Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте! Ще си купувам RAM на старо и намерих каквато търсех, но е low profile. Разбрах че се представя също толкова добре колкото full profile eквивалента си, но дали ще може да пасне на моя стар сандък (питам защото в един английски форум някой беше написал че low можело да стане на слот за high обратното разбира се - не)?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И как да познаем какво точно сте харесал и къде точно ще го натамънявате?

Важно е какво поколение е рамта,Съответно,дъната поддържат различни поколения рам.Няма как да сложите рам ново поколение на дъно,което не я поддържа.Като последното поколение рам е и най-бърза.

Редактирано от onogondur (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте! Ще си купувам RAM на старо и намерих каквато търсех, но е low profile. Разбрах че се представя също толкова добре колкото full profile eквивалента си, но дали ще може да пасне на моя стар сандък (питам защото в един английски форум някой беше написал че low можело да стане на слот за high обратното разбира се - не)?

ДОколкото ми е известно това е заради височината на самия модул. Има конструкции, където можете да сложите само нископрофилни модули, високите ще опират в нещо, захранване, диск, някакъв контролер

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма различни слотове за ниско или нормално профилна памет слотовете са едни и както е казал колегата нископрофилна памет се използва по принуда ако охлаждането е огромно и паметта му пречи.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И как да познаем какво точно сте харесал и къде точно ще го натамънявате?

Важно е какво поколение е рамта,Съответно,дъната поддържат различни поколения рам.Няма как да сложите рам ново поколение на дъно,което не я поддържа.Като последното поколение рам е и най-бърза.

Да, знам много добре, аз затова се консултирах със спец за да избeра каква точно да бъде (Kingston DDR ll 800 MHz). В момента съм с такава (от самото начало) и искам да сложа още един стик да ъпгрейдна. Както казах намерих някакви които предлагат, но е low profile и затова питах дали ще може да се нагласи и да заработи в слота (да, и двата ми слота са еднакви - попълнения със стария high profile и празния) - да разбирам че ще стане, така ли? Да не се мина с нещо което няма да ми свърши работа и после да им се моля ако благоволят да ми върнат парите...

Редактирано от galidbul (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нископрофилната е най-безпроблемна та ако тя не става и другата няма да стане. Вече поясниха и че това не се отнася за слота а във връзка с охлаждането.

Ако си с заводското охлаждане на процесора няма значение каква е. Ако си го сменил с няква тухла или имаш такива планове взимаш нископрофилната.

Все пак ако старата щайга е от тия марковите най-добре да се взимат low памети и видеокарти при ъпгрейд че са доста странни и понякога има неприятни изненади.

Редактирано от naruto (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ок, всичко е заводско в щайгата и не е маркова. Да, слота е един и същ значи трябва да стане и по-малката плочка на него. Добре, мерси

Редактирано от galidbul (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.