Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

velikovvl

Споделяне на WIFI?

Препоръчан отговор

Здравейте?

Дали някой знае за програма за споделяне на Wifi за андроид устройство?

Пробвах почти всички безплатни в google play, но те за споделяне на 3G/4G към Wifi,   а не са Wifi към Wifi.

Дали ще се каже споделяне или повтаряне /режим ретранслатор или репитер/ за едно и също става въпрос.

Иначе има такава програма за Windows: "Connectify"   - Wifi към Wifi; Lan към Wifi -- безплатната версия;  а платената поддържа и 3G/4G към Wifi.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Wi-FI Hotspot

Има го в всеки Андроид смартфон.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Wi-FI Hotspot

Има го в всеки Андроид смартфон.

да има тази функция, знам за нея

ама тя не ми върши работа защото е споделяне на 3G към Wifi, аз търся Wifi към Wifi

както в първия си пост съм писал ; на лаптопа без да се включва втора /външна юсб wifi карта/ а само с вградената карта/ като се свърже с дадена мрежа има възможността да се излъчва нова мрежа с друго име и парола на същия канал и по този начин може да си увеличиш покритието

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз поне не съм виждал такова приложение. Какво целиш?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз поне не съм виждал такова приложение. Какво целиш?

И аз не съм виждал иначе нямаше да питам , да не би да има ама да не зная.

Във втория мой пост съм писал за какво може да послужи- да увеличиш покритие на друга мрежа чрез таблет или телефон.Съответно могат да го ползват и други потребители които не са в покритието на първата мрежа ама биха могли да бъдат в обсега на покритие на втората мрежа създадена от таблет или телефон. С лаптоп става - писал съм го по нагоре, скоростта иначе пада.

Имам няколко доставчика на нет, така , че не е от значение дали има такова приложение. Но windows има а пък за андроид да няма ме очуди- но това си е мое мнение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От 3Г към Wi-Fi можеш, но не съм чувал за Wi-Fi към Wi-Fi. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На мен лично ми се струва малко безсмислена тази операция със повтарянето на безжична мрежа през телефона. Никак няма да е рентабилно да се прави. Аз лично никога не съм пробвал и нямам идея дали може, но преди време бях чувал за някакви напъни в тази посока. Трябва обаче тела да е рутнат и да се качва още куп недоказан софт, но ако си ентусиаст можеш да пробваш. Ето това е проложението, беше безплатно, имаха и форум ама не ми се търси сега. Разрови се по нета имаше и още едно, за което знам, но сега не се сещам. Ако се сетя ще пиша по-късно. Всичко си е на твоя отговорност. Това, което пиша не съм проверявал и съм малко скептик, но ако успееш може да споделиш опит :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Предполагам, че за да ползваш телефона като repeater трябва и хардуера да го позволява, а далеч по-удачно ми се струва да се вземе рутер с такава функция.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам за вас колеги, но мен ме навежда на мисълта, че за да ползваш нещо подобно, то трябва да имаш поне два безжични адаптера в устройството - едното да приема сигнал, а другото да го предава ?!? Пък такова животно няма... ?!?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Принципно има логика в това, което казвате. Не е уточнено какво е устройството, предположих, че е телефон, но знам ли.. Казах, че съм скептик относно това дали ще стане, като не съм пробвал не мога да твърдя на 100% дали ще стане или не. Аз също не съм чул да има устройства, които от към хардуер да са подготвени за такава опция, ама Китай е голем, ами ако има, а и знам ли го това приложение как работи, гледам иска рут вероятно може да му се насаждат още неща, нямам идея. На мен също ми е интересно и ако автора е ентусиаст нека пробва. Не ми остава време много, но имам един скапан таблет под ръка и ако се поосвободя до края на седмицата ще се разровя за инфо по нета и ще го помъча е така за спорта, въпреки че не ми се вярва да стане, ама...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дори и да има такова приложение сигурно ще смуче много от батерията. Не се занимавай с глупости, а си купи един repeater. Телефоните не са предназначени за това. ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз също се интересувам за спорта както се казва, не ми е наложително и вероятно няма да ми  се наложи някога да го използвам.

Имам 2 активни мобилни интернета+ резервен предплатен на макстелеком+ кабелен /лан/ интернет.

Но в предишните си постове съм писал на лаптоп с една вградена wifi карта /без да се ползва/ втора може да работи в режим ретранслатор /репитер/ , но пада скоростта.

Иначе имам и такъв рутер с тази функция ретранслатор /репитер/ и  е с вградена батерия.

Проста за спорта е пак любопитството, но на някой пък може да му свърши работа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.