Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Препоръчан отговор

Здравейте форум! Реших да си закупя една нова конфигурация и да сменя моята стара щайга. Бюджета ми не е много, а изисквам много. Бюджета е 1000 лева, това към което се стремим да постигнем е да подкараме да речем Far Cry 3/ Battlefield 3 на Ultra, ако не става да е поне на High. 

Разполагам със монитор, мишка и клавиатура. От стария си компютър не бих могъл да взема нищо.

Щях да отида до един магазин за компютри и да им кажа да ми сглобят една такава конфигурация, но после се сетих, че като нищо могат да ме метнат. Запечатват кутията без да видя какво слагат. Може скапани части да ми предложат. Писах им, да ми дадат предложение, но те ми отвърнаха простичко "може да се направи гейм конфигурация за 1000 лева" и с това ме отказаха. Та предложете вие някаква такава конфигурация от някой сигурен сайт. Благодаря предварително на тези, които ще се занимават с мен! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето едно предложение от мен:

Обща стойност - 998.09 лв. с ДДС

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С каква резолюция е монитора?! А поне харда ако може да се ползва - та какъв е той?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Gigabyte B75M-HD3, socket 1155
Intel® CoreTM i5 3350P, 3100MHz, 6MB, socket 1155
Kingston 4GB, DDR3, 1333MHz, Non-ECC
Seagate Barracuda 500GB, 7200rpm, 16MB, SATA3
Asus nVidia GeForce GTX650Ti, 1024MB, GDDR5, 128bit, DVI, HDMI, PCI-E
Cooler Master GX Bronze, 450W
Thermaltake Versa II, ATX, Mid Tower

Около 1 030 лева. с безплатна доставка. Ако може да се ползва стар диск, взимаме по-добра видеокарта. 

Поздрави! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Обща стойност - 1 022.13 лв. с ДДС

Ако не ви трябва записвачка я извадете и цената става 995лв.! Гарантирам, че с тази конфигурация ще подкарате горепосочените игри на ултра!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

i5  е по-добрия вариант.

Пък тия игри ще вървят на макс при FullHD  с предложените конфигурации, пък ако има нещо с филтрациите, малко клок би позагладил нещата. само обае да не се прави грешката да се взема нещо под i5.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По твоите думи излиза, че АМД та трябва да ги отпишем! Айде стига глупости, FX ще му свърши перфектна работа! Не ми отговаряй, знам ти репертоара наизуст и не искам спорове да окипазяваме темата!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По твоите думи излиза, че АМД та трябва да ги отпишем! Айде стига глупости, FX ще му свърши перфектна работа! Не ми отговаряй, знам ти репертоара наизуст и не искам спорове да окипазяваме темата!

Да, точно така излиза :) Това дето предлагаш, е дотам. По-нагоре не става. Да не говорим и че за някои известни игри също не става. За клока и консумацията, два пъти по-голяма от една интелска, също не искам да споменавам. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Екрана е LG Flatron 19 инчов , а хард диска е 250 gb

Помисли за в бъдеще и за нов монитор. Изискванията ти не отиват за такъв монитор. С предложените конфигурации проблеми с игрите на тази резолюция няма да имаш. Диска, ако ти е SATA може да спестиш около 90лв.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като изключим консумацията другите ти твърдения не отговарят на истината!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ASROCK 970 PRO3 /AMD970/AM3+ 124лв

AMD FX-6300 /3.5G/X6/BOX AM3+ 206лв

4GB DDR3 1600 KINGSTON HYPERX 62лв

TUL AX7870 2GBD5-2DH/OC 372лв

500GB WD SATA 6GB/S 7200/16MB 94лв

PSU CM GX 450W APFC 88лв

RAIDMAX SUPER ALTAS 77лв

Около 1020лв, но трябва да се вземе нов монитор!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като изключим консумацията другите ти твърдения не отговарят на истината!

Остави го, за него такова нещо като многонишковост и повече ядра не означава нищо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Остави го, за него такова нещо като многонишковост и повече ядра не означава нищо.

Ами да си вземе тогава Phenom II X6. И пак казвам, тоя FX6300 е голяма грешка. Дано човека да не се набута така лошо. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

PSU CM GX 450W APFC 88лв

RAIDMAX SUPER ALTAS 77лв

Иначе к'во - компютъра няма да работи без нов монитор ли? Парите не се копат от земята.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

PSU CM GX 450W APFC 88лв

RAIDMAX SUPER ALTAS 77лв

И аз бих взел тази конфигурация. АМД фен съм, видеото е повече от добро, захранването и кутията са добри.

Само харда бих взел този: 500GB TOSHIBA SATA 6G/7200/32M защото е с 2х кеш памет, пък и е по-евтин :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Май почти никой не забеляза,че авторът си има вече хард-диск. Вярно,само 250 ГБ.Не е малко обаче,и съм почти сигурен,че е САТА, и ще върши работа за сега. Така че,аз предлагам да се спести от покупката на хард,а парите да се налеят за по-добри процесор и видео,ако е възможно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Май почти никой не забеляза,че авторът си има вече хард-диск. Вярно,само 250 ГБ.Не е малко обаче,и съм почти сигурен,че е САТА, и ще върши работа за сега. Така че,аз предлагам да се спести от покупката на хард,а парите да се налеят за по-добри процесор и видео,ако е възможно.

Принципно забелязах а и в по-горен мой пост го попитах за харда! Но прецених, че тия 250GB за никъде няма да му стигнат особено щом конфигурацията е за игри! Но ако автора прецени, че са му достатъчни наистина могат едни 85-90лв. да се пренасочат към по-производителна видеокарта примерно!

Поздрави! :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз година и половина изкарах със старият си Хитачи,160 ГБ, понякога доста шумничък при това.И какво,и игри играх ,и филми големи гледах и снимки качвах.Ама пуста алчност,ето че вече съм с по-голям.И по-бърз.И по-безшумен.

Лично аз съветвам авторът,да си запази старият диск за сега,пък след време,живот и здраве,ще се обзаведе дори с някое ССД,като малко са поспаднали цените им тогава.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Еми всеки си има различно потребление и нужди! Моя хард в момента само C то е запълнено с около 200GB! Така че автора си преценява! А за SSD та и аз се надам скоро да поспаднат по-чувствително! :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е по-добре!

Всяка една от предложените по-горе конфигурации е по-добра!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Gigabyte B75M-HD3, socket 1155

Intel® CoreTM i5 3350P, 3100MHz, 6MB, socket 1155

Kingston 4GB, DDR3, 1333MHz, Non-ECC

Seagate Barracuda 500GB, 7200rpm, 16MB, SATA3

Asus nVidia GeForce GTX650Ti, 1024MB, GDDR5, 128bit, DVI, HDMI, PCI-E

Cooler Master GX Bronze, 450W

Thermaltake Versa II, ATX, Mid Tower

Около 1 030 лева. с безплатна доставка. Ако може да се ползва стар диск, взимаме по-добра видеокарта. 

Поздрави! 

Реших да се спра на ето това предложение, имате ли някакви забележки ? :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от CuinTheSuN
      Здравейте. Преди около година и нещо исках съвет за конфигурация за един приятел във форума. Той се оказа много доволен от нея и сега, най-накрая, дойде времето и аз да си взема един настолен компютър.
      Понеже не съм силно запознат с тази тема ми трябва вашата помощ при избора. 
      Компютъра ще се ползва главно за игри (GTA V, Skyrim, Fallout 4, Witcher 3, Far Cry 5...тн - главно по-нови издания). Искам да ги играя на 1080p със около 60 fps (не е задължително да се играят на максималните настройки). 
      Искам SSD-то да е поне 250 GB, както и предпочитам процесора да е Ryzen (не задължително). Нямам никакви части, който бих могъл да ползвам. Конфигурацията трябва да е до 2000 лв. Отделно ако може да препоръчате и добър монитор до 300 лв, който да върши работа с компютъра и да ползволява Full HD. Освен игрите компютъра може да се ползва и за web програмиране, като ще вървят програми от сорта на IntelliJ Idea и Photoshop. 
      Би било добре компонентите да са от един и същи магазин, който да предлага сглобяване. (например Никем).
      Благодаря ви предварително!
    • от bumblebee
      Привет пичове, пак опрях до Вас   Преди година благодарение на Вас поръчах на един приятел геймърска конфигурация, с която направо отрепа рибата... ето я и темата https://www.kaldata.com/forums/topic/260578-нова-конфигурация-до-3000-лв/?tab=comments#comment-3615688 Товага избрах конфигурацията на Mariyan Raynov и не съжалявам.
      Време е и за мен да сменя стария компютър, който вече кара 8-ма година, за нещо по-добро. Цената на конфигурацията е трудно да я кажа, но ще кажа като изисквания какво имам и какво съм си харесал, а оттам нататък сте Вие
      Компютъра ще се ползва геймин и от време на време видеообработка. Играта на която играя в момента е Overwatch, а по-нататък ще пробвам сигурно и Anthem (която не е излязла все още). Видеобработка правя на Movavi, не е нщо сериозно просто си сглобявам клипчета, които на сегашната система чакам по 4 часа, за да ги направи......
      Като за начало - компютъра искам да е тих. Мразя нещо да ми Вие, бучи и тн. защото понякога не го спирам, а спя в същата стая. 
      Искам компютъра да е с най-новите излезли компоненти.
      Нещо много важно - видеокартата ще ми бъде подарена, все още не се знае каква ще е, но най-вероятно ето тази http://nikem-bg.net/computer-components/ASUS-R9-290-DC2-4GD5/
      Ако има някаква промяна с нея ще Ви кажа, но определено ще е някаква Radeon серия.
      АМД фен съм, така че отиваме на Ryzen 2700x  Сигурно ще си поиграя и малко с клок, надявам се с Ваша помощ, но това е по-нататък.
      Дъно - не знам   може би от ROG серията?
      Рам - поне 16 гб
      Кутия - http://nikem-bg.net/computer-components/be-quiet!-DARK-BASE-PRO-900-Silver-BGW12/picture.html  ако не става, винаги съм отворен за други предложения (предполагам FD)
      Захранване - be quite! да се съобрази, че ще се клоква процесор, евентуално
      SSD - държа на 2 SSD-та. 1 - нещо около 120 гб за операционната система - бързичко, и едно поне 500 гб (Samsung или?)
      Охладител за процесора - може би този http://nikem-bg.net/computer-components/be-quiet!-DARK-ROCK-PRO-4-BK022/
      Вентилатори - в случай, че изберем друга кутия нещо на be quite отново
      Монитор - AOC AG322QCX мисля да си купувам този, но търпи промяна - Вие кажете дали става. Искам да изпробвам това прословуто freesync.  

• от Veronica_D
      Здравейте!
      Имам намерение да се занимавам с 2D digital art и по-точно в гейм индустрията. На първо място трябва да си избера компютър и монитор и имам спешна нужда от помощ. Наясно съм, че ми трябват бърз и мощен процесор, много памет, добра видео карта и поне 25-инчов екран с добра резолюция, но не съм достатъчно запозната, за да преценя сама. Бюджетът ми за компютър и монитор заедно е 1300-1600 лв. Моля, помогнете.
    • от Oleg Videnov
      Здравейте добри хора , 
      Понеже съм малко невеж по темата за сглобяване на конфигурации, реших да почерпя опит от хората с по-голямо знание от мен.
      Имам бюджет около 3000лв и ми се играят игри - на скапани лаптопи съм карал в последните 10 години и имам нужда от сравнително мощна машина,защото имам огромен лист с неизиграни игри :D. 
      Понеже чувам (незнам дали това е вярно), че сглобените конфигурации от магазините са винаги с около 15-30% надценка, търся решение със сглобяване на конфигурация.
      Предпочитам частите да са от България и от един магазин, това би ми осигурило минимални (надявам се)разправии в бъдеще.
      Имам вече клавиатура + мишка + монитор (27 инчов Samsung SD390 Full HD 1080p.)
      Бих искал компютъра да има поне да има поне 32GB памет и 500 GB SSD.

Бележка: Не мисля да се занимавам с overclocking , ако това помага по някакъв начин
      Бихте ли дали някакви съвети и примерни конфигурации ?
      Благодаря предварително & с уважение,
      Олег
    • от Altio
      Здравейте, искам да попитам дали може да се сглоби конфигурация за 800 лева, която да подкарва CS:GO на около 150-200 фпс?

Благодаря предварително!
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.