Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Препоръчан отговор

Кой е по добрия процесор за игри ?

Athlon II X4 760K 3.8GHz 4MB 100W FM2 BOX Black

или

I3-3220 3.3GHZ/3MB/LGA1155/BOX

Фен съм на AMD така че моля да ми дадете точни данни ако се окаже че INTEL е по добрия :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе пич не че нещо ,ама.... в предната ти тема колегите тук не ти ли обясниха достатъчно?Има ли смисъл да пускаш по ,,амнайсе,,теми!? :offtopic_s:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пуснах я защото искам повече хора да си кажат мнението

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами бъди малко търпелив и повечко колеги ще се включат-нали не мислиш,че всички в купом седят пред ПЦ-тата си! Не е необходимо за всичко поотделно да пускаш нова тема!Не го приемай лично-бъди малко по-колегиален!Сори,повече няма да спамя,ама..... :offtopic_s:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако няма да клокваш вземи i3. Не намирам тестове с 760К,явно още няма. След клок по-стария 750К доближава, а може би и минава 3220,а 760 е по-добър от 750. От личен опит казвам, че 3220 се справя прилично с всички игри. След време също така ще имаш възможност да сложиш някой i5 или i7.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами те ще си я кажат и в темата ти, та чак ще ти се ще да не си я пускал. 

ПП: Преди 3-4 седмици имаше подобен спор с много линкове към тестове.  Та там Athlon X4  750K бе много зле. Виж, ще потърся темата и линковете, пък ако не я намеря, здраве да е.  Вземай АМД, щом си им фен. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мерси много давайте още отговори

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако ще помогне за избора ще се играят GTA 4 ,dirt 3,Test Driver Ultimate 3 ,NFS MOST WANTED 2

и може да пробвам assassin's creed 3

Като излезне  и GTA 5 :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пич, и с двата процесора си на границата с предложената видеокарта HD7790.  Казвам ти го съвсем сериозно. Тук може да чуеш мнения, как Атлонът нямало да спъва видеокартата и тем подобни нещица. Истината е, че няма да може да ползваш пълния потенциал на видеокартата в една или друга степен. Казвам ти го съвсем сериозно, понеже ако се вгледаш в подписа ми ще разбереш, че играя тия и други игри с подобна конфигурация. Ако питаш как? Ами просто е - 30 % клок на видеото е воаля!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тая 460 още ли не си я стопил? :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ок стана ми ясно ако искам да си ъпгрейдна компютъра в бъдеще взимам I3 ако не искам взимам амд и двата ще ми вършат еднаква работа :) Ако бъркам ме поправете

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

I3 е по-добрия процесор, но е и по-скъп. Разликата в цената е значителна.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тая 460 още ли не си я стопил? :D

Ами почти :) Затова се замислям за 760, но нека първо тая ме остави :P. Днес и смених термопастата, пък да видим. 

I3 е по-добрия процесор, но е и по-скъп. Разликата в цената е значителна.

Компенсира се от евтиното дъно. Така и така клок не се прави, а за други дейности с тоя компютър не е ставало на въпрос. А разликата не е толкова значителна, спрямо осемстотинте лева - по-малко от 60 лева. Всъщност, почти толкова е разликата между предложеното от мен дъно в другата му тема и предложеното от @naruto  за FM2. А и видеокартата не е никак слаба за тия процесори. Може да даде 20-30 лева отгоре (по принцип), но пък печалбата ще бъде доста по-голяма, след като видеокартата бъде по-малко подпирана. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом мислиш за карта според това което пишеш тук ще трябва да смениш процесора , защото разликата между 460 и 760 е много голяма.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.