Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×

Препоръчан отговор

Здравейте, бихте ли ми препоръчали 40-42'' телевизор до 1200 лв. ПРИОРИТЕТ е качествената картина и да може да се пускат филми със субтитри от флашка. Ще се ползва към булсатком. 3д-то не е задължително както и смарт функциите (ако трябва да се избира м/у двете предпочитам смарт функцииите).  Стаята в която ще се ползва телевизора е нормално осветена и няма да има пряка слънчева светлина към тв-то.

Предпочитания към марки нямам. С нетърпение очаквам вашите компетентни мнения.

Редактирано от mrD (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моето предложение като за 1 100 лева:

LG 42LA620S

Това ми се вижда най-удачен вариант. Има си Smart сертификат, както и 3D технологията е една от най-добрите на LG, за това бих предпочел тази марка. Записи върху HDD диск, и всичко останало, като за съвременен телевизор. Като цяло си е перфектен, няма какво да добавя, всеки който притежава или е виждал подобен модел на LG, знае за какво става въпрос. 

Поздрави и успех! 

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За тези пари и ,,изисквания,, аз бих взел този  http://www.technopolis.bg/b2c/details/13627/P11090104/Televizor-PHILIPS-40PFL5007K-LED а ако добавиш още малко парички този http://www.technopolis.bg/b2c/details/14440/P11090104/Televizor-PANASONIC-TX-L42ET5E-3D-LED като втория е със с  релни 100HZ панел за разлика от първия ,който е с 50 HZ !

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

... 40-42'' телевизор до 1100 лв. ПРИОРИТЕТ е качествената картина и да може да се пускат филми със субтитри от флашка. ...

Всички искаме това...

Та от мен - предложението (50 Хц панел!) на колегата от горния коментар или PANASONIC TX-L42ET5E за 1199 лв. Вярно, че е вторият е модел от 2012 г, но в тоя ценови диапазон като че ли не виждам друг със 100 Хц панел, който да си струва.

П.П. Тук с колегата се избихме да предлагаме модела на Panasonic, но по моему е по-удачният избор в случая.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

П.П. Тук с колегата се избихме да предлагаме модела на Panasonic, но по моему е по-удачният избор в случая.

Ами просто Панасоник мисля са доста гъвкави в ценовата си политика и истината е ,че предлагат много добри модели на добри цени,докато за по-добрите модели на други марки цените са по-височки-та..това е причината!!! Не е заради пристрастеноста към дадена марка!

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

.. Не е заради пристрастеноста към дадена марка!

Авторът търси качество, предлагаме му го, не го налагаме.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Авторът търси качество, предлагаме му го, не го налагаме.

Така е ,аз просто исках да се доуточня защо например в даден ценови диапазон не предлагам други марки -просто защото по-добрите модели на другите марки са в по-голям такъв!

Редактирано от skalata_73 (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За тези пари и ,,изисквания,, аз бих взел този  http://www.technopolis.bg/b2c/details/13627/P11090104/Televizor-PHILIPS-40PFL5007K-LED а ако добавиш още малко парички този http://www.technopolis.bg/b2c/details/14440/P11090104/Televizor-PANASONIC-TX-L42ET5E-3D-LED като втория е със с  релни 100HZ панел за разлика от първия ,който е с 50 HZ !

А какво ви е мнението за тези модели ? samsung UE-40F6400 http://www.technomarket.bg/products/09127256/samsung-ue-40f6400

LG 42LA620S http://technomarket.bg/products/09127883/lg-42la620s

Панасоника най-удачен ли е според вас. В техномаркета ми казаха че с най добри матрици са САМСУНГ но колко ли е вярно това ?

Последно се спирам до 1200 лв цена, 10-20 лв отгоре не е проблем.

Редактирано от mrD (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Aми Самсунга е с S-PVA матрица , а Панасоника е с IPS  (това понеже питаш за матриците) Иначе само ще кажа ,че по мое мнение Панасоника е по-добър. А този клас на ЛГ-то не искам въобще да го коментирам!

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Aми Самсунга е с S-PVA матрица , а Панасоника е с IPS  (това понеже питаш за матриците) Иначе само ще кажа ,че по мое мнение Панасоника е по-добър. А този клас на ЛГ-то не искам въобще да го коментирам!

Иначе САМСУНГА с колко реални Hz e ? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Иначе САМСУНГА с колко реални Hz e ? 

100

Понеже виждам,че си любознателен и наистина се интересуваш,ако искаш попрочети малко тук за инфо-може да ти е от полза  http://forum.setcombg.com/%D1%82%D0%B5%D0%BB%D0%B5%D0%B2%D0%B8%D0%B7%D0%BE%D1%80%D0%B8-%D0%B8-%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%B5%D0%BA%D1%82%D0%BE%D1%80%D0%B8/

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моето предложение като за 1 100 лева:

LG 42LA620S

Това ми се вижда най-удачен вариант. Има си Smart сертификат, както и 3D технологията е една от най-добрите на LG, за това бих предпочел тази марка. Записи върху HDD диск, и всичко останало, като за съвременен телевизор. Като цяло си е перфектен, няма какво да добавя, всеки който притежава или е виждал подобен модел на LG, знае за какво става въпрос. 

Поздрави и успех! 

Ами да ти кажа, недей да подвеждаш човека... Имах LM620S и пълно разочарование, да не говорим че имаше много оплаквания от насичане на звука, можеш да се обръснеш докато се гледа на него..., отделно картината вечер изобщо не я бива... дори при светнато осветление...  Като добавим и факта, че е пасивно 3D...Смених го със Samsung F6500 и да ти кажа, тогава разбрах какво е качествена картина! за тези пари се взима F6400!

Вярно е... Не случайно Samsung са лидер областта на LCD! До скоро Sony използваха тяхни матрици, сега частично преминаха към тези на LG.

А какво ви е мнението за тези модели ? samsung UE-40F6400 http://www.technomarket.bg/products/09127256/samsung-ue-40f6400

LG 42LA620S http://technomarket.bg/products/09127883/lg-42la620s

Панасоника най-удачен ли е според вас. В техномаркета ми казаха че с най добри матрици са САМСУНГ но колко ли е вярно това ?

Последно се спирам до 1200 лв цена, 10-20 лв отгоре не е проблем.

Той автора вече е пуснал запитване в setcombg.com форума.;-)

100

Понеже виждам,че си любознателен и наистина се интересуваш,ако искаш попрочети малко тук за инфо-може да ти е от полза  http://forum.setcombg.com/%D1%82%D0%B5%D0%BB%D0%B5%D0%B2%D0%B8%D0%B7%D0%BE%D1%80%D0%B8-%D0%B8-%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%B5%D0%BA%D1%82%D0%BE%D1%80%D0%B8/

Редактирано от Viiipeer (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами да ти кажа, недей да подвеждаш човека... Имах LM620S и пълно разочарование, да не говорим че имаше много оплаквания от насичане на звука, можеш да се обръснеш докато се гледа на него..., отделно картината вечер изобщо не я бива... дори при светнато осветление...  Като добавим и факта, че е пасивно 3D...Смених го със Samsung F6500 и да ти кажа, тогава разбрах какво е качествена картина! за тези пари се взима F6400!

Просто дадох мнение по темата, все пак този телевизор като за 1 100 лева. е добър, нищо странно не виждам. Виждам, че и сто лева се добавят по-горе от разни потребители, както и авторът си е редактирал заглавието, знам ли. Не съм искал да подвеждам никой, нали за това е темата, всеки да се изкаже.

В техномаркета ми казаха че с най добри матрици са САМСУНГ но колко ли е вярно това ?

Да, този път тези от Technomarket са напълно прави. Samsung правят най-качествените матрици, както на всеки един техен продукт, било то  дисплея на телефон. 

За който попитахте: LED 3D Samsung 40F6100, 101 cм, Full HD - 1.14999 лв. с безплатна доставка. Така ще избегнем тези 100 лева. отгоре!

Ето и друг, ако не Ви интересува толкова 3D технологията: Smart LED Samsung 42F5500, 107 cм, Full HD - 1.25649 лв. отново с безплатна доставка. Значи цената става около 1 200 лева. 

Поздрави! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Както и ще получи бонус - 50Hz панел... Много хитро! От F6400 нагоре всички модели на Samsung са със 100Hz, като 7-ма и 8-ма серия са със 200Hz.

За другия модел..., без коментар - защо ще му предлагате по-нисък модел от F6400? Плюс F5500 е MVA...

Просто дадох мнение по темата, все пак този телевизор като за 1 100 лева. е добър, нищо странно не виждам. Виждам, че и сто лева се добавят по-горе от разни потребители, както и авторът си е редактирал заглавието, знам ли. Не съм искал да подвеждам никой, нали за това е темата, всеки да се изкаже.

Да, този път тези от Technomarket са напълно прави. Samsung правят най-качествените матрици, както на всеки един техен продукт, било то  дисплея на телефон. 

За който попитахте: LED 3D Samsung 40F6100, 101 cм, Full HD - 1.14999 лв. с безплатна доставка. Така ще избегнем тези 100 лева. отгоре!

Ето и друг, ако не Ви интересува толкова 3D технологията: Smart LED Samsung 42F5500, 107 cм, Full HD - 1.25649 лв. отново с безплатна доставка. Значи цената става около 1 200 лева. 

Поздрави! 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Както и ще получим бонус - 50Hz панел... Много хитро! От F6400 нагоре всички модели на Samsung са със 100Hz, като 7-ма и 8-ма серия са със 200Hz.

За другия модел..., без коментар - защо ще му предлагате по-нисък модел от F6400? Плюс F5500 е MVA...

Предлагам алтернативата на ниска цена, понеже авторът питаше за този модел. Искам да спазя изискването на размерът на телевизора, но ето серия F6400: Smart 3D LED Samsung 32F6400, 80 cм, Full HD

Предлагайте Panasonic, какво да Ви кажа, щом харесвате тази марка, лично аз не видях авторът да е писал за конкретна такава. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом ще се гледа телевизия е желателно да е 100Hz. Ако беше само за филми през PC и 50Hz да вземе няма значение.

Мислех да препоръчам Sony 42 W650 който има доста възможности но е реални 50Hz та по-добре някой друг.

Редактирано от naruto (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе човек..., ти подиграваш ли се...? http://www.technomarket.bg/products/09127256/samsung-ue-40f6400

Не стига, че уж искаш да спазиш изискването, а надскачаш бюджета и за някакви си 50 лева по-малко предлагаш 32"... :no-no:

Предлагам алтернативата на ниска цена, понеже авторът питаше за този модел. Искам да спазя изискването на размерът на телевизора, но ето серия F6400: Smart 3D LED Samsung 32F6400, 80 cм, Full HD

Предлагайте Panasonic, какво да Ви кажа, щом харесвате тази марка, лично аз не видях авторът да е писал за конкретна такава. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...В техномаркета ми казаха че с най добри матрици са САМСУНГ но колко ли е вярно това ?...

Най-добра матрица в никой случай не означава и най-добър телевизор, също както най-голям производител не е синоним на най-качествен такъв. Що се отнася до 98% от консултантите, можеш да ги питаш единствено колко е часът в момента, но не и да приемаш отговора им на доверие.

...Не случайно Samsung са лидер областта на LCD! До скоро Sony използваха тяхни матрици, сега частично преминаха към тези на LG...

До скоро Samsung и Sony имаха съвместно предприятие за производство матрици, но най-внезапно японците продадоха дела си на корейците. А през 2013 г има само един модел на Sony с матрица на Samsung, останалите са с пасивната все по-масово разпространяваща се матрица на LG (тук в някаква степен се потвърждава примера от горния коментар) и изцяло нивата иновативна матрица на AUO.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-добра матрица в никой случай не означава и най-добър телевизор, също както най-голям производител не е синоним на най-качествен такъв. Що се отнася до 98% от консултантите, можеш да ги питаш единствено колко е часът в момента, но не и да приемаш отговора им на доверие.

До скоро Samsung и Sony имаха съвместно предприятие за производство матрици, но най-внезапно японците продадоха дела си на корейците. А през 2013 г има само един модел на Sony с матрица на Samsung, останалите са с пасивната все по-масово разпространяваща се матрица на LG (тук в някаква степен се потвърждава примера от горния коментар) и изцяло нивата иновативна матрица на AUO.

Спирам се като избор на някой от тези два модела http://www.technopolis.bg/b2c/catalog/productdetailFromOutside.do?productguid=14440&scenario=&productarea=P11090104&detailScenario=Televizor-PANASONIC-TX-L42ET5E-3D-LED ; http://www.technopolis.bg/b2c/details/12032/P11090104/Televizor-SAMSUNG-UE-40F6400-3D-LED

Вие, кой бихте предпочели и защо ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Чак пък защо?Ще бутнеш ли някой лев, за да ти кажа?То тука само питате и накрая ви са  виновни отговарящите! Другите теми прочете ли? А разбра ли нещо от написаното, ако си ги прочел?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Panasonic-а, естествено. Първо, защото като цяло дават по-малко дефекти от Samsung. И второ - виждал съм ги и двата в магазина. L42ET5E е с IPS матрица на LG, има по-вярно цветопредаване, и по-добър контраст. 

А, и трето ;) - в момента може да се вземе на безлихвен лизинг на равни вноски за 5 месеца.

Редактирано от RudeBoy (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

До автора! Недей да вярваш! Как IPS ще е с по-добър контраст от VA? В случая, панасоника губи пред Samsung!

Panasonic-а, естествено. Първо, защото като цяло дават по-малко дефекти от Samsung. И второ - виждал съм ги и двата в магазина. L42ET5E е с IPS матрица на LG, има по-вярно цветопредаване, и по-добър контраст. 

А, и трето ;) - в момента може да се вземе на безлихвен лизинг на равни вноски за 5 месеца.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Напоследък поизпуснах малко нещата и не съм запознат много с актуалните модели, за това да питам, какво ще кажете за PHILIPS 46PFL3807H и SAMSUNG UE-46EH5300 LED. За мен приоритет е големия диагонал.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Людмиле , от филипс ниските серии - бегай на далече , самсунга може би да е по добрия . Нека се изкаже некой по запознат че аз се заглеждам само по бюджетните :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Напоследък поизпуснах малко нещата и не съм запознат много с актуалните модели, за това да питам, какво ще кажете за PHILIPS 46PFL3807H и SAMSUNG UE-46EH5300 LED. За мен приоритет е големия диагонал.

Определено нито един от двата!

До автора! Недей да вярваш! Как IPS ще е с по-добър контраст от VA? В случая, панасоника губи пред Samsung!

Не мога да си обясня подобни коментари, които чета почти всеки ден (колега, репликата ми не е само към теб, само използвам мнението ти) - (почти) всеки препоръчва IPS матрица, но все ще ѝ намери кусури - защо се получава това? Хем така, хем иначе...

Имала по-голям ъгъл на гледане - това съвсем не е предимство, колко хора гледат телевизора си под голям ъгъл спрямо центъра на екрана? Имала по-лош черен цвят? Някой може ли да посочи поне един единствен изцяло черен видео файл? Ако е съвсем черен, какво всъщност ще му гледам?

Това са само теории, които в масовия случай нямат нищо общо с практиката.

Ще ти отговоря така: не бих предпочел Samsung-а.

Вземи една флашка с некачествени видеа и иди да ги пробваш в голям магазин с богат асортимент. Не е трудно да се намери отзивчив консултант. Но използвай метода "Samsung срещу останалите поотделно" и сам ще разбереш защо в конкретния случай аз ти предлагам модела на Panasonic.

П.П. Предстои ми покупка на телевизор за кухня, т.е. 32" с цена до 1000 лв. Модели по-раншни от 2013 г са извън интересите ми и не коментирам. Изборът е силно ограничен, защото цените им са доста високи и за същите пари може да се купи далеч по-голям екран. И в момента само Samsung предлага 32" със 100 Хц панел (F6400). Mакар че все още не е окончателно изяснено с какъв точно панел на AUO е моделът W65x на Sony, но вероятността да е 50 Хц е много голяма. И въпреки това, аз ще купя точно моделът на Sony, a не този на Samsung.

Ако някой пита защо - да взима флашката и да ходи да гледа на място. 

Редактирано от hlevoust (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.