Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,
Искам ако може да дадете оценка на тази конфигурация. Сам я съставих, но понеже не разбирам много искам да дадете съвети. Нямам никаква представа какво захранване да си поръчам, та ако може да предложите някое. Мониторът ми е 21 инча на  Viewsonic. Четох , че изборът на кутия е също важно, за да може да има пространство на въздушен поток, та ако може и да препоръчате някоя също  :)  (харесал съм една, но не знам дали е добра). Ето я конфигурацията:
Процесор -
http://com6.com/procesor-intel-core-i5-3570.3196?sort=price_desc&filters=CPUSpeed.ot-3-do-4-ghz-3,prednaznacenie.nastolen-v132,intel-m1,ot-200-do-500-p5
Видеокарта - http://com6.com/videokarta-gigabyte-gt-630-2gb-128bit-g3.3265?sort=price_desc&filters=proizvoditel_na_cipseta.nvidia-v337,razmer_na_video_pameta.2-gb-v1378,gigabyte-m20
 Рам памет - http://com6.com/pamet-corsair-vengeance-pro-2x4gb-1600mhz.23434?sort=price_desc&filters=prednaznacenie.nastolni-kompiutri-v217,kapacitet.4x2-gb-v3068
Дънна платка - http://com6.com/dunna-platka-asrock-h61m-gs.610?sort=price_asc&filters=za_procesori_na.intel-v640,prednaznacenie.nastolni-kompiutri-v643
Хард диск - http://com6.com/hdd-seagate-barracuda-7200-1tb.25558?sort=price_asc&filters=kapacitet.ot-500-do-1-tb-6,tehnologiia.hdd-tvurd-disk-v265,prednaznacenie.nastolni-kompiutri-v268,seagate-m7
Евентуалната кутия - http://com6.com/kutia-za-kompiutur-delux-dlc-mu303.23800?sort=price_asc&filters=delux-m28
Ако може захранването да е от този сайт. Но според вас ако този не е много надежден бихте ли ми препоръчали някой друг сайт, от който ще мога да си поръчам същите части.
Благодаря предварително!  ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Видеокартата не става за нищо. Ориентираш се към най-евтиния I5-3350P и HD7790 2GB. Заделяш и около 30 лв. за доставката.

Ако доставката ще я смяташ отделно може да се сложи още рам но пак ще излезе отгоре - Цък

Количка 

Публикувано изображение

Редактирано от naruto (преглед на промените)
  • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нито ще клоква, нито ще слага SSD та дъното по-никакъв начин не го касае особено в игрите и е логично да вземе максимално евтиното което поддържа процесора.

А и не съм виновен за ценовата политика на Интел. Бюджета реално не е голям просто е скъп процесора.  :D

menshot как точно да вкарам видео по-скъпо с 170 лв. без да променя конфигурацията?

• Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Процесор за 330лв, и дъно за 65лв. :(!

Какво значи това, казах че не разбирам. Може ли да обясниш. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво значи това, казах че не разбирам. Може ли да обясниш. :)

Всъщност визирах колегата :D!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Той е избрал подобно дъно просто е по-скъп магазина в които гледа. Предполагам за това пита.

menshot дъното не става за клок и няма sata3 и usb3. Реално първите две не те бъркат а третото е полезно ако имаш такава флашка.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Явно моята конфигурация за нищо не става. :D   Тогава някой може ли да ми състави конфигурация за същия бюджет, но държа процесора да е на intel, а видеокартата на nvidiа.Аз си мислех че избраната от мен рам памет е добра, та тя не може ли да се запази? :ohmy:

Той е избрал подобно дъно просто е по-скъп магазина в които гледа. Предполагам за това пита.

menshot дъното не става за клок и няма sata3 и usb3. Реално първите три не те бъркат а третото е полезно ако имаш такава флашка.

Човек въобще не разбирам за какво ми говориш като казваш клок , sata3 и usb3  :shy11:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

menshot вече съм ти предложил максимума! Просто замени видеокартата с по-скапаната 650TI 2GB или по-добрата 650TI Boost 2GB.

пс. Има Google с което можеш да намериш обяснение за всичко. Въпроса е че не те касаят иначе щеше да знаеш за какво говоря а защо съм обяснил.

Така или иначе това ще натовари бюджета и ще трябва да се реже нещо друго. А вече резнахме паметта което ни спести 88 лв. и харда още 26 лв. 

Ако не е станало ясно захранването върви с кутията и това е цялостна конфигурация със записвачка и т.н. В магазина ще ти я сглобят безплатно ако поискаш.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето нещо и от мен.Все пак никъде не прочетох за какво ще се ползва конфигурацията,но предполагам за игри?Ако е така,тази е напълно достатъчна,но ще плащаш и за доставката.Може и да ти сглобят машината,ако искаш,услугата е безплатна,само им кажи,когато им се обадиш.

4GB DDR3 1600 A-DATA

I5-3350P /3.1G/6MB/BOX/LGA1155

500GB TOSHIBA SATA 6G/7200/32M

GB B75M-D3V /B75/LGA1155

ASUS GTX650TIB-DC2OC-2GD5

CM K350 W/600W PSU

Обща стойност - 990.28лв.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нищо лично, но не ми се вижда много надеждна конфигурацията , която ти ми предложи.

Наруто прави едни от най-добрите конфигурации спрямо качество-цена. По-хубава конфигурация от тази няма как да се направи. Послушайте му съветите и вземете конфигурацията с 7790, а не със слабата 650ti :)

Процесор за 330лв, и дъно за 65лв. :(!

Това е по простата причина, че бюджета не позволява по-хубаво дъно от това, а както е казано по-горе ще върши работа за игри, ако се играят. Та този коментар мисля, че беше излишен

Редактирано от Just Human.. (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Предложените конфигурации ми харесват. Magneto  е предложил конфигурация с по-добро дъно, ако трябват и останалите глезотийки + малко повече разширителни слотове.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Наруто прави едни от най-добрите конфигурации спрямо качество-цена. По-хубава конфигурация от тази няма как да се направи. Послушайте му съветите и вземете конфигурацията с 7790, а не със слабата 650ti :)

Това е по простата причина, че бюджета не позволява по-хубаво дъно от това, а както е казано по-горе ще върши работа за игри, ако се играят. Та този коментар мисля, че беше излишен

Какво означава " бюджета не позволява "?! Винаги може да се направи по-добра конфигурация! И не е добре да правиш реклама на друг съфорумец - тенденциозно е и некоректно! И ако коментара ми бе излишен, нямаше да го правя!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колега в наличната сума влиза GTX 650 Ti BOOST...   :wink12:  а не 650 Ti

ПП: Не правя рекламация за ем@г! Но от въпросният ем@г влиза в кошницата -  GTX 660 отново с i5 3350p за към 1030-40 не познах и 50 да кажем но с безплатна доставка и записвачка и вентилаторчета за Floston кутията.

Редактирано от duskwood (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами аз виждам същата конфигурация със премахната записвачка и сложено по-скъпо дъно. Та да винаги може по-добре за повече пари или премахване на компоненти.

След като човека поиска Nvidia му дадох вариант и с 650Ti и с 650Ti BOOST за да си прецени ще му останат ли пари за доставката.  

Все пак бюджета е с долна граница 900 лв. и горна 1 000 лв. та гледам да не прехвърлям максимума. При 990 лв. без записвачка и доставка крайната сума ще отиде около 1 050 лв.

пс. Човека не знае какво е USB3 та няма да се учудя ако не разполага с флашка. Определено не се наемам да му обяснявам че може да инсталира Джама и от такава.

Та най-добре да си взема записвачка и да не псува после.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво означава " бюджета не позволява "?! Винаги може да се направи по-добра конфигурация! И не е добре да правиш реклама на друг съфорумец - тенденциозно е и некоректно! И ако коментара ми бе излишен, нямаше да го правя!

Аз на никого не правя реклама! И едва ли някой се нуждае от реклама... Ние тук да не сме някакви продукти за продаване? Та по-добре да се вземат читав процесор и видео и да се ореже дъното. Така като гледам питащия едва ли има нужда от разни слотове и тем подобни. Аз не знам дали този човек някога ще си отвори кутията сам? :)  

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво общо има процесора с дъното при платформа LGA1155? А отговори и ще се съглася и с теб.  само не ми казвай, че с четириядрен върви и Z77 дъно. Дъното е дотолкова, доколкото да се боднат компонентите. Ако пусналия темата искаше по-добро дъно, непременно би казал, нали? А той дори не знае какво е това USB 3.0. По-добре това скопено дъно, отколкото икономии от други, по-важни за игрите неща. Сигурен съм, че и един G2020 с GTX760  може да вкараш в бюджета, в това никой не се съмнява. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И като не знае какво е USB 3.0 дай да го нахакаме с някакъв евтинджос! Еми то тогава по-добре да отиде в някоя технобакалия и да не се занимава с наште глупости! Така мога да извъртя нещата, че и с 2020 конфига да е по-добър от твоя(който всъщност липсва)!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това че е с usb2 и sata2 вместо новите usb3 и sata3 му намаля сериозно цената.

За пример моето ASRock H61M/U3S3 е двойно по-скъпо но с него по-никакъв начин няма да му вървят игрите по-бързо.

Взимайки някое дъно с B75 чипсет за стотина лева резултата ще е същият.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И като не знае какво е USB 3.0 дай да го нахакаме с някакъв евтинджос! Еми то тогава по-добре да отиде в някоя технобакалия и да не се занимава с наште глупости! Така мога да извъртя нещата, че и с 2020 конфига да е по-добър от твоя(който всъщност липсва)!

Ами моята липсва, щото се припокрива с тая на @naruto. Няма смисъл да се повтарям. То е ясно, че за 1000 лева има много варианти. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето едно предложение и от мен че го дъвча отдавнa а и никой не се зае да пробва. Имай в предвид че съм включил и записвачка и поради тази причина сумата е 1038.53 лв. с ДДС. Без записвачка ще бъде към 1012 лв. Според наруто и страницата на ASUS дъното не иска ъпдейт за да запали Ivy Bridge(i5 3350p). Всичко това с Безплатна Доставка от тук - цък от графата: Компоненти и Периферия в ляво и след това в PC Компоненти. От там си ги избираш в количката.Според производителя кутията идва с 3 вентилатора: 

COOLING SYSTEM

FRONT: 1 X 120mm blue LED fan

SIDE: 1 X 80mm blue LED fan

BACK: 1 x 80mm silent fan

Публикувано изображение

ПП: За ~ 1000 лева е изцеден максимума като за intel/nvidia. Също съм добавил и качествено захранване с 5 години гаранция!

ПП 2: Ще трябва да побързаш защото в ем@г се променят цените и промоциите неочаквано имай го в предвид.

ПП 3: Ще ти дам и директен линк към компонентите(това не означава че трябва да се спреш на моята конфигурация а просто казвам отново че тук е изцеден максимума)

Дънна платка Asus P8H61-M LX3 Plus R2.0, socket 1155 

Процесор Intel® CoreTM i5 3350P, 3100MHz, 6MB, socket 1155 

Памет Kingston 8GB 1600MHz DDR3 Non-ECC CL9 DIMM (по 2 в комплект) XMP 

Хард диск Hitachi Deskstar 7K1000.C 500GB, 7200 об./мин, 16MB, SATA2 

Видео карта Asus nVidia GeForce GTX660, 2048MB, GDDR5, 192bit, DVI, HDMI, PCI-E

Захранващ блок Cooler Master GX Bronze, 450W 

Корпус RAIDMAX Tornado, черен 

DVD записвачка Asus DRW-24F1ST/BLK/B/AS, SATA, Черна, Bulk 

Общо: 1038.53 лв. с ДДС и Безплатна Доставка!

Редактирано от duskwood (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ох,не знам изобщо за какво спорите...всяко 1155 дъно ще върши работа.Аз като съм с евтинo H61 да не би да имам проблеми с игри и т.н?Просто на някои хора не им трябват някои екстри и затова се купува по-евтино дъно.

.... няма да се занимаваш с BIOS Update...

Ъпдейта му е задължителен,но когато му сглобят машината ще го ъпдейтнат.Освен това ако не се ъпдейтне,няма да запали.Разликата между gtx 660 и 650Ti BOOST не е толкова голяма,така че от там може да се спестят няколко лева.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

R2.0 си поддържа Айви според официалната страница та не е проблем. http://www.asus.com/Motherboards/P8H61M_LX_PLUS_R20/#support_CPU

Обаче не знам защо всички си мислите че румънците ще ви сглобяват конфигурациите та какво остава да ви обновяват биоса?

Това че в Никем и Скай го правят безплатно не означава че и в Емаг ще е така.  Аз поне не съм прочел някой да се е похвалил с подобна покупка от там.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Veronica_D
      Здравейте!
      Имам намерение да се занимавам с 2D digital art и по-точно в гейм индустрията. На първо място трябва да си избера компютър и монитор и имам спешна нужда от помощ. Наясно съм, че ми трябват бърз и мощен процесор, много памет, добра видео карта и поне 25-инчов екран с добра резолюция, но не съм достатъчно запозната, за да преценя сама. Бюджетът ми за компютър и монитор заедно е 1300-1600 лв. Моля, помогнете.
    • от Oleg Videnov
      Здравейте добри хора , 
      Понеже съм малко невеж по темата за сглобяване на конфигурации, реших да почерпя опит от хората с по-голямо знание от мен.
      Имам бюджет около 3000лв и ми се играят игри - на скапани лаптопи съм карал в последните 10 години и имам нужда от сравнително мощна машина,защото имам огромен лист с неизиграни игри :D. 
      Понеже чувам (незнам дали това е вярно), че сглобените конфигурации от магазините са винаги с около 15-30% надценка, търся решение със сглобяване на конфигурация.
      Предпочитам частите да са от България и от един магазин, това би ми осигурило минимални (надявам се)разправии в бъдеще.
      Имам вече клавиатура + мишка + монитор (27 инчов Samsung SD390 Full HD 1080p.)
      Бих искал компютъра да има поне да има поне 32GB памет и 500 GB SSD.

Бележка: Не мисля да се занимавам с overclocking , ако това помага по някакъв начин
      Бихте ли дали някакви съвети и примерни конфигурации ?
      Благодаря предварително & с уважение,
      Олег
    • от Altio
      Здравейте, искам да попитам дали може да се сглоби конфигурация за 800 лева, която да подкарва CS:GO на около 150-200 фпс?

Благодаря предварително!
    • от Tosho55
      Здравейте отново,бях писал преди няколко месеца за компютър,но очевидно бюджета не ми стигаше и се отказах,сега съм събрал пари и се надявам да можете да помогнете с едно надеждно компютърче за игри главно,с бюджет 2750 лева  може и 2800,но не повече за предпочитане,имам монитор на 144 Hz така че не го включваите,искам само конфигурация! П.С нямам никакви стари части,които мога да използвам и ако може да не ми давате варианти с части втора употреба...Благодаря предварително!  
    • от Fa7al1ty
      Здравейте,
      Както предполагате, имайки предвид всички останали теми от този раздел на форума, реших да правя нова конфигурация. Въпреки, че съм доста запален "геймър", последните няколко години, студентският живот ме накара да се "мъча" малко на лаптоп, който както разбирате няма нищо общо с настолен, когато говорим за "гейминг". Преди следях, горе-долу, какво ново има на пазара, но последните няколко години доста се отделих от тази сфера. Единственото, което разбирам е, че в момента е доста лошо да се прави нова конфигурация - майнинг, високи цени на видео карти и памети и т.н. , лошото е , пак до колкото разбирам, че не се знае колко ще трае това и кога пазарът ще се нормализира, а лаптопът ми имам чувството, че не го чака още дълъг живот, пък и производителността му се влошава с всеки изминал ден.

Та, направо към въпроса:
      - Бюджет: около 3000лв (около разбирайте +/- 200, 300 лв. в зависимост от това дали има смисъл и си заслужава);
      - Ще се използва за гейминг, не гоня някакви определени настройки, естествено предпочитам да са колкото може по-високи, но няма да гоня ULTRA и т.н.;
      - Мониторът ми е най-обикновен FullHD 23' на AOC с HDMI, DVI, DisplayPort (предполагам, че в бъдеще ще го сменя на някой по-добър, но за момента ще е този);
      - Нямам нужда от допълнителна периферия;
      - Кутията няма нужда да свети, свири, пее и т.н. , а да е достатъчно голяма;
      - За охлаждане, нямам претенции стига да върши работа и да охлажда както трябва;
      - Видео картата предпочитам да е на nVidia;
      - За процесор, отворен съм към предложения и от AMD, тъй като гледам, че в последно време са доволни от тях;
      - Самото PC мисля от сега нататък да го ъпгрейдвам въможно най-често (естествено това не е константа, тъй като и бюджета ми не е);
      - Не смятам да клоквам каквото и да е било, тъй като не съм много наясно с тези неща, но ако заслужава може и да помисля върху клокване;
      - Мога и сам да го сглобя, освен ако не стане въпрос за водно охлаждане, така че не е задължително да са от едно място частите;
      - Шумът не ми е проблем;
      - Много ще съм благодарен ако ми предложите или посъветвате за вариант на изплащане на конфигурация (ако въобще някои предлага такава опция);
      - От старо PC нямам части, тъй като както споменах по-горе, в момента съм с лаптоп. Имам от едно време една 550Ti, но предполагам че няма да върши работа;

Ами това е , което се сещам до момента, за повече информация питайте. Благодаря предварително на всички отзовали се, за отделеното време. Ако достигнем до някакъв резултат и успея да сглобя машината ще пратя отзиви, впечатления и тестове ако трябва.
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.