Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

NVU

Проблем ли е изключването на компютъра

Препоръчан отговор

Здравейте , искам да задам въпрос и да попитам голям проблем ли е. Така компютъра ми е на 5,6 месеца нов е и е мощен , та да попитам попринцип от когато го включа сутринта не се спира до 7-8 и след 8 пак го включвам спира се поради работа. Да попитам проблем ли е голям постояното спиране и пускане на машината? 

става въпрос от 19:00 - 20 : 00 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По принцип не е. Може да се включва и пуска, но все пак при първоначалното пускане има еднин пик. Аз лично съм привърженик на постоянно включеният компютър. Поздрави!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Старият ми комп го включвах и изключвах през 5 минути и още е жив. Няма проблем, но ако е постоянно включен ще е по ефективен  :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И

Старият ми комп го включвах и изключвах през 5 минути и още е жив. Няма проблем, но ако е постоянно включен ще е по ефективен  :)

Искаж да кажеш по бърз и по малко изхабяване на самата мощност с времето на компютъра става въпрос износване и така нататък?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами това е спорен въпрос. Едни казват да се спира, а други не. Така или иначе, когато не съм пред компютъра го изключвам, защото има токови удари и какво ли още не. Така, че не се притеснявай.

Е не прави такова нещо, защото не е добре през 5 минути. Предполагам, че го казваш на шега.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А между другото аз съм с ЮПС да поддържа когато спира ток и така нататък. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И

Искаж да кажеш по бърз и по малко изхабяване на самата мощност с времето на компютъра става въпрос износване и така нататък?

Не просто е по енергийно ефективно.

Е не прави такова нещо, защото не е добре през 5 минути. Предполагам, че го казваш на шега.

Не просто го казах образно, т.е. че го включвам и изключвам често

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А между другото аз съм с ЮПС да поддържа когато спира ток и така нататък. 

UPS го пази от токови удари и е доста ефективен, но пък един хубав UPS струва от 350-400 лева нагоре. Батериите му също се изхабяват.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А проблем ли е да лягаш да спиш през нощта или не? Проблем е имало при старите компютри с AT захранвания(и преди тях) и несъвършени схеми за обиране на пиковете при включване на системата. В днешно време проблеми практически няма, поради усъвършенстване на схемите на компонентите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще се доверя на изключването , но колкото и да е по - полезно за компютъра да бъде включен , аз през деня го оставям максимално но няма смисъл и от излишни пари за ток тъй като цяла вечер никой не стои на него.  :P

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще се доверя на изключването , но колкото и да е по - полезно за компютъра да бъде включен , аз през деня го оставям максимално но няма смисъл и от излишни пари за ток тъй като цяла вечер никой не стои на него.  :P

Е то разхода не е кой знае колко... Не си казал цялата конфигурация, но да го кажем, че е 80 Вата в покой, това са ти 24*80*30= 57 600 Ват часа на месец. 57 Киловата на месец. Сметни си ги по тарифата на вашият "електричар". Аз не знам колко, 20 ли, 30 ли стотинки е, честно казано не знам. Ама 57 * 0,3 = 17,10 лв на месец. Хъ, глупости! Аз моя не го изключвам никога, пък плащам по-малка сметка за ток??? Абе колко струва 1 киловат днешни дни?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хъ, глупости! Аз моя не го изключвам никога, пък плащам по-малка сметка за ток??? Абе колко струва 1 киловат днешни дни?

Много интелигентно, типично изказване за някой от HAT team-а. Ами то има много тоалетна хартия, защо не си обършем с всичките ролки задн*ка, вместо с колкото ни е нужно. Не всичко е Бай Ганьовщина и не всичко опира до това колко плащаш и дали можеш да го платиш. Като не го ползваш компютъра, няма смисъл да изразходва електричество, което се произвежда с изразходване на изчерпаеми природни ресурси и да се замърсява околната среда, най-малкото няма смисъл да работи, пък да не се ползва - глупаво е. Ти колата оставяш ли я цял ден запалена на едно място, дори и да не я караш, та да е "подгряна"?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...

Благодаря за мнението!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за мнението!

Няма защо. Поне едно рационално мнение срещу излишно разхищение на природни ресурси трябва да има. И дори не съм някой еколог, просто не виждам никакъв смисъл нещо да хаби ресурси, стоейки включено, а пък да не се използва.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

п.с. Аз отговора си го намерих, ако някой се интересува:

Публикувано изображение

10-15 лв на месец харчи 1 компютър, денонощно пуснат. Естествено много зависи от самият компютър. Сметнато е на средно 80 Вата потребление, което е по-скоро офис компютър, евентуално за средна домашна употреба.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Момчета аз мога отгоре да дам и 50 лева за парите натрупани от компютъра , но работата е там , че аз може и с дни да не седна , няма смисъл да работи просто , вярно е и аз сега говорих с специалисти повече се износва при изключване и рестартиране и рязки токови удари - айде които са изобщо нежелателни , но за изключването се съкратява живота , но вярно е , че когато един компютър е включен си поддържа температурата и така нататък , в Power опцийте и в интернет пише , и даже след като си купих компютъра имах AMD Power Plan и Ballanced [recommended] - който имаше тик на него , след 10 минути ако не се седне на него се показва черният скрийнсейвър , а след 30 минути по късно си задава Заспиване , щом е препоръчително ще се доверя на него това исках да ви кажа на предният коментар , а парите натрупани от него не са ми проблем. Мерси , че ми помогнахте и отново ще кажа , че бих се доверил не за пари и всякакви други тънкости ,а просто защото е препоръчително за домашните компютри и така нататък , мерси отново , лека вечер ви желая , момчета и момичета. !  :shy11:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.