Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте съфорумници. Аз и моят приятел сме на близу (от различни населени места). Вчера решихме да пробваме това: Аз съм на план 60 MBPS, а той на 100 MBPS. И двамате имаме рутери и двамата имаме клонирани мак адреси в тях.

Решихме да си ги "разменим" и какво да видим - Аз използвам неговата скорост и неговото IP, а той моята скорост и моето IP :D Кажете какво значи това: Бъг в системата или какво? :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте съфорумници. Аз и моят приятел сме на близу (от различни населени места). Вчера решихме да пробваме това: Аз съм на план 60 MBPS, а той на 100 MBPS. И двамате имаме рутери и двамата имаме клонирани мак адреси в тях. Решихме да си ги "разменим" и какво да видим - Аз използвам неговата скорост и неговото IP, а той моята скорост и моето IP :D Кажете какво значи това: Бъг в системата или какво? :D

Не.... Употреба на PPPoS връзка. Ползвал съм същата в моят локален доставчик.... Все пак не мога да твърдя всичко на 100%, защото не съм на ясно (напълно) с връзката на доставчика ви. Както тарифните планове. Или типа връзка. Ама като изключим всикчи неизвестни - всичко ми се вижда ОК и казах защо и как... Поздрави!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Просто ни стана интересно. Дефакто ако си раздадем мак адресите на всички хора в града всеки ще си има безплатен интернет (с малко конфликти в IP-тата), но съм сигурен, че това е незаконно :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Просто ни стана интересно. Дефакто ако си раздадем мак адресите на всички хора в града всеки ще си има безплатен интернет (с малко конфликти в IP-тата), но съм сигурен, че това е незаконно :)

Не знам как точно им е организирана мрежата... Но ако е основана на PPPoE, то един рутер, с конкретните настройки, ще може да с ползва на всеки компютър. Без значение късе е позициониран в мрежата. Важно е кой потребител с какви настройки го ползва и на какъв план... Ако пробвате "целият град", ами, не, че нещо, ама ще плачете от уникално бавна скорост :) Да не мислите, че някой доставчик на интернет ще се преебе така. Все пак България е топ 3 на интернет връзката в Европа и топ 5 на Света.... Наистина ли си мислите, че такива шмекерии ще са възможни?
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

56Kbps is a grateful speed

Редактирано от sliderum (преглед на промените)

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мисля, че 60 мегабита в секунда са нещо напълно достатъчно, а да се опитваш да бориш системата е меко казано тъпа идея.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това не е само в мрежата на Близу, а и на почти всички доставчици на интернет, да не кажа всички... Стига да знаеш на някой Ip-то и Mac адреса можеш да му ползваш интернета, но после идва главоболието когато те хванат и ти изпише "Изключен мрежов кабел" и да ходиш да плащаш глоби и да се разправяш с глупости... :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма никакви глоби и глупости защото го правим с позволението на другия абонат - приятеля ми. А колкото до скоростта да - 60 МБПС са нещо което не всеки може да позволи. 80% от населението ползва интернет межу 12 и 25 MBPS :) И не  България е на 6-то място не на 5-то :D

Edit: И Sliderum в коя ЕРА СИ че още мислиш за 56K Dial-UP връзка. На мода сега е предимно ADSL (версия на DSL) (от Виваком) и след това броудбанда ;)

До колкото знам по DSL (ADSL за по-точно) може максимум примерно до 4 MBPS? Поправете ме ако греша. А за броудбан може и до 1 GBIT/s което предлагат САМО Google Fiber в Америка :D

Редактирано от andreas500 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.