Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×
onogondur

Настолен компютър не зарежда Уиндоус

Препоръчан отговор

Здравейте уважаеми съфорумци.За какво става дума.Мой колега ми даде компютърът си.Почиствал го от праха,случайно закачил един САТА кабел,свързващ диска с дъното.Кабела се откача от диска.И след това,компютърът не иска да зареди Уиндоус.Минава първоначалната проверка под ДОС,и после в горен ляв ъгъл се появява мигащ курсор и до там.Сякаш няма от къде да буутне.Иначе,както го чух и аз,пищялката на дъното не дава признаци за някакви повреди или грешки.Писка си нормално. Като колега ми каза,че даже и в БИОС не успявал да влезе.Уиндоус-а е ХР.

Днес сутринта,първото което направих е да закача диска към моя компютър.При стартиране не ми показа да избера кои две ОС да заредя.Директно си зареди моят Уиндоус 7 Ултимът. Като се активира аутоплей на вторият диск,за всяка от двете му партиции.Просто се появиха прозорчетата с опции за отваряне на фолдъри и такива неща.

Сега съм му пуснал ХДТюн, да сканира за грешки в диска. В Health таба на програмата ми показа две предупреждения,ще се опитам малко по-късно да ги кача тук.

Това е общо взето.Дали да изпълня всичките препоръки,описани в темата за нестартиращи компютри?Или пък просто някой бутващ файл се е омазал.

Благодаря предварително за всички мнения и съвети.

Редактирано от onogondur (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Случвало ми се е и на мен. Проблемът беше омазан Уиндоус. Най-бързо можеш да установиш проблема с една преинсталация на Уиндоус 7 за 20-30 минути и да видим, ще зареди ли.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хард диска тръгва ли ти като втори диск, като го закачиш на твоя компютър?

Пробва ли в другия Sata Port на дъното и с друг кабел, защото колегата ти може да е повредил порта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При мен се виждат партициите на новият хард,като мога да ги отварям и да влизам вътре.В момента моят диск е на C и D.E и F са дисковото устройство и виртуалното дисково устройство.На новият хард партициите ми се показват като WINXP (G:) и  DATA (H:).

Пробвах с мой,чисто нов кабел да го свържа с неговото дъно.Има два САТА порта,не става и на двата.

Случвало ми се е и на мен. Проблемът беше омазан Уиндоус. Най-бързо можеш да установиш проблема с една преинсталация на Уиндоус 7 за 20-30 минути и да видим, ще зареди ли.

Да преинсталирам,но нито зарежда БИОС,нито реагира на нещо от клавиатурата си.Ще трябва да намеря някой диск,да пробвам в оптичното му устройство.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само едно уточнение - чистенето при пуснат компютър ли е правено и при зареден Виндовс?

Пусни на втория компютър chkdsk f: /f/r мисля, че бяха опциите (с /? може да ги видиш).

Като закачиш диска се опитай да влезеш в биос на неговия компютър и виж дали разпознава диска коректно.

Ако да - слагаш да буутва от cd - слагаш един диск и преинсталираш xp с пълно триене на дял c. Ако има нещо за спасяване го спаси докато си го вързал на твоя компютър...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

След сканиране за грешки,няма грешки на диска.
Health статус http://dox.bg/files/dw?a=ebe738a302

Само едно уточнение - чистенето при пуснат компютър ли е правено и при зареден Виндовс?

Пусни на втория компютър chkdsk f: /f/r мисля, че бяха опциите (с /? може да ги видиш).

Като закачиш диска се опитай да влезеш в биос на неговия компютър и виж дали разпознава диска коректно.

Ако да - слагаш да буутва от cd - слагаш един диск и преинсталираш xp с пълно триене на дял c. Ако има нещо за спасяване го спаси докато си го вързал на твоя компютър...

Чистенето е правено при изключен компютър.

Да пусна chkdsk както е прикачен към моят компютър ли?

Ще опитам отново да вляза в БИОС,само трябва да го разкача от моят.Дано изобщо успеем да влезем там.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

да, докато е закачен на твоя компютър имах в предвид, като слагаш необходимата буква, но виждам, че ос са различни (ти - 7, той - XP) и това не е добра идея.

Можеш да опиташ с командата под miniXP от hiren-a.

Редактирано от krassleto (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хм,вече пуснах да сканира.От свойствата на диска.

Hiren мога ли да го кача на флашка? Да ме насочите къде да намеря Хирен и ако може да се сложи на флашка,как да стане.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хм,вече пуснах да сканира.От свойствата на диска.

Hiren мога ли да го кача на флашка? Да ме насочите къде да намеря Хирен и ако може да се сложи на флашка,как да стане.

http://www.kaldata.com/modules.php?modid=1&action=show&id=1175 - откъде да изтеглиш.

Прави се като боотващ диск за ОС - няма разлика, освен името на диска и съдържанието на исо-то.

Имаше тема из форума с подробни указания за xp - нея може да следваш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не стана много ясно като запалите РСто на човека нещо излиза ли на екрана? 

Ако продължавате да не можете да влезнете в биоса ресетнете го от джъмпера или батерията.

Като закачиш диска на твоето РС няма да отчете втората ОС, ако по време на инсталацията е имало диск с друга ОС само тогава ще вижда и двете иначе биоса си познава твоя диск като главен и чете от него а там е записана само твоята ОС.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не стана много ясно като запалите РСто на човека нещо излиза ли на екрана? 

Ако продължавате да не можете да влезнете в биоса ресетнете го от джъмпера или батерията.

Значи,при стартиране на неговият компютър,пищялката на дъното издава звука,който си е стандартен,тоест,че няма грешки или повреди.Зарежда началният ДОС екран,където са изброени разните му процесори и доскове,после екрана става черен,като само горе вляво мига курсор.И не успява да зареди Уиндоус,не се появява логото му . Биоса е ресетван от него,както му обясних-изваждане на батерията,изчакване на десетина минути,окъсяване на клемите с малка отвертка.

Току що приключи и проверката на диска с вграденият инструмент на Уиндоус.Няколко грешки имаше в системният дял.Като чекирането беше пуснато от мен и с поправка на повредени файлове.Сега ще го закача на компютърът му,да видим какво ще стане пак.

п.п. Значи,стига само до началните надписи на ДОС,но клавиатурата не реагира,не мога да заредя самият БИОС.Сега даже и не се появява черният екран с мигащият курсор.Някакви съвети? Да опитам ли нещо с Хирен?

п.п.п. Сега пък се оправи.Ресетнах БИОС и всичко вече беше наред.Почвам оптимизация и след това ще сменям термопасти.Благодаря ви все пак за отделеното време.

Редактирано от onogondur (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.