Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

bluelight

Счупени държачи на болтове при пантите на лаптоп

Препоръчан отговор

Здравейте,

Носят ми втори лаптоп с този проблем, интересно ми е как го решавате. Пантите са здрави. Хората нямат пари, са ми приятели. Мисля вариант да разпробия дупки и да пробвам болт с няколко гайки, да стигна височината, като отдолу се падат крачетата на лаптопа, така че ще замажа отдолу проблема. Първия лаптоп му беше здрава едната част, затова разхлабих другата панта и позаспа работата, но на втория и на двете панти са счупени. Тоест би трябвало да се поръчат пластмасовите основи на лаптопа, но засега се въздържам от този вариант. Вие как решавате това?

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То за всеки модел е различно. Може да пробващ първия вариант. Като нямат пари няма да имат и претенции.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То за всеки модел е различно. Може да пробващ първия вариант. Като нямат пари няма да имат и претенции.

Знам Емо, ама те човърка отвътре да е добре и да е здраво. Аз да си направя както трябва, затова питам, ако някой го е майсторил "по нашенски" де се вика.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Знам Емо, ама те човърка отвътре да е добре и да е здраво. Аз да си направя както трябва, затова питам, ако някой го е майсторил "по нашенски" де се вика.

Ами имам колега. Той ги прави точно по твоя начин, разбира се ако пантите не могат да се обърнат или клиента няма възможност да даде 50 лв. за нови. А той клиента като не внимава и блиндирано да го направиш пак ще го счупи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Варианти много в зависимост от проблема.

При някой лаптопи се откъсва горната част на гнездото заедно с втулката тогава намествам счупеното забождам поялника във втулката за да я нагрее и размекне пластмасата и набивам втулката 1-2 мм надолу все пак да може да стигне винта до нея.

Други които са с просто разпаднало се гнездо ако ги има частите загрявам с горелка стара отвертка и я ползвам като поялник за пластмаса и така прилепвам счупените части.

Ако частите ги няма става и с течен метал надираш пластмасата за да се хване течния метал изграждаш липсващата част и после с дремел оформяш, пробиваш отвор в който набиваш втулката и..... те така го правя.

Проблема обикновено се получава от разхлабени винтчета ако са добре стегнати шанса да се скърша е доста по малък освен ако някой не изтърве лаптопа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.