Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте !

Извинявайте за небрежността и незнанието, но просто никога не съм се занимавал със уредби. Уредбата е Aiwa NSX-520 и тя си свири много добре и нямам проблеми. Но само виждам една букса тип "чинч" до чинчовете за пищялките на тонколоните, щото тя си има стъпало за баса и за високите и тонколоните са с два кабела. Само, че до тях виждам още един чинч на, който пише "Super Woofer" - което, според мен е нискочестотното стъпало за свързване на пасивен субуфер(досега не знаех, че има такова). Само, че в datasheet-овете и спецификациите на уредбата си пише само два канала със 2x50W мощност. Никъде не пише колко е мощността на НЧ стъпало, само пише, че Super Woofer output-а е 2.45 V . Та кво ще значи това ? Просто изкарва входен сигнал за активен субуфер или усилвател за такъв или си има НЧ усилвател и просто може да му свърже пасивен суб ? Добре, ако разберем, че това е НЧ входен сигнал за активен съб, 2 волта и половина ми се струват множко за входен сигнал...Ако пък разбираме, че това е НЧ усилвател, то тогава защо в спецификациите не напишат каква е мощността, а ми показват някакви волтажи. То ясно, че мощността е равна на волтажа на квадрат делено на съпротивлението, но аз не знам под състояние са замерени тези волтажи - под товар или закачен товар(суб)върху стъпалото. Пък и 2 волта и половина са прекалено малко за изходен сигнал на усилвател. Изобщо за какво служи този изход/вход ? То аз веднага мога да пробвам да му закача за проба някакъв малък товар, като например 4" 10 ватово говорителче на 8 ома, но пък ако се окаже за нещо друго, може тотално да изгоря уредбата, защото не знам за какво е. Извинете ме за незнанието, но просто не съм опитен в тези уредби. Но ме е страх да не я изгоря, защото това вече ми е единствената система за музика, все се каня да си купя някаква хубава конфигурацийка, но пусто - лев нема... Ако някой се е занимавал с такива уредба, и знае за какво служи този вход/изход, нека драсне няколко реда...

Благодаря предварително !!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разгледай тук.

Посочил си ми datasheet на различен модел . Моята e NSX-520 и имам само две тонколони, нямам център и съраунди. Но за какво пък е поставен тоя Super Woofer чинч, си нямам напредстава и не е описано в ръководството... Въпрос 2 - за какво са поставени три говорителя над баса ? Никъде не съм виждал 4 лентова колона... Не е ли тъпичко да има 3 говорителя за високи и средни или само за високи ? Не знам що е направена така...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В един друг форум, на друг модел AIWA, има отговор, че на този изход за субуфер може да се свърже само активен субуфер (със вграден усилвател).

output =изход

Редактирано от ieenso (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В един друг форум, на друг модел AIWA, има отговор, че на този изход за субуфер може да се свърже само активен субуфер (със вграден усилвател).

output =изход

Благодаря ви !!! Уж и аз тършувах из гугъла, ама явно аз не знам как да търся с търсачката... Извинявайте, че отворих цяла тема за тая глупост, също и че ви загубих времето заради това, че не знам как да търся правилно в гугъл... ИЗВИНЯВАЙТЕ !!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Въпрос 2 - за какво са поставени три говорителя над баса ? Никъде не съм виждал 4 лентова колона... Не е ли тъпичко да има 3 говорителя за високи и средни или само за високи ? Не знам що е направена така...

Възможно е да са пасивни говорители (без магнит и намотка) http://en.wikipedia.org/wiki/Passive_radiator_(speaker)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Възможно е да са пасивни говорители (без магнит и намотка) http://en.wikipedia.org/wiki/Passive_radiator_(speaker)

Възможно е, но как пасивните високочестотни ще произвеждат високи честоти(абсорбират въздуха) и каквито трептения прави реалният говорител, такива прави и радиатора...Да но как ще свири в високочестотния спектър, като във същата кутия, отдолу е и басовият говорител...Явно май се сещам...Двата отстрани, единият извъртян надясно, другият е извъртян наляво, а в средата между тях има друг говорител. Вече се сещам...Май на някои тонколони, има две пищялки, насочени на двете страни за да разпръскват навсякъде и във двете страни звука, а пък в средата е средночестотният... Явно така е направено.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.