Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Milena Koleva

Нова конфигурация без монитор

Препоръчан отговор

Здравейте!

Търся си конфигурация за компютър. Имам монитор и не мога да използвам части от стария компютър. 

Компютъра не е за игри, но може да изтегля някоя игра (напр. Assassins Creed или нещо такова на брат ми) и нямам изисквания да е чак на максималните опции или както се казва :). Ще имам Photoshop и други програми от Adobe Creative Suite. Старият компютър забиваше като отворя две тежки програми (но той си беше евтин от магазин направо). Освен това ще е добре да има повече място за филми и сериали и за програми защото имам навик да инсталирам много и не искам през две минути да трябва да трия по нещо. Най-важно ми е да не забива, да не бави и да не прави много проблеми.

Нямам определен бюджет, но не искам да давам прекалено много пари за нещо, което няма да използвам. Както и да е. Вие преценете. 

Ако има нещо друго, което съм забравила да кажа, ми кажете (за първи път питам за конфигурация) :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте! Все пак кажете някакъв ориентировъчен бюджет!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте! Все пак кажете някакъв ориентировъчен бюджет!

Ами някъде от 1000-1500 лева мисля че ще са му достатъчни.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами някъде от 1000-1500 лева мисля че ще са му достатъчни.

Ни вопъл, ни стон :D

Ето все пак нещо ориентировъчно! Тази конфигурация ще ви върши идеална работа, а и брат ви ще си цъка игрички на задоволително ниво!

Обща стойност - 890.91 лв. с ДДС

Поздрави! :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

до 1000 лева дали ще може да ми намерите нещо читаво :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

до 1000 лева дали ще може да ми намерите нещо читаво :)

Вижте по-горния пост!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е аз вече бях публикувал преди да разбера бюджета! :D

П.П. Не виждам записвачка?!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Те дискове вече рядко се ползват, но ако ще трябва записвачка задължително, трябва да се спомене от автора. може да се ползва и старата, ако е със SATA интерфейс. Според мен и старата кутия може да върши работа, но щом става въпрос за дама, по-добре кутишката да е нова.

Ето и с по-добро видео:

GB B75M-HD3 /B75/1155

I5-3350P /3.1G/6MB/BOX/LGA1155
4GB DDR3 1600 A-DATA
1T SG SATA 6G/7200/64 /3Y WARR
CM K350 W/600W PSU
GB HD7790 2GB GV-R779OC-2GD
CM 120MM CASE FAN/ SLEEVE
Обща стойност - 1 002.18 лв. с ДДС

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето още една алтернатива с AMD:

Обща стойност - 1 028.63 лв. с ДДС

Много добро дъно, добър процесор, много добър и предостатъчен като обем рам кит, достатъчен според мен по обем хард диск и не на последно място доста читава видеокарта!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

FX 6300 носи повече на клок, но е и доста по-горещ. Тук клока няма да е приоритетен, и i5 3350P е по-добрия вариант.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

FX 6300 носи повече на клок, но е и доста по-горещ. Тук клока няма да е приоритетен, и i5 3350P е по-добрия вариант.

Така е, но все пак да има някаква алтернатива! Мисля си, че и първото ми предложение за 890лв. е предостатъчно за изискванията на авторката!

Поздрави! :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Алтернативата е хубаво нещо, и мисля, че вече се предложи достатъчно такава за тоя бюджет. От тези предложения повече, няма какво да се даде, освен техни вариации.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.