Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×
velikovvl

Споделяне на WIFI?

Препоръчан отговор

Здравейте?

Дали някой знае за програма за споделяне на Wifi за андроид устройство?

Пробвах почти всички безплатни в google play, но те за споделяне на 3G/4G към Wifi,   а не са Wifi към Wifi.

Дали ще се каже споделяне или повтаряне /режим ретранслатор или репитер/ за едно и също става въпрос.

Иначе има такава програма за Windows: "Connectify"   - Wifi към Wifi; Lan към Wifi -- безплатната версия;  а платената поддържа и 3G/4G към Wifi.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Wi-FI Hotspot

Има го в всеки Андроид смартфон.

да има тази функция, знам за нея

ама тя не ми върши работа защото е споделяне на 3G към Wifi, аз търся Wifi към Wifi

както в първия си пост съм писал ; на лаптопа без да се включва втора /външна юсб wifi карта/ а само с вградената карта/ като се свърже с дадена мрежа има възможността да се излъчва нова мрежа с друго име и парола на същия канал и по този начин може да си увеличиш покритието

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз поне не съм виждал такова приложение. Какво целиш?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз поне не съм виждал такова приложение. Какво целиш?

И аз не съм виждал иначе нямаше да питам , да не би да има ама да не зная.

Във втория мой пост съм писал за какво може да послужи- да увеличиш покритие на друга мрежа чрез таблет или телефон.Съответно могат да го ползват и други потребители които не са в покритието на първата мрежа ама биха могли да бъдат в обсега на покритие на втората мрежа създадена от таблет или телефон. С лаптоп става - писал съм го по нагоре, скоростта иначе пада.

Имам няколко доставчика на нет, така , че не е от значение дали има такова приложение. Но windows има а пък за андроид да няма ме очуди- но това си е мое мнение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От 3Г към Wi-Fi можеш, но не съм чувал за Wi-Fi към Wi-Fi. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На мен лично ми се струва малко безсмислена тази операция със повтарянето на безжична мрежа през телефона. Никак няма да е рентабилно да се прави. Аз лично никога не съм пробвал и нямам идея дали може, но преди време бях чувал за някакви напъни в тази посока. Трябва обаче тела да е рутнат и да се качва още куп недоказан софт, но ако си ентусиаст можеш да пробваш. Ето това е проложението, беше безплатно, имаха и форум ама не ми се търси сега. Разрови се по нета имаше и още едно, за което знам, но сега не се сещам. Ако се сетя ще пиша по-късно. Всичко си е на твоя отговорност. Това, което пиша не съм проверявал и съм малко скептик, но ако успееш може да споделиш опит :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Предполагам, че за да ползваш телефона като repeater трябва и хардуера да го позволява, а далеч по-удачно ми се струва да се вземе рутер с такава функция.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам за вас колеги, но мен ме навежда на мисълта, че за да ползваш нещо подобно, то трябва да имаш поне два безжични адаптера в устройството - едното да приема сигнал, а другото да го предава ?!? Пък такова животно няма... ?!?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Принципно има логика в това, което казвате. Не е уточнено какво е устройството, предположих, че е телефон, но знам ли.. Казах, че съм скептик относно това дали ще стане, като не съм пробвал не мога да твърдя на 100% дали ще стане или не. Аз също не съм чул да има устройства, които от към хардуер да са подготвени за такава опция, ама Китай е голем, ами ако има, а и знам ли го това приложение как работи, гледам иска рут вероятно може да му се насаждат още неща, нямам идея. На мен също ми е интересно и ако автора е ентусиаст нека пробва. Не ми остава време много, но имам един скапан таблет под ръка и ако се поосвободя до края на седмицата ще се разровя за инфо по нета и ще го помъча е така за спорта, въпреки че не ми се вярва да стане, ама...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дори и да има такова приложение сигурно ще смуче много от батерията. Не се занимавай с глупости, а си купи един repeater. Телефоните не са предназначени за това. ;)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз също се интересувам за спорта както се казва, не ми е наложително и вероятно няма да ми  се наложи някога да го използвам.

Имам 2 активни мобилни интернета+ резервен предплатен на макстелеком+ кабелен /лан/ интернет.

Но в предишните си постове съм писал на лаптоп с една вградена wifi карта /без да се ползва/ втора може да работи в режим ретранслатор /репитер/ , но пада скоростта.

Иначе имам и такъв рутер с тази функция ретранслатор /репитер/ и  е с вградена батерия.

Проста за спорта е пак любопитството, но на някой пък може да му свърши работа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.