Премини към съдържанието
husi

Дайте малко инфо. за ЛАН кабели

Препоръчан отговор

Можели някой да обясни как става заземяване на кабели и колко метра може да изтърпят кабелите: FTP

Редактирано от husi (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

100метра по стандарт,вътре има метална нишка,която трябва да се върже към земя.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

100метра обаче като са използват и 8-те жици ако използвам само 4-те ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ползват се 6 жици,поне аз така съм връзвал докато работех.Не помня схемата по която връзвахме защото беше отдавна.Помня само че там където работех се купуваше най-скапания кабел който като паднеха температурите под нулата се чупеше като солета.Кабела беше SFTP или нещо от сорта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Ползват се 6 жици

;):speak::P

ехе,изказа се 'леко' :clap:

позлват се 4те жици в 10/100 мрежите(има и друг вариант в 10half режим.но той не те интересува).за гигабит се ползват 8те.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Забравяш захранването,аз съм 100 процента сигурен че 6 бяха въпреки че беше отдавна.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

3dfx е прав изпоазват се четерите кабела,а по-точно 1,2,3 и 6-ти крак на RJ-то.

dragozow,ако си пукал по другите две жици захранване-може,но за мрежа се използват четирите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Забравяш захранването,аз съм 100 процента сигурен че 6 бяха въпреки че беше отдавна.

<{POST_SNAPBACK}>

ем 4 за мрежата и 2 за захранването

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

<{POST_SNAPBACK}>

това са нашите народни селски разработки,които не влизат в стандарта.по принцип някой компании подържат PoE (power over ethernet),но там е направено качествено,и разбирасе по стандарти.

като гледам husi не си много наясно с материала,накарай някой познат от фирма или просто иди да ги помолиш за помощ.

Редактирано от 3dfx (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
като гледам husi не си много наясно с материала,накарай някой познат от фирма или просто иди да ги помолиш за помощ.

Не вече съм наясно значи вързвам кабелите (1-2-3-6)x(1-2-3-6) а другите ще ми трябват за захранването и не са нужни в случая също ще гледам да е под 100метра разтоянието. Мисля че ще се справя

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Не вече съм наясно значи вързвам кабелите (1-2-3-6)x(1-2-3-6) а другите ще ми трябват за захранването и не са нужни в случая също ще гледам да е под 100метра разтоянието. Мисля че ще се справя

<{POST_SNAPBACK}>

Ако разстоянието е над 100 метра, трябва да се използва повторител (хъб). (Точно за повторителя е необходимо захранването, за което говори dragozow, освен ако точно там (при хъба) няма захранване). Ако разстоянието е под 100 м, ползвате схемата 1-2-3-6.

Успех!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

husi,не каза какво точно искаш да свържеш PC-PC или PC-хъб,защото има разлика.

При PC-хъб от двете страни на кабела връзваш RJ-тата по един и същ начин и си готов,но при PC-PC трябва кабела да е усукан.(Пример за усукан:1 RJ Оранжаво бяло,Оранжаво,Зелено Бяло,Синьо,Синьо Бяло,Зелено,Кафяво Бяло,Кафяво --> 2 RJ Зелено Бяло,Зелено,Оранжаво Бяло,Синьо,Синьо Бяло,Оранжаво,Кафяво Бяло,Кафяво)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
husi,не каза какво точно искаш да свържеш PC-PC или PC-хъб,защото има разлика.

При PC-хъб от двете страни на кабела връзваш RJ-тата по един и същ начин и си готов,но при PC-PC трябва кабела да е усукан.(Пример за усукан:1 RJ Оранжаво бяло,Оранжаво,Зелено Бяло,Синьо,Синьо Бяло,Зелено,Кафяво Бяло,Кафяво --> 2 RJ  Зелено Бяло,Зелено,Оранжаво Бяло,Синьо,Синьо Бяло,Оранжаво,Кафяво Бяло,Кафяво)

<{POST_SNAPBACK}>

Мерси за вниманието но аз ги знам тези работи ще вързвам PC-HUB

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
това са нашите народни селски разработки,които не влизат в стандарта.по принцип някой компании подържат PoE (power over ethernet),но там е направено качествено,и разбирасе по стандарти.

<{POST_SNAPBACK}>

Селски или неселски с тия разработки връзват повечето ланаджии у нас.Да не говорим че в Люлин(където работех)се крадеше ток от стълбищното осветление за да се захрани мрежата и прочие селски неща.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вие софиняци сте известни по широка България и с останалите си изпълнения...

няма за какво да си толкова горд...

Редактирано от 3dfx (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аха,на лични нападки минаваме.Не съм "софиянец" но не съм и комплексиран от това :angry:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

не виждам какво му е личното на "софиянец",говорех за изпълненията по мрежите...поминш малката война с БТК нали ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.