Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

miriami

Проблем при преинсталация на Windows7

Препоръчан отговор

Здравейте! Ще се опитам да обясня проблема възможно най-кратко: 1.Направих си инсталационен диск на Windows7. 2. Той се стартира. При избора на дял посочих C:. Появи се съобщение, че може да възникне папка Winwows.old. Дадох ок. Инсталацията продължи, без да пита повече. 3.Процесът завърши. Компът се ресна. ОС се зареди. 4.Влязох в C: и видях, че свободното пространство е прекалено малко- 10GB. Разгледах папките и видях въпросната олд папка на Уиндоус. От чата тук разбрах, че е трябвало да форматирам. Всъщност, заради излязлото съобщение не можах да стигна дотам. Казаха ми, че просто с изтриването й няма да стане. Че трябва нова преинсталация с формат. 5.Без да си дам сметка, че нямам нужните минимум 16GB свободно място, пуснах диска отново. Когато стигнах избор на дял и този път дадох Cancel на въпросния прозорец за олд папката, за да задам формат, видях, че бутонът е неактивен и, съответно, се сетих, че това е така именно заради нужните изисквания. Прекратих инсталацията. Сега компът включва, но не може да зареди ОС. БИОСЪТ се зарежда и после тръгва търсене на файловете от диск. Това ме навежда на мисълта, че може би не чете от HDD. Все пак последната инсталация би трябвало да си е там. Когато вляза в БИОСА, за да задам като първо устройство него, не го откривам. Какво да правя?

Качвам снимка. Приемам всякакви разумни идеи. :(

http://prikachi.com/images.php?images/743/6414743O.jpg

Благодаря предварително!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Принципно не се дава формат, а се трие дяла и освен него и 100MB дял...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Слагаш диска и даваш ресрат . Като почне да се зарежда на натискай продължително F2 . Поставяш да се бутва CD-ROM , после ОК и ще започне инсталацията

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не можах да разбера дали иска да преинсталира или да си остане със старата ОС

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Принципно не се дава формат, а се трие дяла и освен него и 100MB дял...

Аз за форматиране знам. Доста неща изчетох и изгледах. Просто съобщението с олд папката скапа нещата. А за този системен дял 100МБ- нали не се пипал?

Слагаш диска и даваш ресрат . Като почне да се зарежда на натискай продължително F2 . Поставяш да се бутва CD-ROM , после ОК и ще започне инсталацията

Няма нужда да влизам в БИОС. Компът, явно, така е бил настроен, че при рестарта, без настройка, си го прочете. Проблемът е другаде. В момента не мога да преинсталирам. Нямам място на C:-то.

Ето ти един линк как се правят нещата.

Да. Ползвах тези инструкции. Ама там нямаше предупреждение за подобни събощения, каквито на мен ми се появиха.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Зависи ако искаш да преисталираш целият компютър. Изтриваш всичко и наново си разделяш дяловете. При разделяне автоматичко се разделя 100 мб дял и вече си избираш колко да ти е голям дял C . Но за препоръчване е да е поне 40 гигабаит

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не можах да разбера дали иска да преинсталира или да си остане със старата ОС

Е, да, де, аз преинсталирах. Ама се оказа, че заради едно съобщение не можах да форматирам и това ми създаде допълнителни проблеми. Да не се повтарям.

Зависи ако искаш да преисталираш целият компютър. Изтриваш всичко и наново си разделяш дяловете. При разделяне автоматичко се разделя 100 мб дял и вече си избираш колко да ти е голям дял C . Но за препоръчване е да е поне 40 гигабаит

Не, не целия. Само Windows-a. Той си ми е разделен дискът на дялове- системен и два основни- C и D.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Когато ти излезе прозореца за избор на дял,какво ти пише като размер.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Когато ти излезе прозореца за избор на дял,какво ти пише като размер.

При първата преинсталация си бяха 16,2GB. Като видях, че се е получила грешка, и реших да го преинстална втори път, забравяйки, че от тия гигабайти са останали само 10, не завърших преинсталацията, защото не можеше да се форматира. Изискването е за минимум 16, а аз ги нямах.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Форматирай C дяла

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При първата преинсталация си бяха 16,2GB. Като видях, че се е получила грешка, и реших да го преинстална втори път, забравяйки, че от тия гигабайти са останали само 10, не завърших преинсталацията, защото не можеше да се форматира. Изискването е за минимум 16, а аз ги нямах.

Това няма значение(колко са системните изисквания),показвали ти изобщо нещо като размер.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Форматирай C дяла

Абе, човек, не мога! Нали това обяснявам, че имам само 10GB и не ми разрешава- бутонът е "циментиран". Изискването за преинстал е 16GB.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На колко дяла ти е разделен хард диска. Виж дали ти позволява да се добави

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това няма значение(колко са системните изисквания),показвали ти изобщо нещо като размер.

Да. Показва размера на всички дялове. Като избера диск D, бутонът за формат си работи. Там може да се действа. Но аз не искам, защото не предвидих, че ще стане така, и нещата ми не са прехвърлени, а се пазят там. А за C: бутонът за формат не работи- сив е, неактивен. Което значи, че системните изисквания трябва да са изпълнени.  

На колко дяла ти е разделен хард диска. Виж дали ти позволява да се добави

1 системен- 100МБ, 2 основни- С- 38,9ГБ и Д-259ГБ.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Когато маркираш C дава ли ти опцията "new" или всичко ти излиза в сиво.И можеш да инсталираш Windows-са на друг дял без формат.Другата възможност е да си направиш един лайв диск, с него да си прехвърлиш нещата от дяла където искаш да инсталираш на друг дял и да си инсталираш с формат(щом ти излизат като опции за другите дялове).

ПП:Какви опции ти излизат за редакция на С.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А когато маркираш дял С бутона изтрий активен ли е?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Когато маркираш C дава ли ти опцията "new" или всичко ти излиза в сиво.И можеш да инсталираш Windows-са на друг дял без формат.Другата възможност е да си направиш един лайв диск, с него да си прехвърлиш нещата от дяла където искаш да инсталираш на друг дял и да си инсталираш с формат(щом ти излизат като опции за другите дялове).

Това с опцията new не го забелязах. Помня, че някои от бутоните бяха в сиво. Не само този за форматирането. На друг дял- Д, то на друг няма как. Ама...това С какво ще го правя такова омазано? За тези лайв дискове чух днес за първи път, но не съм много наясно. Но се съмнявам да стане, защото аз изобщо не мога да си вляза в компа. Не ми зарежда ОС изобщо. Минава през БИОСА- там може да се влиза, но от там нататък тръгва да зарежда уж файлове от ДВД диска. На практика, в момента Windows не се стартира. Върти ме в някакъв рестор на системата и в БИОС и това е.

А когато маркираш дял С бутона изтрий активен ли е?

Замислих се за тоя вариант, когато някой тук каза, че не се форматирали дяловете, а се триели. Не мога да кажа със 100% сигурност, но май да. Даже дали не беше единственият, който стоеше активен. То човек като е шашнат, много-много не забелязва важните неща.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето ти един линк как се правят нещата.

От линка на колегата виж как можеш да си разделиш дяла( за D става въпрос),и на новия дял инсталирай windows - са.А С - то ще го форматираш с acronis disk director след като влезеш в компа.Сега по-важното е да си инсталираш ОС,и да можеш да влезеш вътре в компютъра.

Но първо виж какви опции ти дава като маркираш С.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Триеш C: създаваш нов дял, форматираш го под NTFS файлова система, инсталираш върху него. При десетки инсталации на компютри и лаптопи, които съм правил, никога не ми е излизала грешка с windows.old. Tи май не буутваш диска, а пускаш инсталацията от Computer. Tова не ти е игра или програма, това е операционна система.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Момци, не че нещо, но се опитвате да обясните неща, които автора на темата изобщо не желае да разбере. Айде сега се загледайте още в първия му пост в темата, където е обяснил за проблема и обърнете внимание на това:

Здравейте! Ще се опитам да обясня проблема възможно най-кратко: 1.Направих си инсталационен диск на Windows7. 2. Той се стартира. При избора на дял посочих :C. Появи се съобщение, че може да възникне папка Winwows.old. Дадох ок...

Сещайте се как е преинсталирал и какво отново се опитва да направи, след като казва, че не му давало да форматира. То отговора го има още в началото на темата, но няма кой да чете. Като гледам на къде вървят нещата, скоро ще има друга тема от сорта "Помощ преинсталирах си компютъра и си загубих всички файлове от D:". Само като съвет към автора, вземи спри да мажеш, че ще си затриеш всички файлове. Тая работа с преинстала не се прави така. Имам само един въпрос към автора, можеш ли да обясниш подробно как точно стартира инсталацията на Windowa-a?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От линка на колегата виж как можеш да си разделиш дяла( за D става въпрос),и на новия дял инсталирай windows - са.А С - то ще го форматираш с acronis disk director след като влезеш в компа.Сега по-важното е да си инсталираш ОС,и да можеш да влезеш вътре в компютъра.

Но първо виж какви опции ти дава като маркираш С.

Там е работата, че на Д ми е всичко важно. Не мога. Пък и не искам много дялове. Може да говоря глупости, ама не може ли през ДОС (ще помоля някого да го направи, естествено) да се затрие и зачисти С-то?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Момци, не че нещо, но се опитвате да обясните неща, които автора на темата изобщо не желае да разбере. Айде сега се загледайте още в първия му пост в темата, където е обяснил за проблема и обърнете внимание на това:

Сещайте се как е преинсталирал и какво отново се опитва да направи, след като казва, че не му давало да форматира. То отговора го има още в началото на темата, но няма кой да чете. Като гледам на къде вървят нещата, скоро ще има друга тема от сорта "Помощ преинсталирах си компютъра и си загубих всички файлове от D:". Само като съвет към автора, вземи спри да мажеш, че ще си затриеш всички файлове. Тая работа с преинстала не се прави така. Имам само един въпрос към автора, можеш ли да обясниш подробно как точно стартира инсталацията на Windowa-a?

И аз знам, че е така колега. Напълно си прав.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Сещайте се как е преинсталирал и какво отново се опитва да направи, след като казва, че не му давало да форматира.

Може да се маркира като най точен отговор :D а заглавието на темата да се редактира като - да си сложа още един Windows :)

ПП. В това няма нищо срамно , аз когато гледах компа като индианец пишеща машина :) първата инсталация беше точно такава :ph34r: а втората - малко по добре , но тогава пък се сдобих с втора на дял Д Публикувано изображение
Но тогава интернет беше лукс , после разни книжлета купувах а сега всичко ти е на готово с гугъл :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Там е работата, че на Д ми е всичко важно. Не мога. Пък и не искам много дялове. Може да говоря глупости, ама не може ли през ДОС (ще помоля някого да го направи, естествено) да се затрие и зачисти С-то?

Не не може през ДОС защото ДОС няма да ти разпознае въобще хард диска. Ще ти дам един съвет от мен. 

Закачаш този хард диск към друг компютър и си прехвърляш ценните неща. След това слагаш диска и правиш чисто нова инсталация на Windows 7 като си разделиш хард диска отново. После си прехвърляш цялата информация. Това е най-безопасния начин според мен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.