Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

miriami

Проблем при преинсталация на Windows7

Препоръчан отговор

Момци, не че нещо, но се опитвате да обясните неща, които автора на темата изобщо не желае да разбере. Айде сега се загледайте още в първия му пост в темата, където е обяснил за проблема и обърнете внимание на това:

Сещайте се как е преинсталирал и какво отново се опитва да направи, след като казва, че не му давало да форматира. То отговора го има още в началото на темата, но няма кой да чете. Като гледам на къде вървят нещата, скоро ще има друга тема от сорта "Помощ преинсталирах си компютъра и си загубих всички файлове от D:". Само като съвет към автора, вземи спри да мажеш, че ще си затриеш всички файлове. Тая работа с преинстала не се прави така. Имам само един въпрос към автора, можеш ли да обясниш подробно как точно стартира инсталацията на Windowa-a?

Най-после някой да обърне внимание на същественото. Сложих диска, рестарт на компа, Delete няколко пъти последователно, за да вляза в БИОС, за да настроя буутването, но преди да излезе каквото и да е меню, се появи искане от страна на компа да се натисне който и да е клавиш, за да буутне от СД-устройството. Нещо нередно?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може да се маркира като най точен отговор :D а заглавието на темата да се редактира като - да си сложа още един Windows :)

:offtopic_s: хахахаха, днес за втори път ме скъсваш от смях човече. Първият път беше, като отговори на пича дето искаше да изкара видео през "дупката за слушалки"  :lol6:

Най-после някой да обърне внимание на същественото. Сложих диска, рестарт на компа, Delete няколко пъти последователно, за да вляза в БИОС, за да настроя буутването, но преди да излезе каквото и да е меню, се появи искане от страна на компа да се натисне който и да е клавиш, за да буутне от СД-устройството. Нещо нередно?

До тук не! Да продължим нататък, като стигна до този екран какво избра?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

:offtopic_s: хахахаха, днес за втори път ме скъсваш от смях човече. Първият път беше, като отговори на пича дето искаше да изкара видео през "дупката за слушалки"  :lol6:

Ясно е, че сте тежкари. Мислех, че тук се дават съвети, а не се раздава щедро присмех.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виж какво съм ти написал по-горе.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От линка на колегата виж как можеш да си разделиш дяла( за D става въпрос),и на новия дял инсталирай windows - са.А С - то ще го форматираш с acronis disk director след като влезеш в компа.Сега по-важното е да си инсталираш ОС,и да можеш да влезеш вътре в компютъра.

Но първо виж какви опции ти дава като маркираш С.

Охоо, усещам какво мазало ще стане...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ясно е, че сте тежкари. Мислех, че тук се дават съвети, а не се раздава щедо присмех.

Не сме, ако бяхме хич нямаше да се пънем да ти отговоряме и да се опитваме да помогнем. Не се засягай, просто понякога трябва да го караме по-весело, не е нищо лично към теб. Споко, не се нерви, дай да продължим и да оправим кашата, която си забъркал после ще черпиш :)

П.П. Виж ми поста над този, който съм цитирал

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Охоо, усещам какво мазало ще стане...

Нямам подобно намерение.

До тук не! Да продължим нататък, като стигна до този екран какво избра?

Потребителско.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От всичко прочетено, става ясно, че автора не е наясно какво прави. Какво означава "системен дял 100МВ". Ами там се записва информацията относно стартиране на системата, а не самия Windows. Той е на втория дял, който е 38 и нещо си Gb. Трият се двата дяла и остава само третия, където е информацията. Създава се отново дял , който автоматично си заделя стоте МВ и се инсталира на новосъздадения голям дял, а не на 100-те МВ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Потребителско.

Супер, сега след като минеш на следващия екран в долния десен ъгъл има една опция Drive options (advanced)  избери я, след което ще ти се отвори подобен екран и тук сега гледаш внимателно, кой ти е дяла C: (ориентирай се по размера му, нали каза че е около 40 гб) , маркираш го с клик на мишката и даваш Delete, след което маркираш и  дяла от 100 мб, които е резервиран за ситемата и на него му даваш Delete. След като си ги изтрил маркираш новия слят дял и ще трябва да го създадеш на ново, като избереш NEW и после Aply - нищо друго, това автоматично ще задели нов дял от 100 мб, който е резервиран за системата, ти избери този, който остава и продължи инсталацията с Next.

Забележка: Много внимавай да не избереш другия по-голям дял, който е 200 + гб щото той ти е D-то. Късмет :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От всичко прочетено, става ясно, че автора не е наясно какво прави. Какво означава "системен дял 100МВ". Ами там се записва информацията относно стартиране на системата, а не самия Windows. Той е на втория дял, който е 38 и нещо си Gb. Трият се двата дяла и остава само третия, където е информацията. Създава се отново дял , който автоматично си заделя стоте МВ и се инсталира на новосъздадения голям дял, а не на 100-те МВ...

Определено не съм наясно. Нямам тая претенция. Просто опитах. Нещо лошо? Ок. Терминологична неточност- Дял1- резервиран за системата- 100МБ, със свободно място 69МБ. Основен дял С- със съответните 38,9ГБ, от които 16,2 свободни и още еди основен дял Д- 259ГБ, от които също някаква част е свободна. Такова беше положението при мен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Определено не съм наясно. Нямам тая претенция. Просто опитах. Нещо лошо? Ок. Терминологична неточност- Дял1- резервиран за системата- 100МБ, със свободно място 69МБ. Основен дял С- със съответните 38,9ГБ, от които 16,2 свободни и още еди основен дял Д- 259ГБ, от които също някаква част е свободна. Такова беше положението при мен.

Сега като изтриеш 100 МВ и 38.9 Gb дялове и отново създадеш дял,ще имаш нов основен дял, с повече място и без олдове и прочие...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами ето, маркираш 38,9 гигабайтовия дял, триеш го, създаваш го и го форматираш. После си продължаваш нататък. Опа, ама аз вече се повтарям.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Трябва да се знае дали 32 бит или 64 бит  е подходяща на компютъра

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Трябва да се знае дали 32 бит или 64 бит  е подходяща на компютъра

Като не е казал с колко рам е, няма да му кажем колко бита да сложи. Но не мисля, че е с повече от 3.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като не е казал с колко рам е, няма да му кажем колко бита да сложи. Но не мисля, че е с повече от 3.

Да, с 3 съм. Този спор за 32 и 64... Досега винаги са ми слагали 32. В системната информация си пише х86, което май е същото. Последният, който преинсталира спори, че е 64, гледайки етикета.

Проблемът се реши с най-обикновено преинсталиране от флашка. Наистина става по-бързо- за десетина минути. С форматиране на диска. В момента С: е с 26,8ГБ свободно пространство от 38,9. За мен е напълно достатъчно. Грешката ми е, че посочвам устройството, когато стигна до момента с форматирането. Нямало е нужда. То С: си е избрано и маркирано по подразбиране. А аз, въпреки това, го посочих, след което излезе въпросното предупреждение за олд папката. Просто е трябвало направо да избера Drive Options и Format. Нищо повече. Ама аджамийче... :D А това, за което вие говорите с изтриване на дяла, май има риска за Д-то. Както и да е. Това е високо ниво на компетенция за мен. Благодаря за съветите и помощта!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...