Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

traykov_77

Проблем при стартиране на Windows XP и Windows 7 64 bit

Препоръчан отговор

Здравейте, имам следния проблем от доста време и не мога да разбера откъде се получава. При стартиране на Windows XP или Windows 7 при началната анимация с логото на Windows (черния екран с цветните кръгчета) екрана става по-тъмен и харддиска спира да работи (индикатора отпред на компютъра престава да свети) и трябва да натисна бутона за рестарт. След рестарт понякога пак се появява същото нещо, понякога стартира нормално компютъра и на двете операционни системи. Конфигурацията ми е следната - дъно GB Z68X-UD3-B3, процесор I2500K 3.3GHz, RAM 2h4Gb KIngston DDRIII, HDD - Seagate SATA III. Видеокарта - ATI RADEON HD4800. Захранването ми е Fortron Epsilon 700W.

Пробвал съм да сменя режима на харддиска от IDE на AHCI но пак се получава проблема. Сменял съм SATA портовете и пак е същото. Веднъж забелязах, че при ъпдейтване на драйвера за чипсета проблема започва да се появява по-често и върнах старите драйвери. Иначе като стартира нормално Windows, няма никакви проблеми, нито забива, гледам си блурей филми без проблем, игри, всичко е нормално. При спиране на компютъра също понякога се получава спиране на харддиска и трябва да го спра като задържа бутона на компютъра 4 секунди.

Очаквам предложенията Ви за решаване на проблема.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробва ли да смениш Сата кабела на хард диска. Може да има и проблем със захранването.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На мен ми прилича на проблемен хард.

Може и така да е колега, но нека да тества с друг кабел. Няма да му навреди.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кабелите съм ги сменял, както и портовете, но пак се получава. Също и на двата контролера интелския и Marvell съм поставял харддиска. Може да пробвам с друг диск да видя дали ще има същия проблем.

Забелязах в параметрите на SMART на харддиска на UltraDMA CRC Error Count (The count of errors in data transfer via the interface cable as determined by ICRC (Interface Cyclic Redundancy Check) ми дава грешки на харддиска, имам един друг харддиск, на който няма грешки в този параметър.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На мен ми прилича на проблемен хард.

Това е отговора на въпроса.  :lick lips:  Имах същият проблем с два Acer aspire e1-521, напълно нови, в гаранция и от сервиза ми казаха, че може би съм 10-тия с този проблем при е1-521 моделът на Acer. Няма значение, че става въпрос за лаптопи. Дано не стане реклама. :hush:   

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.