Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

dio19

Запис на 3D филм върху флашка

Препоръчан отговор

Здравейте, купих си две чисто нови флашки, едната е 8GB ,а другата 16 GB. опитвам се да запиша филм с размер окло 5 GB , но и при двете ми изписва, че няма достатъчно място. Искам да помоля за съвет какво точно да правя. Благодаря предварително !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, купих си две чисто нови флашки, едната е 8GB ,а другата 16 GB. опитвам се да запиша филм с размер окло 5 GB , но и при двете ми изписва, че няма достатъчно място. Искам да помоля за съвет какво точно да правя. Благодаря предварително !

Форматирай ги!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Форматирай ги!

... в NTFS! Ако са във FAT32, най-големият единичен файл, който ще може да се запише, ще е около 4 GB.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

... в NTFS! Ако са във FAT32, най-големият единичен файл, който ще може да се запише, ще е около 4 GB.

Да, благодаря за корекцията.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Форматирах ги , но ми разрешава само във FAT32.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тогава опитайте с тази програма...

HP USB Disk Storage Format Tool http://download.cnet.com/HP-USB-Disk-Storage-Format-Tool/3000-2094_4-10974082.html

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря , ще я пробвам малко по- късно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Форматирах ги , но ми разрешава само във FAT32.

Отиваш в Device Manager -> Десен клик върху флашката -> Properties -> Optimize for performance -> Вече трябва да имаш избор за формат в NTFS

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тогава опитайте с тази програма...

HP USB Disk Storage Format Tool http://download.cnet.com/HP-USB-Disk-Storage-Format-Tool/3000-2094_4-10974082.html

Аз мисля, че по-скоро трябва да се избере ето този режим в Properties на флашката - след това и стандартният инструмент на Windows трябва да предложи формат в NTFS.

Публикувано изображение

... и след това да се изключва само със 'Safely Remove Hardware', иначе може да настъпи загуба на данни.

Edit: изпревариха ме...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е,по кой начин станаха нещата?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С MKVMerge може да се нацепи файла и да се ползва FAT32 ако телевизора има проблем с NTFS. Отделно може да се разкарат излишните аудиопотоци ако има такива и да се намали размера.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С MKVMerge може да се нацепи файла и да се ползва FAT32 ако телевизора има проблем с NTFS. Отделно може да се разкарат излишните аудиопотоци ако има такива и да се намали размера.

И цялата тая хамалогия само и само да забоде мижавата флашка в ТВ :(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При положение, че човека има 14.5GB свободно пространство и да се занимава с махане на потоци и цепене на файлове - не виждам смисъл.

Иначе програмата те трепач - много е полезна.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Смисъла съм го споменал какъв е в поста си. Разчитане на файловата система от телевизора. А 16GB флашка обикновено е малка за един ремукс. Между другото ще му отнеме 2/3 минути операцията та не знам какво толкова се шашкате? Време отнема записа не цепенето.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Почти винаги - филм над 12GB няма смисъл да се тегли. Стават дори тези с по 8GB.

Смисъла съм го споменал какъв е в поста си. Разчитане на файловата система от телевизора. А 16GB флашка обикновено е малка за един ремукс. Между другото ще му отнеме 2/3 минути операцията та не знам какво толкова се шашкате? Време отнема записа не цепенето.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз тегля само ремукси а не компресирани рипове та всеки с предпочитанията си.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ок, но е безсмислено, освен ако не го гледаш от 1 метър. Ако ще е на компютър - има смисъл защото си много близо, но пак не знам до колко се оправдава да се свалят 20GB при полжение, че 8-10GB са с отлично качество.

Аз тегля само ремукси а не компресирани рипове та всеки с предпочитанията си.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А какво оправдава свалянето на по-ниско качество? Нито пари ти взимат нито нета е бавен като преди 10 год. та времето не е причина. Отделно говорим за телевизор та даже 3D а не някво смешно мониторче. Та просто не схващам защо някой би се задоволил с развалена стока? Не си прави труда да ме убеждаваш че е същото понеже на всеки е ясно че не е. Някой ден като си купиш хубав телевизор може и да я видиш. Въпроса обаче беше как да се запише файл над 4GB на флашка с файлова система FAT32 и мисля че го изчерпахме.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И как разбра, че нямам такъв?

А какво оправдава свалянето на по-ниско качество? Нито пари ти взимат нито нета е бавен като преди 10 год. та времето не е причина. Отделно говорим за телевизор та даже 3D а не някво смешно мониторче. Та просто не схващам защо някой би се задоволил с развалена стока? Не си прави труда да ме убеждаваш че е същото понеже на всеки е ясно че не е. Някой ден като си купиш хубав телевизор може и да я видиш. Въпроса обаче беше как да се запише файл над 4GB на флашка с файлова система FAT32 и мисля че го изчерпахме.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.