Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Протести в страната (продължение)

Препоръчан отговор

преди 1 минута, Myanmar написа:

Баце, гледам, че подкрепяш един строй, в който много българи не могат да си купят яйца за да се хранят с тях. Обаче са си купили за да замерят една институция, изгубила доверието на народа с безхаберието и злоупотребите си. Не знам каква съвест имаш да се присмиваш на хора отчаяни от държавата, в която са принудени да живеят. И не казвай, че имат избор да напуснат, защото и това е големият проблем и катализатор да се нанесе трайно беззаконието като ежедневие и по вестниците да няма друго освен скандали и кражби в особено големи размери.

След омазването на всички институции ще си подобрят благосъстоянието ли?! Как? Никога не съм заемал позиция, че е всички живеят прекрасно в държавата, но мисля, че този начин няма да постигне нищо за същите хора. Постигат се с искане от властта (която и да е тя) , искане на решение на конкретен проблем, отстояване на същия. Ако рушим и мажем всичко в тази държава, нападеме граждани и чупим коли как това ще подобри на хората благосъстоянеито? Няма да пиша повече по тази тема, защото нито за мен, ното за теб ще се промени нещо от всичко което се случва в момента. Аз не мога да защитатавам вандалски прояви. Теб ще те направи ли щастлив ако не са ГЕРБ, а са други без това да промени нищо в живота ти, а ако ще промени сподели кое и как?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 3,7k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Ако правителствата са некадърни е нормално хората да протестират. И какво ако се случва години наред? Значи трябва да се търпят некадърни правителства ли? Подобни изявления показват тотално падение на

Да обясня на всички илитерати и пълни идиоти. Предсрочните избори са същото като редовните избори, само че се правят по- рано от предвиденото, защото правителството се е оакало или парламента в момент

Стига с тия комунисти бе хора. Комунисти отдавна няма, не го ли разбрахте? Има мафия. Мафия в различни политически формации и окраски, но с едно ядро, което държи целия политически и икономически живо

Публикувани изображения

преди 5 минути, FusE написа:

Постигат се с искане от властта (която и да е тя)

Има значение коя е властта. И ти се убеди, че с тази власт този начин, с искането, не минава.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, FusE написа:

След омазването на всички институции ще си подобрят благосъстоянието ли?! Как? Никога не съм заемал позиция, че е всички живеят прекрасно в държавата, но мисля, че този начин няма да постигне нищо за същите хора. Постигат се с искане от властта (която и да е тя) , искане на решение на конкретен проблем, отстояване на същия. Ако рушим и мажем всичко в тази държава, нападеме граждани и чупим коли как това ще подобри на хората благосъстоянеито? Няма да пиша повече по тази тема, защото нито за мен, ното за теб ще се промени нещо от всичко което се случва в момента. Аз не мога да защитатавам вандалски прояви. Теб ще те направи ли щастлив ако не са ГЕРБ, а са други без това да промени нищо в живота ти, а ако ще промени сподели кое и как?

Пишеш такива неща, че оставам с впечатлението, че отдавна не живееш в България, а ако живееш, живееш в някакъв твой си нереален свят, който няма нищо общо с реалността.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има значение коя е властта. И ти се убеди, че с тази власт този начин, с искането, не минава.

то и БСП като бе на влас искаше да променя конституцията

преди 1 минута, Мойра написа:

живееш в някакъв твой си нереален свят, който няма нищо общо с реалността.

пак са описваш - температура ли имаш

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Myanmar написа:

Напротив убедих се, че това е начина, колко протестираха с ясни искания и решения? Беше вземано решение още в деня, пример туроператорите. Така се прави, когато има ясна цел. Когато е въпроса да не са тези, а други на власт не се постига нищо за  народа, гледали сме го този филм няколко пъти. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, FusE написа:

Теб ще те направи ли щастлив ако не са ГЕРБ, а са други без това да промени нищо в живота ти, а ако ще промени сподели кое и как?

Властта трябва да усеща остена. Това е едно със завито острие, което се слага на воловете. Колкото и да са хрисими те. Освен безнаказаност властимащите друго не усещат от толкова дълго, че вече са забравили за какво са избрани и от кого са избрани. Аз няма да рева ако едни некадърници заменят други некадърници в търсенето на съвестни и кадърни хора. Жалкото е с безучастието си да бъдем съучастници в убиването на сънародници и самите нас.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дайнов: Граждани замеряха офиса на Валерката и Валерката мобилизира милицията

Цитат
Граждани замеряха офиса на Валерката с яйца, а после Валерката мобилизира народната милиция да си го върне на гражданите. При мутрите всичко е лично.

Мутри вън! Валерката - да плува с релса на врата!

Евгений Дайнов

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, FusE написа:

Напротив убедих се, че това е начина, колко протестираха с ясни искания и решения? Беше вземано решение още в деня, пример туроператорите. Така се прави, когато има ясна цел. Когато е въпроса да не са тези, а други на власт не се постига нищо за  народа, гледали сме го този филм няколко пъти. 

Убедил си се в какво!? Че управляващата вълхушка е готова да търгува за да остане на власт, но не и да сдаде властта, която ползва най-вече за лично облагодетелстване. Ти направо ме разби със умоизключението си!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Властта трябва да усеща остена. Това е едно със завито острие, което се слага на воловете. Колкото и да са хрисими те. Освен безнаказаност властимащите друго не усещат от толкова дълго, че вече са забравили за какво са избрани и от кого са избрани. Аз няма да рева ако едни некадърници заменят други некадърници в търсенето на съвестни и кадърни хора. Жалкото е с безучастието си да бъдем съучастници в убиването на сънародници и самите нас.

ОК, какво ми предлагаш след тези, сменяме ги с кого? 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

аме Мая манолова защо протестира и иска нов изборен кодекс - та нали преди 3 години се фукаше че е написала НОВ изборен кодекс

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Мойра написа:

Ясно. Значи не е било акт срещу ченгетата, а срещу някакви наемници с пагони, ползвани за разчистване на сметки.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Мойра написа:

Мутри вън! Валерката - да плува с релса на врата!

е ... ся... Мойра, това харесва ли ти бре.

Едно че мутрите са зад вас.

Второ.. езика е показателен колко злоба колко сте гладни за власт и пари, колко сте нагли и безочливи до степен с тричленки да разстрелвате и вкарвате в затвори....

току-що, Без умствен капацитет написа:

аме Мая манолова защо протестира и иска нов изборен кодекс - та нали преди 3 години се фукаше че е написала НОВ изборен кодекс

И тя-галевица, дето и предложи Пеевски , и БСП, и псевдопротестърите, и Фигуранта...  дето по няколко пъти са се изказвали за промени и/или нова конституция, сега лъснаха със събути гащи и се видя колко са празни откъм съдържание

Не искат и се отмятат защото никой от тях не иска промяна на статуквото . Принципа е .. Стани аз да седна .

Редактирано от miro20 (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Myanmar написа:

Властта трябва да усеща остена

тогава за какво се иска оставка на Гешев, какво лошо е направил на теб или твой познат

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Убедил си се в какво!? Че управляващата вълхушка е готова да търгува за да остане на власт, но не и да сдаде властта, която ползва най-вече за лично облагодетелстване. Ти направо ме разби със умоизключението си!

Диалог с който не желае да разбере което се пише е безсмислен, мисля, че дадох ясен пример как се случва! Това е  начаина във всяка европейска държава, е коя друга държава от ЕС свалят правителство само защото някой са така решили. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, FusE написа:

Чувството за безнаказаност и за липса на отчетност трябва да се премахне. Нищо друго. В момента двете неща ги няма. Медиите са пълни със скандали, а в затворите има само кокошкари. Отчет какво се случва с твоите и моите пари няма. Когато мафията завземе върха, тя се преизбира и търгува с кадри. И стигаме до настоящия момент, в който не остава за кого да гласуваш. А може би и тези, които сега са на власт биха могли вместо далавери да работят съвестно и здраво за интересите на народа и това да дава плодове? Замислял ли си се, че не материала, а условията, в които трябва да работи и изобщо да бъде допуснат да работи, изискват толкова много компромиси, че той вече не може да реализира идеите си?

преди 1 минута, FusE написа:

Това е  начаина във всяка европейска държава, е коя друга държава от ЕС

Ние не сме европейска държава! Ние не сме държава членка на ЕС!!! По всички показатели ние не отговаряме на такива твърдения. Те са фиктивни, но в класациите ние сме на последно място. Със същия успех могат да вземат африканска или азиатска държава и тя може да има далеч по-високи показатели от нас.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Myanmar написа:

Чувството за безнаказаност и за липса на отчетност трябва да се премахне. Нищо друго. 

Бля бля, пиши решения, щом знаеш че нещо не както трябва то трябва да дадеш решение на това. Разпиши такова. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, FusE написа:

Бая бля, пиши решения, щом знеш че нещо не както трябва то трябва да дадеш решение на това. Разпиши таква. 

Решението на безнаказаността при извършване на престъпления е прекратяване безнаказаността при извършване на престъпления.

Решението при липса на отчетност, което позволява обграждането с кръг от шуробаджанаци, които усвояват милиарди за да изпълнят нещо некадърно и на 10-кратна цена, е да се изиска това, което по закон са длъжни да ни дават описано до стотинка - отчет на разхода на данъците.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, FusE написа:

Бля бля, пиши решения, щом знаеш че нещо не както трябва то трябва да дадеш решение на това. Разпиши такова. 

Това им е слабото място. Защото знаят че нито имат визия, нито решения, нито предложения. Правилно ги нарече Божков "гамени"

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Myanmar написа:

Решението на безнаказаността при извършване на престъпления е прекратяване безнаказаността при извършване на престъпления.

Отново нищо не пишеш като решение, а общи заучени фрази. Разпиши ясно решение след като знаеш че има проблем. Ако не знаеш решение, то как ще знаеш че следващите ще решат проблема? Аз поне си признавам, че не разбирам от политика. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 минути, FusE написа:

Отново нищо не пишеш като решение, а общи заучени фрази. Разпиши ясно решение след като знаеш че има проблем. Ако не знаеш решение, то как ще знаеш че следващите ще решат проблема? Аз поне си признавам, че не разбирам от политика. 

Какви заучени фрази, това си идва от моя ум. От никого не съм преписвал. И имам нужното образование за да бъда измежду тези, които днес управляват, и тъкмо защото го имам знам каква отговорност е и колко подготовка е нужна и не мога да кажа, че сега съм готов за такова предизвикателство и да заявя като всеки идиот, че като се направи това и онова и ще се оправим за еди колко си дни.

Аз не вярвам, че в България проблемът е лошия човешки материал. Казах го, и сред настоящите управници вероятно, не вероятно, а със сигурност има такива, които могат да вършат работата си чудесно. Аз не съм против тях заради партийна принадлежност. Настоящата тема и всички форуми в Интернет са пълни с политически тролове, които сляпо следват вождовете си и плюят опозицията. БСП това, ГЕРБ онова. Това са просто абревиатури. Хората зад тях са тези, които работят. И когато мафията избира кой ще стигне до поста, който ще решава, посочва, отсъжда, тогава няма значение за коя абревиатура ще гласуваш. Това опитах да обясня. Принадлежността към политическа партия не те прави кадърен, както и не те прави автоматично некадърен. И мършата, която не работи трябва да бъде изкарвана от кордоните полицаи, а не да бъде пазена от тях.

Съжалявам, ако разбивам илюзиите на някой, че партиите са тези, които оправят народа. Те отдавна преписват програмите си и в България няма дясно и ляво, има обещания за всичко, независимо дали е изпълнимо, защото след изборите няма нито отчетност, нито наказуемост. Аз посочих тези два проблема, но отговорът ти ми показва, че не си дорасъл да разбереш как работи държавата.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 часа, Myanmar написа:

Какви заучени фрази, това си идва от моя ум.

Е точно това е проблема де.

:)

Освен че нямаш грам визия за бъдещето, "теорията" ти е накратко казано е "всички са маскари"  .

Което цели да отблъсне хората от участие в политическия процес, и  играе както много пъти е споменавано , в интерес на твърдия електорат, а купения/манипулиран вот тежи много повече.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 23 минути, miro20 написа:

"всички са маскари"  .

Мире ... положението е следното: Видели са, че един човек който е прочел само една книга може да управлява и те по същия начин. 

Успоредно с това омаловажават други които са чели много други художествени произведения. 

Само да попитам, защо Тодор Живков и Симеон Борисов Сакскобургготски са се доверили навремето на Бойко Борисов?! Нима не съзрели в него мутрата?! 

Кои са Мойра и сие, да опяват, че е мутра?! 

За мен, че определени личности са му гласували доверие е показател. Тук обаче няма да видим коментар от Тодор или Симеон по отношение дали Бойко се е възгордял или не. 

Има и друго: Определено на някои хора не им е угодно Гешев, защо?! И излизат пак с тъпото им: Той е мутра ... смях .... :) 

Ако те в огледалото си виждат мутра, то друг в своето огледало вижда друго. ;) 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

spacer.png

Иво Беров: Наблюдавах случката с колата. Нямаше нападение върху жена с две деца

Цитат
Наблюдавах внимателно случката с колата. Първо – въобще нямаше никакво нападение върху жена с две деца. Никой от протестиращите не посегна на жената, въпреки, че тя излезе от колата си, въпреки, че показваше на протестиращите среден пръст, въпреки че им се заканваше по най-различни начини и въпреки че те бяха на една ръка разстояние от нея.

Нещо повече. Жената нарочно отблъскваше с крак вратата на колата си, за да не се затвори. Не знам защо го правеше, но тази отворена врата я правеше по-уязвима. И въпреки това пак никой не й посегна.

Нещо повече. Трима от протестиращите - не полицията – трима от протестиращите я пазеха и внимаваха да не й се случи нещо. Не полицията – хора от протеста я пазеха.
Сега за стъклото. Протестиращи счупиха предното стъкло на колата й, когато тя започна да изблъсква с нея поне няколко души.

Да караш кола, дори съвсем бавно срещу хората и да ги избутваш е абсолютно недопустимо. Те може да се просяци, да са нехранимайковци, да са досадници, да са нахалници, може да изнасят някакво представление, може да протестират, може да нарушават закона, но ти нямаш право да ги газиш. Повтарям.

Ти нямаш право да ги газиш дори когато те нарушават закона. И това, че си карал бавно и само леко си ги избутвал не е никакво оправдание, защото при това леко избутване можеш неволно да дръпнеш крака си от съединителя и да нараниш някого. А можеш да минеш и през крака на някого дори при лекото избутване. И тук за никаква самозащита не може да става и дума – не те са те нападнали, не те са дошли при теб, ти си отишла при тях, търсейки правата си. Как, между другото ? С газене, показване на среден пръст, закани и предизвикателства ? Както и да е…

Накрая най-важното – децата.

Протестиращите спряха да удрят по колата веднага след като разбраха, че вътре има деца.

Мога да разбера, че една жена е ядосана, че не са й издържали нервите, че е решила по този начин да потърси правата си, че тя също протестира по неин си начин. И на мен ми се е случвало да изперкам при някое задръстване и да псувам наред всичко и всички, но съумявам все пак да потисна желанието си за по-ярки изяви. Като при онези задръствания на Околовръстното, например, които се дължат на вечни едни ремонти.

Но да тръгнеш да защитаваш правата си излагайки на опасност собствените си деца, или пък чуждите – това вече е неестествено. Това е извращение някакво.

И тя много добре знае, че ги излага на опасност. Можеше да позагуби малко време за да се прибере по околни пътища. Можеше да помоли протестиращите да я пуснат заради децата. И можеше да потърси помощ от полицията, пак заради децата. Нищо подобно обаче тя не направи.

Няколко пъти съм се натъквал на блокирани кръстовища. Веднъж просто спрях и изчаках нула часа и трийсет минути за да пуснат движението. Друг път обиколих кръстовището, изгубих не повече от десетина-петнадесет минути.

А когато бях с дете не минах през Орлов мост, макар оттам да ми беше пътя, а реших да обиколя през Околовръстното.

Не изложих на опасност детето, защото мисля, че това е естественото, а не извратеното поведение. Само дето се оказа, ,между другото, че Околовръстното е окупирано от ремонт, който трае по-дълго от протестите. И не само околовръстното, но и булевард България е окупиран от пролетта още . И не само булевард България. Добре, знам, че това е за добро, но някак съмнително дълго траят тези ремонти. Както и да е, минах през Младост, за да се добера до Цариградското. Защото бях с дете.

А тази жена тръгна с децата си да избутва хората. Не, това не е естествено, това е изчанчено, това е извратено.

Накрая нещо като обобщение – в сравнение с протестите в Ливан, Израел, Белорусия, Франция, Испания и САЩ нашите тук протичат, поне засега, необичайно и неочаквано възпитано и човешки. /С изключение на полицейския побой под колоните/. Заслуга за това имат и протестиращите и управляващите /пак с това изключение/

А да се пишат сърцераздирателни лъжи от рода на това, че протестиращите са нападнали беззащитна жена и децата й, да твърдиш това поради политически внушения, политически съображения и политическа изгода е гадно. Може би дори по-гадно от това да изложиш на опасност децата си, отстоявайки свои права.

Facebook, Иво Беров

...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 часа, FusE написа:

Нека първо се махнат тези. Гледам правите сравнения с протестите в Беларус. Там дали протестиращите умуват с кого да сменят Лукашенко?! Дали разписват решения на проблемите?!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, ncl написа:

Нека първо се махнат тези.

хаха :) класика.

Не ви ли омръзна тази изтъркана опорка, чак ви се чудя.

преди 15 минути, ncl написа:

Гледам правите сравнения с протестите в Беларус. Там дали протестиращите умуват с кого да сменят Лукашенко?! Дали разписват решения на проблемите?!

Разбира се. Има си опозиция, има си кандидати. Явни , открити, и т.н.

У нас кои са алтернативните кандидати ? а ?

Гледаш и сравняваш ама друг път :) 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване