Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте! Днес старата ми видео карта изгоря. Тя беше мощна (ATI Radeon HD 4650 1GB) и сега карам на вградената, която дори няма вентилатор. Ще си копувам нова видео карта, и съм се спрял на тази: http://www.emag.bg/video-karta-asus-ati-radeon-hd-5450-1024mb-gddr3-64bit-dvi-hdmi-pci-e-eah5450-silent-di-1gd3-lp/pd/EM2F2BBBM/ .

С Windows 7 ultimate 32 bit съм, но пише, че тази видео карта е 64 битова, затова се чудя дали ще я разпознае. Предишната беше DDR2, а тази е DDR3, затова се чудя. Вижте дънната ми платка и преценете дали ще я разпознае:

http://www.asrock.com/mb/NVIDIA/ALiveNF6G-VSTA/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тая видеокарта е два пъти и половина по-бавна от твоята, дето е изгоряла. Ако толкова нямаш пари, изчакай малко, събери поне 115 лева и се насочи към тая карта.

Тия битове си важат само за видеокартата, а 64 бе добра стойност преди повече от 10 години. Същото важи и за паметта. Паметта на видеокартата няма нищо общо с RAM паметта. DDR3  за видеокарта е доста бавна памет, затова бягай от нея и се насочвай към DDR5.  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тая видеокарта е два пъти и половина по-бавна от твоята, дето е изгоряла. Ако толкова нямаш пари, изчакай малко, събери поне 115 лева и се насочи към тая карта.

Тия битове си важат само за видеокартата, а 64 бе добра стойност преди повече от 10 години. Същото важи и за паметта. Паметта на видеокартата няма нищо общо с RAM паметта. DDR3  за видеокарта е доста бавна памет, затова бягай от нея и се насочвай към DDR5.  

Харесва ми предложението. Просто не разбирам много от видео карти, защото тази ми е от 4 години и не съм я мислил, защото беше добра.Благодаря :) .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Харесва ми предложението. Просто не разбирам много от видео карти, защото тази ми е от 4 години и не съм я мислил, защото беше добра.Благодаря :) .

Ами Inno3D 1GB?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само Inno3D 1GB видеокарта няма.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами Inno3D 1GB?

Младеж,на въпроса ти едва ли някой може да отговори коректно.Компанията InnoVISION Multimedia Limited e производител на графични ускорители с много добро качество,аудио/звукови карти и дигитални видео и тв продукти.Основана е през 1998г. в Хонг Конг, а производството е базирано в Китай,Шенжен.

Inno3D

Ако искаш смислен отговор,поне напиши точния модел на видеото,което те интересува.При условие,че си написал само марката и размера на паметта няма какво да ти отговорят.Все едно да ти посоча ASUS 2 GB или Gigabyte 1 GB,Galaxy 1GB,Sapphire,EVGA,MSI и т.н. ще успееш ли да познаеш кой модел визирам ?

• Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това вече зависи от сорта боб, аз с един смилянски познавам доста добре,обаче тук не се получи.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всъщност, видео картата ми не е изгоряла. Като местя на нея, вентилатора й по някой път върти, но монитора е на черен екран. Когато съм на вградената видео карта вентилатора на новата върти. Инсталирах й най-новите драйвъри, но тя не иска да ги приеме, сякаш изобщо я няма. Данеби някак си тази видео карта да е изключена, и да е направено по подразбиране да приема само вградената? Не си спомням да съм бъркал в настройките.. просто на другият ден не искаше да се включи. Също така, постоянно излиза това съобщение:

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може слота да е иэгорял,ако няма друг слот може да пробвате с др карта от някой ваш приятел. Just to be sure.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Данеби някак си тази видео карта да е изключена......

Не, тя не е изключена. Имате проблем с откриването на драйвера. Деинсталирайте HidraVision - явно сте пипали там някъде, затова и няма картина, или поне не видима.  Поздрави и пишете, ако има някакъв резултат!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз преинсталирах драйвърите, но ще се опитам да махна целият контролен панел на картата. Но всъщност и слота може да е проблема, защото някой път дори и със вградената стои на черен екран. Ще я пробвам на друг компютър ако е от слота.

П.П: Разбрах какъв е наистина проблема. Като инсталирвам драйвърите, при компонентите няма Дисплей Драйвър, а именно това иска, че да покаже изображение.

No AMD graphics driver is installed, or the AMD driver is not functioning properly. Please install the AMD driver appropriate for your AMD hardware.

Редактирано от RatedRsuperstar (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Little Джигит
      Здравейте! Нов съм в сайта. Приятно ми е, Александър! Знам че има много изписани постове на тема "проблеми с видео карта" и т.н., но не намерих случай подобен на моя. Проблемът е следният - когато поставя видео картата в слота (видео картата е nvidia geforce 8500gt 256mb 128-bit) и сложа VGA кабелът, пускам компютъра всичко, тръгва, но почват да излизат цветни пикселчета, инсталирам драйверите, рестартирам компютъра и пак същият проблем. Надявам се разбрах те, какво имам предвид. Някви идеи защо става така?
    • от Raze
      Понеже вече не мога да влизам в един друг подобен форум (бан заради коментиране на работата на модераторите), си пускам питането и тук.
      Конфигурацията ми е следната (от подписа)
      MB:LENOVO 25522C8,Xeon E3-1225 v2,4x4 GB DDR3-1600,CM Hyper 412S,Thermaltake SmarHDt DPS G750W,Samsung 850 EVO 500GB, ST3000DM001,WDC WD5000AAKx2 RAID0,ASUS DRW-2014L1T,Asus Strix GTX970,Panasonic TX-L42ET60E
      Дъното е от workstation Lenovo E31 Tower, ползвам преходник за захранването и така съм включил това захранване Thermaltake. Проблема е следния: понякога, при голям товар на процесора се получава замръзване от 2-3 секунди и след това примигване на екрана с грешка в драйвера на NVIDIA. Драйверите постоянно са обновявани с последните от NVIDIA, операционната система е Windows 10 PRO - лицензирана е, лиценза е вграден в BIOS, който съм го обновявал последно лятото с последна версия от тази година от сайта на Lenovo. Замръзването се появява много рядко - 1-2 пъти седмично (може и 3-4, но това е още по-рядко) и го има от доста време. Най-често ми се случва като ползвам Android Studio при зареждане/компилиране на нов проект от папка с готови проекти, получава се и при опит за затваряне на андроид емулатор, който пак съм стартирал през Android Studio - qemu. Понякога самото затваряне на емулатора товари процесора на максимум в продължение на 10-15 секунди, което най-вероятно предизвиква и проблема. Случвало ми се е и при тест примерно с Aida64 или някоя друга програма, която "претовари" процесора. След това всичко си работи нормално. Днес за пръв път го направи това и компютъра просто "заби" - всичко замръзна, не се движеше и курсура на мишката. Изчаках около 40 секунди и го ресетнах със съответния бутон, след това всичко си беше нормално. Няма никакви грешки в event viewer, освен тези за видео драйвер, които ми ги изписва и windows с 'балон' долу - дясно. Нова инсталация правих преди около 4-5 месеца, като ISO файла е теглен от сайта на Microsoft, ползвам го и на лаптопа и там нямам никакви проблеми. Според мен проблема е от хардуерно естество, защото го има откакто ползвам тази машина (взех я втора употреба преди година и няколко месеца). Най-странното е, че никога не ми е правило такъв проблем и при най-тежките игри, при които процесора постоянно е бил 100% натоварен, дори и с максимален клок на видеокартата всичко си върви перфектно. Дъното съм го гледал за надути кондензатори - няма такива, SMART статуса на системния диск е перфектен. Единствено не съм пробвал да извадя видеокартата и да ползвам вграденото видео, но не ми се занимава засега чак толкова. Някой ако има идеи какво може да е, моля да споделя. Всякакви тестове, които съм пускал на компютъра, минават без проблеми. Съответно и температурите са в нормата (процесора никога не е минавал 67-68 градуса, дори и лятото и това е при игра, видеокартата в "спокойно" положение е под 40 градуса в повечето случаи).
    • от loranst looa
      Здравейте искам да попитам на тази карта  nVIDIA GeForce 8800 GTX какъв тип игри могат да вървят и актуални заглавия от последните няколко години могат ли да бъдат подкарани на нея. Благодаря
    • от Niderland
      Здравейте на всички. Искам да помоля някой, който разбира от тези неща да направи една конфигурация.
      Бюджет 2000 - 2500 лв.
      Компютъра ще се ползва предимно заинтернет, фимли, телевизия и музика (Човека има някаква огромна плазма и аудио системи).
      Няма да овърклоква
                             2.2. До колко държите на тишината -- Ще е включен през повечето време - възможно най тих.
                             Има монитор 1920х1080
            Ако може да предложите една конфигурация със следните компоненти:

Дъно ASUS
      Процесор  Intel 4 ядрен
      Видеокарта AMD 2 гигабайта
      RAM  8 гигабайта
      Захранване  700 - 750 вата
      SDD 100 - 120 гигабайта
      DVD - 30 -50 лв.
      Кутия 200-250 лв.

И най-важно да може да се инсталира Win 7  (Поне това иска, не е голям почитател на W10)

• от CarToFa
      Здравейте ,скоро си купих компютър ,който е на 4 5 години .Смених му видео картата ,защото старата не тръгваше с Asus  Nvidia Gt730 4GB втора ръка и друга забележка ,че хардиск ми издава шум постоянно.Проблема ми е като играя и по някое време екрана ми замръзва и може след малко да отбие или не отбива а трябва да го рестартирам ,някой път ми се променя и резолюция и в настройки ми няма оптималната която е 1440 х на нещо си . Компютър е с 4 рам ДДР3 и процесос Интел Пентиум 3.0 гигахерца двуядрен .Гледам съм температура ,но си седят по на 40 градуса някъде.
      Ще бъда благодарен ако помогнете .Ако трябва още информация пишете.
      Благодаря предварително.
  • Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.