Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

menshot

Моята конфигурация за около 900-1000 лв

Препоръчан отговор

Здравейте,
Искам ако може да дадете оценка на тази конфигурация. Сам я съставих, но понеже не разбирам много искам да дадете съвети. Нямам никаква представа какво захранване да си поръчам, та ако може да предложите някое. Мониторът ми е 21 инча на  Viewsonic. Четох , че изборът на кутия е също важно, за да може да има пространство на въздушен поток, та ако може и да препоръчате някоя също  :)  (харесал съм една, но не знам дали е добра). Ето я конфигурацията:
Процесор -
http://com6.com/procesor-intel-core-i5-3570.3196?sort=price_desc&filters=CPUSpeed.ot-3-do-4-ghz-3,prednaznacenie.nastolen-v132,intel-m1,ot-200-do-500-p5
Видеокарта - http://com6.com/videokarta-gigabyte-gt-630-2gb-128bit-g3.3265?sort=price_desc&filters=proizvoditel_na_cipseta.nvidia-v337,razmer_na_video_pameta.2-gb-v1378,gigabyte-m20
 Рам памет - http://com6.com/pamet-corsair-vengeance-pro-2x4gb-1600mhz.23434?sort=price_desc&filters=prednaznacenie.nastolni-kompiutri-v217,kapacitet.4x2-gb-v3068
Дънна платка - http://com6.com/dunna-platka-asrock-h61m-gs.610?sort=price_asc&filters=za_procesori_na.intel-v640,prednaznacenie.nastolni-kompiutri-v643
Хард диск - http://com6.com/hdd-seagate-barracuda-7200-1tb.25558?sort=price_asc&filters=kapacitet.ot-500-do-1-tb-6,tehnologiia.hdd-tvurd-disk-v265,prednaznacenie.nastolni-kompiutri-v268,seagate-m7
Евентуалната кутия - http://com6.com/kutia-za-kompiutur-delux-dlc-mu303.23800?sort=price_asc&filters=delux-m28
Ако може захранването да е от този сайт. Но според вас ако този не е много надежден бихте ли ми препоръчали някой друг сайт, от който ще мога да си поръчам същите части.
Благодаря предварително!  ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Видеокартата не става за нищо. Ориентираш се към най-евтиния I5-3350P и HD7790 2GB. Заделяш и около 30 лв. за доставката.

Ако доставката ще я смяташ отделно може да се сложи още рам но пак ще излезе отгоре - Цък

Количка 

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Процесор за 330лв, и дъно за 65лв. :(!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом видеокартата не става за нищо, защо абсолютно цялата конфигурация е сменена?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нито ще клоква, нито ще слага SSD та дъното по-никакъв начин не го касае особено в игрите и е логично да вземе максимално евтиното което поддържа процесора.

А и не съм виновен за ценовата политика на Интел. Бюджета реално не е голям просто е скъп процесора.  :D

menshot как точно да вкарам видео по-скъпо с 170 лв. без да променя конфигурацията?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво значи това, казах че не разбирам. Може ли да обясниш. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво значи това, казах че не разбирам. Може ли да обясниш. :)

Всъщност визирах колегата :D!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нищо лично, но не ми се вижда много надеждна конфигурацията , която ти ми предложи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Той е избрал подобно дъно просто е по-скъп магазина в които гледа. Предполагам за това пита.

menshot дъното не става за клок и няма sata3 и usb3. Реално първите две не те бъркат а третото е полезно ако имаш такава флашка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Явно моята конфигурация за нищо не става. :D   Тогава някой може ли да ми състави конфигурация за същия бюджет, но държа процесора да е на intel, а видеокартата на nvidiа.Аз си мислех че избраната от мен рам памет е добра, та тя не може ли да се запази? :ohmy:

Той е избрал подобно дъно просто е по-скъп магазина в които гледа. Предполагам за това пита.

menshot дъното не става за клок и няма sata3 и usb3. Реално първите три не те бъркат а третото е полезно ако имаш такава флашка.

Човек въобще не разбирам за какво ми говориш като казваш клок , sata3 и usb3  :shy11:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

menshot вече съм ти предложил максимума! Просто замени видеокартата с по-скапаната 650TI 2GB или по-добрата 650TI Boost 2GB.

пс. Има Google с което можеш да намериш обяснение за всичко. Въпроса е че не те касаят иначе щеше да знаеш за какво говоря а защо съм обяснил.

Така или иначе това ще натовари бюджета и ще трябва да се реже нещо друго. А вече резнахме паметта което ни спести 88 лв. и харда още 26 лв. 

Ако не е станало ясно захранването върви с кутията и това е цялостна конфигурация със записвачка и т.н. В магазина ще ти я сглобят безплатно ако поискаш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето нещо и от мен.Все пак никъде не прочетох за какво ще се ползва конфигурацията,но предполагам за игри?Ако е така,тази е напълно достатъчна,но ще плащаш и за доставката.Може и да ти сглобят машината,ако искаш,услугата е безплатна,само им кажи,когато им се обадиш.

4GB DDR3 1600 A-DATA

I5-3350P /3.1G/6MB/BOX/LGA1155

500GB TOSHIBA SATA 6G/7200/32M

GB B75M-D3V /B75/LGA1155

ASUS GTX650TIB-DC2OC-2GD5

CM K350 W/600W PSU

Обща стойност - 990.28лв.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нищо лично, но не ми се вижда много надеждна конфигурацията , която ти ми предложи.

Наруто прави едни от най-добрите конфигурации спрямо качество-цена. По-хубава конфигурация от тази няма как да се направи. Послушайте му съветите и вземете конфигурацията с 7790, а не със слабата 650ti :)

Това е по простата причина, че бюджета не позволява по-хубаво дъно от това, а както е казано по-горе ще върши работа за игри, ако се играят. Та този коментар мисля, че беше излишен

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Предложените конфигурации ми харесват. Magneto  е предложил конфигурация с по-добро дъно, ако трябват и останалите глезотийки + малко повече разширителни слотове.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Наруто прави едни от най-добрите конфигурации спрямо качество-цена. По-хубава конфигурация от тази няма как да се направи. Послушайте му съветите и вземете конфигурацията с 7790, а не със слабата 650ti :)

Това е по простата причина, че бюджета не позволява по-хубаво дъно от това, а както е казано по-горе ще върши работа за игри, ако се играят. Та този коментар мисля, че беше излишен

Какво означава " бюджета не позволява "?! Винаги може да се направи по-добра конфигурация! И не е добре да правиш реклама на друг съфорумец - тенденциозно е и некоректно! И ако коментара ми бе излишен, нямаше да го правя!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колега в наличната сума влиза GTX 650 Ti BOOST...   :wink12:  а не 650 Ti

ПП: Не правя рекламация за ем@г! Но от въпросният ем@г влиза в кошницата -  GTX 660 отново с i5 3350p за към 1030-40 не познах и 50 да кажем но с безплатна доставка и записвачка и вентилаторчета за Floston кутията.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами аз виждам същата конфигурация със премахната записвачка и сложено по-скъпо дъно. Та да винаги може по-добре за повече пари или премахване на компоненти.

След като човека поиска Nvidia му дадох вариант и с 650Ti и с 650Ti BOOST за да си прецени ще му останат ли пари за доставката.  

Все пак бюджета е с долна граница 900 лв. и горна 1 000 лв. та гледам да не прехвърлям максимума. При 990 лв. без записвачка и доставка крайната сума ще отиде около 1 050 лв.

пс. Човека не знае какво е USB3 та няма да се учудя ако не разполага с флашка. Определено не се наемам да му обяснявам че може да инсталира Джама и от такава.

Та най-добре да си взема записвачка и да не псува после.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво означава " бюджета не позволява "?! Винаги може да се направи по-добра конфигурация! И не е добре да правиш реклама на друг съфорумец - тенденциозно е и некоректно! И ако коментара ми бе излишен, нямаше да го правя!

Аз на никого не правя реклама! И едва ли някой се нуждае от реклама... Ние тук да не сме някакви продукти за продаване? Та по-добре да се вземат читав процесор и видео и да се ореже дъното. Така като гледам питащия едва ли има нужда от разни слотове и тем подобни. Аз не знам дали този човек някога ще си отвори кутията сам? :)  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво общо има процесора с дъното при платформа LGA1155? А отговори и ще се съглася и с теб.  само не ми казвай, че с четириядрен върви и Z77 дъно. Дъното е дотолкова, доколкото да се боднат компонентите. Ако пусналия темата искаше по-добро дъно, непременно би казал, нали? А той дори не знае какво е това USB 3.0. По-добре това скопено дъно, отколкото икономии от други, по-важни за игрите неща. Сигурен съм, че и един G2020 с GTX760  може да вкараш в бюджета, в това никой не се съмнява. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И като не знае какво е USB 3.0 дай да го нахакаме с някакъв евтинджос! Еми то тогава по-добре да отиде в някоя технобакалия и да не се занимава с наште глупости! Така мога да извъртя нещата, че и с 2020 конфига да е по-добър от твоя(който всъщност липсва)!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това че е с usb2 и sata2 вместо новите usb3 и sata3 му намаля сериозно цената.

За пример моето ASRock H61M/U3S3 е двойно по-скъпо но с него по-никакъв начин няма да му вървят игрите по-бързо.

Взимайки някое дъно с B75 чипсет за стотина лева резултата ще е същият.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И като не знае какво е USB 3.0 дай да го нахакаме с някакъв евтинджос! Еми то тогава по-добре да отиде в някоя технобакалия и да не се занимава с наште глупости! Така мога да извъртя нещата, че и с 2020 конфига да е по-добър от твоя(който всъщност липсва)!

Ами моята липсва, щото се припокрива с тая на @naruto. Няма смисъл да се повтарям. То е ясно, че за 1000 лева има много варианти. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето едно предложение и от мен че го дъвча отдавнa а и никой не се зае да пробва. Имай в предвид че съм включил и записвачка и поради тази причина сумата е 1038.53 лв. с ДДС. Без записвачка ще бъде към 1012 лв. Според наруто и страницата на ASUS дъното не иска ъпдейт за да запали Ivy Bridge(i5 3350p). Всичко това с Безплатна Доставка от тук - цък от графата: Компоненти и Периферия в ляво и след това в PC Компоненти. От там си ги избираш в количката.Според производителя кутията идва с 3 вентилатора: 

COOLING SYSTEM

FRONT: 1 X 120mm blue LED fan

SIDE: 1 X 80mm blue LED fan

BACK: 1 x 80mm silent fan

Публикувано изображение

ПП: За ~ 1000 лева е изцеден максимума като за intel/nvidia. Също съм добавил и качествено захранване с 5 години гаранция!

ПП 2: Ще трябва да побързаш защото в ем@г се променят цените и промоциите неочаквано имай го в предвид.

ПП 3: Ще ти дам и директен линк към компонентите(това не означава че трябва да се спреш на моята конфигурация а просто казвам отново че тук е изцеден максимума)

Дънна платка Asus P8H61-M LX3 Plus R2.0, socket 1155 

Процесор Intel® CoreTM i5 3350P, 3100MHz, 6MB, socket 1155 

Памет Kingston 8GB 1600MHz DDR3 Non-ECC CL9 DIMM (по 2 в комплект) XMP 

Хард диск Hitachi Deskstar 7K1000.C 500GB, 7200 об./мин, 16MB, SATA2 

Видео карта Asus nVidia GeForce GTX660, 2048MB, GDDR5, 192bit, DVI, HDMI, PCI-E

Захранващ блок Cooler Master GX Bronze, 450W 

Корпус RAIDMAX Tornado, черен 

DVD записвачка Asus DRW-24F1ST/BLK/B/AS, SATA, Черна, Bulk 

Общо: 1038.53 лв. с ДДС и Безплатна Доставка!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ох,не знам изобщо за какво спорите...всяко 1155 дъно ще върши работа.Аз като съм с евтинo H61 да не би да имам проблеми с игри и т.н?Просто на някои хора не им трябват някои екстри и затова се купува по-евтино дъно.

.... няма да се занимаваш с BIOS Update...

Ъпдейта му е задължителен,но когато му сглобят машината ще го ъпдейтнат.Освен това ако не се ъпдейтне,няма да запали.Разликата между gtx 660 и 650Ti BOOST не е толкова голяма,така че от там може да се спестят няколко лева.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

R2.0 си поддържа Айви според официалната страница та не е проблем. http://www.asus.com/Motherboards/P8H61M_LX_PLUS_R20/#support_CPU

Обаче не знам защо всички си мислите че румънците ще ви сглобяват конфигурациите та какво остава да ви обновяват биоса?

Това че в Никем и Скай го правят безплатно не означава че и в Емаг ще е така.  Аз поне не съм прочел някой да се е похвалил с подобна покупка от там.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от CuinTheSuN
      Здравейте. Преди около година и нещо исках съвет за конфигурация за един приятел във форума. Той се оказа много доволен от нея и сега, най-накрая, дойде времето и аз да си взема един настолен компютър.
      Понеже не съм силно запознат с тази тема ми трябва вашата помощ при избора. 
      Компютъра ще се ползва главно за игри (GTA V, Skyrim, Fallout 4, Witcher 3, Far Cry 5...тн - главно по-нови издания). Искам да ги играя на 1080p със около 60 fps (не е задължително да се играят на максималните настройки). 
      Искам SSD-то да е поне 250 GB, както и предпочитам процесора да е Ryzen (не задължително). Нямам никакви части, който бих могъл да ползвам. Конфигурацията трябва да е до 2000 лв. Отделно ако може да препоръчате и добър монитор до 300 лв, който да върши работа с компютъра и да ползволява Full HD. Освен игрите компютъра може да се ползва и за web програмиране, като ще вървят програми от сорта на IntelliJ Idea и Photoshop. 
      Би било добре компонентите да са от един и същи магазин, който да предлага сглобяване. (например Никем).
      Благодаря ви предварително!
    • от bumblebee
      Привет пичове, пак опрях до Вас   Преди година благодарение на Вас поръчах на един приятел геймърска конфигурация, с която направо отрепа рибата... ето я и темата https://www.kaldata.com/forums/topic/260578-нова-конфигурация-до-3000-лв/?tab=comments#comment-3615688 Товага избрах конфигурацията на Mariyan Raynov и не съжалявам.
      Време е и за мен да сменя стария компютър, който вече кара 8-ма година, за нещо по-добро. Цената на конфигурацията е трудно да я кажа, но ще кажа като изисквания какво имам и какво съм си харесал, а оттам нататък сте Вие
      Компютъра ще се ползва геймин и от време на време видеообработка. Играта на която играя в момента е Overwatch, а по-нататък ще пробвам сигурно и Anthem (която не е излязла все още). Видеобработка правя на Movavi, не е нщо сериозно просто си сглобявам клипчета, които на сегашната система чакам по 4 часа, за да ги направи......
      Като за начало - компютъра искам да е тих. Мразя нещо да ми Вие, бучи и тн. защото понякога не го спирам, а спя в същата стая. 
      Искам компютъра да е с най-новите излезли компоненти.
      Нещо много важно - видеокартата ще ми бъде подарена, все още не се знае каква ще е, но най-вероятно ето тази http://nikem-bg.net/computer-components/ASUS-R9-290-DC2-4GD5/
      Ако има някаква промяна с нея ще Ви кажа, но определено ще е някаква Radeon серия.
      АМД фен съм, така че отиваме на Ryzen 2700x  Сигурно ще си поиграя и малко с клок, надявам се с Ваша помощ, но това е по-нататък.
      Дъно - не знам   може би от ROG серията?
      Рам - поне 16 гб
      Кутия - http://nikem-bg.net/computer-components/be-quiet!-DARK-BASE-PRO-900-Silver-BGW12/picture.html  ако не става, винаги съм отворен за други предложения (предполагам FD)
      Захранване - be quite! да се съобрази, че ще се клоква процесор, евентуално
      SSD - държа на 2 SSD-та. 1 - нещо около 120 гб за операционната система - бързичко, и едно поне 500 гб (Samsung или?)
      Охладител за процесора - може би този http://nikem-bg.net/computer-components/be-quiet!-DARK-ROCK-PRO-4-BK022/
      Вентилатори - в случай, че изберем друга кутия нещо на be quite отново
      Монитор - AOC AG322QCX мисля да си купувам този, но търпи промяна - Вие кажете дали става. Искам да изпробвам това прословуто freesync.  

• от Veronica_D
      Здравейте!
      Имам намерение да се занимавам с 2D digital art и по-точно в гейм индустрията. На първо място трябва да си избера компютър и монитор и имам спешна нужда от помощ. Наясно съм, че ми трябват бърз и мощен процесор, много памет, добра видео карта и поне 25-инчов екран с добра резолюция, но не съм достатъчно запозната, за да преценя сама. Бюджетът ми за компютър и монитор заедно е 1300-1600 лв. Моля, помогнете.
    • от Oleg Videnov
      Здравейте добри хора , 
      Понеже съм малко невеж по темата за сглобяване на конфигурации, реших да почерпя опит от хората с по-голямо знание от мен.
      Имам бюджет около 3000лв и ми се играят игри - на скапани лаптопи съм карал в последните 10 години и имам нужда от сравнително мощна машина,защото имам огромен лист с неизиграни игри :D. 
      Понеже чувам (незнам дали това е вярно), че сглобените конфигурации от магазините са винаги с около 15-30% надценка, търся решение със сглобяване на конфигурация.
      Предпочитам частите да са от България и от един магазин, това би ми осигурило минимални (надявам се)разправии в бъдеще.
      Имам вече клавиатура + мишка + монитор (27 инчов Samsung SD390 Full HD 1080p.)
      Бих искал компютъра да има поне да има поне 32GB памет и 500 GB SSD.

Бележка: Не мисля да се занимавам с overclocking , ако това помага по някакъв начин
      Бихте ли дали някакви съвети и примерни конфигурации ?
      Благодаря предварително & с уважение,
      Олег
    • от Altio
      Здравейте, искам да попитам дали може да се сглоби конфигурация за 800 лева, която да подкарва CS:GO на около 150-200 фпс?

Благодаря предварително!
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.