Премини към съдържанието
dixi

Перфектният домашен любимец

Препоръчан отговор

Камарозавърът на американската фирма Ugobe се отличава видимо от познатите ни досега роботи-домашни любимци. Движенията му са плавни, жестовете му изглеждат спонтанни и непрограмирани, а кожата му е гладка и еластична, описва новата форма на живот Idg.bg.

Публикувано изображение

Отвътре обаче 1,5-килограмовият Pleo е истински робот. Оборудван е с 38 сензора, които реагират на светлина, премествания, докосвания и звук. Те събират информация за околната среда на животното в един от осемте процесора, които могат да извършват заедно 60 млн. операции в секунда. Специален софтуер определя следващия ход на динозавъра - дали ще се завърти около ръба на масата, ще извие врата си на 180 градуса, за да види кой го дебне отзад, или нещо друго от хилядите възможности.

Калифорнийската фирма Ugobe, чието творение е Pleo, разработва и по-усъвършенствани функции за персонализация, които се да добавят в робота чрез SD карта или през USB. Камарозавърът се очаква на пазарите в САЩ през есента на цена около 200 долара.

Източници: actualno.com cnn.com

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Технологийте много напредват с времето след 20г. кой знае какви неща ще са изработени... Та по темата браво ня тях много добре са го направили ама до нас май няма да стигне този робот

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Напротив, Pleo ще стигне и то скоро ... ,но дотогава тогава Ugobe ще са измислили още по-нови неща ... :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не бих казал че е перфектен домашен любимец :bye:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мисля,че по някой път се прекалява с тези неща ... имам си куче от 5 години и все още му се радвам като го видя ... как може едно роботизирано животинче да те зарадва така както едно истински космато и любвеубилно домашно любимче!Не мисля,че има място за сравнение,но на темата браво на калифорнийската фирма,ако продължават така ще настигнат японците :) :bye:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мисля,че по някой път се прекалява с тези неща ... имам си куче от 5 години и все още му се радвам като го видя ... как може едно роботизирано животинче да те зарадва така както едно истински космато и любвеубилно домашно любимче!Не мисля,че има място за сравнение,но на темата браво на калифорнийската фирма,ако продължават така ще настигнат японците :) 

:bye:

<{POST_SNAPBACK}>

БРАВО :wors::) :bye:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Напротив, Pleo ще стигне и то скоро ... ,но дотогава тогава Ugobe ще са измислили още по-нови неща ... :)

<{POST_SNAPBACK}>

Да ама нали се сещаш че ще е доста скъпичко и недостъпно за доста хора в България :bye: :bye:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не бих казал че е перфектен домашен любимец :bye:

Е, то колкото и перфектен да е.. след време ще има много по-добри.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не мисля,че какъвто и да било робот може да замени присъствието на едно живо същество.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не мисля,че какъвто и да било робот може да замени присъствието на едно живо същество.

Да, друго си е животинка. Жената също става, стига да не вика много

П.П. От къде я изрови тази стара тема :clap:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, друго си е животинка. Жената също става, стига да не вика много

П.П. От къде я изрови тази стара тема :clap:

:) Съпруга ми иска да доведе майка си у нас!
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

:) Съпруга ми иска да доведе майка си у нас!

това не е добра идея за домашен любимец :clap:

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз мисля така!Стигат ми кучето и котето,ама той от кухненски робот има нужда... :clap:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

това не е добра идея за домашен любимец :wors:

Обожавам скорпионки :clap::wors::)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Обожавам скорпионки :clap::wors: :wors:

и аз си се обожавам :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

и аз си се обожавам :)

Има си хас,ваша прелестна бодливост. :angry:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има си хас,ваша прелестна бодливост. :speak:

а бе да не си кривим душата трябва да кажем че съпругът е идеалният домашен любимец за всяка жена.
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

а бе да не си кривим душата трябва да кажем че съпругът е идеалният домашен любимец за всяка жена.

Всяко правило си има и изключения!

П.П. Личен опит... :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всяко правило си има и изключения!

П.П. Личен опит... ;)

хе хе, не знаеш как ще ти се стовари на главата като някоя саксия от балкон в най-неподходящия момент.

а колкото до опита прибързала си да го натрупаш или е недостатъчен, и в двата случая ти предстои ново сърцетупкане

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

хе хе, не знаеш как ще ти се стовари на главата като някоя саксия от балкон в най-неподходящия момент.

а колкото до опита прибързала си да го натрупаш или е недостатъчен, и в двата случая ти предстои ново сърцетупкане

1.Какво ще ми се стовари на главата? :biggrin:

2.Откъде знаеш дали въобще имам опит? ;)

Да не си врачка?

Редактирано от Moira (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

:rolleyes:

само че води потомство и става една...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.