Премини към съдържанието
Христан Димитров

Преносим компютър, "интернет на флашка" и една не тежка игра.

Препоръчан отговор

Здравейте! Темата ми е малко обединена, но мисля, че тук е най-подходящото място. Дъщеря ми ми каза, че е "крайно време да ѝ купя лаптоп". Тя ми обясни, че ще го пази и че няма да го натоварва. Иска го основно за филмчета, за Фейсбук, музика да си теглела и една игра да играе - "World Of Warcaft". Тя не е "заклет геймър", играе за по два-три часа. Преди ходеше в Интернет центъра в града, но нещо вече не желае да ходи там. Другото, което е, нещо ми обясняваше, че на лаптопа резолюцията му била по-добра и т.н.. Четох за геймърските лаптопи, че долната им граница е около 2000 лв., а честно казано толкова няма да дам, пък и то е една игра, и няма да го натовава с излишни други неща. Спряли сме се на лаптоп от марката "Acer", били добри марки, на цена около 1000лв. Също тя иска да е на безжичен интернет, тоест "интернет с флашка". Не ги разбирам много, но моля да ми пообясните, дали става за игра и разни други подобни. Ще съм ви благодарен за мненията, моля ви да спазваме добър тон, просто не желая да я разочаровам. За протокола, тя ще е 9-ти клас, голяма е и ще може да ае грижи за лаптопа, както подобава.

Редактирано от Христан Димитров (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте! Темата ми е малко обединена, но мисля, че тук е най-подходящото място. Дъщеря ми ми каза, че е "крайно време да ѝ купя лаптоп". Тя ми обясни, че ще го пази и че няма да го натоварва. Иска го основно за филмчета, за Фейсбук, музика да си теглела и една игра да играе - "World Of Warcaft". Тя не е "заклет геймър", играе за по два-три часа. Преди ходеше в Интернет центъра в града, но нещо вече не желае да ходи там. Другото, което е, нещо ми обясняваше, че на лаптопа резолюцията му била по-добра и т.н.. Четох за геймърските лаптопи, че долната им граница е около 2000 лв., а честно казано толкова няма да дам, пък и то е една игра, и няма да го натовава с излишни други неща. Спряли сме се на лаптоп от марката "Acer", били добри марки, на цена около 1000лв. Също тя иска да е на безжичен интернет, тоест "интернет с флашка". Не ги разбирам много, но моля да ми пообясните, дали става за игра и разни други подобни. Ще съм ви благодарен за мненията, моля ви да спазваме добър тон, просто не желая да я разочаровам. За протокола, тя ще е 9-ти клас, голяма е и ще може да ае грижи за лаптопа, както подобава.

А толкова ли е наложително да е лаптоп? Настолен компютър за тия пари може да се зглоби доста по-добър от преносима машина (лаптоп), а и лаптопа след време ще прегрее и ще се прецака от игри, настолния компютър може да изкара доста повече годинки с игри.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Интернет на флашка!!!!!!!!!   За големите градове с 3G  - може да се каже , че  ,,тука има , тука няма ,, . За провинцията забрави , за дълбоката провинция - още повече.. Жертва на тази   ,, услуга ,, съм аз.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Прави ми впечатление, че много малко момичета вече искат настолни компютри а искат лаптопи :) Зависи как иска да играе WoW, ако иска да е на фул резолюция, надали ще стане с машина за 1000лв, пък било още по-малко лаптоп.

Относно флашката, доколкото знам се плаща на месец според скоростта, но щом иска да играе онлайн игри, мисле, че не е най-доброто решение с въпросните флашки.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Фейсбук принципно е тежък сайт. 3G интернет на флашка + онлайн игри + филми = няма да стане.

Освен нещо като Макстелеком ако имате покритие, но пак ще е малко мъчно. Не я знам тази игра WoW,

но предполагам, че ако се пусне на най ниски настройки и се играе не повече от 1-2 часа няма да има голям проблем.

Основния проблем ще е интернета, ако ще се ползва преносимия компютър вкъщи се замислете за настолен

компютър който ще е по финансово рентабилен или Wi-Fi рутер за лаптопа. Имайте в предвид, че лаптопите са

много капризни машини спрямо настолните, има изписано доста по този въпрос.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами тя настоява за лаптоп, въпреки, че и казах, че един компютър ще е по-добре. Но тя каза, че само една игра ще играе, не игри. За провинцията, ми ние сме в Габровска област, но сме от град. Имаме два магазина, свързани с техника - Handy и Виваком. А относно резолюцията, тя ми каза, че е помолила някакво момче да си изтегли играта. Та изтеглил я е, и много и е харесало как е, въпреки, че лаптопа, на който е била изтеглена играта е сравнително евтин - между 900-1000лв., не си спомням точно колко, но е в тези предели някъде. Само не разбрах, ще може ли да играе играта с 3G (очевидно така се нарича) или няправо трябва да ѝ вземам модем със сумалъка ти кабели... та точно кабелите са и проблема.. не иска да и заема много място, да не направи пък някоя бела с кабелите... абе тийнейдржърка, какво да ви кажа. Пък и по възможност да си го носи, ако ходи при приятелка на гости. А играта се тегли, което не я прави онлайн, нали?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Играта се тегли, но се играе онлайн, тоест прави се връзка с сървър в който има други играчи, за което е нужно интернет. 3G е безжичен интернет, който го има по телефоните и така наречените флашки, моето мнение е, че ако в домът Ви има само лаптоп няма да има голяма разлика, но ако имате 2 лаптопа или лаптоп и настолен компютър ще Ви излезе по-изгодно да ви вземете едно рутерче :) Друг е въпроса, че на един компютър с правилна поддръжка няма как да му стане кой знае какво, но един лаптоп колкото и да се пази, с времето му заминава и батерия и всичко, зарядните са меко казано калпави, особено в ръцете на калпав човек като мен, и едно оригинално зарядно струва от 60 до към 120 лв в зависимост от лаптопа :) П.П.: Много ми харесва връзката която имате двамата, де да имах и аз такъв баща, дано оценява колко правите за нея :)

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

През т.нар. флашки, онлайн игрите ще са мъка. Да, ще може да цъка из сайтовете или игрички във фейсбука, но да играе WoW... ъпсурд.

За 1000 лв. може да се вземе що годе свестен лаптоп и да се подкара WoW на средни настройки и да се играе. Евентулано може да е необходимо да си закупите някоя хубава охлаждаща подложка. Особено за лятото. Няма да смъкне с много температурата, но понякога и 4-5 градуса надолу не са малко. 

Аз лично бих предпочел HP пред Acer...

HP Probook 450 -> review (същия модел, но с по-мощен процесор)

HP Probook 4540s

Редактирано от ScD (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мхм, разбирам. Благодаря ви за отговорите и обясненията. Единствено дете ми е, самотен родител съм, гледам да не я лишавам и да и давам каквото мога. Аз съм от поколеноето, което израснахме без компютри, тогава времето беше сравнително по-леко от сега. Знам някои неща, но са основни познания, и аз като нея, да вляза музика да послушам от някой сайт, пък и аз ако имам нещо да си търся. Ако и взема лаптоп, то ще е единствен в къщи. На мен не ми трябва особено, тя да му се радва. Междудругото, послучай последния пост от ScD, казаха ми че точно HP-тата не били хубава марка.. интердсно, но ддопълнителнл ще прочета за марките лаптопи, предполагам, че тук в сайта ще има ибформация. От обобщението, което си правя, разбирам, че освен лаптопа, то трябва да и взема охлаждаща подложка и рутер, а интернета да си е от модем. Благодаря Ви отново. Отворен сън за предложения като марка например или някакви други съвети.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По темата: Подложката не е задължителна сега, големите жеги минаха, но дори и зимата върши положителна работа.

Важно е лаптопа да се оставя на равни и твърди плоскости, за да може да "диша", една много спорна тема е, че батерията трябва да е като акумулатор - да се изтощава и зарежда наново. Моето мнение е, че това е правилният подход, а ако ще го ползва цял ден вкъщи, най-добре да я махне и да включи захранването в контакта. Батерията има определен брой цикли, и е хубаво като се зареди да се спре зарядното, докато се изтощи.

Значи за хубава марка, всеки ако питаш всеки различно ще ти каже, и нормално :) Различни хора, различни мнения. Важното е нов да си го вземете и да си имате гаранция, поне 2 години ви е мирна главата.

Малко извън темата: Аз съм малко по-голям от дъщеря Ви... Може да се гордее, че има такъв баща, с такова хубаво име (по случайност като моето :rolleyes: ) който да се грижи толкова за нея. Успех и на двамата, и Ви пожелавам само да Ви радва и да Ви кара да се гордеете с нея!

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За тоя бюджет от около 1000 лв. бих ви препоръчал да се ориентирате към някоя машинка на Acer или Asus. По мой наблюдения в тоя ценови клас са най-оптимални като цена качество. За Asus специално не мога да кажа много не съм и имал такъв лаптоп, но са минали няколко през ръцете ми и имам приятели ползващи марката и като цяло гледам са доволни. За Acer лично ползвам в момента, имам една машинка, която подкара 5 г., за този период веднъж и правих профилактика със смяна на паста и почистване и това е било, до момента още си ме слуша. От 2 г. ползвам и друг лаптоп на Acer в този ценови клас с почти ежедневен 16-17 часов up time и за сега чукам на дърво лети, не ми е създавал проблеми. Отделно, налагало ми се е за приятел да ползвам услугите на сервиза на Acer и съм изключително доволен от отношението и професионализма на хората там, поне за София. Случая му беше, че бяха включили някакъв принтер през USB, станало късо и му замина дъното, но хората се справиха с проблема и то с минимални разходи, лаптопа още беше в гаранция, която разбира се не покрива подобен случай, но предложиха наистина решение. Относно игрите не мога да съм коректив, отдавана мина времето, когато играех и изобщо не съм в час с изисквания и т.н., но лаптопите в тоя ценови клас не стават за игри и ако се играе редовно и се товари машинката, няма да изкара дълго. Ако става дума наистина за 1-2 часа дневно, може би няма да е проблем, но ако ще се играе здраво, по-добре да се насочите към настолен компютър. Просто дъщеря ти ще трябва да си прецени приоритета, дали ще играе и иска максимален кеф или мобилността е от по-съществено значение. За нета, флашки и тем подобни 3/4 g глупости не ви трябват. За сега все още такъв нет не става за ежедневно и постоянно ползване, той е по-скоро ако някъде пътуваш, да си провериш поща и да се свършат някакви належащи нужди. Насочете се към някой местен доставчик и дори да изберете най-базовия му пакет, пак ще е по-добре от мобилния интернет. Относно безжичната свързаност и притесненията с кабелите не е проблем. WiFi рутерите вече са на доста достъпни цени и срещу 30-40 лв. си вземате един и се радвате на безжичен достъп в дома си.  

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ChrisJobs, не съм се и надявал, че ще попадна на човек с име като моето, но ето, че ме опроверга. Прав си, различни хора, различни мнения, но мисля, че все ще има някой всеобщ фаворит сред хората. Exwol, благодаря ти за коментара, по въпрос марката, както и за разяснението за интернет. Значи рутер трябва. Подложка ще ѝ взема също. Като съм тръгнал да правя работа, то ще я правя като хората. С щерката вчера пак говорихме за преносимите компютри, и изобщо за времето на ползване. Да ви кажа, моето мнение е, че един-два, три часа максимум на ден, няма да са проблем. Със правилна поддръжка мисля, че ще има достатъчно дълъг живот.. Освен това един нейн друг приятел пък имал Dell Inspiron M5010 (мисля, че този му беше модела), та здрава машина се оказал, от две, вече три години го ползвал редовно, играейки същата игра, и то повече, по около 10 часа.. те преди бяха приятели, ама се били скарали.. той почнал гадно да се държи с нея и така, тя това ми каза. Но благодаря на всички ви, че се захващате да ми обяснявате, знам, че съм малко като паднал от Марс (тук, по нашия край си имаме такъв израз, т.е. нищо не знам), но както ви казах, моето поколение по друг начин израсна.. и казарма имаше още, хората по-лесно си намираха работа, а парите стигаха. Приятен ден ви желая!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Но благодаря на всички ви, че се захващате да ми обяснявате, знам, че съм малко като паднал от Марс (тук, по нашия край си имаме такъв израз, т.е. нищо не знам)

Хах... Ами всеки е добър в нещо, и не толкова добър в друго. Не съм човек който да може сам да се хвали, за това не мога да ти кажа в какво съм добър, но мога да ти кажа, че питаш ли ме примерно за коли, ще ти кажа само че има двигател и врати :D друго не знам...

Както и да е, само един съвет имам: Не се хвърляйте на дизайн и на екстри. За пример, преди 3 години баща ми си купуваше лаптоп, колебахме се между два на еднаква цена. Той взе по-хубавият на външен вид. Dell studio 1575 е ако не се лъжа, има сензори над клавиатурата и опцията да разпознава пръстов отпечатък. Сензорите след година и половина се развалиха, поръчва от китай някакви ленти да сменят даде сума ти пари и пак не се оправи. Постоянно се вадеше диска, не можеше да се усилва или намаля звука и т.н. А въпросният сензор след 2-рата година също се развали :) Така, че няма смисъл от лаптопи с цветя или пък екстри подобни на тези горе. Приятелката ми има от 3 години HP, и и върши страхотна работа. Два пъти е падал пред мен, и няма никакви щети освен леки драскотини :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При която и да е марка не може да се говори за кой-знае-какво качество при подобни цени

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.