Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

lookatme87

Проблем с Локално устройство - автоматично намаляване на паметта.

Препоръчан отговор

Добър ден,

проблемът на който се натъкнах преди малко е следния:

Докато се ровех из локалните ми устройства установих, че устройство "C" (100 GB) в което се намира Windows 7 x64 е достигнало почти до лимита си, като са му останали едва 4,5 GB  свободни. Интересното  е че преди няколко дни бях забелязал, че имам поне 30 GB свободни (или поне до колкото си спомням, може и повече да бяха), но съм убеден, че паметта не беше на червено. Устройството го ползвам само за Windows-a, като изключа няколко по-голями папки. Филми, музика, игри и програми свалям и инсталирам в другите си две устройства. Сканирах компютъра и след рестарта при влизането в My Computer установявам, че паметта от 4,5 GB свободна се е свила до 1,3. :shock11: И това без да правя нищо.

Докато пиша тук във форума проверих пак и свободната памет на устройство ''C" се е увеличила малко до 2.65GB.

Публикувано изображение
screen shot windows

Моля ако някой знае на какво се дължи този проблем и как да го реша да сподели, че почвам да се притеснявам :cant believe::help wanted4:

п.с. Надявам се темата да е в правилния раздел.

Благодаря предварително ! ! !

post-340481-0-65353800-1375638536_thumb.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Поразчистете малко ненужните програми,ако има такива.

За какви "големи папки" става дума?

Пуснете някоя почистваща ненужните файлове и регистри програма,например CCleaner.

Направете и една оптимизация на операционната система.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Намерих къде е проблема ! :hang: Оказа се че проблема е в програмата за  видео обработка, тъй като се опитвам да сглобя едно клипче и явно при отваряне на клиповете в самата програма ги прехвърля в устройство "C"  в users, където пази дата за проекта.

Извинявам се за темата може да я изтриете, затворите или пр.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Я сканирай диск С с тази програма и сложи снимка да я видим .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Публикувано изображение

Windows.old.00  и пр. са папки и файлове, който запазих след преинсталация на Windows. Трябва да си  прехвърля няколко  по-важни файла от там и ще я изтрия. Само тези файлове дето са оградени в червено не знам какви са, а лошото е че не ги виждам дори и като скрити ?! някой може ли да сподели какви са тези файлове ?! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Публикувано изображение

Windows.old.00  и пр. са папки и файлове, който запазих след преинсталация на Windows. Трябва да си  прехвърля няколко  по-важни файла от там и ще я изтрия. Само тези файлове дето са оградени в червено не знам какви са, а лошото е че не ги виждам дори и като скрити ?! някой може ли да сподели какви са тези файлове ?! 

Първото е pagefile.sys:

Ето малко информация: http://translate.google.com/translate?hl=bg&sl=auto&tl=bg&u=http%3A%2F%2Fwww.neuber.com%2Ftaskmanager%2Fprocess%2Fpagefile.sys.html

Може и същият да се премести на друг дял, различен от този, където е ОС.

Следващиото е за хибернацията. Моето мение е, че е абсолютно ненужен.

Можеш да го премахнеш, като отвориш командният прозорец във старт менюто, и вътре поставиш това:

powercfg -h off

Не си показал какво има във папка Windows.Прекалено голяма е.

Може и да не знаеш, за това ще напиша. Windows.old се премахва чрез Disk Cleanup.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мм,да  , има какво още да се разчиства , виждам и инсталационни папки на драйвери - не ти трябват , те по подразбиране се разархивират там и си остават - ама за какво :) Папката users - провери какво има , IE сваля там по подразбиране CCleaner пускан ли е - ако трябва го пусни че има много временни файлове сигурно .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Метин Шабан
      Здравейте , моля да ми помогнете да реша проблема с драйвера на видео картата. Когато пуснах днес да играя dota2 играта ми крашна и проблема беше свързан с Vulkan, също така от известно време някой елементи в играта както и сянката на някой обекти (най-вече на героите) бяха като "пулсиращ" квадрат. Днес след като влязох в Radeon setings забелязах ,че има нов ъпдейт и реших да актуализирам. За жалост като вляза и дам ъпдейт чек не отчита , че съм с новите драйвери. 
      Да отбележа, че в играта ползвам Vulcan а не Dx11. След като актуализирах проблема с Vulcan не се появи до 3-4 пускане, но после ми го даде отново, плюс това в играта има значителна разлика (накъсва)

• от Тошко2001
      Здравейте! Извинявам се, че публикувам тук, но не мога да намеря темата по математика. Имам следния проблем- равнобедрен трапец с основи 6см и 8см  и БЕДРО 5см му търсят лицето. А кажете ми аджаба колко му е височината и лицето, че ми взе здравето таз задача. Аз получавам 4 см височина и 28 см квадратни лице. Отговорите са дадени с корени
      а- 14V6 cm
      b- 28V6 cm
      в- 56V6 cm
      г - 7V26 cm
      д- 2V42 cm
    • от Велико Русанов
      Здравейте банда.Имам проблем с усилвател Onkyo A-8015.Ползвам го от дълго време и съм доста доволен от работата понеже не ми е даваш дефекти но уви днес като го включих не пработи.....когато го включа в контакта и натисна Power бутона си светнат копчетата но преди се чуваше едно реле дето щтрака а сега не се чува и незнам какъв ми е проблема.Само да вмъкна че до посшвдното изключване на усилвателя всичко си беше ок просто сега като го включих се яви проблема(не се е чувал никакъв шум или изпукало нещо)просто релето не превключва.Та ако може да ми помогнете!!!БЛАГОДАРЯ :)
    • от SStevenSS
      Здравейте на всички.Имам волан за компютъра.Преди време съм го купувал и не съм имал досега проблеми с него.Бачка без грешка.Докато днес ми направи сериозен проблем.Включвам го и всичко си е на 6 бачка си.Обаче по време на игра изведнъж се бъгяса и неможе да завива.Реснах си компа не става.Инсталирах наново драйверите му и пак не иска.Интересното е , че всички копчето по него си бачкат само където не иска да завива.Някой знае ли какво става.Благодаря ви.
    • от Landser77
      Здравейте, искам да сваля един pdf фаил от сайт, когато кликна в дясно на прозорчето зарежда и след това ми дава грешка! 
      Моля ако някой може да го свали и да ми го прати това е сайта:
      https://parallelworlds-bg.blogspot.com/2014/01/blog-post_5.html?m=1
      Файла е най-отдолу преди коментара, ще съм адски благодарен ако някой го свали, трябва ми спешно! 
      Благодаря! 
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.