Премини към съдържанието
KorteZ

Въпрос: Какво дъно, процесор, рам и видео трябват за видео наблюдение?

Препоръчан отговор

Здравейте, имам питане: Какво дъно, процесор, рам и видео трябват за видео наблюдение за да вървят нормолно около 25 камери едновременно на дисплея?

Денс пробвах с:

MB: Jetway M2GTA-4VP soket: AM2

CPU: AMD Sempron LE1100 BOX

Ram: 2x512mb Elexir DDR2 667

VGA: nVidia 7300LE 256mb DDR2 PCI-E

и още на една конфигурация:

MB:   АsRock ConRoe 865PE

CPU: Intel Celeron 2.66MHz + Fan Cooler Master

Ram: 2x512mb  DDR 400

VGA: Gigabite ATI 9250 DDR 128mb AGP 8x

ОС: Widows XP SP3 Proffesional

Значи инсталира се софтуеар който позволя пускането 25 камери заедно на монитора през интернет, и процесора работи на 100% и след зареждането на 10 екран всичко блокира.

Явно системата е слаба :) , предложете някаква конфигурация...

Благодаря предварително

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Трябва ти DVR. Ето ти примерен линк. Може също да се обърнеш към фирма, която ще инсталира всичко необходимо и ще се грижи за поддръжката.

Редактирано от Emokostov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добро утро, не ми трябв DVR защото това е програма която събира картина от 4-ри DVR-a (по отделно няма проблем да се гледат он-лайн, като се свързваш с всеки по IP адрс). Идея тук е да се сглоби компютър който чрез тази програма да се събере информацията от всички DVR-и и да се гледа едновременно а не по отделно. Та вапоро са ми е кое трябва да е по-мощно видеото или процесора или и двете?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи инсталира се софтуеар който позволя пускането 25 камери заедно на монитора през интернет, и процесора работи на 100% и след зареждането на 10 екран всичко блокира.

Явно системата е слаба :) , предложете някаква конфигурация...

Благодаря предварително

Разбрах проблема, но не мисля, че е в конфигурацията. Ако искаш погледни ДВР-ите тук. От листнатите модели имам CMS-а на моделите MBR, а мисля и на Dahua.

Напълно е възможно проблема да го прави самият CMS, а да не идва от липсата на ресурс. Знам, че звучи странно и нелогично, но в момента аз пък имам казус с инсталиран CMS, който не ми вади бутона search за търсене на записи, така че нищо не би ме учудило...

Та ако искаш само кажи и ще ти пусна линк да си ги свалиш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, имам питане: Какво дъно, процесор, рам и видео трябват за видео наблюдение за да вървят нормолно около 25 камери едновременно на дисплея?

...

Каква точно е платката? Ако е евтин софтуерен вариант, ще ти трябва доста мощен процесор за 25 камери.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Каква точно е платката? Ако е евтин софтуерен вариант, ще ти трябва доста мощен процесор за 25 камери.

Не ползва платка, а ползва ДВР рекордери и проблема му не е с тях, а със забиване на машината, на която е инсталиран CMS-а, тоест софтуера, който позволява на 1 комп да се гледат N на брой камери вързани към Х броя ДВР рекордери...

Работата е странна като цяло, защото това не е логично да се случва. Не съм си играл да тествам дали товари повече при 10 от колкото при 1 камера, но не би трябвало. Логиката на тези неща е, че "мачка" на ниво ДВР рекордер, а той може да има 160 камери вързани на 10 ДВР-а, към него е все едно има гледане на 10 у-ва, не на 160.

Ще ти дам пример: аз гледам на таблет 10 камери през мобилен интернет. В офиса съм навързал 3 ДВР-а с общо 12-15 камери, компютъра е  core duo 2,8MHz с рам 512 и видео 256. Силно се съмнявам таблета ми или компа да са по-мощни, а ОС ми е Win 7, тоест още по-тежко и нямам такива пикове от по 100%. Работя на 2 монитора с по 10-12 таб-а, фотошоп...Абе схвана идеята :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А, разбрах сега. 1 или 10 камери товарят еднакво процесор и видеокарта, ако са към един DVR. Повече камери ползват повече интернет и процесор, ако са към различни DVR-и, но едва ли му забива заради това. Сигурно си прав, че софтуера е виновен. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.