Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте.

Прочетох доста теми относно пренатоварването на хард диска от програми като Bit Comet и uTorrent,но така и не разбрах как да го оправя.В момента тегля филми по 6 гб с 4 мб и хард диска ми не пада под 100%.Преди съм теглил блурей филми по 40 гб с 10мг и съм нямал никакви проблеми,всичко е от няколко месеца.Ще постна снимки на които съм показал,че съм дефрагметирал,проверил съм за лоши сектори и съм сканирал за вируси.Правих настройки на торент клиентите,както са показани в някой теми,но при мен няма никакъв ефект.Ще съм благодарен на съвети,защото не ми се преинсталира Уиндолс,защото докато си инсталирам отново всичкия софтуер ще минат 2 дена.
За да не създавам нова тема ще попитам и за друг проблем.Имам доста резервирана памет - 538мб.Преди време клоквах процесора и след блу скрийн ми се изгуби голяма част от рам паметта,от сорта на 2.3 гб.Няколко пъти рестартирах и се върна,но остана 5.5 гб и 538 мб резервирана.Видеото картите са ми със собствена памет - HD6520g и HD7450M. Ъпдейтнах биоса и какво ли не правих,но така и си остана.
Това са въпростите ми,ще съм благодарен да ми помогнете. :)
Това са характеристиките на лаптопа ми - http://www.toshibamea.com/ComputerProduct/4/Satellite_L750D-15E/50414?pageid=4

post-340619-0-30120100-1376053070_thumb.

post-340619-0-69538300-1376053076_thumb.

post-340619-0-50547400-1376053084_thumb.

post-340619-0-58346500-1376053089_thumb.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Utorrent има практиката да пълни файловете с нули преди да почне самото изтегляне, за да избегне фрагментация. Докато го прави нещата са доста бавни, но после е окей.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според втората картинка това е един диск, който работи доста бавно- то вярно, че е лаптоп, но за мен е много бавно това. И моля уточни какво е "харддиска не пада под 100%" - кое на диска не му пада?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според втората картинка това е един диск, който работи доста бавно- то вярно, че е лаптоп, но за мен е много бавно това. И моля уточни какво е "харддиска не пада под 100%" - кое на диска не му пада?

Ами на третата снимка е таск мениджъра на който съм показал как Bit Cometa ми натоварва харда на 100% и поради тази причина компютъра доста лагва. Пак казвам това от скоро,преди на HD Tune ми вадеше по-добри стойности,макар и не много над тези.Eто тук има ревю на лаптопа и на "хард диск" има снимка която не е с много по-добри стойности от моите. http://news.laptop.bg/revyuta/reviu-na-toshiba-satellite-l750d-s-chetiriadren-amd-a6/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.