Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×

Препоръчан отговор

Здравейте отново,колеги.От няколко месеца се чудя дали волтажите на захранването ми не са малко по-ниско от нормалното.Та,реших да попитам вас преди да направя нещо за което ще съжалявам ето това са волтажите http://prikachi.com/images/38/6400038O.png (айде и малко темепратури има ама нищо) на захранването,очаквам вашите мнения :) :) :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Програмата показва ,че са в норма,но на програми не разчитай за това да показват с точност.Взимаш мултицет ,слагаш на късо зелената + една черна жица по избор и започваш да мериш.

Публикувано изображениеПубликувано изображение

• Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ох голяма играчка пък и той моя мултицет малко китаец си пада :D Това пречи до няква степен,или не? все пак мерси за отговора.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Измери напреженията на някой молекс при включен компютър. Не е много добра идея да пускаш захранването без товар, за това както си работи компа измери напреженията:

Публикувано изображение

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Aко  е решил  да измерва напреженията,то би било най-добре да ги измери през 20/24 пиновия конектор за дънната платка когато е под товар както казваш ти.Но трябва да се прави доста внимателно.примерно аз бих направил следното :

бих извадил дъното(заедно със останалите компоненти),захранването и т.н. Слагам дъното примерно на картон/дърво или каквото ти дойде на ум ,само на не е електропроводимо , за да не стане fail....

от там дава този път дава на късо ,кои точно ще даде на късо ще види от system panel connector на  самото дъно.

Публикувано изображение

примерно с една права отвертка ,след това за най-лесно вкарва черния кабел от милтицета в черния на  molex конектора ,а с червения започва да мери останалите под

товар(20/24пин конектор за дъното) ,при което трябва да се внимава доста.

Публикувано изображение

Редактирано от SLI™ (преглед на промените)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

няма кво да вадя компонентите от кутията пробвах направо както е вързан в кашона ама направих FAIL :D + и - ги допрях и стана дискотека в компа :D ама е жив де 

вади ми на 12-волтова линия 12.05v на 5-волтова линия 5.48v  при включена система 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.