Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте! Днес старата ми видео карта изгоря. Тя беше мощна (ATI Radeon HD 4650 1GB) и сега карам на вградената, която дори няма вентилатор. Ще си копувам нова видео карта, и съм се спрял на тази: http://www.emag.bg/video-karta-asus-ati-radeon-hd-5450-1024mb-gddr3-64bit-dvi-hdmi-pci-e-eah5450-silent-di-1gd3-lp/pd/EM2F2BBBM/ .

С Windows 7 ultimate 32 bit съм, но пише, че тази видео карта е 64 битова, затова се чудя дали ще я разпознае. Предишната беше DDR2, а тази е DDR3, затова се чудя. Вижте дънната ми платка и преценете дали ще я разпознае:

http://www.asrock.com/mb/NVIDIA/ALiveNF6G-VSTA/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тая видеокарта е два пъти и половина по-бавна от твоята, дето е изгоряла. Ако толкова нямаш пари, изчакай малко, събери поне 115 лева и се насочи към тая карта.

Тия битове си важат само за видеокартата, а 64 бе добра стойност преди повече от 10 години. Същото важи и за паметта. Паметта на видеокартата няма нищо общо с RAM паметта. DDR3  за видеокарта е доста бавна памет, затова бягай от нея и се насочвай към DDR5.  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тая видеокарта е два пъти и половина по-бавна от твоята, дето е изгоряла. Ако толкова нямаш пари, изчакай малко, събери поне 115 лева и се насочи към тая карта.

Тия битове си важат само за видеокартата, а 64 бе добра стойност преди повече от 10 години. Същото важи и за паметта. Паметта на видеокартата няма нищо общо с RAM паметта. DDR3  за видеокарта е доста бавна памет, затова бягай от нея и се насочвай към DDR5.  

Харесва ми предложението. Просто не разбирам много от видео карти, защото тази ми е от 4 години и не съм я мислил, защото беше добра.Благодаря :) .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Харесва ми предложението. Просто не разбирам много от видео карти, защото тази ми е от 4 години и не съм я мислил, защото беше добра.Благодаря :) .

Ами Inno3D 1GB?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само Inno3D 1GB видеокарта няма.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами Inno3D 1GB?

Младеж,на въпроса ти едва ли някой може да отговори коректно.Компанията InnoVISION Multimedia Limited e производител на графични ускорители с много добро качество,аудио/звукови карти и дигитални видео и тв продукти.Основана е през 1998г. в Хонг Конг, а производството е базирано в Китай,Шенжен.

Inno3D

Ако искаш смислен отговор,поне напиши точния модел на видеото,което те интересува.При условие,че си написал само марката и размера на паметта няма какво да ти отговорят.Все едно да ти посоча ASUS 2 GB или Gigabyte 1 GB,Galaxy 1GB,Sapphire,EVGA,MSI и т.н. ще успееш ли да познаеш кой модел визирам ?

• Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това вече зависи от сорта боб, аз с един смилянски познавам доста добре,обаче тук не се получи.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всъщност, видео картата ми не е изгоряла. Като местя на нея, вентилатора й по някой път върти, но монитора е на черен екран. Когато съм на вградената видео карта вентилатора на новата върти. Инсталирах й най-новите драйвъри, но тя не иска да ги приеме, сякаш изобщо я няма. Данеби някак си тази видео карта да е изключена, и да е направено по подразбиране да приема само вградената? Не си спомням да съм бъркал в настройките.. просто на другият ден не искаше да се включи. Също така, постоянно излиза това съобщение:

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може слота да е иэгорял,ако няма друг слот може да пробвате с др карта от някой ваш приятел. Just to be sure.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Данеби някак си тази видео карта да е изключена......

Не, тя не е изключена. Имате проблем с откриването на драйвера. Деинсталирайте HidraVision - явно сте пипали там някъде, затова и няма картина, или поне не видима.  Поздрави и пишете, ако има някакъв резултат!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз преинсталирах драйвърите, но ще се опитам да махна целият контролен панел на картата. Но всъщност и слота може да е проблема, защото някой път дори и със вградената стои на черен екран. Ще я пробвам на друг компютър ако е от слота.

П.П: Разбрах какъв е наистина проблема. Като инсталирвам драйвърите, при компонентите няма Дисплей Драйвър, а именно това иска, че да покаже изображение.

No AMD graphics driver is installed, or the AMD driver is not functioning properly. Please install the AMD driver appropriate for your AMD hardware.

Редактирано от RatedRsuperstar (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от sk23
      Здравейте,
      Преди около две седмици реших да си купя една видео карта gtx 750ti от Aliexpress, като днес получих писмо че пратката ми е задържана на митницата в Горна Оряховица и трябва да им пратя някои документи за да ми я освободят и да си платя митото/ДДС. И сега търся помощ защото не разбирам някои от документите който трябва да пратя, като например първият и четрътият документ. За вторият документ предполагам искат нещо като screenshot на поръчката ми от сайта на aliexpress eто така. За третият вече извадих извлечение за заплащане, но не разбирам първият документ какъв точно трябва да бъде. Трябва да предоставя нещо като този screenshot отново? Ето линк към видео картата  и се извинявам ако съм объркал раздела.

• от De Santa
      Здравейте, 
       Отново притичвам към форумът този път с по голям проблем... та не знам дали помните миналата седмица имах проблеми с хард диска оказаха се лоши сектори, изхвърлих го и купих нов, сложих нив уиндолс 8.1 PRO (тъй като е най-добър за гейминг според мои наблюдения). Та всичко е както трябва, вървят игри и тн но това което забелязах още в началото когато инсталирах уиндолса на новия хард е че не иска да инсталира драйверите на видеото от сайта на производителя. Пренебрегнах факта и скочих директно на windows updates от където знам че се свалят автоматично макар и остарели малко. Всички драйвери съм свалил от сайта на леново, всички ъпдейти са инсталирани системата е изрядна... освен видеото. Пуснах си CS GO да играя, 40 FPS  на минимални, GTA 5 с 20FPS на минимални и тн... влезнах в Geforce Experience да оптимизирам игрите и кво да видя.. версията на драйвера ми е 376.54 който мисля че май е от 2014 година (същият инсталиран от windows updates). Отидох в сайта на Nvidia да сваля най-новите драйвери внимателно проверих ОС-то и всички други критерий и свалих най новият за моят чип (GT820M)  версия на драйвъра 398.85 и при инсталация ми казва " The graphics driver could not find compatible graphics hardware". Проверих в нета и пише че тряб ва да се едитне един от файловете "nvami.inf" с ID-то на чипа за да може сетъп-а да го разпознае но и това не помага...Дори Geforce Experience ми казва че драйвърът трябва да се ъпдейтне но не ми дава да го направя, ако имате идеи какво да правя моля споделете. 
      Благодаря предварително.

• от Tosho55
      Здравейте отново,бях писал преди няколко месеца за компютър,но очевидно бюджета не ми стигаше и се отказах,сега съм събрал пари и се надявам да можете да помогнете с едно надеждно компютърче за игри главно,с бюджет 2750 лева  може и 2800,но не повече за предпочитане,имам монитор на 144 Hz така че не го включваите,искам само конфигурация! П.С нямам никакви стари части,които мога да използвам и ако може да не ми давате варианти с части втора употреба...Благодаря предварително!  
    • от vlado123456789
      Здравейте!
      Не разбирам много от компютри затова искам да попитам тук за съвет, понеже от Dell явно ме отсвириха. Имам един компютър Dell OptiPlex 790 K1, 8 GB RAM с Win 10, но без видео. Искам да подкарам Adobe Premiere на него за видеомонтажи на 4К, но с вградената карта не може, насича яко и с проксита. Стигнах до извода че все пак ще трябва да налея малко пари в него за едно малко по-свястно видео. Но виждам че захранването му е 240W и е едно много специално тънко и дълго по дължината на цялата кутия. Вероятно няма да намеря такова по-мощно, а съм се спрял на GeForce GTX 1050 с надежда да я подкарам на моята щайга. Вие какво мислите, дали ще успея да я изгоря или дъното? Данните на компа според теста са: Intel(R) Core(TM) i7-2600 CPU @ 3.40GHz,  Total Physical Memory:    8.00 GB 4096 MB DDR3-SDRAM (1333 MHz); HDD Western Digital Model Number: WDC WD5000AAKX-00ERMA0; Intel(R) HD Graphics Vendor Name: Intel Corporation Interface: PCI Video Card Chip Type: Intel(R) HD Graphics Family Video Card Memory: 2.06 GB; Motherboard Manufacturer Dell Inc.Product 0D28YY  Chipset Intel PCH Q65; Standard SATA AHCI Controller Interface PCI; Intel(R) 6 Series/C200 Series Chipset Family USB Enhanced Host Controller - 1C2D; Network Card - Intel(R) 82579LM Gigabit Network Connection Vendor Name Intel Corporation Interface PCI; Sound Card - High Definition Audio Device
      Това са резултатите от теста на машината, дано съм улучил правилните моменти, а иначе за онези които разбират това са данните и: service tag 34K1D5J, service code: 06805867735. Писах за съвет в подръжката на Dell, но така и не получих съвет. Та според вас какво ще ме посъветвате? Да купувам ли картата? Чух че имало и такива с допълнителни пинове, които не ставали за моята машина. Захранването ще издържи ли на този хардуер, а и мисля да бочна още малко RAM. Ей това е част от дъното ми.

• от NGbg
      Здравейте на всички! 
      Както забелязвате цените на видеокартите се повишиха сериозно в сравнение с цените на миналата година по това време. Компютърът ми е доста слаб, но за сметка на това съм хъврлила доста пари по ремонти и т.н. Именно заради това съм решила да си купя части и да си сглобя чисто нов. Избрала съм си вече дъно, процесор, рам, захранване, хард диск, кутия и охлаждане, но... ВИДЕОКАРТА - НЕ! ( Само съм се ориентирала към GTX 1060 3gb ) Според вас предстои ли спад в цените на видеокартите и като цяло заслужава ли си да дам парите сега или след около година?
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.