Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте да попитам да овърклоквам ли дъно процесор и рам със сокет 775 (Т).

Дъното е Gigabyte G31M-es2c

Процесорите са 5200 и 5300 но ползвам 5200

Рамта е на pqi 2ГБ ДДР2

Видеото е ХД5450 

И така де ако овърклокна ще има ли полза

ПС: Процесора е с боксово ощлаждане и в кутията има 1 вентилаторче вкарващо въздух странично

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Зависи какво искаш да постигнеш.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами да кажем примерно да ми тръгва мост уантеда на макс а не на медиум 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами да кажем примерно да ми тръгва мост уантеда на макс а не на медиум 

Не може да стане това нещо с овърклок.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А какво може да стане да кажем

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може да стане примерно да кажем да си купите нов компютър, ако пипате където не знаете... :) А коя мост уантед 1 или 2 искате на макс да подкарате? :D Явно единицата... Но с това видео малко трудно :(

Редактирано от Just Human.. (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Номер 2  а и да какво може да се постигне с клок

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виж, може и да не ми зачетеш мнението, но аз овърклока го избягвам и по тази причина не съм навътре в нещата. Може да вдигнеш малко производителността, но чак голяма фрапираща разлика няма да има. Освен това трябва да знаеш какво правиш, защото може да си повредиш компютъра. Ако искаш изчакай мнение на колегите от Hardware Team. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами ще изчакам щом се налага (дано дойдат бързо)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Номер 2  а и да какво може да се постигне с клок

Постига се нов компютър... стария отива при другите "клокъри"....леко опушен...

Дъното не е клокърско, картата е слаба, рамта малко и също не търпи клок... За захранването изобщо няма да питам...

Редактирано от pataran (преглед на промените)
  • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това не го разбрах много много добре

И дали ще има смисъл ако рамта бъде ДДР2 2ГБ 1066 МХц а не ддр2 2гб 800мхц

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това не го разбрах много много добре

И дали ще има смисъл ако рамта бъде ДДР2 2ГБ 1066 МХц а не ддр2 2гб 800мхц

За да работи на 1066 MHz се изисква дъното да го поддържа, а и да се клокне процесора и да се настроят някои напрежения и други настройки, които ако си толкова мераклия, може да потърсиш в YOU TUBE под формата на клип.... ти си решаваш...

Редактирано от pataran (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Процесорът не е чудо на чудесата, но нещото, което спъва игрите, е по-скоро видеокартата - тя даже и да успее да се клокне, прирастът в производителността няма да е фрапиращ. Може на същия компютър да се сложи друга, по-производителна видеокарта, но тогава пък колкото по-производителна е тя, толкова повече процесорът ще я спъва.

Редактирано от killchain (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Постига се нов компютър... стария отива при другите "клокъри"....леко опушен...

Дъното не е клокърско, картата е слаба, рамта малко и също не търпи клок... За захранването изобщо няма да питамне 

не е по темата но защо винаги твоите коментари са "трее ти нов конп"

едит път бях постнал тема за проблем в интернета и ти беше отговорил "може би проблема е в "кутията"

ти кво мислиш че само си имаш як комп ли... олеле боже

относно по темата

Здравейте да попитам да овърклоквам ли дъно процесор и рам със сокет 775 (Т).

Дъното е Gigabyte G31M-es2c

Процесорите са 5200 и 5300 но ползвам 5200

Рамта е на pqi 2ГБ ДДР2

Видеото е ХД5450 

И така де ако овърклокна ще има ли полза

ПС: Процесора е с боксово ощлаждане и в кутията има 1 вентилаторче вкарващо въздух странично

с клок на процесора и мн малко на видеото   новото нфс мост уантед от минимум го подкарвам на макс със над 35 фпс

такаче пробваи да клокнеш процесура 5300 на 3.55ghz [273x13]

поздрави :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако ти е читава рам-та може и да успееш 5300 да го клокнеш на 3,55Ghz.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виж какво ще ти кажа учил съм за овърклок и имам и опит с него. Овърклок е да (изпържиш чипа) какво имах в предвид да му вдигнеш напрежението (малко и работната температура се увеличава вкл. и мощността на процесора (Co/W)) Увеличаваш и фсб шината на множителя +Мhz ако ти е разрешен от производителя на дъното защото повечето процесори и дъна са със заключен множител. (Вдигаш ли честота на  CPU-то вдигаш и честотата на отделните интеграли на дъното демек вдигаш честотата на дъното)

Клокове на процесор; недостатъци, ползи и причини:
1.Поради измамите с препродаване на процесори за по висока печалба (втора употреба).
2.Процесора става още по бавен защото ще грее яко и ай това влияе негативно на милиардите транзистори вътре, което ще рече бавно предаване на сигналите (клок) между елементите, единствено ще е добре процесора да се клокне, но с малко напрежение и малка скорост примерно х2 (66мхз-100мхз+) ПРИ сериозно охлаждане с по-голям радиатор от нормалния с хладилен агент + вентилатор.

Съветвам те да си купиш нова система с мощно захранване, (1000 до 1600W+) дъно, процесор 3,4Ghz 4,1ghz и видеокарта което много пари по някой път глезотийките струват пари така както със жените и колите (troll).

Иначе можеш и да зарежеш и видеокартата >> Ако си купиш АМД А10 56000К с добро графично ядро в кристала сега струва такъв м/у 300-500лв фм2 сокет.

Аз ако съм като теб си играя на номиналната (реална) честота на процесора без да ми пука дали ми е бавен или бърза графиката.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Подобни теми

• от bumblebee
      Привет пичове, пак опрях до Вас   Преди година благодарение на Вас поръчах на един приятел геймърска конфигурация, с която направо отрепа рибата... ето я и темата https://www.kaldata.com/forums/topic/260578-нова-конфигурация-до-3000-лв/?tab=comments#comment-3615688 Товага избрах конфигурацията на Mariyan Raynov и не съжалявам.
      Време е и за мен да сменя стария компютър, който вече кара 8-ма година, за нещо по-добро. Цената на конфигурацията е трудно да я кажа, но ще кажа като изисквания какво имам и какво съм си харесал, а оттам нататък сте Вие
      Компютъра ще се ползва геймин и от време на време видеообработка. Играта на която играя в момента е Overwatch, а по-нататък ще пробвам сигурно и Anthem (която не е излязла все още). Видеобработка правя на Movavi, не е нщо сериозно просто си сглобявам клипчета, които на сегашната система чакам по 4 часа, за да ги направи......
      Като за начало - компютъра искам да е тих. Мразя нещо да ми Вие, бучи и тн. защото понякога не го спирам, а спя в същата стая. 
      Искам компютъра да е с най-новите излезли компоненти.
      Нещо много важно - видеокартата ще ми бъде подарена, все още не се знае каква ще е, но най-вероятно ето тази http://nikem-bg.net/computer-components/ASUS-R9-290-DC2-4GD5/
      Ако има някаква промяна с нея ще Ви кажа, но определено ще е някаква Radeon серия.
      АМД фен съм, така че отиваме на Ryzen 2700x  Сигурно ще си поиграя и малко с клок, надявам се с Ваша помощ, но това е по-нататък.
      Дъно - не знам   може би от ROG серията?
      Рам - поне 16 гб
      Кутия - http://nikem-bg.net/computer-components/be-quiet!-DARK-BASE-PRO-900-Silver-BGW12/picture.html  ако не става, винаги съм отворен за други предложения (предполагам FD)
      Захранване - be quite! да се съобрази, че ще се клоква процесор, евентуално
      SSD - държа на 2 SSD-та. 1 - нещо около 120 гб за операционната система - бързичко, и едно поне 500 гб (Samsung или?)
      Охладител за процесора - може би този http://nikem-bg.net/computer-components/be-quiet!-DARK-ROCK-PRO-4-BK022/
      Вентилатори - в случай, че изберем друга кутия нещо на be quite отново
      Монитор - AOC AG322QCX мисля да си купувам този, но търпи промяна - Вие кажете дали става. Искам да изпробвам това прословуто freesync.  

• от Мирослав Каменов
      Здравейте, моят проблем е следният лаптопът ми е Guru M67SRU закупих си оригинален диск за Windows 7 от Microsoft с цел да вдигна битовете на моят понеже е 32 Bit а искам 64 Bit така сложих диска във лаптопът пуснах инсталацията започнах да го инсталирам и ми изписа че „Windows не може да се инсталира защото е стартиран безопасен режим натиснете Ok за да продължите натискам и вадя диска и пускам Windows normally излиза ми това натискам ok пак това пробвах да вляза във Safe Mode да го спра не става излиза ми само това на снимката и не ме пуска вътре помощ!!!!

• от Божидар Борисов
      Здравейте! Набелязал съм си няколко модела коли, бюджетът ми е 6000. Търся нещо малко по "спортно" колкото може да се кажа за кола с толкова малък бюджет.
      Не търся икономия чак толкова много нещо до 150-160 коня е екстра, относно поддръжката, знам че алфа мазда тойота не са евтини за поддръжка и съм подготвен за по-сериозни ремонти ако се налага.
      1) Тойота Селика -> https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11525286722183727
      2) Алфа Ромео ГТ -> https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11522848759800714
      3) Алфа Ромео 159 -> https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11526411649930274
      4) Мазда 6 -> https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11526029658355431&slink=7cbl2z
      Най-много ми допада тойотата но гледам че стоят от 1-2 месеца повечето от тези и се замислям ? Какви са вашите мнения.
    • от Gerda Jovancic
      Здравейте,
      Как се процедира, ако единия родител отказва да изготви декларация за самостоятелно пътуване на малолетното си дете.
    • от taika
      Здравейте, искам да попитам дали е проблем, ако видео картата ми (Nvidia GeForce GTX 1050Ti 4 GB) при натоварване, предимно при игри (от рода на GTA 5, Assassin's Creed Origin, Need For Speed Payback) е нормално и безопасно за нея да е натоварена на 99%?
      Процесор: i7-7770HQ 2.80 GHz
      RAM: 8 GB
      (Lenovo Legion Y520)
      Благорадя!
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.