Премини към съдържанието
lookatme87

Проблем с Локално устройство - автоматично намаляване на паметта.

Препоръчан отговор

Добър ден,

проблемът на който се натъкнах преди малко е следния:

Докато се ровех из локалните ми устройства установих, че устройство "C" (100 GB) в което се намира Windows 7 x64 е достигнало почти до лимита си, като са му останали едва 4,5 GB  свободни. Интересното  е че преди няколко дни бях забелязал, че имам поне 30 GB свободни (или поне до колкото си спомням, може и повече да бяха), но съм убеден, че паметта не беше на червено. Устройството го ползвам само за Windows-a, като изключа няколко по-голями папки. Филми, музика, игри и програми свалям и инсталирам в другите си две устройства. Сканирах компютъра и след рестарта при влизането в My Computer установявам, че паметта от 4,5 GB свободна се е свила до 1,3. :shock11: И това без да правя нищо.

Докато пиша тук във форума проверих пак и свободната памет на устройство ''C" се е увеличила малко до 2.65GB.

Публикувано изображение
screen shot windows

Моля ако някой знае на какво се дължи този проблем и как да го реша да сподели, че почвам да се притеснявам :cant believe::help wanted4:

п.с. Надявам се темата да е в правилния раздел.

Благодаря предварително ! ! !

post-340481-0-65353800-1375638536_thumb.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Поразчистете малко ненужните програми,ако има такива.

За какви "големи папки" става дума?

Пуснете някоя почистваща ненужните файлове и регистри програма,например CCleaner.

Направете и една оптимизация на операционната система.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Намерих къде е проблема ! :hang: Оказа се че проблема е в програмата за  видео обработка, тъй като се опитвам да сглобя едно клипче и явно при отваряне на клиповете в самата програма ги прехвърля в устройство "C"  в users, където пази дата за проекта.

Извинявам се за темата може да я изтриете, затворите или пр.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Я сканирай диск С с тази програма и сложи снимка да я видим .

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Публикувано изображение

Windows.old.00  и пр. са папки и файлове, който запазих след преинсталация на Windows. Трябва да си  прехвърля няколко  по-важни файла от там и ще я изтрия. Само тези файлове дето са оградени в червено не знам какви са, а лошото е че не ги виждам дори и като скрити ?! някой може ли да сподели какви са тези файлове ?! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Публикувано изображение

Windows.old.00  и пр. са папки и файлове, който запазих след преинсталация на Windows. Трябва да си  прехвърля няколко  по-важни файла от там и ще я изтрия. Само тези файлове дето са оградени в червено не знам какви са, а лошото е че не ги виждам дори и като скрити ?! някой може ли да сподели какви са тези файлове ?! 

Първото е pagefile.sys:

Ето малко информация: http://translate.google.com/translate?hl=bg&sl=auto&tl=bg&u=http%3A%2F%2Fwww.neuber.com%2Ftaskmanager%2Fprocess%2Fpagefile.sys.html

Може и същият да се премести на друг дял, различен от този, където е ОС.

Следващиото е за хибернацията. Моето мение е, че е абсолютно ненужен.

Можеш да го премахнеш, като отвориш командният прозорец във старт менюто, и вътре поставиш това:

powercfg -h off

Не си показал какво има във папка Windows.Прекалено голяма е.

Може и да не знаеш, за това ще напиша. Windows.old се премахва чрез Disk Cleanup.

Редактирано от ba4o_kiro64 (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мм,да  , има какво още да се разчиства , виждам и инсталационни папки на драйвери - не ти трябват , те по подразбиране се разархивират там и си остават - ама за какво :) Папката users - провери какво има , IE сваля там по подразбиране CCleaner пускан ли е - ако трябва го пусни че има много временни файлове сигурно .

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от fresh_bones
      Значи проблема е следния преинсталирах си компа със win 7  слагам драйвери ,програми , инсталирам си и актулизациите и след 2 седмици почва при стартиране да ми забива целия компютър . И при всяко забиване чакам около 10-15 мин. и след това се рестартира . 
    • от Ndishev
      Трлевизора е Toshiba 32av933g
      Свързвам таблета към телевизора (като усб памет) разпознава го като мултимедийно устройство но като ми иьлезнат директориите  с "снимки" "музика" и "филми" не ми дава да отворя нито една от тях. 
      Свалих файлове в формати avi, xvid, mp4 и др. Пробвах в няколко директории да преместя но не намира нищо. 
       Пробвах с DivX регистрация (ако случайно е от там проблема) но ми иска да кача файла който се сваля на телевизора. 
      Телевизора беше на ремонт но имаше проблем с рамта и техника каза, че няма проблеми с usb-то. 
      Някой дали си има идея как мога да подкарам някое филмче или да отворя снимките? 
      Нямам под ръка флашка но не мисля че е проблем като пускам през таблет като usb памет. 
    • от Stefan Nenchev
      Здравейте! Купих си обновен лаптоп, от сервиз, който е в отлично състояние. Изключение прави проблема ми с мишката, когато играя CS 1.6. Понякога започва сама да се движи спира и след малко пак. Смятам, че проблемът не е хардуерен, защото се появява само когато играя тази игра. Потърсих информация в интернет, но не намерих нищо. Някой знае ли как да премахна този досаден проблем? Благодаря предварително!
    • от Любослав Георгиев
      Здравейте ! Преди всичко искам да се извиня ако има подобна тема.
      Имам сравнително "добър" лаптоп, Aser Aspire f15 с видео карта Nvidia Geforce 940MX с 4 гб VRAM , Процесор Intel Core i5-7200U и РАМ 12 гб , но имам проблем с някои игри.Давам пример с играта Fortnite , която не изисква много големи системни характеристики , но при максимални настройки на графиката, енвайърмънт-а се показва размазан.Става на въпрос за по далечните обекти, също така и за по близките обекти се показват недостатъчно добре.Това се получи и с друга игра - Paragon.Детайлите се показват пикселизирани, въпреки че съм на максимални настройки. Проверих дали случайно не съм забравил да направя ъпдейт на видео картата, такъв нямаше, тоест имам актуални драйвъри.Не съм сигурен дали това може да си породи от факта, че ловя интернет през рутер, а той е на моменти е бавен.Или пък имам хардуерен проблем с лаптопа.
      С игри от рода на CS:GO или League of Legends всичко е наред, също така подкарах GTA V и с нея проблем нямаше.
      Ще съм благодарен ако някой ме доближи до решението на проблема, защото лаптопа е гаранционен , а тези от Тъпополис бавят поръчката минимум 2 месеца и накрая излиза, че нищо не пипат по него.Носил съм го за дребни проблеми. Та да конкретния проблем , нужна ми е насока дали проблема е хардуерен или нещо от настройките на играта или Win 10. Благодаря !
    • от Djem Imam
      Здравейте.Вчера си изпуснах телефона и се счупи екрана горе в левия ъгъл на телефона,работеше 1 ден без проблем но сутринта просто се изключи.Пробвах хард ресет и други комбинации със копчетата но не става.Когато пробвам да го включа почва да вибрира през 10 секунди за няколко часа,също така и от време на време издава някакъв странен звук точно като радиостанция,ако ме разбирате.Чак понякога ме стряска.Въпроса ми е дали трябва нов дисплей който е доста скъп за този модел или има друго решение,защото нямам излишни пари да го давам на сервиз да видят какво му има.А и ако си поръчм нов дисплей и се окаже че не е от дисплея ще е много тъпо...Някой ако е имал подобен проблем да сподели как го е оправил.Ще съм му много благодарен.Ето и снимка.

• Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.