Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×

Препоръчан отговор

Здравейте, купих си две чисто нови флашки, едната е 8GB ,а другата 16 GB. опитвам се да запиша филм с размер окло 5 GB , но и при двете ми изписва, че няма достатъчно място. Искам да помоля за съвет какво точно да правя. Благодаря предварително !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, купих си две чисто нови флашки, едната е 8GB ,а другата 16 GB. опитвам се да запиша филм с размер окло 5 GB , но и при двете ми изписва, че няма достатъчно място. Искам да помоля за съвет какво точно да правя. Благодаря предварително !

Форматирай ги!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Форматирай ги!

... в NTFS! Ако са във FAT32, най-големият единичен файл, който ще може да се запише, ще е около 4 GB.
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

... в NTFS! Ако са във FAT32, най-големият единичен файл, който ще може да се запише, ще е около 4 GB.

Да, благодаря за корекцията.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Форматирах ги , но ми разрешава само във FAT32.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тогава опитайте с тази програма...

HP USB Disk Storage Format Tool http://download.cnet.com/HP-USB-Disk-Storage-Format-Tool/3000-2094_4-10974082.html
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Форматирах ги , но ми разрешава само във FAT32.

Отиваш в Device Manager -> Десен клик върху флашката -> Properties -> Optimize for performance -> Вече трябва да имаш избор за формат в NTFS

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тогава опитайте с тази програма...

HP USB Disk Storage Format Tool http://download.cnet.com/HP-USB-Disk-Storage-Format-Tool/3000-2094_4-10974082.html

Аз мисля, че по-скоро трябва да се избере ето този режим в Properties на флашката - след това и стандартният инструмент на Windows трябва да предложи формат в NTFS.

Публикувано изображение

... и след това да се изключва само със 'Safely Remove Hardware', иначе може да настъпи загуба на данни.

Edit: изпревариха ме...

Редактирано от killchain (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С MKVMerge може да се нацепи файла и да се ползва FAT32 ако телевизора има проблем с NTFS. Отделно може да се разкарат излишните аудиопотоци ако има такива и да се намали размера.

Редактирано от naruto (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С MKVMerge може да се нацепи файла и да се ползва FAT32 ако телевизора има проблем с NTFS. Отделно може да се разкарат излишните аудиопотоци ако има такива и да се намали размера.

И цялата тая хамалогия само и само да забоде мижавата флашка в ТВ :(

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При положение, че човека има 14.5GB свободно пространство и да се занимава с махане на потоци и цепене на файлове - не виждам смисъл.

Иначе програмата те трепач - много е полезна.

Редактирано от Viiipeer (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Смисъла съм го споменал какъв е в поста си. Разчитане на файловата система от телевизора. А 16GB флашка обикновено е малка за един ремукс. Между другото ще му отнеме 2/3 минути операцията та не знам какво толкова се шашкате? Време отнема записа не цепенето.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Почти винаги - филм над 12GB няма смисъл да се тегли. Стават дори тези с по 8GB.

Смисъла съм го споменал какъв е в поста си. Разчитане на файловата система от телевизора. А 16GB флашка обикновено е малка за един ремукс. Между другото ще му отнеме 2/3 минути операцията та не знам какво толкова се шашкате? Време отнема записа не цепенето.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз тегля само ремукси а не компресирани рипове та всеки с предпочитанията си.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ок, но е безсмислено, освен ако не го гледаш от 1 метър. Ако ще е на компютър - има смисъл защото си много близо, но пак не знам до колко се оправдава да се свалят 20GB при полжение, че 8-10GB са с отлично качество.

Аз тегля само ремукси а не компресирани рипове та всеки с предпочитанията си.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А какво оправдава свалянето на по-ниско качество? Нито пари ти взимат нито нета е бавен като преди 10 год. та времето не е причина. Отделно говорим за телевизор та даже 3D а не някво смешно мониторче. Та просто не схващам защо някой би се задоволил с развалена стока? Не си прави труда да ме убеждаваш че е същото понеже на всеки е ясно че не е. Някой ден като си купиш хубав телевизор може и да я видиш. Въпроса обаче беше как да се запише файл над 4GB на флашка с файлова система FAT32 и мисля че го изчерпахме.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И как разбра, че нямам такъв?

А какво оправдава свалянето на по-ниско качество? Нито пари ти взимат нито нета е бавен като преди 10 год. та времето не е причина. Отделно говорим за телевизор та даже 3D а не някво смешно мониторче. Та просто не схващам защо някой би се задоволил с развалена стока? Не си прави труда да ме убеждаваш че е същото понеже на всеки е ясно че не е. Някой ден като си купиш хубав телевизор може и да я видиш. Въпроса обаче беше как да се запише файл над 4GB на флашка с файлова система FAT32 и мисля че го изчерпахме.

Редактирано от Viiipeer (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.