Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Kekscheto

Помощ за избор на захранване и проблем с харда

Препоръчан отговор

Имам 350W фортрон който е много шумен и бих искал да го заменя със нещо по тихо по възможност модулно до 150 макс 200лв-наистина да си струва а ако имате идеи и за хубава евтина кутия до 100лв-станадартен размер да не е някой голям тауър. Конфигурацията ми е АМД феном 2 х4 блак едишън принципно е дуядрен ама със една програмка изи тюн 6 мисля се нещо се отключва и тн не разбирам много. охлаждането ми е залман нвидиа нещо си някакво супер тихо се води.Дъното ми е гигабайт 880гм-д2х ама по старо не е това което сега показва във сайта на гигабайт. Видеото ми е сапфир радеон 6770 хд 1гб гддр5 и по manual във нета пише че му трябва 450W и от там смятам че идва проблема най вече.ХДД е уестърн дигитал блак 1тб и имам някаво оптично устройство.От септември слагам и саунд карта асус ксонар нещо си.И искам да питам харда ми поне смятам че е той почти сигурен съм издава много силен скърцащ звук като дране когато игаря по тежки игри от сорта на батълфиелд 3 мулти или планетсайд 2 гта 4 и т.н. Предварително мерси за помощта!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Първо искам да ти кажа,че ми беше изключително трудно да ти прочета написаното... без препинателни знаци и много грешки... А по темата: Разбирам ,че бюджета ти е 300лв.

Захранващ блок Cooler Master Silent Pro M2, 520W - 13814лв.
----------------------------------------------------------------------------------------------
Кутия Cooler Master CM 690 II, Черна 14219лв.
или
Кутия Cooler Master Storm Enforcer, Черна 14804лв

Всичко това е с безплатна доставка и на промоция ,и на много примамлива цена!!! Побързай да не свърши !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На Андрей предложението е много добро, но предвид конфигурацията ти можеш да минеш доста по-евтино пак с качествени компоненти!

Обща стойност - 198.02 лв. с ДДС

П.П. По принцип твоя диск си е шумничък! Пусни му все пак една проверка и дай шот!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Първо искам да ти кажа,че ми беше изключително трудно да ти прочета написаното... без препинателни знаци и много грешки... А по темата: Разбирам ,че бюджета ти е 300лв.

Захранващ блок Cooler Master Silent Pro M2, 520W - 13814лв.

----------------------------------------------------------------------------------------------

Кутия Cooler Master CM 690 II, Черна 14219лв.

или

Кутия Cooler Master Storm Enforcer, Черна 14804лв

Всичко това е с безплатна доставка и на промоция ,и на много примамлива цена!!! Побързай да не свърши !

Мерси за отговора, захранването ми харесва. А мнение за тези кутии ? 

Colorful Raynor Tower G1 - Fighting USB3-http://www.pcbuildbg.com/bg/1253-kutiya-colorful-raynor-tower-g1-fighting-usb3.html

и

тези двете на втория ред http://www.erabg.com/products/view/category/4/page/4/

На Андрей предложението е много добро, но предвид конфигурацията ти можеш да минеш доста по-евтино пак с качествени компоненти!

Обща стойност - 198.02 лв. с ДДС

П.П. По принцип твоя диск си е шумничък! Пусни му все пак една проверка и дай шот!

а със коя програмка че съм пробвал само със една на WD ама тя не показа никакви грешки.И да знам че е шумен ама според мене не трябва да е като някава резачка или по точно нещо като ъглошлаиф който реже нещо метално. Имам чувството че от харда ще излезе някоя резачка и ще ми се забие в главата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Извинявай... Ама нищо не ти разбирам... на какво ви учат в училище тези дни??? няма препинателни знаци, няма мисловно и физически разграничени изречения, няма конструирана мисъл... Няма нищо! За какви ъглошлайфи говориш или за "режещо нещо метално"? Какъв ти е проблема? Какъв е компютъра с марка и модели на компонентите... Ама то няма структорирана мисъл, как да се разбере нещо... Научете се да пишете на родният си език! Поздрави!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Заповядай! Тук ,обаче е със саунд картата и стария хард.

post-340581-0-64676100-1375907124_thumb.

post-340581-0-76382400-1375907155_thumb.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз бих взел едно от трите: THERMALTAKE PSU Smart SE 530W Bronze , 90лв или THERMALTAKE PSU Smart SE 630W, Bronze  112лв, или

THERMALTAKE PSU Smart SE 730W, Bronze  127лв.   Като разликата м-у тях е само мощността. Като разбира се по-мощното е по-добро :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз бих взел едно от трите: THERMALTAKE PSU Smart SE 530W Bronze , 90лв или THERMALTAKE PSU Smart SE 630W, Bronze  112лв, или

THERMALTAKE PSU Smart SE 730W, Bronze  127лв.   Като разликата м-у тях е само мощността. Като разбира се по-мощното е по-добро :)

смятам да остана на CM-silent pro m2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

смятам да остана на CM-silent pro m2

...и ще сгрешиш, ако не вземеш това:

PSU SEASONIC SS-650AM BRONZE

FD CORE 3000 USB3 ATX BLACK

Обща стойност - 261.79 лв. с ДДС

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...и ще сгрешиш, ако не вземеш това:

PSU SEASONIC SS-650AM BRONZE FD CORE 3000 USB3 ATX BLACK Обща стойност - 261.79 лв. с ДДС

С какво по-точно ще сгреши ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Точно AM Bronze се славят с всичко друго, но не и тиха работа. Чудесни захранвания, много корави, но с лош контрол на оборотите на вентилатора и дори на ниско натоварване си шумят подобаващо, та щом тишината е приоритет Siment Pro M2 е логичния избор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Точно AM Bronze се славят с всичко друго, но не и тиха работа. Чудесни захранвания, много корави, но с лош контрол на оборотите на вентилатора и дори на ниско натоварване си шумят подобаващо, та щом тишината е приоритет Siment Pro M2 е логичния избор.

Точно това, незнайно защо не го пише в това ревю на XFX (което си е чист SEASONIC SS-650AM)...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам аз ли съм глух, ама ss-650am не се чува въобще. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

всеки си има различен слух, тоест примерно на мен - най-малкия шум го забелязвам , други изобщо не го забелязват.Искам да кажа,че всеки определя думата "шум" по отделен начин

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз го чувам и то доста отчетливо. Системата е на познат с FX-8320 и HD7870 без клок и при игра си се чува, а в idle не е безшумно като моето 360-Gold или Silent Pro и вечер, когато е тихо и браузваш в нета шума не е особено приятен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Важното е да не е някой свирещ CWT. При стандартния шум се привиква освен нощем когато околния шум не е толкова сериозен. Такива изрази като напълно безшумно са некоректни при подобни захранвания. Освен ако не говорим за безвентилаторно или платиненото на Сеасоник при ненатоварено положение когато перката не работи. Между другото златното FD също е вариант. http://www.hardwaresecrets.com/article/Fractal-Design-Tesla-R2-650-W-Power-Supply-Review/1711 за нещо евтино под 200 лв. А за евтина кутия до 100 лв. виж моделите на RAIDMAX по 77 лв. Но им добави и един 120 мм вентилатор за 8 лв. SUPER ALTAS - черна , бяла и SUPER BLADE. пс. Доколкото разбрах видеото е 6770 та едва ли захранването ще се натоварва каквото и да вземе.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А ако иска изобщо да няма шум захранването - PSU FORTRON ZEN 400W /FANLESS

Не става,защото на кутията на видео-картата ми пише че ми трябва поне 450w,а относто кутията-смятам да взема препоръчаната от naruto-RAIDMAX SUPER ATLAS-черна.

Някой има ли си идея дали никем имат магазин във София или Пловдив ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не става,защото на кутията на видео-картата ми пише че ми трябва поне 450w,а относто кутията-смятам да взема препоръчаната от naruto-RAIDMAX SUPER ATLAS-черна.

Някой има ли си идея дали никем имат магазин във София или Пловдив ?

Глупости ! остави какво пише ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Глупости ! остави какво пише ;)

То верно ,че аз сега съм със 350w ама смятам че си е добре да покривам изискванията :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То верно ,че аз сега съм със 350w ама смятам че си е добре да покривам изискванията :D

Това са глупави изисквания за старите модели захранвания , който имат малко ватове на 12V линия ;) С тези захранвания няма да имаш грам проблеми откъм захранване ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това са глупави изисквания за старите модели захранвания , който имат малко ватове на 12V линия ;) С тези захранвания няма да имаш грам проблеми откъм захранване ;)

Току що размених 350w Fortron със уж еднакъв такъв,но не издаваше тракащия дразнещ ме звук.И компютърът ми(amd) стана по-тих,но странното е че на другия компютър(intel) на който е бившото ми захарнване след 5 минути работа дразнещото тракане спира-явно тоя интел нещо ги омайва тези захранвания ли какво.Въпреки това смятам да си купя ново тъй като тези са бая стари пък и да имам възможност за по-нататъчен ъпгрейд.

Относно кутията- много ми харесва Nanoxia deep silence 1-http://www.nanoxia-world.com/product/1/1/Deep+Silence+1 но не мога да разбера дали правят пратки до България.Ако може и някой да ми обясни разликата между deep silence 1 и deep silence 2 защото само цветът ми изглежда различен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Току що размених 350w Fortron със уж еднакъв такъв,но не издаваше тракащия дразнещ ме звук.И компютърът ми(amd) стана по-тих,но странното е че на другия компютър(intel) на който е бившото ми захарнване след 5 минути работа дразнещото тракане спира-явно тоя интел нещо ги омайва тези захранвания ли какво.Въпреки това смятам да си купя ново тъй като тези са бая стари пък и да имам възможност за по-нататъчен ъпгрейд.

Относно кутията- много ми харесва Nanoxia deep silence 1-http://www.nanoxia-world.com/product/1/1/Deep+Silence+1 но не мога да разбера дали правят пратки до България.Ако може и някой да ми обясни разликата между deep silence 1 и deep silence 2 защото само цветът ми изглежда различен.

Много добра и стилна кутия!

ТУК ти предлагам един аналог, който също заслужава внимание.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Попитай в http://hl-eshop.com/ дали могат да ти я внесат!

Иначе колегата по-горе ти е дал отлична алтернатива!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много добра и стилна кутия!

ТУК ти предлагам един аналог, който също заслужава внимание.

Видях я и тази,но не ми харесва толкова колкото другата

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от илия кочев
      Купих си нов но на новия като искам да му инсталирам линдолс ми изписва Windows cannout be installed to this disk. Setup does not support configuration of or installation to disks connected through a usb or IEEE 1394 port. Какво означава?
    • от nazty
      Здравейте! Имам проблем със хард дискът. Проверих здравето му със програмата Hard Drive Sentinel и показва, че здравето е на 98%, но много пъти съм получавал син екран след специфични звуци от хард диска, също така го проверих със други програми и показва, че всичко е наред и в момента не знам какво да правя, ако имате идеи какво да направя ще съм благодарен!
    • от G.H75
      Здравейте имам проблем със компютъра!!!Когато включа компютъра не се включва монотора.Пробвах всичко смених батерията на биоса сложих нова термо паста махнах видеокартата и рама сложихги на друга машина всичко си работи.ПОМОЩ!!!!
      Видеокартата е Sapphire R9 280X Dual-X
      Дъното е MSI 970A-G43
      Рам Kingston HyperX Fury 8GB DDR3 1600MHz

• от Dandelion Chamberlain
      Някакви идеи? Има платени програми за тази работа, но не ми се занимава с това  ... А  как става с клонирането?
    • от udobenliedivana
      Здравейте, хора!
      Сглобих си чисто нова конфигурация наскоро и 1-2 седмици след това започна едно странно жужене откъм захранването и видеокартата. След дълго разучване вече съм сигурен, че става дума за "coil whine" на захранването, което е Cooler Master MasterWatt 550.
      Със сигурност ще изпратя захранването обратно, понеже е в гаранция.
      Въпросът ми е - някой имал ли е такъв проблем и зачитат ли го изобщо за "проблем" родните сервизи?

CPU: AMD Ryzen 3 2200G 3.5 GHz
      Дъно: MSI A320M Gaming Pro
      GPU: Palit GeForce GTX 1050 2GB
      Памет: 8GB Kingston 2400MHz (2x4GB)
      Захранване: Cooler Master MasterWatt 550W
      Охлаждане: Cooler Master MasterLiquid ML120 и 4 вентилатора Cooler Master MasterFan Pro
      HDD: Seagate Barracuda 1TB
      SSD: NVMe Adata SX600 XPG 128GB

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.