Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×

Препоръчан отговор

Здравейте форум! Реших да си закупя една нова конфигурация и да сменя моята стара щайга. Бюджета ми не е много, а изисквам много. Бюджета е 1000 лева, това към което се стремим да постигнем е да подкараме да речем Far Cry 3/ Battlefield 3 на Ultra, ако не става да е поне на High. 

Разполагам със монитор, мишка и клавиатура. От стария си компютър не бих могъл да взема нищо.

Щях да отида до един магазин за компютри и да им кажа да ми сглобят една такава конфигурация, но после се сетих, че като нищо могат да ме метнат. Запечатват кутията без да видя какво слагат. Може скапани части да ми предложат. Писах им, да ми дадат предложение, но те ми отвърнаха простичко "може да се направи гейм конфигурация за 1000 лева" и с това ме отказаха. Та предложете вие някаква такава конфигурация от някой сигурен сайт. Благодаря предварително на тези, които ще се занимават с мен! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето едно предложение от мен:

Обща стойност - 998.09 лв. с ДДС
  • Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С каква резолюция е монитора?! А поне харда ако може да се ползва - та какъв е той?

Редактирано от XECUTIONER (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Gigabyte B75M-HD3, socket 1155
Intel® CoreTM i5 3350P, 3100MHz, 6MB, socket 1155
Kingston 4GB, DDR3, 1333MHz, Non-ECC
Seagate Barracuda 500GB, 7200rpm, 16MB, SATA3
Asus nVidia GeForce GTX650Ti, 1024MB, GDDR5, 128bit, DVI, HDMI, PCI-E
Cooler Master GX Bronze, 450W
Thermaltake Versa II, ATX, Mid Tower

Около 1 030 лева. с безплатна доставка. Ако може да се ползва стар диск, взимаме по-добра видеокарта. 

Поздрави! 

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Обща стойност - 1 022.13 лв. с ДДС

Ако не ви трябва записвачка я извадете и цената става 995лв.! Гарантирам, че с тази конфигурация ще подкарате горепосочените игри на ултра!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

i5  е по-добрия вариант.

Пък тия игри ще вървят на макс при FullHD  с предложените конфигурации, пък ако има нещо с филтрациите, малко клок би позагладил нещата. само обае да не се прави грешката да се взема нещо под i5.

Редактирано от bildera_ (преглед на промените)
  • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По твоите думи излиза, че АМД та трябва да ги отпишем! Айде стига глупости, FX ще му свърши перфектна работа! Не ми отговаряй, знам ти репертоара наизуст и не искам спорове да окипазяваме темата!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По твоите думи излиза, че АМД та трябва да ги отпишем! Айде стига глупости, FX ще му свърши перфектна работа! Не ми отговаряй, знам ти репертоара наизуст и не искам спорове да окипазяваме темата!

Да, точно така излиза :) Това дето предлагаш, е дотам. По-нагоре не става. Да не говорим и че за някои известни игри също не става. За клока и консумацията, два пъти по-голяма от една интелска, също не искам да споменавам. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Екрана е LG Flatron 19 инчов , а хард диска е 250 gb

Помисли за в бъдеще и за нов монитор. Изискванията ти не отиват за такъв монитор. С предложените конфигурации проблеми с игрите на тази резолюция няма да имаш. Диска, ако ти е SATA може да спестиш около 90лв.
  • Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като изключим консумацията другите ти твърдения не отговарят на истината!

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ASROCK 970 PRO3 /AMD970/AM3+ 124лв

AMD FX-6300 /3.5G/X6/BOX AM3+ 206лв

4GB DDR3 1600 KINGSTON HYPERX 62лв

TUL AX7870 2GBD5-2DH/OC 372лв

500GB WD SATA 6GB/S 7200/16MB 94лв

PSU CM GX 450W APFC 88лв

RAIDMAX SUPER ALTAS 77лв

Около 1020лв, но трябва да се вземе нов монитор!

• Харесва ми 6

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като изключим консумацията другите ти твърдения не отговарят на истината!

Остави го, за него такова нещо като многонишковост и повече ядра не означава нищо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Остави го, за него такова нещо като многонишковост и повече ядра не означава нищо.

Ами да си вземе тогава Phenom II X6. И пак казвам, тоя FX6300 е голяма грешка. Дано човека да не се набута така лошо. 

Редактирано от bildera_ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

PSU CM GX 450W APFC 88лв

RAIDMAX SUPER ALTAS 77лв

Иначе к'во - компютъра няма да работи без нов монитор ли? Парите не се копат от земята.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

PSU CM GX 450W APFC 88лв

RAIDMAX SUPER ALTAS 77лв

И аз бих взел тази конфигурация. АМД фен съм, видеото е повече от добро, захранването и кутията са добри.

Само харда бих взел този: 500GB TOSHIBA SATA 6G/7200/32M защото е с 2х кеш памет, пък и е по-евтин :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Май почти никой не забеляза,че авторът си има вече хард-диск. Вярно,само 250 ГБ.Не е малко обаче,и съм почти сигурен,че е САТА, и ще върши работа за сега. Така че,аз предлагам да се спести от покупката на хард,а парите да се налеят за по-добри процесор и видео,ако е възможно.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Май почти никой не забеляза,че авторът си има вече хард-диск. Вярно,само 250 ГБ.Не е малко обаче,и съм почти сигурен,че е САТА, и ще върши работа за сега. Така че,аз предлагам да се спести от покупката на хард,а парите да се налеят за по-добри процесор и видео,ако е възможно.

Принципно забелязах а и в по-горен мой пост го попитах за харда! Но прецених, че тия 250GB за никъде няма да му стигнат особено щом конфигурацията е за игри! Но ако автора прецени, че са му достатъчни наистина могат едни 85-90лв. да се пренасочат към по-производителна видеокарта примерно!

Поздрави! :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз година и половина изкарах със старият си Хитачи,160 ГБ, понякога доста шумничък при това.И какво,и игри играх ,и филми големи гледах и снимки качвах.Ама пуста алчност,ето че вече съм с по-голям.И по-бърз.И по-безшумен.

Лично аз съветвам авторът,да си запази старият диск за сега,пък след време,живот и здраве,ще се обзаведе дори с някое ССД,като малко са поспаднали цените им тогава.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Еми всеки си има различно потребление и нужди! Моя хард в момента само C то е запълнено с около 200GB! Така че автора си преценява! А за SSD та и аз се надам скоро да поспаднат по-чувствително! :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е по-добре!

Всяка една от предложените по-горе конфигурации е по-добра!

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Gigabyte B75M-HD3, socket 1155

Intel® CoreTM i5 3350P, 3100MHz, 6MB, socket 1155

Kingston 4GB, DDR3, 1333MHz, Non-ECC

Seagate Barracuda 500GB, 7200rpm, 16MB, SATA3

Asus nVidia GeForce GTX650Ti, 1024MB, GDDR5, 128bit, DVI, HDMI, PCI-E

Cooler Master GX Bronze, 450W

Thermaltake Versa II, ATX, Mid Tower

Около 1 030 лева. с безплатна доставка. Ако може да се ползва стар диск, взимаме по-добра видеокарта. 

Поздрави! 

Реших да се спра на ето това предложение, имате ли някакви забележки ? :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Подобни теми

• от LocaL_MadmaN
      може да ми препоръчате и монитор до 250лв
      за сега съм се спрял на това

• от Fa7al1ty
      Здравейте,
      Както предполагате, имайки предвид всички останали теми от този раздел на форума, реших да правя нова конфигурация. Въпреки, че съм доста запален "геймър", последните няколко години, студентският живот ме накара да се "мъча" малко на лаптоп, който както разбирате няма нищо общо с настолен, когато говорим за "гейминг". Преди следях, горе-долу, какво ново има на пазара, но последните няколко години доста се отделих от тази сфера. Единственото, което разбирам е, че в момента е доста лошо да се прави нова конфигурация - майнинг, високи цени на видео карти и памети и т.н. , лошото е , пак до колкото разбирам, че не се знае колко ще трае това и кога пазарът ще се нормализира, а лаптопът ми имам чувството, че не го чака още дълъг живот, пък и производителността му се влошава с всеки изминал ден.

Та, направо към въпроса:
      - Бюджет: около 3000лв (около разбирайте +/- 200, 300 лв. в зависимост от това дали има смисъл и си заслужава);
      - Ще се използва за гейминг, не гоня някакви определени настройки, естествено предпочитам да са колкото може по-високи, но няма да гоня ULTRA и т.н.;
      - Мониторът ми е най-обикновен FullHD 23' на AOC с HDMI, DVI, DisplayPort (предполагам, че в бъдеще ще го сменя на някой по-добър, но за момента ще е този);
      - Нямам нужда от допълнителна периферия;
      - Кутията няма нужда да свети, свири, пее и т.н. , а да е достатъчно голяма;
      - За охлаждане, нямам претенции стига да върши работа и да охлажда както трябва;
      - Видео картата предпочитам да е на nVidia;
      - За процесор, отворен съм към предложения и от AMD, тъй като гледам, че в последно време са доволни от тях;
      - Самото PC мисля от сега нататък да го ъпгрейдвам въможно най-често (естествено това не е константа, тъй като и бюджета ми не е);
      - Не смятам да клоквам каквото и да е било, тъй като не съм много наясно с тези неща, но ако заслужава може и да помисля върху клокване;
      - Мога и сам да го сглобя, освен ако не стане въпрос за водно охлаждане, така че не е задължително да са от едно място частите;
      - Шумът не ми е проблем;
      - Много ще съм благодарен ако ми предложите или посъветвате за вариант на изплащане на конфигурация (ако въобще някои предлага такава опция);
      - От старо PC нямам части, тъй като както споменах по-горе, в момента съм с лаптоп. Имам от едно време една 550Ti, но предполагам че няма да върши работа;

Ами това е , което се сещам до момента, за повече информация питайте. Благодаря предварително на всички отзовали се, за отделеното време. Ако достигнем до някакъв резултат и успея да сглобя машината ще пратя отзиви, впечатления и тестове ако трябва.
    • от malkatachurkananikobaby
      Здравейте аз съм Нико много известен като НикоБеиБи в Дота2 в момента даже съм топ 15 ранк за европа. Та към темата искам да си закупя някакъв комп за 800-1200 лева на който ще ми вървят най-вече ЦСГО и ДОТА 2 и предимно компът да може да стримва и двете игри без лаг може и конфига да е до 1500 лева просто най-важното е да може да се стримват дадените игри без лаг. мерси предварително  -НИКОГОД
    • от El Shaarawy92
      Имам един Dell Vostro 1000. Проблемът е, че просто не стартира. Стига до зареждането на Win 7,когато излизат четирите цвята (логото на Win)   и трябва да напише starting windows, но стига до там и се рестартира. Ако го накарам да спре да се рестартира, през менюто, в което се влиза с F8, ми излиза син екран и error  - 0x0000007b, ако пробвам safe mode - се рестартира след loading classpnp.sys. Не иска да буутва от флашка, пише media failure - check cable,  затова сложих харда на друг лаптоп и инсталирах там windows 7, като на него системата тръгна без проблем. Правих всички тестове, които има в системата и не откри грешки. BIOS-а е доста стар и няма опция за  бутане на UEFI/Legacy boot, имате ли някакви идеи?
    • от Vladimir96
      Здравейте решил съм да си сменям старата щайга с нова и за момента съм се спрял на тази. Ще го използвам главно за интернет,филми,музика,и игри през андроид емулатор,може и не само през него,та какво ви е мнението  Благодаря
      Кутия със захранване Segotep ATX SG-PS-111D-500 +2 отделни вентилатора 92 и 120мм
       https://desktop.bg/desktop_cases-segotep-segotep_atx_sgps111d500
      Дънна платка Gigabyte Z170-D3H LGA1151
       https://www.ioncomputers.bg/product/3275/gigabyte-z170-d3h.html
      Процесор Intel Core I3-8350K Coffee Lake
      https://www.ioncomputers.bg/protsesor-intel-core-i3-8350k-coffee-lake-soket-lga1151.html
      RAM памет 2х4GB DDR4 2400 MHz Corsair Vengeance LPX Black Heat spreader
      https://www.ioncomputers.bg/product/5103/ram-pamet-4gb-ddr4-2400-mhz-corsair-vengeance-lpx-black-heat-spreader.html
      Хард диск 1TB 3.5" Seagate Barracuda ST1000DM010
       https://www.ioncomputers.bg/product/7344/hard-disk-1tb-3-5-seagate-barracuda-st1000dm010-s-3-godini-garantsia.html
      Видеокарта Palit GeForce GT 710 (2048MB DDR3) (Закупих я наскоро,заради старата ми щайга )
      https://desktop.bg/archive/desktop_video_cards-nvidia-GeForce_GT_710-palit_geforce_gt_710_2048mb_ddr3#characteristics
  • Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.