Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,

предложете ми варианти как да създам картата на България с photoshop или по-точно само контурите й. Не съм добър с рисуването, дали има друг вариант? Потърсих с гошо ама нищо не намерих.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не с Photoshop, трябва ти векторна програма. Освен това такива карти има, има векторна карта на контурите на България, тъй че не е нужно да я създаваш, но за съжаление не мога да помогна с търсенето...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Една програмка на име Vector Magic може да ти направи вектор от растерен контур. Ще ти изведе файл във формат за Illustrator (.ai), но можеш да го отвориш и във Photoshop като smart object или като path. P.S.

Не с Photoshop, трябва ти векторна програма. Освен това такива карти има, има векторна карта на контурите на България, тъй че не е нужно да я създаваш, но за съжаление не мога да помогна с търсенето...

Всъщност да, малко съм в грешка, няма нужда да се извлича от картинка, щом като най-вероятно вече я има готова, но си остава идеята, че Photoshop все пак може да отваря и вектори, които да се манипулират отделно от растерното изображение. Редактирано от killchain (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да вярно, че трябва да е векторно изображение. Благодаря намерих каквото ми трябваше. :) Намерих векторно изображение, ама платено :D Разбира се алтернативата остава, мисля че Vector Magic би ми помогнала.

Редактирано от peterst (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Можеш да пробваш с търсенето примерно  

Мерси за идеята, но вече се справих с Inkscape. Доволен съм от резултата. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.