Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

kostadintr

Висока температура на целият комютър?

Препоръчан отговор

Здравейте.

Имам проблем около един месец с лаптопа, че когато го оставя без да го пипам и да мърдам мишката ако е включена игра тя засича след като се върна (от тоалетна) , а когато е на Desktop-а забеязвам че е вдиганл високи температури.В момента когато мръдна мишката температурите падат. Какво да правя???

post-340373-0-53947800-1375285290_thumb.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте.

Имам проблем около един месец с лаптопа, че когато го оставя без да го пипам и да мърдам мишката ако е включена игра тя засича след като се върна (от тоалетна) , а когато е на Desktop-а забеязвам че е вдиганл високи температури.В момента когато мръдна мишката температурите падат. Какво да правя???

Температурите от снимката не са чак толкова притеснителни, предполагам че под товар са по-високи. Почистване на лаптопа и смяна на термопаста ако се налага, не го поставяш на мъхести и подобни повърхности че да се запушват отворите за охлаждане. Може да се замислиш и за подложка или друго допълнително охлаждане. И най-важното - не го товариш с игри. Не е за тази работа. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Направи му една профилактика на ОС, сканирай за зловреден софтуер, почисти му охладителя, смени термопастата на процесора... Общо взето стандартни процедури. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вирус копач на биткойни. Обърни се към колегите от софтуерния раздел.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мерси много.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Soviet Soldier
      Здравейте!
      Днес за първи път получих следното съобщение относно активиране на защитата на литиево-полимерната батерия на моя телефон. Стори ми се странно, защото се активира при сравнително висока температура (11-12 градуса) по време на зареждане. 

Реших да прочета някой ред относно батерията на устройството и намерих следната информация: 

Та искам да попитам, тази защита нормално ли е да се активира при толкова висока температура? В крайна сметка 11 градуса не са нищо, на фона на условията, в които би трябвало да функционират тези устройства в далеч по-студени части на света. Ползвал съм други устройства на далеч по-ниски температури от тази, без абсолютно никакви проблеми, та ми с стори странно активирането на този вид защита. Възможно ли е да се е активирала поради софтуерен или хардуерен проблем, или е напълно нормално? 
    • от xXx*Triple*xXx
      Добър ден Отново дойде лято/сезона на високите температури и както всяка година проблема ми с температурите на процесора се повтаря Преди няколко дни закарах компа да го почистя от прах основно когато отворих кутията имаше адски много прах по компонентите най вече по перката на видеокартата беше се сплъстило и като се дръпне от едната страна се късаше на парченца и така почистих от прах идеално всичко с компресор който се надуват гумите по бензиностанциите прибрах се вързах всички кабели но проблема не е решен отново температурите стигат до максимум 82-85 градуса това става дума когато е под товар примерно 1 час играя League of Legends след като играта свърши започва си падат градусите до към 50-55-58градуса тук е момента да спомена и,че преди винаги държах компа отдолу на плота на бюрото много близко до земята където се разнася прах и отдолу беше адски задушно нямаше много въздух да се охлажда но след последното почистване го преместих горе на бюрото Днес излизах из града да огледам по няколко магазина какви са цените на термопастите спрях се на една  Evercool - TC-03 цената е 4лева  Искам да знам тази паста качествена ли е ? Някой от вас използвал ли я е преди/или използва ли я в момента/доволен ли е от нея ? И последно - процесора е Intel Xeon E5420 4x2,5GHZ Ако съм изпуснал да добавя нещо питайте !!! Мерси Предварително

• от Dobromir Kirov
      Здравейте! Препратиха ме в раздел софтуер след дискусията ми върху хардуерен проблем. (ще сложа линк към темата ако някой се интересува) Та да, на кратко процесора ми вдига крайно високи температури и въпреки всичко което направих като смяна на термо паста и доста обстойно почистване (правя го доста често не си занемарявам лаптопа) той вдига ненормални температури при доста натоварена работа се стигна до 102 градуса, но това беше в горещо време. След сервиза при натоварено положение на Balanced mod 95-100 градуса. В другата тема ми казаха, че има вероятност да са проблемни драйвъри. Ако имате някакви мнения кажете.
      ЛИНК КЪМ ДРУГАТА ТЕМА
    • от MaDCoW
      Здравейте! От няколко дена се опитвам да си инсталирам някоя програма като ( Everest ultimate edition, Real Temp и др. ) но за съжаление, като инсталирам която и да е програма не ми отчита градусите на процесора и другите работи там, които са.. Та въпроса ми е дали това е от самите програми ( което малко ме съмнява ) или е нещо от самия процесро.. не знам.. много бих се радвал да ми помогнете  
    • от Боби Акулата
      Нормални ли са тези температури ?

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.