Премини към съдържанието
Blue_Hulk

Търся програма за създаване на къщи

Препоръчан отговор

Здравейте! Търся програма, която създава 3D архитектура на къща. Целта ми е да направя модел на дадена къща и после да имам възможност да променям определени неща, например-шарка на стените, цветове или плочки за баня и др. неща. Отскоро използвам една програма наречена "AutoCAD 2014", която както разбрах може да създава 3D модели, но на мен ми трябва програма, която може да създава къщи и да има уроци за начинаещи защото хубавите неща изискват големи програми, а големите програми са доста сложни за обикновения потребител. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

3ds max design за мен е най-добрата. От три години я ползвам и върши перфектна работа! За начинаещ може би гугъл скеч ъп но не съм много запознат с нея...

Редактирано от ChrisJobs (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За начинаещ може би гугъл скеч ъп но не съм много запознат с нея...

Програмите улесняват процеса, но ако не можеш да рисуваш, ако нямаш усещане за цвят и пространство, няма да ти свършат никаква работа.

SketchUp е сравнително лека, лесна за разучаване с доста възможности.

3D рендера обаче е платен, има и безплатна версия но с ограничен размер.„

Публикувано изображение

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

3ds max design за мен е най-добрата. От три години я ползвам и върши перфектна работа! За начинаещ може би гугъл скеч ъп но не съм много запознат с нея...

ама тази програма не е ли за филмови ефекти и др. подобни?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Програмите улесняват процеса, но ако не можеш да рисуваш, ако нямаш усещане за цвят и пространство, няма да ти свършат никаква работа.

SketchUp е сравнително лека, лесна за разучаване с доста възможности.

3D рендера обаче е платен, има и безплатна версия но с ограничен размер.„

Публикувано изображение

SketchUP e поредния боклук на Гугъл, а за нея има не един, а минимум 20 рендера, пълна глупост написа.

Аз не мога да рисувам, но съм в състояние да направя всеки 3д модел, за който може да се сетиш-още една глупост от теб.

http://www.sweethome3d.com/index.jsp

Тази е безплатна и е за интериор, а самата къща може да е четири стени с добре направен UV.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

+1 за Autodesk 3ds Max Design.Страхотна програма, който може да бъде намерена излекувана. :rolleyes:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

+1 за Autodesk 3ds Max Design.Страхотна програма, който може да бъде намерена излекувана. :rolleyes:

Ако си тръгнал да сменяш тапетите във вас, ще отделиш ли 5 години, за да завършиш инженерство и да го направиш хубаво ?

Къде го пращате там, където няма работа и само времето ще си загуби.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А ти къде го прати? Всички идеи дават а ти само как няма да стане... И аз не мога да рисувам, но нямам проблеми с макса. А за ефекти може да се ползва, но не основно попринцип ползват adobe after effects. Виж рендерите са два само мисля, ако греша ме поправете! Vray и mentalray, сам си прецени :) А мога ли да попитам за какво ще го правиш това?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А ти къде го прати? Всички идеи дават а ти само как няма да стане... И аз не мога да рисувам, но нямам проблеми с макса. А за ефекти може да се ползва, но не основно попринцип ползват adobe after effects. Виж рендерите са два само мисля, ако греша ме поправете! Vray и mentalray, сам си прецени :) А мога ли да попитам за какво ще го правиш това?

Аз не го пращам на луната за гъби, вие го правите. Дал съм му безплатен софтуер за интериора, самата къща може да се направи и с notepad, но ще му трябва и програма, с която след това да види резултата.

http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_3D_modeling_software  пише си кои са Free и кои са платени.

За 3dsMax няма два рендера, а сигурно 50, въобще нямаш проблеми, направо си се разбил от знания. АЕ може да има effects в името си, но само пълна аматьори биха я ползвали за такива.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз изтеглих  Autodesk 3ds Max от офиц. сайт със 30 дневен период. Сега искам да попитам възможно ли е със тази програма да начертая например една стена и на нея да създам няколко прозорци, освен това да сложа реалистичен цвят на стената може би и шарка да има? Искам като създам тези неща да мога да определям аз кое изглежда хубаво и кое не и така в работата да знам какво да правя. Мисля, че схванахте какво искам. Ако има и уроци на БГ, за начинаещи ще се радвам да ми ги покажете.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

SketchUP e поредния боклук на Гугъл, а за нея има не един, а минимум 20 рендера, пълна глупост написа.

Аз не мога да рисувам, но съм в състояние да направя всеки 3д модел, за който може да се сетиш-още една глупост от теб.

http://www.sweethome3d.com/index.jsp

Тази е безплатна и е за интериор, а самата къща може да е четири стени с добре направен UV.

Нека е нещо лесно примерно кухненски плод с купа плодове, нека и част от кухнята да се вижда на заден план.

Със SketchUP мога да го направя за около половин час, айде ти дето не пишеш глупости го направи с програма по твои избор за колкото време искаш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз изтеглих  Autodesk 3ds Max от офиц. сайт със 30 дневен период. Сега искам да попитам възможно ли е със тази програма да начертая например една стена и на нея да създам няколко прозорци, освен това да сложа реалистичен цвят на стената може би и шарка да има? Искам като създам тези неща да мога да определям аз кое изглежда хубаво и кое не и така в работата да знам какво да правя. Мисля, че схванахте какво искам. Ако има и уроци на БГ, за начинаещи ще се радвам да ми ги покажете.

Ако ти трябва програма само за вътрешен дизайн, може да пробваш "Sweet Home 3D" http://www.sweethome3d.com/bg/index.jsp
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нека е нещо лесно примерно кухненски плод с купа плодове, нека и част от кухнята да се вижда на заден план.

Със SketchUP мога да го направя за около половин час, айде ти дето не пишеш глупости го направи с програма по твои избор за колкото време искаш.

Да не си объркал калдата със stickam и omegle, там са предизвикателства, влизаш, пускаш камерата и се записваш как танцуваш гол.

Цял половин час ти отнема да направиш един правоъгълник(кухненски плод) и две сфери за плодовете, направо си професионалист, който заслужава тв шоу.

http://vbox7.com/play:86cad2d4d9

http://vbox7.com/play:85d43a2297

Toва ти е как се прави UV, стените са примитиви. Ще схванеш как става.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да не си объркал калдата със stickam и omegle, там са предизвикателства, влизаш, пускаш камерата и се записваш как танцуваш гол.

Цял половин час ти отнема да направиш един правоъгълник(кухненски плод) и две сфери за плодовете, направо си професионалист, който заслужава тв шоу.

С поста си доказваш кой е глупака, хвалиш се какво можеш, но няма как да го докажеш.

Ако прочетеш съм написал че се иска да имаш усещане за цветове и пространство, ако го имаш тогава дъската не е вече "един правоъгълник" и плодовете не са две сфери.

Не ми отговаряй няма да се занимавам повече с теб. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С поста си доказваш кой е глупака, хвалиш се какво можеш, но няма как да го докажеш.

Ако прочетеш съм написал че се иска да имаш усещане за цветове и пространство, ако го имаш тогава дъската не е вече "един правоъгълник" и плодовете не са две сфери.

Не ми отговаряй няма да се занимавам повече с теб. 

Ти не се занимаваш с мен, а ме забавляваш с глупостите си, всяка следваща ти е по-голяма от предната.

Усещането за цветове и пространство ти върши работа само в Скетчъп, защото за тая смехория е нужно чудовищно въображение, особено при ползване на безплатния(смях) рендер.

За всяка друга програма са важни текстурите, светлината и рендера, но няма как да го знаеш, това се учи в първи клас, а ти си още в детската градина.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мерси! за уроците

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз не го пращам на луната за гъби, вие го правите. Дал съм му безплатен софтуер за интериора, самата къща може да се направи и с notepad, но ще му трябва и програма, с която след това да види резултата. http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_3D_modeling_software пише си кои са Free и кои са платени. За 3dsMax няма два рендера, а сигурно 50, въобще нямаш проблеми, направо си се разбил от знания. АЕ може да има effects в името си, но само пълна аматьори биха я ползвали за такива.

Бреех та момчетата отговорни за ефектите на хари потър са аматьори... От постовете ти виждам колко знаеш... И закаквоме афтър ефектс освен обработка на видео??? А и може ли да ми кажеш още 10 рендера освен vray и menatalray ? Редактирано от ChrisJobs (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бреех та момчетата отговорни за ефектите на хари потър са аматьори... От постовете ти виждам колко знаеш... И закаквоме афтър ефектс освен обработка на видео??? А и може ли да ми кажеш още 10 рендера освен vray и menatalray ?

Ти си неук и глупав геймър, нямаш право дори да стоиш до мен, поемай на някъде, че тъпотията ти е заразна.

Мога да ти предлажа само да учиш граматика, за да не натоварваш хората с неграмотните си коментари.

Не си дорасъл на акъл, за да ми четеш постовете, а за да ги разбереш, ще са ти нужни години- за три години с 3dsMax си разбрал само как да я пуснеш, дори рендер не знаеш как се ползва.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Ти си неук и глупав геймър, нямаш право дори да стоиш до мен, поемай на някъде, че тъпотията ти е заразна.

Мога да ти предлажа само да учиш граматика, за да не натоварваш хората с неграмотните си коментари.

Не си дорасъл на акъл, за да ми четеш постовете, а за да ги разбереш, ще са ти нужни години- за три години с 3dsMax си разбрал само как да я пуснеш, дори рендер не знаеш как се ползва.

Хайде да престанеш да обиждаш момчетата  и да дадеш някакво предложение. Чел съм всичките ти постове! Примерно от 100, си дал мнение само на ДВА! Другото е само хвалби какво можеш и какво знаеш! Не си ли забелязал в този форум, че хората почват да не те ХАРЕСВАТ?Или чакаш някой да ти тегли една п*утка майна? Давай по скромно!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Извинете ме мъдри и премърди. Вярно, та кой съм аз да се меря с Вас? А Вие преуспели човеко, като сте толкова напред с 3д макса защо не ми покажете ваш проект :) Нека научим от вас нещо! И така де ще ми изброиш ли още 10 рендера, нали бяха ПОНЕ 50?!?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хайде да престанеш да обиждаш момчетата  и да дадеш някакво предложение. Чел съм всичките ти постове! Примерно от 100, си дал мнение само на ДВА! Другото е само хвалби какво можеш и какво знаеш! Не си ли забелязал в този форум, че хората почват да не те ХАРЕСВАТ?Или чакаш някой да ти тегли една п*утка майна? Давай по скромно!

Не ги обиждам, едниния е неук геймър, а другия редовно се друса, за да  повтаря десет пъти тая глупост за цветовете, която няма нищо общо с темата.

Предложения съм дал, нещото което не виждам другите да са направили.

Много свободно време имаш, за да си ми прочел всички постове, дори аз не съм го правил.

Дали ме харесват във форумът е последната ми грижа, защото неуките геймърчета си правят по десет профила, с които да си харесват малоумните коментари.

Скромен съм достатъчно, но нервите ми имат граници, които не издържат на коментари от глупави хора.

Извинете ме мъдри и премърди. Вярно, та кой съм аз да се меря с Вас? А Вие преуспели човеко, като сте толкова напред с 3д макса защо не ми покажете ваш проект :) Нека научим от вас нещо! И така де ще ми изброиш ли още 10 рендера, нали бяха ПОНЕ 50?!?

Само ползващите GPU са около десет, но някои невъобразимо умен като теб няма как да го знае.

http://vbox7.com/play:47402dcf3a

Това ми е отнело два часа, а на теб два живота няма да ти стигнат, защото си майстор на късия разказ, можеш само да пишеш, знания за друго не притежаваш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И да речем, че аз съм неукото геймърче къде са ми десете профила ? Вече не се сдържам палячо, слушай какво ще ти кажа, такива пикльовци като тебе навсякъде ги има, не си първия не си и последният дрисльо, дето е жаден за внимание! Постовете ти са за да трупаш мнения, ръсиш заучени фрази колкото да има! Кой ми харесва постовете бе, къде са ми десете профила, дали админите щяха да оставят полужението така ако имах толкова профили, до сега да съм ял бана сто пъти... Не знам тебе колко ще те търпят още ;)

п.п. Спирам да ти отговарям занапред, не защото няма да ги прочета, а защото ТОЧНО за твоето мнение ми е през оная работа ;)

Редактирано от ChrisJobs (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Не ги обиждам, едниния е неук геймър, а другия редовно се друса, за да  повтаря десет пъти тая глупост за цветовете, която няма нищо общо с темата.

Много свободно време имаш, за да си ми прочел всички постове, дори аз не съм го правил.

Дали ме харесват във форумът е последната ми грижа, защото неуките геймърчета си правят по десет профила, с които да си харесват малоумните коментари.

Скромен съм достатъчно, но нервите ми имат граници, които не издържат на коментари от глупави хора.

Нямам много свободно време както си мислиш. Но намирам, за да съм в час със всичко по малко! А и 475 поста не са много. Виж за правенето на много профили, напълно съм съгласен с мнението ти. Но това е политиката на този форум. Независимо от това, много от тези момчета са добри специалисти в областта си а и с течение на времето се придобива опит. Ако всеки бъде нервен до къде ще я докараме? Наместо да си помагаме, ние се правим на велики! Не съм искал да те обидя, но е редно да се замисляме кога и на кого, какво казваме или пишем! Всеки си има достоинство! Желая ти лека вечер и се извинявам, че съм писал на "ТИ"

P.S. От всичко във форума най ми е противно, когато хората в този форум се крият като мижутурки!

Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само ползващите GPU са около десет, но някои невъобразимо умен като теб няма как да го знае.

http://vbox7.com/play:47402dcf3a

Това ми е отнело два часа, а на теб два живота няма да ти стигнат, защото си майстор на късия разказ, можеш само да пишеш, знания за друго не притежаваш.

Теб веднъж те предупредих човешки. Пет дни да размислиш нормално ли е това поведение, обидите към останалите и т.н. След това отново си добре дошъл, надявам се, с поне малко променено мислене.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Честно казано хич не ми е забавно да ви чета тъпите коментари, като - "аз имам повече умения от тебе", такова мислене според мене означава, че това е човек, които обича да хвали сам себе си, а това ще рече, че е доста ограничен откъм възможности в реалния живот, а както знаем последните години във виртуалния свят всеки има възможност да се докаже, че е нещо повече от другите, което означава, че в реалния свят тези хора са доста неспособни. Ако няма да предлагате нещо по темата, тогава не пишете....

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.