Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Garry Sanderson

Проблем с видео карта

Препоръчан отговор

Здравейте! Имам проблем с лаптоп DELL INSPIRON 15R, по точно с външната карта AMD RADEON HD 8730m, когато играя игри ми се включва интелската карта, а амд-то не я използва, когато изключих вградената видео карта,  лаптопа не ми намираше драйверите за външната, а аз много кратно инсталирах драйверите, но без полза....... Ще съм много благодарен ако някой ми каже какво да правя.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сигурен ли си, че имаш външна карта? Тук пише че нямаш

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да сигурен съм !

To това ти е видеокартата, друга нямаш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

To това ти е видеокартата, друга нямаш.

http://prikachi.com/images/969/6418969X.jpg ето виж

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вероятно не съм гледал точния модел. Инсталирал ли си всички драйвери от сайта на производителя, за съответната ОС? Как забраняваш вътрешната видеокарта?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вероятно не съм гледал точния модел. Инсталирал ли си всички драйвери от сайта на производителя, за съответната ОС? Как забраняваш вътрешната видеокарта?

ами забраних я от divaice menager и да инсталирал абсолютно всеки драйвер

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ами забраних я от divaice menager и да инсталирал абсолютно всеки драйвер

Влез в биос настройките и там виж дали може да забраниш вграденото видео.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Влез в контролния панел на AMD-то и избери за всяка игра да ползва външната видео карта :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Влез в контролния панел на AMD-то и избери за всяка игра да ползва външната видео карта :)

И това съм правил, но без резултат 

Влез в биос настройките и там виж дали може да забраниш вграденото видео

Нямам май такава опция

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И това съм правил, но без резултат 

Нямам май такава опция

А има ли някакъв бутон на самия лаптоп ( не съм работил с такъв модел) от който да се спира едната карта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А има ли някакъв бутон на самия лаптоп ( не съм работил с такъв модел) от който да се спира едната карта.

Не няма, поне аз не мога да го открия

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не няма, поне аз не мога да го открия

А има ли проблем с игрите? Вървят ли или не искат да се стартират?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А има ли проблем с игрите? Вървят ли или не искат да се стартират

Някои се стартират, но на ниска графика, а другите или ми дават грешка или черен екран

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някои се стартират, но на ниска графика, а другите или ми дават грешка или черен екран

Вероятно има проблем с драйверите. Пробва ли да деинсталираш драйверите на външната карта ( например с CC Cleaner) и да ги инсталираш отново ( предполагам си свалил тези от сайта на производителя). Също така трябва да си инсталирал и драйверите за чипсета на дъното, за да може да управлява картата по-добре

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вероятно има проблем с драйверите. Пробва ли да деинсталираш драйверите на външната карта ( например с CC Cleaner) и да ги инсталираш отново ( предполагам си свалил тези от сайта на производителя). Също така трябва да си инсталирал и драйверите за чипсета на дъното, за да може да управлява картата по-добре

Инсталирал съм всички драйвери и съм пробвал този начин да ги преинсталирам и пак да ги инсталирам

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Инсталирал съм всички драйвери и съм пробвал този начин да ги преинсталирам и пак да ги инсталирам

Има 2 варианта.

1. По време на инсталацията просто драйвера да е направил проблем и да се налага чистене на регистри или преинсталация на Windows.

2. Просто има хардуерен проблем с тази видеокарта.

Изчакай и мнението на колегите от Hardware Team. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има 2 варианта.

1. По време на инсталацията просто драйвера да е направил проблем и да се налага чистене на регистри или преинсталация на Windows.

2. Просто има хардуерен проблем с тази видеокарта.

Изчакай и мнението на колегите от Hardware Team. 

Добре, благодаря ти за моменталните отговори и, че ти откраднах от времето! Успехи

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма как да забраниш интелската карта! Така, влез в Каталист и си направи отделни профили за игрите или приложенията, които искаш да минават през амд то и ги направи на High Performance! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма как да забраниш интелската карта! Така, влез в Каталист и си направи отделни профили за игрите или приложенията, които искаш да минават през амд то и ги направи на High Performance! 

направих ги, но същата работа AC3 пак върви единствено на LOW 

Ето когато създадох профил и ми излиза с INTEL http://prikachi.com/images/313/6421313d.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето когато създадох профил и ми излиза с INTEL http://prikachi.com/images/313/6421313d.png

Само на тази игра ли се получава така или на всички?! Да не си включил някаква енергоспестяваща функция на лаптопа? В настройките на Windows също трябва да е High Performance!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само на тази игра ли се получава така или на всички?! Да не си включил някаква енергоспестяваща функция на лаптопа? В настройките на Windows също трябва да е High Performance!

Да всичко ми е на high ама лаптопа не ми разпознава AMD drivers, какво ли не правих и неще и неще :(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да всичко ми е на high ама лаптопа не ми разпознава AMD drivers, какво ли не правих и неще и неще :(

Погледни това клипче: http://en.community.dell.com/support-forums/laptop/f/3519/p/19507066/20368508.aspx

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И по това клипче съм се опитвал да го правя, но уви сега пък, спря да работи и Catalyst Control Center то едно нещо като тръгне............

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е щом е спрял каталиста са си проблемни драйвери! Абе що направо не си сложиш една 8 ца и да ти е мирна главата!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.