Премини към съдържанието
nisa

Компютърът ми не стартира от първият път

Препоръчан отговор

Здравейте имам следният проблем.О две седмици компютърът ми не ще да пали от първият път а от вторият.Пускам го чува се че почва да работи но не се чува специфичното пиукане монитора на се включва и съответно не инициализира.Спирам го със задържане на копчето понеже от ресета пак нищо не става.При повторно пускане си тръгва нормално.Имам някви съмнения че може да е от харда защота компютърът ми както си работи и изведнъж увисва просто замръзва не знам дали са свързани двата проблема това с увисването на рс-то го имам много преди тоя проблем със сигурност не е от рам паметта защото я смених също така имам нова видео карта и монитор остава проблема да е дъното харда или процесора но кое е ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами пробвай Формат:С и инсталирай наново уиндоуса. Ако пак не стане или е от харда или батерията на дъното.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Ако не иска да стартира заради харда,трябва да ти излезе надпис (че не намира хард). Според мен грешката е в рамта,но казваш,че е нова.Ако си clock-нал процесора,може да не му стига ток,качи му малко vCor-а.Вазможно е и захранването да ти прави проблем.При всяко стартиране ли имаш проблема?

Редактирано от iovi (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

уиндоуса съм го преинсталирала процесора не е клокван .Да откакто почна да го прави проблема всеки път тръгва от вторият път

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мен не може да бъде от Windows-а,защото в момента на проблема Windows-а няма участие.Може да пробваш с Update на биоса дали ще се оправи.Иначе по метода на изключването,но за целта ти трябва някой приятел,който да е готов да си разглоби компютара и да ти дава част по част да пробваш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе, колата не пали от първия път, а от втория. Източих горивото и сипах ново, но пак не пали от раз. Къде е проблема?

Все пак ще бъдеш ли така добър, да кажеш за какъв компютър става въпрос?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

дъно някакво К7...с чипсет на Виа процесор Duron 750 Mhz RAM 512 mb SDRAM видео geforce fx 5200 128 mb HDD Maxtor 20 GB монитор Samsung SM740 N

Редактирано от nisa (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Такива проблеми стават заради:

Нестабилно или недостатъчно ел. захранване (ако напражението у вас е непостоянно или захранването не дава нъжния ток за да работят всички компоненти нормално, по-принцип има такава защита която предпазва основните компоненти (процесор, рам...) от токов удар)

Грешка в BOIS (оправя се като се махне батерията на BIOS от дъното за 5-10 секунди и се спре захранването)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
дъно някакво К7...с чипсет на Виа процесор Duron 750 Mhz RAM 512 mb SDRAM видео geforce fx 5200 128 mb HDD Maxtor 20 GB монитор Samsung SM740 N

<{POST_SNAPBACK}>

Провери дали всички захранвания и кабели по дъното ти да включени правилно, а не са се разместили. Открий защо не ти работи ресета. Провери си бутоните на фронт-панела. За сега се сещам за две причини, захранване или дъно, като първата е много по-вероятна. Какво ти е захранването (колко вата)?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Съжалявам, че не мога да помогна въпреки голямото ми желание ... sad.gif ,

но да взема и аз отношение:

Първо НЕ може да е от хард 100%! Каквото и да му е на харда той няма отношение към твоя проблем.

И няколко въпроса:

Мониторът изобщо не ти се включва (не светва лампичката) или ти се включва, но не се появява нищо (черен екран)?; чува ли се някакво пюлкане, когато го включиш за първи път и не ти тръгва?; доколкото разбрах - абсолютно винаги от втория път ти тръгва (без изключения)?

Ако е така - според мен просто трябва да се поразсъждава върху това, каква е разликата между това, което става в машината ти първия път, когато я пуснеш и - втория път.

Виж това, което ти е написал spica.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А не може ли да си е "заминал" някой кондензатор на дъното ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
А не може ли да си е "заминал" някой кондензатор на дъното ?

<{POST_SNAPBACK}>

Какво ще го накара да се включи вторият път след като кондензатора е заминал. Няма как да се е върне за едно включване.

@nisa

Провери си и батерията на BIOS-а, дали все още е годна и дали държи напрежение.

Редактирано от spica (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

да винаги от вторият опит е не знам каква може да е разликата как да си проверя батерията тя вярно че е стара щото компа го имам от 5 години ама как се разбира дали е за смяна.От монитора не е защото вчера си купих новият а при него и при старият го правеше същото просто монитора не включва първият път за да вида инициализацията.В един друг форум ми казаха че е от видеокартата възможно ли е

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моят съвет е да си свалиш някоя програма за мониторинг (напр. SpeedFan) и да си провериш напреженията. Провери също при първото включване дали развъртат всички вентилатори (особено тези на видео картата и процесора).

Случвало ми се е компютър да не запали заради лош контакт на RAM паметта с дъното, така, че можеш да провериш и нея.

Редактирано от panevdd (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

spica попита- отговор няма :nono: Тогава ще се опитаме да гадаем-

Компа е стар(5г.)>оттук следва,че трябва да му се смени батерията на дъното(какво ще я мериш,тя да не струва чанта пари-даже и да не е настоящият проблем от нея,в най-скоро време проблем ще се появи благодарение на нея).

Захранването на компютъра(като имам предвид това,което си дала като инфо за него) е най-вероятно старо(5г.) и слабо(250Вата макс.) и е от "култовата" марка(по думите на Kirko-дано не се разсърди,че ползвам негов израз) "NoName". Та,на въпроса-най-вероятно захранването си е заминаващо вече-пробвай с друго захранване(от компа на приятел,който се съгласи на пробата) и след това си купи ново захранване. cool.gif

Поздрави и успех :bye:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ми захранването ми е 250 вата и не знам какво е точно, беще ми изгоряло предното и това ми сложиха в сервиза.кажете де може ли де е от видеото скоро ми дадоха една по добра видео карта и мисля че скоро след това почна да прави

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
nisa  Публикувано на Днес в 20:20

ми захранването ми е 250 вата и не знам какво е точно, беще ми изгоряло предното и това ми сложиха в сервиза.кажете де може ли де е от видеото скоро ми дадоха една по добра видео карта и мисля че скоро след това почна да прави

Възможно е да е от видеото,но е малко вероятно(хич-ама хич не ми харесват тия FX 5200),все пак щом са ти сложили картата в сервиз се предполга,че е изпробвана и работи.Най-лесният начин да я провериш-слагаш я на друг компютър и пробваш как ще работи. ;)

И все пак аз си залагам закуската,че проблема е в захранването.Я отвори кутията и виж какво пише на него-да не би да пише JNC.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

<{POST_SNAPBACK}>

Точно за това попитах какво ти е захранването, защото видях, че имаш доста мощна видеокарта(а и не само тя черпи ток ). Не е от видеокартата ти при условие, че е нова. Просто захранването не може да издържи на тока който протича в първия момент при включването на компа(тогава е най-голям) и изключва от защитата автоматично. В следващия момент кондензаторите са получили някакво количество заряд и осигуряват нормалния старт(поне аз така си го обяснявам от познанията ми по електроника, ако греша поправете ме). За това тестово включи друго захранване, поне 300 W за твоята конфигурация.

Ако и след това ти прави същите проблеми опитай с батерията на BIOS-a. Сваляш я и ако нямаш мултицет можеш да я занесеш при приятел или в сервиз да я замерят (не вярвам да ти вземат пари за това). Напрежението и трябва да е около 3 V (зависи от батерията), но паднало ли е под 5 % от указаната стойност (при 3 V това е 2,85 V ), можеш спокойно да си купиш нова.

Редактирано от spica (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@spica това което казваш ми се вижда доста логично вече съм почти убедена че е захранването.Видеокартата не е чисто нова даде ми я моят приятел но си е работила нормално преди не е давала проблеми.Добре препоръчайте ми някакво захранаване в случай че се окаже това проблемът.Моля ви да е нещо сносно на не много висока цена.Благодаря на всички

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е захранването,което ти трябва:PSU FORTRON ATX-300PNF /300W 24.0 USD

Поздрави :bye:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

най-после си смених захранването сега имам 350 вата и компютъра си пали от раз мерси на всички :bye:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели какво е новото, послуша ли съвета за Фортрон, дано не си се минала с някое по мощно JNC или друго Noname.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ми на това пише COLORSit предполагам е някое неизвестно ама токаво ми дадхоа не съм го купувала и затова не можех и претенции да имам.Лошото е че вчера като го слагах си тръгваше компа нормално ама точно днес като го пусанх пак направи същият проблем а тъкмо се зарадвах че е от това.Вече се чудя дали не е дъното проблема или пък тая батерия на Биоса дето ми казахте да я сменя.Уф май харда ми прави проблема днес само пускам спирам да чуя разликата и при първото пускане не се чува един от характерните звуци който мисле че е точно от харда.Вече половина неща подмених от проби ужас

Редактирано от nisa (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
ми на това пише COLORSit предполагам е някое неизвестно ама токаво ми дадхоа не съм го купувала и затова не можех и претенции да имам.Лошото е че вчера като го слагах си тръгваше компа нормално ама точно днес като го пусанх пак направи същият проблем а тъкмо се зарадвах че е от това.Вече се чудя дали не е дъното проблема или пък тая батерия на Биоса дето ми казахте да я сменя.Уф май харда ми прави проблема днес само пускам спирам да чуя разликата и при първото пускане не се чува един от характерните звуци който мисле че е точно от харда.Вече половина неща подмених от проби ужас

COLORSit=Codegen=JNC -така че,общо взето,ти е ясна замяната.krum по-горе ти е препоръчал захранване.Може би наистина ще трябва да прежалиш 24 $.

Поздрави :bye:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

да обощя резултата най накрая оправих проблема.Оказа се че когато харда и сд-то са ми вързани на един кабел имам проблем при първото палене когато са поотделно на различни разклонения от захранването няма проблем това е cool.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.