Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, наскоро си взех това лаптопче: http://www.lenovoonline.bg/les/home.nsf/Product.xsp?pID=FB2E27C33207B766C2257AFE0033201A и сега обмислям варианта да си сложа и едно SSD..За момента съм се спряла на Intel® SSD 520 Series (120GB) или Samsung 840 Pro (128Gb) Не мога да взема решение кой от двата да бъде, обаче..   :) Въпросът е,че самият лаптоп няма SSD слот..И реално трябва или да го сложа на мястото на вътрешния или със съответната шина в слота за CD-Rom-a..Мислех си да си взема едно такова HDD Caddy http://www.ebay.co.uk/itm/271233024712?ssPageName=STRK:MEWAX:IT&_trksid=p3984.m1423.l2649 и да го направя..

Въпросът ми е, според вас мога ли да си прецакам гаранцията на лаптопа?

Защото, когато се обадих в сервиза на Lenovo и ги попитах за тава,което съм намислила, те ми казаха, че не знаят и най-добре да се свържа със Support-а им за Bg. Когато съответно се свързах и с тях, момчето което ме обслужваше, явно не беше много наясно с хардуеъра като цяло и 1-во ми каза, че ще ми падне гаранцията..После,че няма.. :/ И да..В крайна сметка не ми стана ясно..Вие как мислите...И това с маунтването на SSDто добро решение ли е, защото ако трябва да го сложа вътре, ще ми трябва много повече hdd..А на този етап не мога да отделя парички..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Този модул на мястото на DVD-то ли се слага? ( питам защото не съм виждал такова нещо). При всички случай ако отваряш лаптопа или ако махаш един хардуер и слагаш друг ще ти отпадне гаранцията. Трябва да го занесеш в сервиза и там да го монтират.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Този модул на мястото на DVD-то ли се слага? ( питам защото не съм виждал такова нещо). При всички случай ако отваряш лаптопа или ако махаш един хардуер и слагаш друг ще ти отпадне гаранцията. Трябва да го занесеш в сервиза и там да го монтират.

Мда, доста е хитро.. http://hddcaddy.eu/ :]

Значи трябва пак да звъня..Обаче се съмнявам,че ще се съгласят да ми го монтират, дори и да си платя.. :/

Реално си го взех от официалния магазин на Lenovo..Другият вариант беше Plesio и там ми бяха казали, че могат да ми го направят това, но ако нещо се случи на лаптопа, трябва да върнат обратно оптичното устройство на мястото, за да може да се изпрати в сервиза..Ако следвам тази логика, значи не би трябвало да падне..Те толкова ли могат да разберат? Все пак е едно развъртане на болтчета само... :/ 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мда, доста е хитро.. http://hddcaddy.eu/ :]

Значи трябва пак да звъня..Обаче се съмнявам,че ще се съгласят да ми го монтират, дори и да си платя.. :/

Реално си го взех от официалния магазин на Lenovo..Другият вариант беше Plesio и там ми бяха казали, че могат да ми го направят това, но ако нещо се случи на лаптопа, трябва да върнат обратно оптичното устройство на мястото, за да може да се изпрати в сервиза..Ако следвам тази логика, значи не би трябвало да падне..Те толкова ли могат да разберат? Все пак е едно развъртане на болтчета само... :/ 

Доколкото знам оптичното устройство се маха като се свали едно или 2 болтчета отдолу на капака. Ако може да се свали така DVD-то и този модул влиза без проблеми, всичко ще е ок. Ако се налага профилактика или нещо друго просто ще свалиш този модул и ще си върнеш DVD устройството. Ако обаче трябва да се разглобява лаптопа вече ще трябва от фирмата да ти го монтират, защото ще отпадне гаранцията.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има една особеност, която трябва да се направи при caddy-то. Трябва да се прекъсне един от пиновете, в противен случай лаптопа не прави рестарт и дори не се гаси в повечето случаи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колкото до отварянето, гледах се в youtube и там се маха само капака и после се отвиват тия 2 болтчета..Така че предполагам, стандартно е.. :] 

Има една особеност, която трябва да се направи при caddy-то. Трябва да се прекъсне един от пиновете, в противен случай лаптопа не прави рестарт и дори не се гаси в повечето случаи.

А такааа, я ми кажи по-обстойно за какво става въпрос? Ако искаш, може и на лично..Защото не ми се дават маса пари и да се окаже в един момент, че не става ;/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преди да купуваш каквото и да е се убеди че ще стане. Това което си показал е със SATA интерфейс, докато доста модели на леново са с multibay на който може да се слага и батерия и видео. Двата конектора са коренно различни.

Дали ще сложиш SSDто в трея или на мястото на диска няма никаква разлика. 

Гаранцията няма да отпадне при такава интервенция. Гаранционната лепенка на Lenovo е под клавиатурата а ти там работа нямаш.

Извади записвачката и виж с какъв конектор е.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://imageshack.us/a/img708/5729/dsc0084xk.jpg

Горе в ляво, където е червената линия.....

прекъсва се от тези в дясно, които са 6 общо - четвъртият от ляво надясно.

Редактирано от snachev (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от De Santa
      Здравейте, 
       Отново притичвам към форумът този път с по голям проблем... та не знам дали помните миналата седмица имах проблеми с хард диска оказаха се лоши сектори, изхвърлих го и купих нов, сложих нив уиндолс 8.1 PRO (тъй като е най-добър за гейминг според мои наблюдения). Та всичко е както трябва, вървят игри и тн но това което забелязах още в началото когато инсталирах уиндолса на новия хард е че не иска да инсталира драйверите на видеото от сайта на производителя. Пренебрегнах факта и скочих директно на windows updates от където знам че се свалят автоматично макар и остарели малко. Всички драйвери съм свалил от сайта на леново, всички ъпдейти са инсталирани системата е изрядна... освен видеото. Пуснах си CS GO да играя, 40 FPS  на минимални, GTA 5 с 20FPS на минимални и тн... влезнах в Geforce Experience да оптимизирам игрите и кво да видя.. версията на драйвера ми е 376.54 който мисля че май е от 2014 година (същият инсталиран от windows updates). Отидох в сайта на Nvidia да сваля най-новите драйвери внимателно проверих ОС-то и всички други критерий и свалих най новият за моят чип (GT820M)  версия на драйвъра 398.85 и при инсталация ми казва " The graphics driver could not find compatible graphics hardware". Проверих в нета и пише че тряб ва да се едитне един от файловете "nvami.inf" с ID-то на чипа за да може сетъп-а да го разпознае но и това не помага...Дори Geforce Experience ми казва че драйвърът трябва да се ъпдейтне но не ми дава да го направя, ако имате идеи какво да правя моля споделете. 
      Благодаря предварително.

• от Tasho Georgiev
      Купих си лаптоп Asus GL503-GE и първоначално всичко работеше както трябва, днес като го включих, trackpad-а не работеше и на екрана нямаше мишка. Като сложа отделно мишка се оправя и работи нормално. Като се опитам да инсталирам наново драйверите от сайта на асус ми излиза това съобщение. Какъв може да е проблема?

• от Drogba94
      Здравейте след сглобяването на нова Ryzen система компютърът даваше черен екран. Накрая след махане на 1 по 1 частите установих че е заради ССД-то ,защото системата тръгва без него. Проверих съвместимостта с дъното и всичко е точно. 
      ССД-то е  adata sx8000 , а дъното е ASROCK AB350M PRO4 AM4. Странното е че на единия  м.2 вход ми дава черния екран, а на другия няма проблем ,но не ми го открива в биос-а.
    • от Sotirow
      Здравейте,
      Искам да попитам дали е добра идея да се замени DVD устройството с Caddy и втори SSD хард диск. Вече имам един SSD хард който е заключен от Биос и е с win10, а на втория хард диск искам да инсталирам Ubuntu. Въпроса ми е дали ако заменя DVD с Caddy ще е добра идея или по-добре да си закупя нов хард който да не е заключен от Биос.
      Благодаря.
    • от Александър Банов
      Здравейте! Тази седмица си купих нов лаптоп ASUS GL553VE. Проблема е че не знам какви драйвери да му инсталирам, тъй като лаптопа е с Endless os, но в кутията ми беше пратен и диск на асус където пише че е  windows 10. Но за да го пусна трябва да отворя .exe файл което не става в endless os. И също не мога да boot-вам диска. Така реших просто да си изтегля версията на Windows 10 която е безплатна и да я сложа. Така за първи път ще преинсталирам компютър и както казах не знам кой драйвери да тегля и как да ги изтегля.
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.