Премини към съдържанието
KoMeStaa

L9 P760 не отчита СИМ (моля помощ)

Препоръчан отговор

Предварително искам да се извиня ако темата не е за тука или вече има тема по въпроса. Преди няколко дена се сдобих с въпросния LG Optimus L9 P760 . Телефона е супер за първи път имам телефон от този ранг и съм много доволен. Разбира се телефона не е закупен от магазин , 2ра ръка е. Човека от когото го взех ми каза ,че на телефона му има нещо не разбрах какво обаче, както и да е телефона не ми отчита Сим картата и не знам как да го оправя и по точно какво му има. Когато вляза в "настройки-относно телефона-мрежа" ми изписва следното: 
1.Тип на мобилната мрежа -Непознат
2.Състояние на мобилната мрежа-Прекъснато
3.IP адрес-Недостъпен
4.Състояние на услугата-Не работи
5.Сила на сигнала - 0dBm 99 asu 
6.Мрежа-непознат 
7.Роуминг - не извършва

Забеязах също че батерията пада по бързо от обичайното и като вляза да видя кое дърпа повече енергия се оказва -1.Клетъчна готовност,2.Телефон
а когато потърся ръчно мрежови оператори ми изкарва всички наши -ВИВА,Мтел,Глобул и като "чукна" на Глобул ми казва че картата не може да изпълни ми пише-"Вашата СИМ карта не позволява връзка с мрежата. 

МОЛЯ, помогнете както ви казах досега съм нямал телефон с Android и не знам какво да правя , може ли да се оправи проблема и ако може как . 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Човека от когото го взех ми каза ,че на телефона му има нещо не разбрах какво обаче, както и да е ...

Не е като както и да е....

Редактирано от techmaniac (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Просто човека ти е продал неработещ телефон.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На твое място, щях да отида до човека, от които взех телефона и му го счупя в главата, след това да видим ще продавали неработещи неща.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Телефона Отключен ли е и има разни операторски логота

опитай да му зададеш фабрични настрийки

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...

Какво е казал човека, който ти е продал телефона? Да не е казал, че е заключен към някой друг оператор, примерно М-тел или Виваком. Обади му се и питай. Има такава вероятност и според мен трябва да започнеш от там да си търсиш проблема. Помоли някой познат, който е на М-тел примерно и сложи неговата карта в тела и виж дали ще тръгне, същото нещо опитай и с карта на Виваком, ако е заключен към оператор не е болка за умиране и това се преодолява, просто го носиш в някой сервиз и си заплащаш за услугата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кaзa че е сложил пaролa нa сим кaртaтa и телефонa сегa чaтял сaмо неговaтa сим ... просто трябвaло дa се мaхне пaссa обaче той я е зaбрaвил ....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кaзa че е сложил пaролa нa сим кaртaтa и телефонa сегa чaтял сaмо неговaтa сим ... просто трябвaло дa се мaхне пaссa обaче той я е зaбрaвил ....

Не, няма как да е само от това, защото то важи за самата сим карта, ако е сложил пин код на нея, но вероятно и човека, който ти е продал телефона не е наясно какво е правил. Възможно е да е активирал шифроване на устройството, дистанционно управление, предупреждения при смяна на сим не се знае. Не се мъчи повече, иди до някой сервиз за предпочитане оторизиран на LG и там ще ти помогнат. Можеш да опиташ с един ресет до заводски, но...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не, няма как да е само от това, защото то важи за самата сим карта, ако е сложил пин код на нея, но вероятно и човека, който ти е продал телефона не е наясно какво е правил. Възможно е да е активирал шифроване на устройството, дистанционно управление, предупреждения при смяна на сим не се знае. Не се мъчи повече, иди до някой сервиз за предпочитане оторизиран на LG и там ще ти помогнат. Можеш да опиташ с един ресет до заводски, но...

Или директно да го върне на продавача и да си вземе парите

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Или директно да го върне на продавача и да си вземе парите

Да, това би бил най-добрия вариант в този случай. Не може да вземеш нещо и то да започва с проблеми, освен ако не го купуваш с ясната представа, че е проблемно и си подготвен за това, но не знам до колко продавача ще се съгласи. За съжаление вероятно са метнали човека с някакви недомлъвки. То за това се пита и се тества, когато се купуват подобни стоки и то втора ръка, не че е гаранция, че няма да се излъжеш, но все пак една проверка си е задължителна.

Редактирано от exwol (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Възможно ли е дa е кодирaн или нещо от сортa (не съм нaясно много с нещaтa Възможно ли е дa е кодирaн или нещо от сортa (не съм нaясно много с нещaтa Възможно ли е дa е кодирaн или нещо от сортa (не съм нaясно много с нещaтa Възможно ли е дa е кодирaн или нещо от сортa (не съм нaясно много с нещaтa

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако самият слот за сим картата е развален трябва постоянно да ти пише "няма сим карта".

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако самият слот за сим картата е развален трябва постоянно да ти пише "няма сим карта".

когато няма сим в телефона ми пише "няма сим карта" а когато сложа сим-а ми изписва "заключена мрежа" ... 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-вероятно е кодиран да работи с даден оператор. Като го включваш с поставен сим карта иска ли ти някакъв код (освен пин кода) ?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-вероятно е кодиран да работи с даден оператор. Като го включваш с поставен сим карта иска ли ти някакъв код (освен пин кода) ?

не не ми иска , точно това се чудя и аз , а човека който го е ползвал преди мен беше с карта на Глобул. Пробвал съм и други сим карти , също не става . В друг сайт четох публикация от човек с същия проблем http://www.androidbg.com/forum/topic62506-problem-s-mobilnata-mrezhano-sim-card-detected-na-lg-optimus-3d.html доколкото разбрах е от някакъв "baseband" , но не съм на ти с тези технологии и не знам за какво става въпрос

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мен телефона е заключен по някакъв начин да се използва само с дадена мрежа/сим карта. При Samsung Galaxy S2 имаше същия проблем при ъпдейт на кодирани телефони към андроид 4.1.2. Триеше се някаква папка която съдържа IMEI на телефона.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.