Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Ползвам ос Windows 7.При поставяне на cd с капацитет 870 GB в записвачката,се отчита 700 MB.Каква е причината?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

капацитет 870 GB ... отчита 700 MB

Ъъъъъъъъъ Може ли първо да уточним мерните единици, след което да говорим за международната система Si? Все пак искам да съм сигурен какво, по дяволите, виждаш....
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преди много години съм купувал подобни извън габаритни дискове , от най различни марки и капацитет - един или два пъти съм имал успех - след това вече двд записвачките станаха достъпни и се отказах от подобни простотии :)

Просто устройството си го прочита като 700 :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Извинявам се за грешката:870MB е правилната стойност. :(

Производителите ползват международната система за мерни единици Si в която, както всички останали неща общо взето - 1000 = 1. Или 1000 MB = 1 GB или да кажем 1000 KB = 1 MB. Обаче производителите смятат по начина на Windows... 1 GB = 1024 MB, или 1 MB = 1024 GB.... Е то тази разлика м/у 1000 и 1024, равняваща се на 24 единици на всяко ниво (KB, MB, GB и така на татък) се получава една разлика... та, да ползване прост калкулатор: Като този... 0.0875 GB, което е 0.7 Гигибита, то от там идват тези 700 MB. И тези 700 MB бе са 700 Мегабайта, а 700 Мебибита... Линк за инфо. И това не е някаква измама. Това е просто ползване на различни величини за измерване. Както са Инч и Сантиметър. Едно и също физическо разстояние се измерва с различни абсолютни стойности в две различни величини Както се мери температурата във Фаренхайт и Целзии и други подобни всекидневни примери... Поздрави!

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
:) Мда, и това :) Забравена процедура от доста време от мен...
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря на quick JO и на jonov за отзивчивостта.Съветите им ,ми бяха от полза.Бъдете здрави!Една приятелска отметка към quick JO-1MB не е равен на 1024GB.Разбирам,че това е механична грешка. ;)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря на quick JO и на jonov за отзивчивостта.Съветите им ,ми бяха от полза.Бъдете здрави!Една приятелска отметка към quick JO-1MB не е равен на 1024GB.Разбирам,че това е механична грешка. ;)

(blush)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

(blush)

;)

2.1 Писането на български език с кирилица е задължително. Теми и съобщения, написани на латиница, само с главни букви или със заместени символи вместо Ч-4, Ш-6 и т.н. се изтриват без предупреждение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.