневно заради онези, които обичал и пак прошепнал от кръста: "Отче прости им, понеже не знаят що правят"!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 15 часа, miro20 написа:

Знаех си че нито си чел, или дори да си прочел,  нищо не си схванал от примера ми . :hush:

от отговора ти разбирам че това е поредната лъжа която се опитваш да пробуташ ама нейсе ще ти проваля опита като за втори път ще напиша какви са промените 

1 намалява  се броя на членовете на цик  от 20 на 15

2 цик минава на подчинение на президента  

остава както до сега членовете на цик да се определят от парламента  а президента САМО  да подписва указ за назначаването

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 17 часа, miro20 написа:

Както бе споменато по телевизиите - примерно ГЕРБ предлагат 10 кандидата, БСП 5, ДПС 10, чалгарите 15,  и фигуранта казва - определям от тези на чалгарите, няколко от ДПС и БСП.

Цитат

2. Алинея 4 се изменя така:

„(4) Централната избирателна комисия се назначава с указ на президента на републиката след публични консултации и процедура, определени от президента, въз основа на предложение на парламентарно представените партии и коалиции. Предложенията се обявяват на интернет страницата на президента на републиката.“

3. Алинея 5 се отменя.

4. В ал. 6, изречение първо думите „народните представители и парламентарните групи“ се заменят с „парламентарно представените партии и коалиции“, а в изречение второ думите „народен представител или парламентарна група“ се заменят с „парламентарно представена партия или коалиция“.

5. В ал. 7 думата „избрани“ се заменя с „назначени“, а думите „парламентарна група или от народни представители от една и съща парламентарна група“ се заменят с „парламентарно представена партия или коалиция“.

6. В ал. 8, изречение първо накрая се добавя „като се използва методът на най-големия остатък“, създава се ново изречение второ: „Партиите и коалициите с равни остатъци попълват незаетите места, като се започне от най-малката парламентарно представена партия или коалиция.“, а досегашното изречение второ става изречение трето.

7. В ал. 9 думите „и партиите и коалициите, които имат избрани с техните кандидатски листи членове на Европейския парламент, но не са парламентарно представени“ се заличават.

§ 7. Член 47 се изменя така:

„Публични консултации

Чл. 47. (1) При провеждане на консултациите по чл. 46, ал. 4 парламентарно представените партии и коалиции представят пред президента на републиката:

1. мотивирано писмено предложение за състав на Централната избирателна комисия, което съдържа имената на предложените лица, единен граждански номер, длъжност в комисията, образование, специалност и партията или коалицията, която ги предлага, както и декларации за съгласие на лицата да бъдат предложени и декларации от лицата по чл. 50, ал. 3, т. 1;

2. копие от удостоверението за актуално правно състояние на партията към датата на провеждане на консултациите или от решението за образуване на коалицията, с което се удостоверяват пълномощията на лицата, представляващи партията или коалицията;

Мисирките ги остави - има държавен вестник.

Държавен вестник (parliament.bg)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 часа, miro20 написа:

Бихте ли се обзаложили колко предложени от ГЕРБ ще има в ЦИК ?

да то е ясно и за дете което може да чете и осмисля написаното но ти по не не можеш явно нито едното ще ти кажа че ще са 2 или 3 зависи как се разберат в парламента дали според резултатите от изборите или всички партии да имат равен брой представители в цик

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Защо така бре?

Пиарка, съпруг и други кадри на ГЕРБ. Назначенията в последния момент са десетки (svobodnaevropa.bg)

Цитат

Няколко седмици преди изборите в бордовете на държавните предприятия ударно са се назначавали директори. Това се вижда от вписванията в Търговския регистър.

Преди седмица Народното събрание наложи мораториум върху сделките и назначенията на правителството в оставка, но на ключовите позиции в държавните фирми вече са сложени хора. Предложенията за мораториум бяха внесени от БСП и коалицията “Изправи се! Мутри, вън!”. Това предизвика депутатите от ГЕРБ, които сезираха Конституционния съд.

То е ясно за какво беше това квичене от 

image.png.56ddb5e2372467559f4e5b6414a18674.png

Цитат

Начело остава досегашният директор Владимир Малинов. Мястото си в борда запазва и Делян Димитров, съпруг на пиарката на ГЕРБ Севделина Арнаудова. Конкурсът за Надзорния съвет на “Булгартрансгаз” е обявен на 12 април – почти седмица след парламентарните избори, съобщава Медиапул.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 часа, ninov написа:

да то е ясно и за дете което може да чете и осмисля написаното но ти по не не можеш явно нито едното ще ти кажа че ще са 2 или 3 зависи как се разберат в парламента дали според резултатите от изборите или всички партии да имат равен брой представители в цик

И дете може да осмисли че "както се разберат в парламента" няма как да стане . Никой няма да иска да даде никакви кандидати не само на ГЕРБ, но и на други партии с които не се понасят :) 

Примерно чалгарите ако ги слушаме на думи, няма да приемат нито един кандидат на БСП и ДПС . Реципрочно никоя партия различна от гЕРБ няма да иска кандидати от ГЕРБ.

Как беше онова за изчегъртването от всякакви постове и нива на гербаджиите :)  нали ?

Та.. как "ще се разберат" ??

Това -  "според резултатите от изборите"  бе до сега положението. И именно то бе отменено . Как си представяш да стане на отменения прицнип ??? За какво тогава разбутаха правилата ?

Виждаш ли какви глупости говориш ? :) 

Та.. всичко това е най просто казано - всеки ще си предложи по 5 кандидата примерно , а презилдента ще каже - назначавам с указ този този и този . т.е. които ТОЙ си поиска.

И хоп... имам едни подозрения че едва ли ще има в указа му някой от ГЕРБ :giggle1:

Ако помедитирате от обратната страна на медала - от какъв зор въобще трябваше да се разбутва принципа на ЦИК ? Ще стигнете до извода че  еединствено и само да има вратичка и възможност именно пРезилдента да си ги назначава. "Формално" предложени от парламента .

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И дете може да осмисли че "както се разберат в парламента" няма как да стане . Никой няма да иска да даде никакви кандидати не само на ГЕРБ, но и на други партии с които не се понасят :)

Да ми кажеш тогава от коя партия са заместник председателите на народното събрание. явно трябва да ти го обясна като за теб 

досега цик беше на подчинение на парламента та беше зависима от властта независимо коя е тя

та се променя така че да може да бъде независима а все трябва да бъде на подчинение на някой за това решиха да бъде на подчинение на президента 

другото което промениха е броя на цик явно са сметнали че щата и е раздут затова го намалиха

друго не са променяли пак ще ти го кажа президента САМО подписва указ за назначаване на цик спри с ЛЪЖИТЕ че той определя кой да са в цик  и кой да не са

на другите ти свободни съчинения по картинка няма да отговарям

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, miro20 написа:

Та.. всичко това е най просто казано - всеки ще си предложи по 5 кандидата примерно , а презилдента ще каже - назначавам с указ този този и този . т.е. които ТОЙ си поиска.

И хоп... имам едни подозрения че едва ли ще има в указа му някой от ГЕРБ :giggle1:

Типично тролски похват. Също като ментора ти метиш та се късаш. 

преди 5 часа, nikssi написа:

„(4) Централната избирателна комисия се назначава с указ на президента на републиката след публични консултации и процедура, определени от президента, въз основа на предложение на парламентарно представените партии и коалиции. Предложенията се обявяват на интернет страницата на президента на републиката.“

4. В ал. 6, изречение първо думите „народните представители и парламентарните групи“ се заменят с „парламентарно представените партии и коалиции“, а в изречение второ думите „народен представител или парламентарна група“ се заменят с „парламентарно представена партия или коалиция“.

5. В ал. 7 думата „избрани“ се заменя с „назначени“, а думите „парламентарна група или от народни представители от една и съща парламентарна група“ се заменят с „парламентарно представена партия или коалиция“.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 часа, nikssi написа:

Типично тролски похват. Също като ментора ти метиш та се късаш. 

преди 9 часа, nikssi написа:

Покажи още  

И по какъв начин това цитираното от алинеите оборва това което казах ??

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 16 минути, miro20 написа:

И по какъв начин това цитираното от алинеите оборва това което казах ??

Ще има представител на ГЕРБ. Достатъчно просто ли го написах?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, Радул написа:

Ще има представител на ГЕРБ. Достатъчно просто ли го написах?

Щом с обещал да има, ще ти повярвам разбира се :)

Проблема е че нищо такова не става ясно от цитираните алинеи, които по никакъв начин не опровергават думите ми за предложението примерно по 5 кандидатури.....  и кой ще утвърди пРезилдента :hush:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, miro20 написа:

Щом с обещал да има, ще ти повярвам разбира се :)

Проблема е че нищо такова не става ясно от цитираните алинеи, които по никакъв начин не опровергават думите ми за предложението примерно по 5 кандидатури.....  и кой ще утвърди пРезилдента :hush:

Няма да ти хареса. Достатъчно просто ли е пак? И на Антон Тодоров няма да му хареса, за Боцко да не говорим.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване