Премини към съдържанието
Tai-Pan

Възможен ли е ъпгрейд на системата или се нуждая от нова?

Препоръчан отговор

Здравейте, имам едно старо компютърче и се чудя, да му правя ли ъпгрейд (и дали е възможно изобщо) или директно да се ориентирам към нов ( за когото мога да заделя максимум 300-320 лв. , колкото и е бюджетът ми за евентуален ъпгрейд на старата система). Характеристиките на сегашния комютър са: Mainboard :  Gigabyte M61SME-S2L Chipset :  nVidia GeForce 6100V Processor :  AMD Sempron LE-11520+ @ 2000 MHz Physical Memory :  2048  KB (2 x 1024 DDR2-SDRAM ) Video Card :  NVIDIA GeForce 6100 nForce 405 Hard Disk :  ExcelStor Technology J340 (41GB) Network Card :  NVIDIA nForce Networking Controller Реално разбирам, че всичко е бая старичко и трябва да се смени, повече въпросът ми би бил, мога ли да задържа нещо от сегашната система, за да не се налага да харча допълнителни пари. И каква би била евентуалната конфигурация за толкова парички. С цените долу-горе съм запознат, но нямам идея коя марка с коя се погаждат. Благодаря на отговорилите предварително!

Редактирано от Tai-Pan (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нуждаеш се от нова...

п.с. Ама 300-320 са ужасно малко...

Мисля си за нещо 2-ра ръка да търсиш?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте................

Остава и да кажеш за какво ще го ползваш. Само не казвай за игри че не виждам на сегашната ти какво можеш да играеш.

Иначе ъпгрейда не е съвсем невъзможен. 

Диска е отчайващо малък и бавен. Ще ти трябва нов около стотина лева.

На това дъно може да се сложи един Athlon x2 280 и той е около стотина лева. Вярно не е кой знае какво но няма да сменяш дъно и памет.

Като гледам конфигурацията вероятно и захранването е някое старо куче та и там ще трябва да помислиш.

А ако ще ти трябва по-мощно видео бюджета не стига. 

Ако намериш някой да ти даде стотина лв за твоето РС което е малко вероятно и се напънеш още малко можеш да вземеш това предложено от колега в съседна тема.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нека поясня, че не търся нещо извънземно. Напълно ме устройва 120-320 хард, 2-3 гб рам и 3+ гхз проц... видеото също не изисквам да е извънземно. Търся нещо средно. И да, както каза quickJO и на 2ра ръка бих бил склонен, стига да върви безупречно.

Редактирано от Tai-Pan (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Там е проблема, че 150-320 хард диск вече не се произвежда, ама 2-ра ръка е доста рисковано... Особено за HDD... 3 GHz не е мерило. Има съвременни процесори, които ще размажат с невероятна преднина, да кажем 5 пъти, условно, Пентиум на 3 GHz от преди 5-6 години... Визирам Пентиум 4 (май), но ми бяга конкретният модел... А тези нови са на 1,5 или 1,6 GHz... Нека изясним за какво ще се ползва компютъра и какви са очакванията!!! п.с. 320 МОЖЕ, ама може и да намериш все още...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.