Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте. Искам да си сглобя нов компютър за игри като максималната сума, която мога да дам е 700 лева. Спрял съм се на тези части за момента: http://nikem-bg.net/cart/47598p1r1143p1r48755p1r44433p1r46813p1rf.html 677 лв до тук без рам и хард (като харда мога да го ползвам от стария си компютър = 250 ГБ) Не знам от кое да орежа за да може да взема и поне 1 плочка рам на 1600mhz  и пак да влезна в 700лв . Според вас от кое може да се вземе по-евтиното? Или ако се сещате за друг вариант да не се превишава 700лв. Също може и да препоръчате ваши варианти на конфигурация влизаща в бюджета.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

AMD VS Intel

Това са ти вариантите. Желателно е да се добави още един 120 мм вентилатор за въздушен поток ако може да отделиш 8 лв.

Редактирано от naruto (преглед на промените)
  • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

има ли смисъл от поста ми ,като и двамата сме избрали почти едни и същи компоненти с интел платформа..............

След като си коригирахте поста и заменихте процесора с такъв, като на конфигурацията на naruto ли? разбира се, че поста вече е излишен, сложете отново процесорът G2020. 

За да не съм off-topic, едно предложение и от мен:

Обща стойност - 700.92 лв. с ДДС - количка - За предпочитане е Intel конфигурираното предложение от naruto. Тук вмъкнах по-безшумната видеокарта и един вентилатор за кутията отзад, разбира се.

Поздрави! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами не (и след корекцията) предвид че си избрал видео с 1GB памет а бюджета даже е превишен. Все пак в днешно време мониторите са основно FullHD.

Иначе можеше да напишеш че според теб е по-добре да се вземе 2х2GB заради двуканалния режим въпреки че излиза по-скъпо и се губи възможност за ъпгрейд. 

.....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

AMD VS Intel

Това са ти вариантите. Желателно е да се добави още един 120 мм вентилатор за въздушен поток ако може да отделиш 8 лв.

Вие коя от двете бихте ми препоръчали, аз лично нямам впечатление от двете марки. А между другото на харда ми пише, че е ATA и изглежда така ( http://prikachi.com/images/914/6399914x.jpg и http://prikachi.com/images/916/6399916s.jpg ), ще стане ли за тази конфигурация ?

Редактирано от Mr.Nikolow (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

След като си коригирахте поста и заменихте процесора с такъв, като на конфигурацията на naruto ли? разбира се, че поста вече е излишен, сложете отново процесорът G2020. 

За да не съм off-topic, едно предложение и от мен:

Обща стойност - 700.92 лв. с ДДС - количка - За предпочитане е Intel конфигурираното предложение от naruto. Тук вмъкнах по-безшумната видеокарта и един вентилатор за кутията отзад, разбира се.

Поздрави! 

щом беше толкова наблюдателен как не забеляза ,че бях сложил и хард с G2020,и го поправих,защото видях ,че е написал ,че има хард.Такива са последствията ,като се занимавам с дечкото(Materplay) в чата и през това време избирам компонентите.

И между другото,че ти за кутията ,която предлагаш 

• Cooling System  

Front: 120mm fan x 1

Rear: 120mm fan x 1 (optional)

Side: 120mm fan x 1 (optional)

Виж си вентилатора.

Виж и снимката ,след това виж и часът и датата и другия път без цигански номера

;)

толкова си гледал ,че и процесора не си видял както трябва

снимка

Снимка 1

Сега виж кога съм направил тази с i3,когато прочетох поста и видях ,че ще си ползва харда.

Снимка 1

.

Naruto,поста ми е изтрит, да си спокоен. 

Редактирано от SLI™ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Naruto,поста ми е изтрит, да си спокоен. 

Аз съм почти заспал на бюрото та по-спокоен няма как да стана.  Ако не искаш отговор по-добре не питай друг път.  ;)

На Masterplay не съм му коментирал поста ако забелязваш...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Макар и по-бавна, паметта е в двуканален режим, а и предполагам, че ще може да се пусна на 1600:

Обща стойност - 707.92 лв. с ДДС
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А между другото на харда ми пише, че е ATA и изглежда така ( http://prikachi.com/images/914/6399914x.jpg и http://prikachi.com/images/916/6399916s.jpg ), ще стане ли за тази конфигурация ?

Ако може да ми отговорите на този въпрос.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако може да ми отговорите на този въпрос. :)

ПС: Че това на снимките си е САТА диск, и ще стане без преходник. :)

Редактирано от techmaniac (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте отново. Успях да си повиша малко бюджета. Това е в момента като финална конфигурацията (  http://nikem-bg.net/cart/48826p1r1143p1r45925p1r46704p1r49381p1r46784p1r1116p1rf.html ). Всичко добре ли е ? Ще си паснат ли добре този процесор и видео карта или процесора ще дърпа видеото назад ? ПС: Това е максималният бюджет - 830 лв.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще коментирам твоята конфигурация. Да, процесора ще дърпа понякога видеото назад. Но проблема не е в това, а в друго. На практика това е най-бързия процесор, който може да сложиш и в бъдеще си до тук. Нямаш бъдеще, разбираш ли? Бъдещето е само едно - продаваш всичко, ако искаш да ъпгрейдваш. Виж, ако за тая платфоорма излезе някой по-бърз процесор, имаш шанс, но иначе не. За игри четириядрен Intel  процесор или поне FX6300, който да се клокне. 

Редактирано от sennheiser (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще коментирам твоята конфигурация. Да, процесора ще дърпа понякога видеото назад. Но проблема не е в това, а в друго. На практика това е най-бързия процесор, който може да сложиш и в бъдеще си до тук. Нямаш бъдеще, разбираш ли? Бъдещето е само едно - продаваш всичко, ако искаш да ъпгрейдваш. Виж, ако за тая платфоорма излезе някой по-бърз процесор, имаш шанс, но иначе не. За игри четириядрен Intel  процесор или поне FX6300, който да се клокне. 

Наблягаш на  бъдещето , но си пропуснал ,че през идната 2014 година излиза РАМ ДДР4 , тоест ако иска мощ - пак ще сменя дъно ;) А и ми е много интересно как процесора ще спъва видео картата ...

PS: Аз бих взел това:

ASROCK 960GM-VGS3 FX /BULK

AMD FX-6300 /3.5G/X6/BOX AM3+

2X4G DDR3 1600 A-DATA

PALIT GTX660 2GB D5

CM K350 W/600W PSU

Обща стойност: 821.71 лв. с ДДС

Редактирано от Andrey_96 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Наблягаш на  бъдещето , но си пропуснал ,че през идната 2014 година излиза РАМ ДДР4 , тоест ако иска мощ - пак ще сменя дъно ;) А и ми е много интересно как процесора ще спъва видео картата ...

PS: Аз бих взел това:

ASROCK 960GM-VGS3 FX /BULK

2X4G DDR3 1600 A-DATA

PALIT GTX660 2GB D5

CM K350 W/600W PSU

Обща стойност: 821.71 лв. с ДДС

Ето така:

http://www.easycom.com.ua/cpu/AMD_Athlon_II_x4_750K_Socket_FM2/

И така:

http://www.overclockers.ru/lab/55031_2/Issledovanie_effektivnosti_processorov_AMD_Vishera_i_Trinity_v_igrah.html#10

Казах някои игри ще дърпа назад, а не при всички. Щото ако става въпрос, дори един C2D може да подсигури тая карта при някои игри, които не са толкова взискателни към процесор. 

Клока ще оправи малко нещата, но  колко? 

Аз никога не бих взел подобна платформа с тая видеокарта и затова пиша в тая тема. Ако нещо не бих го направил, не бих и го препоръчвал. Ти би ли направил тая глупост?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Въпреки,че не съм от особенно разбиращите на тази тема, ще се опитам и аз да предложа нещо, а вие кажете на момчето дали е добре или не. http://nikem-bg.net/cart/45958p1r47524p1r45925p1r46704p1r46784p1r48806p1rf.html  - с 18 лева над бюджета, но все пак ми се вижда като "златната среда" като се вземе малко по-евтино видео,а се сложи по-добър процесор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Въпреки,че не съм от особенно разбиращите на тази тема, ще се опитам и аз да предложа нещо, а вие кажете на момчето дали е добре или не.

http://nikem-bg.net/cart/45958p1r47524p1r45925p1r46704p1r46784p1r48806p1rf.html  - с 18 лева над бюджета, но все пак ми се вижда като "златната среда" като се вземе малко по-евтино видео,а се сложи по-добър процесор.

По добре видео картата от em@g докато има промоция - Sapphire HD 7850 2GB. Ще извади повече кадри дори и леко да бъде спъвана в някои игри.

BB Code - AMD:

GB 970A-DS3 / AMD970/ AM3/+

DDR3 4GB 1333MHz SIMMTRONICS SIM-22823013

500GB TOSHIBA SATA 6G/7200/32M

CM K350 W/600W PSU

Sapphire ATI Radeon HD 7850, 2048MB, GDDR5, 256bit, HDMI, PCI-E, DVI - от em@g

Общо за частите от n!kem: 568.39 лв. с ДДС и около 25-30 лв. за доставка най вероятно.

От em@g за видео картата доставката е безплатна - 282.39 лв. с ДДС

Общо: 850.78 лв. с ДДС - цена без доставка

Ако не са му проблем 5-6 лв може да вземе тази памет: 4GB DDR3 1600 A-DATA

Или 12 лв. отгоре за да работи паметта в двуканален режим2G DDR3 1600 SILICON POWER х2

За в бъдеще взема примерно: CM HYPER 212 EVO и клоква процесорът на 4.0-4.2 GHz и се радва на повече кадри.

С Intel базирана конфигурация (i5) сумата излиза около 900-920 лв.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По добре видео картата от em@g докато има промоция - Sapphire HD 7850 2GB. Ще извади повече кадри дори и леко да бъде спъвана в някои игри.

BB Code - AMD:

GB 970A-DS3 / AMD970/ AM3/+

DDR3 4GB 1333MHz SIMMTRONICS SIM-22823013

500GB TOSHIBA SATA 6G/7200/32M

CM K350 W/600W PSU

Sapphire ATI Radeon HD 7850, 2048MB, GDDR5, 256bit, HDMI, PCI-E, DVI - от em@g

Общо за частите от n!kem: 568.39 лв. с ДДС и около 25-30 лв. за доставка най вероятно.

От em@g за видео картата доставката е безплатна - 282.39 лв. с ДДС

Общо: 850.78 лв. с ДДС - цена без доставка

Ако не са му проблем 5-6 лв може да вземе тази памет: 4GB DDR3 1600 A-DATA

Или 12 лв. отгоре за да работи паметта в двуканален режим2G DDR3 1600 SILICON POWER х2

За в бъдеще взема примерно: CM HYPER 212 EVO и клоква процесорът на 4.0-4.2 GHz и се радва на повече кадри.

С Intel базирана конфигурация (i5) сумата излиза около 900-920 лв.

Като цена от em@g е много добре, обаче предпочитам да е от никем, защото до сега не съм глобявал конфигурации ръчно и предпочитам те да ми я сглобят. Последно този вариант ли остава :

Въпреки,че не съм от особенно разбиращите на тази тема, ще се опитам и аз да предложа нещо, а вие кажете на момчето дали е добре или не.

http://nikem-bg.net/cart/45958p1r47524p1r45925p1r46704p1r46784p1r48806p1rf.html  - с 18 лева над бюджета, но все пак ми се вижда като "златната среда" като се вземе малко по-евтино видео,а се сложи по-добър процесор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Последно този вариант ли остава :  

Е ти кажи кой вариант остава. :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Те n!kem ще ви я сглобят безплатно. Единствено трябва да си поставите видео картата от emag и свържете кабелът на захранването. Не е трудно има доста клипове из нета и теми по въпросът. Ако нещо не знаете как ще се върнете тук отново и заедно със снимки на кабелите на захранването и дъното (то ще е вече монтирано в кутията). В BIOS нищо няма да пипате освен ако се наложи - Load Optimized Settings и да нагласите като Първо бутващо устройство флашката или CD-то за да инсталирате ОС. След като свърши инсталацията си променяте на Hardware като 1-во бутващо и така...

Ще трябва да си купите и 1 допълнителен 120mm вентилатор за отзад на кутията.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е финалната конфигурация : http://nikem-bg.net/cart/45958p1r47524p1r45925p1r46704p1r46784p1r49381p1r1116p1r46364p1rf.html

и е вече поръчана.  

Благодаря на всички за мненията и съветите. В петък като го получа и подкарам ще напиша как е (ако не забравя).

Поздрави

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е финалната конфигурация : http://nikem-bg.net/cart/45958p1r47524p1r45925p1r46704p1r46784p1r49381p1r1116p1r46364p1rf.html

и е вече поръчана.  

Благодаря на всички за мненията и съветите. В петък като го получа и подкарам ще напиша как е (ако не забравя).

Поздрави

Получих го. Всичко е точно от към сглобяване, кутии, книжки, съдържание, марка и т.н.. Пуснах го, но имах проблем със CD-то. Вчера им се обадих и ми казаха да им го изпратя. Така и направих. Предполагам в Сряда или Четвъртък ще ми го върнат. Малко зор изкарах със слагането на windows-а с флашка, но с малко помощ се справихме. Сега всичко е на 6 и чакам да пристигне CD-то.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом си успял да качиш Windows, значи можеш без CD:) Кажи им да ти изпратят още една памет за тези пари.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.